Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: zioombel »

Czy ta mata o której wspomina Rebel to taka będzie https://planszostrefa.pl/pl/p/Middle-ea ... emat/10141
Ktoś na takiej gra? Faktycznie tam się mieszczą kafle terenu przy większych scenariuszach?
Awatar użytkownika
grzes19
Posty: 118
Rejestracja: 25 lis 2007, 11:12
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: grzes19 »

zioombel pisze: 31 sty 2020, 13:38 Czy ta mata o której wspomina Rebel to taka będzie https://planszostrefa.pl/pl/p/Middle-ea ... emat/10141
Ktoś na takiej gra? Faktycznie tam się mieszczą kafle terenu przy większych scenariuszach?
To jest ta mata, 90x90 cm. Niestety nie jest ona już dostępna w sprzedaży. Dlatego ostatnio wykorzystałem to 2000x2000px, przeskalowałem do 300 dpi 90cm x 90 cm za pomocą algorytmu AI, wyostrzyłem w GIMPie, a następnie wyplotowałem na materiale typu canvas (koszt 60 + VAT). Rezultat jest bardzo zadowalający. Dzisiaj właśnie rozegrałem pierwszą sesje z wykorzystaniem tej maty - jest klimat ;)

Jeżeli ktoś reflektuje, to mogę udostępnić gotowy pdf.
Kolekcja

Liczba 19 w moim nicku to deczko mniej niż mój wiek / 2 ;)
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Paskuder »

RUNner pisze: 31 sty 2020, 09:47
Paskuder pisze: 30 sty 2020, 19:45
RUNner pisze: 30 sty 2020, 09:54 Chyba wyraziłem się niejasno, to jeszcze raz, prościej. Jaki masz wpływ na to, że wyciągniesz w pierwszym teście same sukcesy, dobierając powiedzmy 4 karty? Co jeśli wylosujesz 4 sukcesy? Świetnie, ale w kolejnym teście już leżysz. I nie masz na to żadnego wpływu. Kolejny paradoks jest taki, że im większą masz wartość cechy i więcej kart dobierzesz, to gra cię mocniej upokorzy w takim przypadku. Cała ta mechanika miałaby sens, gdyby przetasowanie odrzuconych kart następowało po każdym teście, ale tak nie jest.
Widzę że nadal nie rozumiesz więc wyrażę się prościej. Jeżeli w pierwszym teście wyciągnę 4 sukcesy na co nie mam wpływu to za drugi zapłacę listkami, za trzeci zapłacę kartą która pozwala mi zamienić wszystkie listki na sukcesy jeżeli nie wyciągnąłem żadnego sukcesu (ewentualnie kartą która robi to samo nawet jak sukces się wyciągnęło), przy czwartym zużyję atut determinacja co przy pewnej dozie szczęścia pozwoli mi już przetasować talię. Na obronę zostaje jeszcze ukrycie które zaneguje obrażenia. Jest to oczywiście przykład ekstremalny ale zwykle grając Bilbo czy Beraworą realizuję go w 50-75% co drugą turę. Jak się buduje talię z głową a nie tylko pod słoneczka to Bilbo może być ukryty praktycznie permanentnie. Tylko trzeba wiedzieć co się ma w talii i z głową przygotowywać karty przy zwiadzie. Jak ktoś ciągnie karty i patrzy tylko na sukcesy to jest sam sobie winien że po pierwszej turze jest w (_!_) bo mu się wszystkie sukcesy dociągnęły. Sukcesy to tylko jedna z mechanik postaci o zgrozo wcale nie najbardziej istotna. Problemem nie jest grą tylko gracze którzy nie mogą tego pojąć. Połowa graczy narzekająca na losowe sukcesy pewnie nie ogarnęła by mtg bo tam o zgrozo sukcesów nie ma tylko same umiejki na kartach więc bez sukcesów nie da się grać?
Nadal nie rozumiesz o co mi chodzi więc sobie odpuszczam. Uczepiłeś się tych sukcesów jak rzep i ciągniesz w kółko, przy okazji kwestionując mój sposób grania i generalnie obrażając graczy, którzy nie są takimi fanbojami jak Ty. W każdym poście pitolisz coś o braku inteligencji czy nieogarnianiu magica(!), a sam nie potrafisz przeczytać kilku zdań i ich zrozumieć, więc troszkę zluzuj. Nie róbmy z prostej gry jakiegoś mózgożera, bo jeszcze ktoś uwierzy, że tak jest. W Podróże gra się z dziećmi, bo to gra która ładnie jest wydana i przede wszystkim przystępna w rozgrywce. Jeśli dla kogoś jest tutaj pole do wielkiej rozkminy, to tylko się cieszyć. Gra ma sprawiać frajdę i to jest w tym najważniejsze. W moim przekonaniu, które wyrobiłem sobie po 5. misji, gra jest kulawa mechanicznie i czasem niestety nielogiczna. A nade wszystko nie czuć w niej kompletnie klimatu WP. Tyle.
I Vive versa. Pozdrawiam.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
gogovsky
Posty: 2211
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 512 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: gogovsky »

Chenoss pisze: 20 gru 2019, 16:39 Popełniłem mema wbrew wszystkim negatywom.

Obrazek
Wiem, że to cytat, ale idealnie oddaje wpierw Strid3rra vs Trolliszcza i teraz Was :)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: strid3rr »

To teraz w druga stronę...
Spoiler:
gogovsky
Posty: 2211
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 512 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: gogovsky »

Jools pisze: 01 lut 2020, 08:00 A po **uj się tutaj wypowiadają osoby którym gra się nie podoba?? Gra nie każdemu podejdzie bo jak ktoś oczekiwał ciężkiego tytułu to się zawiedzie.

Gra jest jaka jest i ja jestem nią zachwycony. Wiem też że mogła by być lepsza.

Proszę sobie swoje negatywne nic nie wnoszące żale zostawić dla siebie.
hola hola Królewiczu po to jest forum i każdy może swoją opinie wyrazić jeśli nie obraża drugiej strony, więc idź być wulgarnym chamem gdzie indziej.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Paskuder »

Teraz pewnie niektórzy mnie zlinczują ale naprawdę zastanawiam się czy tej grze nie wyszłoby na lepsze gdyby zamiast w lore wp była umieszczona w ichnim terrinoth... Nie ograniczeni licencją mogli by być bardziej kreatywni a i pewnie cena byłaby niższa. Akurat lore wp jest mi totalnie obojętny...
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Odi »

Wątek o grze jest po to, żeby wypowiadali się w nim zarówno jej zwolennicy, jak i ci, którym gra się nie podoba.
Przypominam też o kulturze dyskusji (wulgaryzmy, nawet wykropkowane, są zabronione)
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Kilson »

Każdy ma prawo do swojej opinii, jak mi się gra nie podoba, to też o tym piszę (np. niedawno Zewnętrzne rubieże, którym poświęciłem chyba 1 post?), ale jak ktoś będzie wbijał przez 20 postów, że gra jest gówniana i jak się komuś podoba to musi być mało ambitny/dzieciak/nie zna się/itd. itp. to serio, tylko zaśmieca temat i do niczego poza nerwami nie prowadzi.
Wiemy... nie podoba się, ale po co ta cała polemika na temat gustów? Ja uważam, że Splendor jest totalnie przereklamowany, po jednej rundzie więcej do tego nie siądę, bo to straszna nuda... ale gra jest podobno świetna dla bardzo wielu osób, więc nie będę prowadził krucjaty, żeby komuś wmawiać, że moja racja jest bardziej mojsza. Po prostu gram w coś innego i śledzę tematy gier, które mnie interesują.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: arian »

Mnie nie przeszkadzają negatywne opinie, ale irytują nieprawdziwe stwierdzenia, że mechanika tej gry sprowadza się do szukania sukcesów na kartach. To tak jakby powiedzieć, że Splendor jest losowy, bo jego mechanika sprowadza się do kupowania kart, które akurat możesz kupić najtaniej. Jasne, można tak grać, ale wmawianie komuś, że to najrozsądniejsza strategia jest trochę absurdalne. Niech ktoś przyzna, że nie chciało mu się kombinować, bo w ameri woli rzucić kostką i mieć z głowy przygotowywanie się do testu albo planowanie całego ruchu pod przygotowane na stole karty. W Podróżach często wiedziałem że zdam pierwszy test jeszcze przed tym jak go wykonałem. Logiczne więc, że pierwszy test to będzie to na czym mi zależy, a drugi to to, co może się nie udać i nie będę przez to płakał. 15 kart. 4 przygotowane, więc w talii zostaje 11 na których są sukcesy i mnóstwo listków. Możesz mieć zdane ze stuprocentową pewnością nawet dwa testy w turze, jeśli odpowiednio do tego podejdziesz i wcześniej się przygotujesz. I tak u nas padał każdy poważniejszy przeciwnik nie robiąc nam wcale dużej krzywdy.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: EVOCATVS »

Paskuder pisze: 01 lut 2020, 09:45 Teraz pewnie niektórzy mnie zlinczują ale naprawdę zastanawiam się czy tej grze nie wyszłoby na lepsze gdyby zamiast w lore wp była umieszczona w ichnim terrinoth... Nie ograniczeni licencją mogli by być bardziej kreatywni a i pewnie cena byłaby niższa. Akurat lore wp jest mi totalnie obojętny...
Moim zdaniem też wyszłoby to na plus. Nie rozumiem tej mody, żeby na siłę osadzać grę (w tym także gry video, filmy, książki etc.) w jakich realiach czy uniwersum, tylko po to, żeby całkowicie w nim namieszać.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jools »

Dzięki temu że gra jest w uniwersum Tolkiena mogę w trakcie gry puszczać muzykę filmową z Władcy Pierścieni, która jest przepiękna.
Nie grałbym gdyby to były Podróże przez Terinoth (Roundbound jest porażką)
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: kamron6 »

Moim zdaniem gdyby gra była osadzona w Terinnoth to byłoby mniej zawiedzionych, ale też mniej zadowolonych graczy ;)

Osadzenie gry w świecie Władcy przede wszystkim zubożyło grę o typową magię fantasy - to jest moim zdaniem największy minus takiego wyboru. Dodatkowo fabuła zawsze będzie nieco "naciągana", trochę ma się uczucie czytania takiego fan fiction. Autorzy są ograniczeni światem, tak jak napisano przede mną.

Na plus grafiki, znane miejsce, postacie, motywy. I oczywiście to, że autorskie "settingi" takie jak Terinnoth są płaskie do bólu. I pomimo wolności w kreacji świata i fabuły, autorzy gier planszowych rzadko to wykorzystują.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: EsperanzaDMV »

Jedna porada dla graczy, którzy narzekają na wielkość Balroga z dodatku. Jest taka gra, jak D&D Legend of Drizzt. Kosztuje ok. 180-190zł (czyli cała gra tyle co figurka Balroga od GW), gra sama w sobie jest naprawdę świetną przygodą z ogromem elementów i figurek (osobiście byłem w szoku po unboxingu że kosztuje tak mało), a pośród tych 42 figurek taki oto Balor...
Spoiler:
Zupełnie poważnie polecam do rozważenia. Dodatkowo są też figurki np. trolli czy goblinów, które też mogą się przydać... a dodatkowo ma się drugą, naprawdę dobrą grę przygodową.
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 354
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 257 times
Been thanked: 55 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: narandil »

Hej. Rozważam zakup tej gry i mam pytanie: jak bardzo waszym zdaniem potrzebne są tutaj małe koszulki ? Czy warto wydać te dodatkowe 3 dyszki?

Z góry dzięki za pomoc
gogovsky
Posty: 2211
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 512 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: gogovsky »

narandil pisze: 12 lut 2020, 15:17 Hej. Rozważam zakup tej gry i mam pytanie: jak bardzo waszym zdaniem potrzebne są tutaj małe koszulki ? Czy warto wydać te dodatkowe 3 dyszki?

Z góry dzięki za pomoc
niezbędne karty małe mielisz i tasujesz co chwilę
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: arian »

Ewentualnie, jeśli kończenie chcesz zaoszczędzić, to możesz kupić koszulki tylko na karty w talii gracza, a resztę kart trzymać bez. Wtedy powinna wystarczyć jedna paczka dla wszystkich graczy.
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 329
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 50 times
Been thanked: 14 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: niwgnip »

Ja mam w koszulkach wszystko co się tasuje ( czyli karty gracza, rany i chyba tyle). Nie widzę sensu wsadzania koszulek w ekwipunek który tylko leży na stole. Za to karty gracza - myślę że obowiązkowo. Bo tasujesz kilkanaście razy na grę.. ;)
Matiel
Posty: 147
Rejestracja: 13 mar 2018, 13:02
Has thanked: 6 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Matiel »

narandil pisze: 12 lut 2020, 15:17 Hej. Rozważam zakup tej gry i mam pytanie: jak bardzo waszym zdaniem potrzebne są tutaj małe koszulki ? Czy warto wydać te dodatkowe 3 dyszki?

Z góry dzięki za pomoc
To dorzucę swoje trzy grosze i subiektywne zdanie.
Jestem po dwóch kampaniach w dwie osoby i w połowie kampanii w cztery- grane bez koszulek. Karty może nie wyglądają jak świeżo z pudełka, jednak nie widzę po nich znaczącego zużycia- płótnowane karty robią robotę ;P
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7331
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Koszulki są zbędne
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Kilson »

Talię postaci tasujesz nawet kilkanaście razy w każdym scenariuszu (minimum raz w każdej turze). Moim zdaniem warto wydać dyszkę i przynajmniej te zakoszulkować.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jools »

Koszulki nie służą tylko do ochrony kart ale też by ułatwić tasowanie. Także zalecam.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

Po paru grach dorzucając nowe karty do tali będzie widać różnice.
Jak dla mnie koszuli do gier gdzie karty często się tasuje to jest must have.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 70 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: HoLi »

Czy próbował ktoś może: https://boardgamegeek.com/filepage/1912 ... weaknesses i może coś powiedzieć jak się to sprawdza.
Na pierwszy rzut oka wygląda interesująco.

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
OloiBolo
Posty: 13
Rejestracja: 17 wrz 2018, 10:56

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: OloiBolo »

Cześć, mam takie pytanie odnośnie tytułów zdobywanych w trakcie grania kampanii, czy mogę nie wkładać ich do talii na początku przygody czy jest to po prostu obowiązkowe (jedyne co znalazłem to po prostu, że 'układając talię' dokładamy do niej tytuły zdobyte), ale czy można ich nie dokładać? :)
ODPOWIEDZ