Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: MrAtrion »

Arius pisze: 03 lut 2020, 16:53
brazylianwisnia pisze: 03 lut 2020, 16:20 Nie zdziwi mnie tez jak kilka lat po zakonczeniu pojawi sie Eldritch Horror LCG :-D
Nie, nie nie nie, nie. To byłby koszmarny sen.
W przypadku tego uniwersum słowo "koszmarny" można różnorako rozumieć :D
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Pytanie czym EH LCG by miał się różnić. Bo aktualnie mechanika HwA LCG jest na tyle elastyczna że można dowolnie skalować. Nie ma przeszkody zmienić lokalizacje na całe miasta itp.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Hah, oglądam właśnie Walking Dead i przyszło mi do głowy, że to by można fajnie przerobić na LCG :)
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Moglby byc tym czym GOT druga edycja dla pierwszej. Albo jakis inny koncept typu lokacje z kart tworzyacych jedna mape jak w 7th Continent. Pomyslow na odroznienie troche by sie znalazlo. Bo nie chce mi sie wierzyc ze zakoncza AH LCG za np 4 lata i juz nigdy nie wroca do tak dochodowego pomyslu.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gribbler »

Czy istnieje w sprzedaży mata do tej gry w wersji dla 2 badaczy po jednej stronie, a nie naprzeciwko siebie?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Yuri »

Tak. Wyśle Ci link jak wrócę, chyba że ktoś mnie uprzedzi :) ma je w ofercie producent z PL, wystawia na allegro te maty z rzeka Miskatonic, uciekła mi nazwa o 4 rano :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

Chyba wiem o których matach piszesz Yuri ale z tego co kojarzę tam obszary graczy są na przeciwko siebie a kolega pytał o mate w której gracze siedzieliby obok siebie.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gribbler »

Te z rzeką widziałem już - są tylko dla 1 badacza albo 2 siedzących na przeciwko siebie. Znalazłem tylko coś takiego na Kickstarterze https://www.kickstarter.com/projects/po ... m%20horror
Kecaj
Posty: 32
Rejestracja: 23 lip 2016, 14:08

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Kecaj »

Witam, przez ostatnie dwa dni miałem wolne od pracy i czekałem na wypłatę z myślą, że nabędę własną kopię Zombicide Czarna Plaga. Jednak w tym kraju macki rzeczywiście są mocne bo z nudów przypomniałem sobie, że przez pracę dawno nie odwiedzałem tego forum. Wtedy jeszcze nie przejmowałem się urywanym tuptaniem na piętrze czy skrobaniem w ścianę. Zajrzałem na forum i zobaczyłem post Arkham Horror LCG. Pomyślałem, że miałem wejść w tego LCG jakoś na początku, lecz wtedy wybrałem Legendę 5 kręgów (gdy Galakta porzuciła projekt trochę mi opadła chęć na LCG-i, ale pomału dalej nadrabiam dodatki). Pomyślałem po raz drugi tego dnia :lol: zajrzę, zobaczę czy temat jeszcze żyje (no bo living game 8P). I jak ten świeżo upieczony student, który miał zacząć naukę na uniwersytecie miskatonic, wsiadłem pospiesznie do tego pociągu, który po chwili okazał się pociągiem szaleństwa (zwanego również "hypetrain-em"), i zabrał mi większość poczytalności skutkiem czego było przeczytanie tego całego wątku (pomijając wątki spoilerowe). Po czym prowadzony ciekawością zbadania niewypowiedzianej grozy, wsiadłem w tramwaj i zamiast wyjść ze sklepu z Zombiecidem, stałem się dumnym posiadaczem 2 CS-ów Arkham Horror LCG i Delux-a Dziedzictwa Dunwich. Dzięki wam za to (swoją drogą FFG powinno wam płacić za reklamę gry bo ten wątek rozwiał wątpliwości czy potrzebuje kolejnego LCG-a). Zacznę (chyba za późno na to słowo) od tego, że po WHP 40k i L5R fajnie jest musieć kupić tylko 2 CS-y aby cieszyć się kompletem umożliwiającym skompletowanie kart badacza i brakiem konieczności wydzierania sobie neutrali. Posiadam grę w wersji PL z dwóch powodów, 1. Jak będę kupował ENG to będzie większy problem z dostępem do mythosów niż jest, 2. Jak im zostawie kasę może zatrudnią więcej ludzi do korekt tłumaczeń swoich gier bo widać, że od kiedy zaczęli współpracować z grupą fanów to po błędach nie ma ślaadu (oby tak dalej). Wiem, że grywalnie najlepsze rozwiązanie to kupno cykli potem pojedynczych scenariuszy i potem powrotów. UWAGA PYTANIE: Tylko ja się tak nie orientuje w planach wydawniczych i czy lepiej najpierw pod względem dostępności lepiej kompletować cykle, czy dunwich przemieszać z klątwą i karnawałem bo np. może być problem z ich dostępnością w późniejszym terminie?? Dodatkowo kusi jednak Powrót nocy Fanatka bo karty, trzeba gdzieś trzymać a pudełko od Dunwich-a ekhm... nie zachwyca wytrzymałością a to wygląda tematycznie póki co jednak odłożę to na czas przyszły bo chyba cykle dodatki w pierwszej kolejności. Za wszystkie porady względem co dokupić do cs-ów i deluxa z dunwich pod względem dostępności z góry dziękuję, gdyż nie chciałbym się znaleźć w sytuacji, że mi w połowie cyklu skończy się jakiś mythos lub strace możliwość kupna jakiejś pojedynczej przygody. Wiem, że nigdy nie ma 100% pewności, od razu dodam nie stać mnie na jednorazowy zakup całości, więc muszę się bawić w kompletowanie paczek. Chodzi mi o to co warto zakupić "na zapas" bo zazwyczaj są problemy z dostępnością :) . Na koniec macki są u nas mocne hahaha.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: MrAtrion »

Kupuj po kolei :D Ja jadę po kolei cykle, ale słyszałem, że nie będzie dodruków "Powrotów" więc chyba w nie wejdę wcześniej niż myślałem. Mam pełny Dunwich i pół Carcosy, ale po uzupełnieniu jej chyba od razu pójdę w "Powroty" najpierw :)
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: zakwas »

Bierz co jest. Braki uzupełnisz potem. ;)
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Dunwich jest świeżo po dodruku, kupuj mythosy do Dunwicha. Carcosa też brakowało bodajże 2 scenariuszów i też dodrukowali, także Carcosa też powinna być dostępna cała. Z resztą gorzej, pomijając oczywiście najnowszy cykl, ale najpierw puknij sobie te dwa, zobaczysz jak się będziesz bawił.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Kecaj
Posty: 32
Rejestracja: 23 lip 2016, 14:08

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Kecaj »

Dzięki za odpowiedź, jeśli wszystko pójdzie dobrze i sklepy na swojej stronie nie ściemniały z dostępnością towaru (czego się obwiam najbardziej) to mity do Dunwich w drodze z klątwą rougaru i karnawałem. Teraz to mój portfel dostał po poczytalności :lol:
Hansek
Posty: 35
Rejestracja: 22 maja 2018, 12:19
Has thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Hansek »

Czy ma ktoś może mity z druku na żądanie i może powiedzieć jak wyszły?
Hansek
Posty: 35
Rejestracja: 22 maja 2018, 12:19
Has thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Hansek »

Czy ma ktoś może mity z druku na żądanie i może powiedzieć jak wyszły?
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: MrAtrion »

Hansek pisze: 08 lut 2020, 13:29 Czy ma ktoś może mity z druku na żądanie i może powiedzieć jak wyszły?
Są ciut większe (z 1/3 mm, może mniej) i nie takie gładkie na końcach. Ale w koszulkach nie zauważysz. Poza tym wiele cykli tylko poprzez DnŻ uzupełnisz. No i ciut sztywniejszy jest papier z DnŻ. A różnicy koloru nie widzę, ale najczęściej pisali, że jaśniejszy lekko. Jeśli używasz koszulek, to nie zobaczysz różnicy.
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Lost Death »

Nie używam koszulek. Czy podczas gry będzie przeszkadzała mi różnica między kartami normalnymi a tymi z DnŻ? Zastanawiam się czy kupować 4 cykle i później dokupić 2 z DnŻ czy poczekać aż wszystkie będą z DnŻ żeby nie było różnicy?
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: manicminer »

Lost Death pisze: 10 lut 2020, 11:45 Nie używam koszulek. Czy podczas gry będzie przeszkadzała mi różnica między kartami normalnymi a tymi z DnŻ? Zastanawiam się czy kupować 4 cykle i później dokupić 2 z DnŻ czy poczekać aż wszystkie będą z DnŻ żeby nie było różnicy?
Nie masz gwarancji że wszytkie będą dnż.
Kupuj to co dostępne, bo Galakta może ci zrobić niespodziankę. Oni dodrukowują to co im się opłaca i jeśli uznają że za mało zarobią to nie będzie dnż.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Lost Death pisze: 10 lut 2020, 11:45 Nie używam koszulek. Czy podczas gry będzie przeszkadzała mi różnica między kartami normalnymi a tymi z DnŻ? Zastanawiam się czy kupować 4 cykle i później dokupić 2 z DnŻ czy poczekać aż wszystkie będą z DnŻ żeby nie było różnicy?
Skoro nie uzywasz koszulek to przecież godzisz sie na różnice. Killadziesiat partii i karty i tak beda znaczone..nie ma co kombinowac tylko kupowac co jest bo obecnie o uzywki nie jest latwo.

W grze za kilka tys zl, gdzie non stop sie tasuje i mietoli karty warto zakoszulkowac. Nie dosc ze chroni to duzo lepiej sie tasuje. Karty gracza w matowych koszulkach to az przyjemność tasować ;-)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: arian »

Szczególnie po kartach z podstawki, których używa się najczęściej, będzie widać zużycie. Moje dość szybko zaczęły się przecierać, a teraz nawet po koszulkach i ilości rys na nich jestem w stanie poznać, czy kolejna karta mitów pochodzi z zestawu podstawowego, czy z dodatku.
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: manicminer »

Karcianka LCG = koszulki, a zważywszy że każdą planszówkę można odsprzedać to brak koszulek jest stratą kasy i to czasami dużo większą niż te kilkanaście zł, które byś dał za koszulki.
Więc to pozorna oszczędność. Chyba że grasz raz i gra idzie na handel.
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Lost Death »

manicminer pisze: 10 lut 2020, 12:36
Lost Death pisze: 10 lut 2020, 11:45 Nie używam koszulek. Czy podczas gry będzie przeszkadzała mi różnica między kartami normalnymi a tymi z DnŻ? Zastanawiam się czy kupować 4 cykle i później dokupić 2 z DnŻ czy poczekać aż wszystkie będą z DnŻ żeby nie było różnicy?
Nie masz gwarancji że wszytkie będą dnż.
Kupuj to co dostępne, bo Galakta może ci zrobić niespodziankę. Oni dodrukowują to co im się opłaca i jeśli uznają że za mało zarobią to nie będzie dnż.
Ciężka decyzja, kupić teraz nie pełny cykl, co jeśli nie będzie DnŻ? nie tylko nie pogram ale i będzie problem żeby to później (niepełne sprzedać).
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Lost Death »

MrAtrion pisze: 07 lut 2020, 19:51 Kupuj po kolei :D Ja jadę po kolei cykle, ale słyszałem, że nie będzie dodruków "Powrotów" więc chyba w nie wejdę wcześniej niż myślałem. Mam pełny Dunwich i pół Carcosy, ale po uzupełnieniu jej chyba od razu pójdę w "Powroty" najpierw :)
ktoś wie czy to jest potwierdzone info?
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Munchhausen »

Lost Death pisze: 11 lut 2020, 00:22
MrAtrion pisze: 07 lut 2020, 19:51 Kupuj po kolei :D Ja jadę po kolei cykle, ale słyszałem, że nie będzie dodruków "Powrotów" więc chyba w nie wejdę wcześniej niż myślałem. Mam pełny Dunwich i pół Carcosy, ale po uzupełnieniu jej chyba od razu pójdę w "Powroty" najpierw :)
ktoś wie czy to jest potwierdzone info?
Galakta na swoim forum pisała, że raczej nie planują dodruków "Powrotów...". Trudno się im dziwić, bo to jednak nisza i niszy.
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: manicminer »

Powrót nocy fanatyka już się kończy.
Ery już się nie skompletuje nowej, dziedzictwa też nie, nie wiem jak ze szlakiem.
ODPOWIEDZ