Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1284
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 214 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: ShapooBah »

Blue pisze: 18 sty 2020, 13:24 Żona się zajmuje zaproszniami ślubnymi i dodatkami, już widze te fajne ceny prowizji próbek.
Przerzucić się na Facebook marketplace albo założyć prostą stronę w Wordpressie?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: japanczyk »

ShapooBah pisze: 20 sty 2020, 09:20 Przerzucić się na Facebook marketplace albo założyć prostą stronę w Wordpressie?
Facebook w tej chwili to jakaś połowa sprzedaży u mnie jeśli chodzi o gry - co zaskakujące wyglada na to, że ludzie na fb czesto nie sprawdzaja olx/allegro, bo kilka razy wystawione w innych miejscach gry miałem w niższych cenach, a na fb nie zmienilem ze wzgledu na beznadziejna obsluge marketplace z komórki
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Blue »

ShapooBah pisze: 20 sty 2020, 09:20
Blue pisze: 18 sty 2020, 13:24 Żona się zajmuje zaproszniami ślubnymi i dodatkami, już widze te fajne ceny prowizji próbek.
Przerzucić się na Facebook marketplace albo założyć prostą stronę w Wordpressie?
Stronę mamy od lat i teraz więcej tam sprzedajemy, fb marketplace jako miejsce do sprzedaży tego... no nie widzę. Pozyskiwanie klientów z FB z przekierowaniem do sklepu tak, ale bezpośrednio tam to głównie sprzedawanie używek. Raz za czas wrzucamy reklame w grupach sprzedażowych, ale to jest generalnie słabe rozwiazanie - grupy ślubne z ofertami przeładowane spamem, grupy lokalnej sprzedaży to mydło i powidło przez co w praktyce z czasem mało ludzi tam wchodzi a jak wchodzi to jeszcze trafienie na Twojego klienta jest mało prawdopodobne. Trzeba kombinować ze sponsorowanymi kampaniami, co też ofc robiliśmy przez te lata, ale efekty były takie... no średnie(choć był okres że przekliki generowałem świetnie, to głównie z komórek a strona jeszcze wtedy nie była pod mobilki zrobiona za dobrze...), zdecydowanie mogło być lepiej. Na razie dbamy o SEO i mam plan jak FB użyć inaczej niż standardowo jak idzie o marketing, zobaczymy co z tego wyjdzie, niestety działania marketingowe w socialach zabierają strasznie dużo czasu jak się to chce regularnie robić, mieliśmy jakiś czas firmy zewnętrzne i też to tak średnio, trzeba samemu dbać o dobre materiały dostarczane, bez tego to cudów nie zrobią. Niestety mała firma to braki sił przerobowych, żeby wszystko ugryźć, na przestrzeni lat widać, że coraz więcej czasu(lub pieniędzy) wymaga ogarnięcie tego żeby nadal działało na podobnym poziomie, a allegro to jest u nas zdecydowanie słabnący kanał sprzedaży, bo dostosowaliśmy ceny i oferty do tego co zaczęły dyktować nowe regulaminy, gdybyśmy nie szli w innym kierunku już zwinęlibyśmy dawno manatki. Jest zdecydowanie trudniej niż lata temu, będzie jeszcze trudniej, rosną koszta, coraz więcej małych się będzie wykruszało, zostaną więksi i tacy, którzy faktycznie mieli pomysł na dobry marketing, tylko pytanie czy ten pomysł zniesie próbę czasu, bo na tym rynku niestety nie robi się bazy stałych klientów, a walczy praktycznie ciągle o nowego - ślub robisz raz, polecenia jakieś wpadną, ale jeszcze trzeba akurat trafić w gust pary, a moda się zmienia co roku i też trzeba nadążać, rewelacyjnie sprzedające się produkty z poprzedniego roku potrafią prawie do zera zdechnąć w kolejnym :).

No i w rynek socjal mediów sponsorowanych, seo i adwordsów itp wchodzi też coraz więcej podmiotów, które chcą tam zacząć grać, wiele z nich z większym kapitałem, ceny rosną z roku na rok nie tylko na alledrogo.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Halloween »

Czytam, ze ludzie skladaja skargi do uokik. Branie prowizji od czegos w czym allegro nie uczestniczy (wysylka) + niemozliwosc dokladnego wyliczenia prowizji (jeden klient ma konto smart a inny nie).

Moze cos z tego bedzie. Chociaz wydluzenie okresu bez tej oplaty o X miesiecy jak bylo z okresem przejsciowym dla osob bez kont firmowych.
profes79
Posty: 426
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 35 times
Been thanked: 135 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: profes79 »

Polak potrafi. Będzie się wpisywać odbiór osobisty za 0 PLN a sprawę przesyłki uzgadniać poza Alledrogo.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: rastula »

profes79 pisze: 21 sty 2020, 14:21 Polak potrafi. Będzie się wpisywać odbiór osobisty za 0 PLN a sprawę przesyłki uzgadniać poza Alledrogo.
dlatego wprowadzili allegro smart - jak masz płacić za wysyłkę , jak na allegro masz "za darmo"... :mrgreen:
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Halloween »

profes79 pisze: 21 sty 2020, 14:21 Polak potrafi. Będzie się wpisywać odbiór osobisty za 0 PLN a sprawę przesyłki uzgadniać poza Alledrogo.
Na karcie do MtG wartej 1$? Albo jakis spinkach do wlosow?
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Blue »

profes79 pisze: 21 sty 2020, 14:21 Polak potrafi. Będzie się wpisywać odbiór osobisty za 0 PLN a sprawę przesyłki uzgadniać poza Alledrogo.
Od kiedy wiadomosci sa filtrowane to nie jest wygodne, a jak juz dzwonisz to mozna równie dobrze zalatwiac calosc poza allegro.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Halloween »

https://ebiznesy.pl/moj-e-biznes/prowiz ... na-allegro

Prosze spojrzec na tabelki przygotowane przez autora. Doplacanie sprzedawcow do sprzedazy pojedynczych przedmiotow.

Sa (Twoim zdaniem) szanse na to, ze Uokik wymusi zmiany albo allegro odstapi od tej hekatomby?
Ostatnio zmieniony 29 sty 2020, 14:40 przez Halloween, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: rastula »

zmiany wymusi wrjscie amazon do pl co najwyżej...
Grambolubie90
Posty: 7
Rejestracja: 29 sty 2020, 13:55

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Grambolubie90 »

Teoretycznie allegro lokalnie miało być ukłonem w stronę drobnych sprzedawców, a w praktyce oddzieliło tych dużych od małych. Co do prowizji od gier to nie wiem, ale ponoć miało być taniej?
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Blue »

Jak wystawiasz na samym lokalnie bez widoczności na normalnym, to jest taniej ;).
profes79
Posty: 426
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 35 times
Been thanked: 135 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: profes79 »

Jak wystawiasz na samym lokalnie to pies z kulawa nogą tam nie zajrzy; ostatnio upolowałem fajną grę tylko dlatego, że o aukcjach sprzedawca poinformował tutaj.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7331
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: detrytusek »

profes79 pisze: 30 sty 2020, 16:20 Jak wystawiasz na samym lokalnie to pies z kulawa nogą tam nie zajrzy; ostatnio upolowałem fajną grę tylko dlatego, że o aukcjach sprzedawca poinformował tutaj.
Wyszukiwarka A. lokalnie wyszukuje też w głównym allegro (i na odwrót).

Obrazek

Klikasz i Cię przenosi na Allegro.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Blue »

detrytusek pisze: 30 sty 2020, 16:25
profes79 pisze: 30 sty 2020, 16:20 Jak wystawiasz na samym lokalnie to pies z kulawa nogą tam nie zajrzy; ostatnio upolowałem fajną grę tylko dlatego, że o aukcjach sprzedawca poinformował tutaj.
Wyszukiwarka A. lokalnie wyszukuje też w głównym allegro (i na odwrót).

Obrazek

Klikasz i Cię przenosi na Allegro.
Nie jest tak, a przynajmniej nie zawsze, nie wiem od czego to zalezy, ale jak gloomhaven wystawilem na lokalnie(bez opcji z prowizją 10%) to go pokazywało w wynikach wyszukiwania zwykłego allegro, ale już na innych grach darmowej promocji nie miałem. Zastanawiam sie czy to nie przez to że gloomhaven wystawiłem na Kraków, a resztę na moją wioskę, ale potem też cos rzucilem na krk i nie załapało.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7331
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: detrytusek »

Widzę, że zależy to od wystawiającego. Może sobie wybrać. Zapewne chodzi o piniondz.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7331
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: detrytusek »

Czy ja dobrze widzę, że nie mogę zobaczyć nawet ile osób licytuje (nawet jako sprzedawca) ?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Blue »

Nie wiem, ale raz na tym licytowałem i jak się przebija to aukcja się automatycznie przedłużała, tu 2 minuty, tam 5 minut, wątpię żeby to robił sprzedawca. System z licytowaniem pod koniec nie działa.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Halloween »

Ile czasu zajmie/zajeloby jakiejs innej firmie przejecie schedy po allegro jesli chodzi o drobnych sprzedawcow?
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Blue »

Halloween pisze: 04 lut 2020, 13:52 Ile czasu zajmie/zajeloby jakiejs innej firmie przejecie schedy po allegro jesli chodzi o drobnych sprzedawcow?
Proponuję zadzwonić tutaj ;).
Obrazek
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Halloween »

Ile czasu firma wchodzi na rynek tak zeby wziasc jego zauwazalna czesc?

Wydaje mi sie, ze taki ebay albo swistak jakby dostali pieniadze na wypromowanie sie to mogliby w ciagu 12miesiecy zabrac 20% obrotu allegro.
Ale kompletnie nie mam rozeznania ile zajeloby takiej zupelnie nowej firmie tworzonej od czasu gdy dowiedzieli sie, ze allegro bedzie tylko dla firm osiagniecie czegos takiego.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: japanczyk »

Halloween pisze: 04 lut 2020, 14:17 Ile czasu firma wchodzi na rynek tak zeby wziasc jego zauwazalna czesc?

Wydaje mi sie, ze taki ebay albo swistak jakby dostali pieniadze na wypromowanie sie to mogliby w ciagu 12miesiecy zabrac 20% obrotu allegro.
Ale kompletnie nie mam rozeznania ile zajeloby takiej zupelnie nowej firmie tworzonej od czasu gdy dowiedzieli sie, ze allegro bedzie tylko dla firm osiagniecie czegos takiego.
Przeciez to totalny łut szczescia i odpowiedniej koniunktury

Ile czasu Google + zajmie przejecie 20% rynku od Facebooka?
A czekaj... nie udało się chociaż próbowali

Czasem jak wyjedziesz z jakimiś rzeczami to nic tylko skierowac sie do najblizszej sciany z odpowiednim rozpędem
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Blue »

Halloween pisze: 04 lut 2020, 14:17 Wydaje mi sie, ze taki ebay albo swistak jakby dostali pieniadze na wypromowanie sie to mogliby w ciagu 12miesiecy zabrac 20% obrotu allegro.
Ale kompletnie nie mam rozeznania ile zajeloby takiej zupelnie nowej firmie tworzonej od czasu gdy dowiedzieli sie, ze allegro bedzie tylko dla firm osiagniecie czegos takiego.
Allegro teraz wali sobie czarnym marketingiem co rusz, więc może faktycznie jest dobry moment, żeby coś ruszyć. Tyle że tu trzeba i dobrego kierownictwa i kapitału na rozkręcenie rozponawalności marki+dopłacanie do interesu w pierwszych latach kiedy się wygarnia klientów od konkurencji, ebay nie wiedział jak to ugryźć, bo mimo że tam się sprzedawało kiedyś za darmo, to brakowało kogoś kto będzie umiał to w PL wypromować i dopracować pod nas system, świstak nie wiedział jak to ugryźć, olx jest jaki jest, a też przecież przechodził ewolucję, wędrował z rąk do rąk itp. Teraz mają dobre reklamy, ale nadal system wystawiania/przeglądania ofert na olx jest tragiczny.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Bart Henry »

Halloween pisze: 04 lut 2020, 14:17 Wydaje mi sie, ze taki ebay albo swistak jakby dostali pieniadze na wypromowanie sie to mogliby w ciagu 12miesiecy zabrac 20% obrotu allegro.
Ale kompletnie nie mam rozeznania ile zajeloby takiej zupelnie nowej firmie tworzonej od czasu gdy dowiedzieli sie, ze allegro bedzie tylko dla firm osiagniecie czegos takiego.
Wydaje mi się, że niestety nie masz racji i jednak zajmie to 14 miesięcy, a do przejęcia jest 17,8% rynku.

Gościu, nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz, a rzucasz liczbami z kosmosu. Ten post można przestać czytać na "wydaje mi się". Serwis, który praktycznie nie istnieje (Świstak) porównujesz do marki, którą kojarzy 80-90% osób w tym kraju (nie pamiętam dokładnych wyników badań).

Wiele rynków, w tym polski, ma wyraźnych liderów tzw. marketplace'ów. Duzi gracze światowi robią poważne analizy rynku przed decyzją o wpakowaniu milionów w wejście na rynek. Taki Amazon od paru lat robi podchody, ale nadal nie wiadomo, czy wejdą, czy nie (chociaż są przesłanki mówiące o tym, że są bardzo blisko podjęcia decyzji). To nie jest takie proste. Gdyby pieniądze leżały na ziemi, wielcy rywale Allegro już by u nas byli. Prawda jest taka, że Allegro wprowadzając Smarta zwiększyło poziom wejścia w rynek dla potencjalnej konkurencji.
Erg
Posty: 38
Rejestracja: 23 wrz 2018, 23:29
Has thanked: 34 times
Been thanked: 21 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Erg »

Halloween pisze: 04 lut 2020, 14:17 Ile czasu firma wchodzi na rynek tak zeby wziasc jego zauwazalna czesc?

Wydaje mi sie, ze taki ebay albo swistak jakby dostali pieniadze na wypromowanie sie to mogliby w ciagu 12miesiecy zabrac 20% obrotu allegro.
Ale kompletnie nie mam rozeznania ile zajeloby takiej zupelnie nowej firmie tworzonej od czasu gdy dowiedzieli sie, ze allegro bedzie tylko dla firm osiagniecie czegos takiego.
20% obrotu Allegro? Skąd takie cyfry? Chyba masz bardzo nieaktualne wyobrażenie na temat pozycji Allegro w polskim e-handlu. Gdyby tak łatwo było szarpnąć 20% obrotu Allegro ,najwięksi zabijaliby się o nasz rynek.
Oferty prywatne stanowią obecnie niewielki odsetek wszystkich ofert, a prowizje płacone przez takie osoby to w porównaniu do firm - grosze. Niedawno na fali dyskusji o Allegro Lokalnie natrafiłem na jakimś forum na informację, że pierwszych siedmiu największych sprzedawców Allegro płaci więcej prowizji niż WSZYSCY prywatni sprzedawcy razem wzięci.
Bałbym się zaryzykować stwierdzenie, że do ugryzienia jest choćby 5%. Prędzej 2%, a nie zdziwiłbym się, gdyby przed przecinkiem było co najwyżej 0... Trzeba za tym pogooglować.

W "naszej" kategorii (Gry planszowe) oferty prywatne stanowią niecałe 3% (2800 aukcji gier używanych vs 110 000 wszystkich ofert). Do tego sprzedawcy instytucjonalni w jednej ofercie sprzedają wiele egzemplarzy produktu. Udział używek w rynku jest marginalny. Jakbym się spiął, to mógłbym ze swoimi aukcjami mieć większy udział w używkach ,niż używki - we wszystkich ;)
W całej kategorii "gry towarzyskie" proporcje są trochę inne - 80 000 używek vs 220 000 nowych. Łączny udział używanych - około 27%. No ale jak się przyjrzeć, to zobaczysz, że 50 000 z tego to używane karty do MtG, pewno po parę zł za sztukę, które wiszą na aukcjach miesiącami, a więc nie generują obrotów, a co za tym idzie - prowizji. Do tego ze 20 000 pojedynczych figurek do bitewniaków, czy wręcz bitsów do nich. Przykre to, ale nikt duży raczej o nas - maluczkich - nie zawalczy ;(
ODPOWIEDZ