Gra z zagadkami/Escape game.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Gra z zagadkami/Escape game.

Post autor: kudlacz135 »

Cześć,
miałem ostatnio sporo zabawy przy Dzienniku 29, czytałem, że kolejna książka z tej serii, tj. Wyprawa, nie jest już tak przyjemna stąd moje pytanie.
W dzienniku podobała mi się możliwość posiedzenia 20-60 minut nad kilkoma łamigłówkami ciurkiem i wrócenie do tytułu następnego dnia.
Nie skreślam wcale Detektywa, który pewnie będzie wymagał więcej czasu nim skończę sprawę.

Którą grę z kategorii zagadek, łamigłówek polecacie?
Sherlock: Detektyw doradczy,
Escape Tales od Board & Dice,
czy którąś z gier z serii Escape Room/Exit/Unlock! ?
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Gra z zagadkami/Escape game.

Post autor: garg »

Mnie się bardzo podoba seria Sherlock (Ostatnie wezwanie, Śmierć 4 lipca i Klątwa Inków). Całą rozgrywka zamyka się w maks. godzinie i jest nad czym pomyśleć oraz podyskutować (choć wariant solo daje radę). No i cena - 30 złotych za sztukę - jest zadowalająca. W tej chwili dostępna tylko w Empiku, ale przy tej cenie moim zdaniem warto :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra z zagadkami/Escape game.

Post autor: kudlacz135 »

O, o tym nie słyszałem. Spoko opcja, dzięki :)
tablis
Posty: 40
Rejestracja: 28 lis 2016, 14:11
Lokalizacja: Krakow/DK
Has thanked: 61 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra z zagadkami/Escape game.

Post autor: tablis »

Unlocki sa super, kazda to 3 scenariusze do zagrania w 60-90 minut. Exity rowniez polecam - tutaj fabuly nie ma za grosz, jest wlasciwie tylko zbior lamiglowek.
Detektyw i Sherlock to juz troche inna para kaloszy - bardziej nakierowane na fabule i dedukcje. Obie zdecydowanie warte polecenia. Do Detektywa dostepny jest scenariusz przykladowy do sciagniecia ze strony Portalu.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Gra z zagadkami/Escape game.

Post autor: Tomzaq »

Grałem w exity, unlocka, deckscape room i Rytuał przebudzenia. Ten ostatni dla mnie zdecydowanie najlepszy.
Who is John Galt?
Posiadam
kmd7
Posty: 1018
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Gra z zagadkami/Escape game.

Post autor: kmd7 »

Jeśli interesuje cię głównie dedukcja i odkrywanie zagadki oraz składanie jej w całość z odsłanianych części, to też wskazałbym na serię Sherlock. Zresztą jest na stronie wydawcy do pobrania wersja demonstracyjna. Można spróbować, aby zobaczyć co to za zwierz. Bardzo fajnym trickiem są nagrane wstępy, które można odtworzyć za pomocą kodu QR. Kiedy siedliśmy do jednej ze spraw i ukradkiem zacząłem odtwarzać wstęp z telefonu moja żona się przestraszyła, bo pomyślała, że znienacka włączyło się radio ;). A jeśli to się spodoba, to na pewno warto zapoznać się z SH: Detektywem doradczym.
Lubię też inne serie, które wymieniłeś, ale są one podobne do Dziennika. Brak jakiejś całościowej historii, jedynie jest tematyczne wprowadzenie i ciąg zagadek. I to też fajne doświadczenie. Chyba najciekawsze zagadki były w Exitach, ale np. ostatnio zagrałem w Magiczną sztuczkę i (oprócz jednej zagadki - nie zagadki) grało mi się przyjemnie.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra z zagadkami/Escape game.

Post autor: kudlacz135 »

Dzięki bardzo :) Spróbuję sił z próbnym Sherlockiem w pierwszej kolejności. Dzięki za sugestie :)
ODPOWIEDZ