Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: manicminer »

LordRegis pisze: 29 sty 2020, 11:22 Czy ktoś ma info na temat dodruku/kolejnej partii gry w sklepach? Gra bardzo kusi rozgrywką i tematyką, ale co z tego, skoro kupić jej nie idzie ;)
A tutaj z matą
http://www.sklep.gamelord.pl/mobile/pl/ ... promo/5619
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

Na dużą matę to już od początku czekam ale nie wygląda na to żeby się miała pojawić w najbliższym czasie. : /
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Coen »

c08mk pisze: 29 sty 2020, 14:02 Na dużą matę to już od początku czekam ale nie wygląda na to żeby się miała pojawić w najbliższym czasie. : /
Ja zamówiłem sobie taką na allegro:
https://allegro.pl/oferta/marvel-champi ... 8661988023
Bardzo poręczna, na wszystko jest przewidziane miejsce (no może oprócz hit point diala dla Villaina) ;)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

Coen pisze: 29 sty 2020, 14:11
c08mk pisze: 29 sty 2020, 14:02 Na dużą matę to już od początku czekam ale nie wygląda na to żeby się miała pojawić w najbliższym czasie. : /
Ja zamówiłem sobie taką na allegro:
https://allegro.pl/oferta/marvel-champi ... 8661988023
Bardzo poręczna, na wszystko jest przewidziane miejsce (no może oprócz hit point diala dla Villaina) ;)
Fajna, tylko to chyba nie jest standardowy material jak na maty?
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Coen »

Nie wiem jaki jest standardowy materiał :) w grze Exoplanets mata jest chyba z tego samego materiału.
Łatwo się zwija, jest w dedykowanej tubie, także przechowywanie jest proste, no i najważniejsze jest funkcjonalana :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: ghostdog »

Jak z perspektywy czasu oceniacie grę? Duża różnica na plus lub minus w stosunku do Legendary?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: japanczyk »

ghostdog pisze: 05 lut 2020, 10:19 Jak z perspektywy czasu oceniacie grę? Duża różnica na plus lub minus w stosunku do Legendary?
To są całkiem inne gry, nie mają nic wspólnego ze sobą poza tym, że mają Marvel w tytule i obie wykorzystują karty do gry
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

ghostdog pisze: 05 lut 2020, 10:19 Jak z perspektywy czasu oceniacie grę? Duża różnica na plus lub minus w stosunku do Legendary?
Dopóki nie ma masy dodatków to Legendary jest u mnie wyżej. Champions mają dobrą grywalność, a biorąc pod uwagę tylko podstawki to Champions wypada nawet lepiej. Opcje budowania swoich decków w Champions póki co mocno ograniczone, a tego przede wszystkim oczekuję od LCGa.
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: ghostdog »

japanczyk pisze: 05 lut 2020, 10:31
ghostdog pisze: 05 lut 2020, 10:19 Jak z perspektywy czasu oceniacie grę? Duża różnica na plus lub minus w stosunku do Legendary?
To są całkiem inne gry, nie mają nic wspólnego ze sobą poza tym, że mają Marvel w tytule i obie wykorzystują karty do gry
A dużo trudniejsze od legendary?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
majkosis
Posty: 170
Rejestracja: 14 sty 2013, 10:30
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: majkosis »

W międzyczasie wyszedł zwiastun dodatku Dr Strange.
Tu: https://www.youtube.com/watch?v=G7Un2eSipv8
i Tu: https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... r-supreme/
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kinioo »

Dla tych, co pytaja jak MC ma sie do innych (swietnych) LCG na rynku :-

Tutaj jest bardzo fajny post (BGG po angilesku) porownujacy MC:LCG z LoTR:LCD i Sentinels (tak, wiem - a gdzie Arham Horror??):

https://boardgamegeek.com/thread/236345 ... 5#33977745
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Trolliszcze »

Może dlatego nie ma AH, że Marvel do AH i AH do Marvela mają się... nijak, nie licząc faktu, że obie gry to karcianki LCG ;)
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: ArnhemHorror »

A to LOTR ma więcej wspólnego z Marvelem? ;) Autor wpisu pewnie po prostu porównał z tym, co posiada. Akurat wchodzenie do kilku rzek LCG na raz to trochę ambitny czasowo i kosztowny plan. Domyślam się, że na AH się jeszcze nie zdecydował, natomiast rozpoczynanie przygody z Marvelem, kiedy już wiadomo, że LOTR się powoli kończy, mogło być lepszym pomysłem. Zwłaszcza, że autor chwalił sobie mocno możliwość "dorastania" z grą od jej początków.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kinioo »

Trolliszcze pisze: 06 lut 2020, 11:43 Może dlatego nie ma AH, że Marvel do AH i AH do Marvela mają się... nijak, nie licząc faktu, że obie gry to karcianki LCG ;)
OK, fair play, ale (zazwyczaj) pada pytanie: "Jak MC ma sie do AH/LoTR"?

Albo:

"eeeee, lipa, slabe to, wole AH/LoTR".
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Trolliszcze »

wilecki pisze: 06 lut 2020, 14:59 A to LOTR ma więcej wspólnego z Marvelem? ;)
O, znacznie więcej. Oczywiście pod wieloma względami się różni, ale ma wiele punktów wspólnych z Władcą, a z AH - prawie żadnych.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

Chcialbym zobaczyc wyniki sprzedażowe Hero Packs. Moze nawet bardziej za pół roku niż teraz. Dr. Strange niby spoko, ale nie wiem czy nawet gdybym go bardziej lubił to bym się nim zainteresował. Na nowe HP patrze bardziej jako dodawanie budowania teamów które znam z komiksów. Soliści nie powodują u mnie chęci zakupu paczek. Podobnie Czarna Wdowa. Postać spoko, w komiksach dobrze pasuje, jednak nie widzę jej grajacej pierwsze skrzypce. A to, że gdzieś kiedyś była w Avengers nie sprawia od razu, że "muszę" ją mieć.
To nie jest tak, że postaci, do których nie mam sentymentu nie szanuje. Nie kupiłbym w ciemno wszystkich paczek z X- men. Zastanawia mnie gdzie ta dystrybucja zaprowadzi tą grę. Teraz jest na fali bo jest nowa, jednak prawie nic co zapowiadają nie wywołuje u mnie szybszego bicia serca. Wnosząc po ilości przeczytanych komiksów - powinno. Więc coś tu jest nie tak.

Przydałaby się zapowiedź jakiegoś dużego boxa...
Awatar użytkownika
majkosis
Posty: 170
Rejestracja: 14 sty 2013, 10:30
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: majkosis »

szczudel pisze: 06 lut 2020, 15:31 Przydałaby się zapowiedź jakiegoś dużego boxa...
Za 2 miesiące. Za miesiąc będzie zapowiedziany Hulk, a za 2 właśnie jakiś większy box.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

Wychodzi ze mnie tetryk wychowany na Fox Kids, bo z zapowiedzianych dodatków serce szybciej mi zabilo tylko na wiesc o Kapitanie, Thorze i Hulku. Młodzi podobno komiksów nie czytają więc ciekawi mnie czy MCU ściąga graczy, czy to też taki samowystarczalny byt bazujący na komiksach ale nie przynoszący materiałowi źródłowemu (licencji orginalnej ) zysku.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

szczudel pisze: 06 lut 2020, 15:31 Chcialbym zobaczyc wyniki sprzedażowe Hero Packs. Moze nawet bardziej za pół roku niż teraz. Dr. Strange niby spoko, ale nie wiem czy nawet gdybym go bardziej lubił to bym się nim zainteresował. Na nowe HP patrze bardziej jako dodawanie budowania teamów które znam z komiksów. Soliści nie powodują u mnie chęci zakupu paczek. Podobnie Czarna Wdowa. Postać spoko, w komiksach dobrze pasuje, jednak nie widzę jej grajacej pierwsze skrzypce. A to, że gdzieś kiedyś była w Avengers nie sprawia od razu, że "muszę" ją mieć.
To nie jest tak, że postaci, do których nie mam sentymentu nie szanuje. Nie kupiłbym w ciemno wszystkich paczek z X- men. Zastanawia mnie gdzie ta dystrybucja zaprowadzi tą grę. Teraz jest na fali bo jest nowa, jednak prawie nic co zapowiadają nie wywołuje u mnie szybszego bicia serca. Wnosząc po ilości przeczytanych komiksów - powinno. Więc coś tu jest nie tak.

Przydałaby się zapowiedź jakiegoś dużego boxa...
Moim zdaniem sa ogromne bo to najlepsze postacie z MCU(Dr Strange to po Pajaku i Iron manie moja ulubiona postać oraz ma oryginalny pomysl na swoje karty) i druga sprawa to na podstawce nie da sie budowac decku wiec posiadanie 1-2 hero packow z kazdego aspektu to mus do zabawy z LCG. Narazie kupię wszystko lacznie z kampania ktora nadchodzi a pozniej sie zobaczy ale czuje ze nawet postaci ktorych nie lubie(glownie X-men) kupie dla opcji deckbuildingu.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
dawid
Posty: 516
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: dawid »

Nie wiem czy MCU ściąga graczy i czy na tym zarabiają, ale myślę, że przyciąga też takich graczy jak ja.

Nie lubię Marvela. Nie czytałem żadnego komiksu, oglądałem chyba tylko jeden film z Iron Manem. Nie znam praktycznie żadnych bohaterów. Trochę gardzę wszystkim co związane z superbohaterami a mimo wszystko gra mi się bardzo podoba i w ciemno kupuję każdy dodatek (w ogóle nie rozpatrując czy lubię czy nie lubię danego bohatera).

Przyczyna jest prosta. Chciałem wejść w jakiś LCG a nie chciałem wydawać na raz kupę pieniędzy. Mimo, że bardziej wolę klimat WP to ceny niektórych dodatków mnie przerażają. Właściwie tak samo z każdym innym LCG. Nie chciałem wchodzić w system, które jest już rozwinięty. Przypadkiem napatoczył się Marvel i mimo, że totalnie nie mój klimat to gra mi się fajnie i długo pewnie w tym systemie zostanę.
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Figas »

I bardzo dobrze, że nie poszedłeś w LotRa. O ile to dobra gra to jednak Marvel jest bardziej elegancki, płynniejszy i trochę bardziej przybajerzony.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Sarseth »

Figas pisze: 07 lut 2020, 12:06 I bardzo dobrze, że nie poszedłeś w LotRa. O ile to dobra gra to jednak Marvel jest bardziej elegancki, płynniejszy i trochę bardziej przybajerzony.
MC jest bardziej elegancki i płynniejszy. Szybszy i mniej czasu na deckbuilding idzie (to już plus dla niektórych, a dla niektórych minus). Co znaczy przybajerzony nie wiem ;p Ale też jest znacznie łatwiejszy, teraz Wrecking Crew wyszedł i amerykanie (zaraz pewno my) narzekają że łatwe. LotR LCG jednak solo potrafił wpieprzyć i naprawdę musisz się napocić by zbudować dobry deck na dany scenariusz czasem. No ale Marvel taki miał być, trafić w szersze grono i niedemotywować. Więc wszystko zależy czego szuka się. Można sobie utrudniać, wiadomo, ale to każdego z tego LCGów można ;p Chodzi o średnią. Dla mnie te 3 LCGi bardzo dobrze się uzupełniają. Aktualnie też najbardizej podjarany jestem Marvelem, ale nadal w pamięci mam lepsze zwycięstwa i porażki z LotR ;P
Chociaż jak wydadzą kolejnego kiedyś coopa typu Witcher LCG to też wezmę xD
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Figas »

Pisząc przybajerzony miałem na myśli to, że w każdej rozgrywce czuć, że gra się superhero, ciosy potrafią być mocarne i, jak dla mnie, jest trochę bardziej spektakularnie niż w LotR. Może to kwestia tego, że Marvel jest świeży a emocje po LotR trochę u mnie już opadły. Całkiem prawdopodobne.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

Sarseth pisze: 07 lut 2020, 13:25 ...teraz Wrecking Crew wyszedł...
Właśnie dostałem info o wysyłce. :) Na poniedziałek niestety dopiero będzie. :(
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kinioo »

...tak wiec, Wrecker, Piledriver, Bulldozer i Thunderball wlasnie przyjechali!

Zapowiada sie weekend z The Wrecking Crew!

Do postow wyzej:

U mnie podobnie jak u Dawida bylo: szukalem jakiegos LCG (mam LoTR i Mam AH) pojawil sie MC wiec zaczalem od "zera" (tez kupuje wszystko poki co) - gra mi sie swietnie. LotR - zagralem kilka razy w podstawke - fajne, bardzo fajne, ale nie bede inwestowal w ogrom dodatkow - idzie na sprzedaz; AH - nie zagralem nigdy, nie zagram - idize na sprzedaz.

K.
Sorki za brak polskich znakow....
ODPOWIEDZ