Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: rattkin »

Do dziś nie udało się ustalić.
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: trx89 »

Bruno pisze: 14 lut 2020, 13:46 To ja jeszcze pozwolę sobie ponowić pytanko:
Bruno pisze: 14 lut 2020, 10:17 Jeszcze pytanko do obeznanych już z grą (ja dopiero czytam instrukcję): czemu służy ten nieduży kolisty biały żeton ze współczynnikami, podpisany jako Volkar - wygląda jak replika tej podziałki, która jest już zamontowana w podstawce figurki Volkara, ale po co byłby duplikat?
(tak, wiem, autocytaty to niepiękna rzecz... :wink: )
Też mnie to zastanawiało, na razie grałem tylko w podstawkę ale w instrukcji rozszerzeń nie ma słowa o tym żetonie. Nie porównywałem czy jest taki sam jak ten już w figurce czy inny. Może tu jest klucz?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Jiloo »

trx89 pisze: 14 lut 2020, 13:05 Bardzo fajny pomysł. Masz może jeszcze plik z wersją do kart w koszulkach premium? Bo tego na Dropboxie niestety już nie ma.
Mam, przeniosłem pliki na mega, ale zapomniałem uaktualnić linki.
Zaraz to zrobię.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2022
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1150 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Bruno »

Kolejne pytanie do ogranych:
- czy można bez przeszkód łączyć elementy z różnych dodatków (nowi Bohaterowie, Czary, Akcje Zaawansowane, Jednostki), w tym używać ich w scenariuszach podstawowych lub z innych dodatków?
Czy nie okaże się, że gra stanie się zbyt łatwa etc.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 94 times
Been thanked: 42 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Damon22 »

rattkin pisze: 14 lut 2020, 14:29 Do dziś nie udało się ustalić.
Bruno pisze: 14 lut 2020, 13:46
Bruno pisze: 14 lut 2020, 10:17 Jeszcze pytanko do obeznanych już z grą (ja dopiero czytam instrukcję): czemu służy ten nieduży kolisty biały żeton ze współczynnikami, podpisany jako Volkar - wygląda jak replika tej podziałki, która jest już zamontowana w podstawce figurki Volkara, ale po co byłby duplikat?
Gdzieś czytałem, że chodziło o odcień symboli, który mógł wprowadzać w błąd (brąz i ciemny czerwony). Moje oko tego nie wychwyciło. Jest po prostu zapasowy żeton. W ogóle ktoś te podstawki otwierał? Trochę strach :wink:
tedoka
Posty: 56
Rejestracja: 21 sie 2016, 14:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: tedoka »

Bruno pisze: 14 lut 2020, 23:10 Kolejne pytanie do ogranych:
- czy można bez przeszkód łączyć elementy z różnych dodatków (nowi Bohaterowie, Czary, Akcje Zaawansowane, Jednostki), w tym używać ich w scenariuszach podstawowych lub z innych dodatków?
Czy nie okaże się, że gra stanie się zbyt łatwa etc.
Jasne że można i gra nie stanie się wcale łatwa, tym bardziej jak wrogów również będziesz używał tych z dodatków ;)
smutna_sliwka
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2020, 07:21

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: smutna_sliwka »

Dzień dobry wszystkim.
Mam (być może głupie) pytanie, ale nie jestem wtajemniczony w temat: czy wersja ultimate edition pl oferowana na stronie portalgames (499zl) różni się od ofert w innych sklepach (ok 350zl) tylko dodatkową zawartością mat i kryształków? Czy może droższa wersja to wydanie poprawione względem tańszych ofert?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2022
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1150 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Bruno »

smutna_sliwka pisze: 16 lut 2020, 12:00 Dzień dobry wszystkim.
Mam (być może głupie) pytanie, ale nie jestem wtajemniczony w temat: czy wersja ultimate edition pl oferowana na stronie portalgames (499zl) różni się od ofert w innych sklepach (ok 350zl) tylko dodatkową zawartością mat i kryształków? Czy może droższa wersja to wydanie poprawione względem tańszych ofert?

Pozdrawiam
To dokładnie takie samo wydanie gry. Wyższa cena w Portalu wynika z tego, że jako wydawca trzyma się on ustalonej przez siebie tzw. Sugerowanej Ceny Detalicznej (żeby nie konkurować ceną ze sklepami), ale w zamian kusi właśnie tymi dodatkowymi elementami (mata + kryształki). Natomiast sklepy zwykle oferują spore obniżki względem SCD (nie muszą się jej trzymać), a ponadto nie mają w ofercie tych dodatków - stąd ta różnica.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Rigidigi »

smutna_sliwka pisze: 16 lut 2020, 12:00 Dzień dobry wszystkim.
Mam (być może głupie) pytanie, ale nie jestem wtajemniczony w temat: czy wersja ultimate edition pl oferowana na stronie portalgames (499zl) różni się od ofert w innych sklepach (ok 350zl) tylko dodatkową zawartością mat i kryształków? Czy może droższa wersja to wydanie poprawione względem tańszych ofert?

Pozdrawiam
Oferta z matami i kryształami była w przedsprzedaży. Przedsprzedaż się zakończyła, chociaż opis i grafiki w sklepie nie zostały zmienione. Ja bym dopytał w Portalu przed zakupem, bo wydaje mi się że teraz za 499 będzie już tylko sama gra.
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 319
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 58 times
Been thanked: 45 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: xtomashx »

Pożyczyłem od znajomego starą wersję Lacerty. Czy są jakieś faq aktualizujące zasady do najnowszych?
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 587 times
Been thanked: 943 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Odi »

Takie szybkie pytanie, zanim jeszcze zagłębie się w instrukcję:
czy do podstawowych zasobów żetonów wrogów, kart graczy, jednostek, czarów i artefaktów dodawać od razu te z dodatków (tak, aby korzystać z nich już nawet w podstawowych scenariuszach), czy może jednak trzymać je osobno, bo są dedykowane do wykorzystania z konkretnymi scenariuszami i nie sprawdzą się w podstawowych rozgrywkach?
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: trx89 »

Odi pisze: 16 lut 2020, 21:49 Takie szybkie pytanie, zanim jeszcze zagłębie się w instrukcję:
czy do podstawowych zasobów żetonów wrogów, kart graczy, jednostek, czarów i artefaktów dodawać od razu te z dodatków (tak, aby korzystać z nich już nawet w podstawowych scenariuszach), czy może jednak trzymać je osobno, bo są dedykowane do wykorzystania z konkretnymi scenariuszami i nie sprawdzą się w podstawowych rozgrywkach?
Możesz mieszać. Nie ma przeciwskazań. Ja grałem od początku na wszystkich. Może być przez to nieco trudniej ale zdecydowanie nie psuje gry.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 174 times
Been thanked: 139 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: woytas »

xtomashx pisze: 16 lut 2020, 20:30 Pożyczyłem od znajomego starą wersję Lacerty. Czy są jakieś faq aktualizujące zasady do najnowszych?
A były jakieś zmiany w zasadach?
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2022
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1150 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Bruno »

Odi pisze: 16 lut 2020, 21:49 Takie szybkie pytanie, zanim jeszcze zagłębie się w instrukcję:
czy do podstawowych zasobów żetonów wrogów, kart graczy, jednostek, czarów i artefaktów dodawać od razu te z dodatków (tak, aby korzystać z nich już nawet w podstawowych scenariuszach), czy może jednak trzymać je osobno, bo są dedykowane do wykorzystania z konkretnymi scenariuszami i nie sprawdzą się w podstawowych rozgrywkach?
trx89 pisze: 16 lut 2020, 22:21 Możesz mieszać. Nie ma przeciwskazań. Ja grałem od początku na wszystkich. Może być przez to nieco trudniej ale zdecydowanie nie psuje gry.
... tylko w takim razie trzeba przed grą przeczytać wszystkie instrukcje, bo w dodatkach są nowe zasady, nowe oznaczenia na żetonach etc. Ja jednak - jeśli to pierwszy kontakt z tą grą - sugerowałbym nie mieszać podstawki z dodatkami. Będziesz miał mnóstwo drobnych reguł do opanowania na start, których i tak sporo jest w samej podstawce...
Wydzielenie w insercie kart każdego z rodzajów, pochodzących z dodatku ZL, jest stosunkowo proste (można połączyć ich grzbiety taśmą papierową); nieco trudniej z żetonami Wrogów (pisałem o tym wyżej), ale i z tym można sobie poradzić, układając je w stałym porządku, np. rozpoczynając każdy ich zestaw (z podstawki i dodatków) od żetonów zielonych.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: trx89 »

Bruno pisze: 17 lut 2020, 00:41
Odi pisze: 16 lut 2020, 21:49 Takie szybkie pytanie, zanim jeszcze zagłębie się w instrukcję:
czy do podstawowych zasobów żetonów wrogów, kart graczy, jednostek, czarów i artefaktów dodawać od razu te z dodatków (tak, aby korzystać z nich już nawet w podstawowych scenariuszach), czy może jednak trzymać je osobno, bo są dedykowane do wykorzystania z konkretnymi scenariuszami i nie sprawdzą się w podstawowych rozgrywkach?
trx89 pisze: 16 lut 2020, 22:21 Możesz mieszać. Nie ma przeciwskazań. Ja grałem od początku na wszystkich. Może być przez to nieco trudniej ale zdecydowanie nie psuje gry.
... tylko w takim razie trzeba przed grą przeczytać wszystkie instrukcje, bo w dodatkach są nowe zasady, nowe oznaczenia na żetonach etc. Ja jednak - jeśli to pierwszy kontakt z tą grą - sugerowałbym nie mieszać podstawki z dodatkami. Będziesz miał mnóstwo drobnych reguł do opanowania na start, których i tak sporo jest w samej podstawce...
Wydzielenie w insercie kart każdego z rodzajów, pochodzących z dodatku ZL, jest stosunkowo proste (można połączyć ich grzbiety taśmą papierową); nieco trudniej z żetonami Wrogów (pisałem o tym wyżej), ale i z tym można sobie poradzić, układając je w stałym porządku, np. rozpoczynając każdy ich zestaw (z podstawki i dodatków) od żetonów zielonych.
Masz rację, jest trudniej bo jest więcej zasad i więcej wertowania instrukcji, ale mi akurat to się podobało :)
annak2
Posty: 50
Rejestracja: 10 sty 2017, 22:12
Has thanked: 18 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: annak2 »

Jiloo pisze: 14 lut 2020, 10:24
Bruno pisze: 14 lut 2020, 10:17(...) i tak widzę, że tam jest inny układ insertu, tj. u mnie wnęki na karty zajmują całą długość boku pudła (na filmie widać, że miejsca na karty jest mniej, bo na tym samym boku jest też wnęka na inne komponenty). (...)
Zmienili. W pierwszym wydaniu było to co widziałeś na filmie i przez to mieściło się tylko 2/3 zakoszulkowanych kart.
Fajnie ze WizzKids reaguje na taki feedback. Ciekawe czy inne elementy wypraski tez trochę poprawili, bo w pierwszej był tez problem ze zmieszczeniem wszystkich żetonów wrogów.
Czy da się bez otwierania pudełka zweryfikować czy mamy do czynienia z najnowszym dodrukiem, czy pierwszym zeszłorocznym wydaniem? Jest gdzieś na pudełku informacja, że to dodruk, albo coś w tym rodzaju?
Awatar użytkownika
brutusss
Posty: 231
Rejestracja: 06 lis 2019, 12:19
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 216 times
Been thanked: 56 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: brutusss »

annak2 pisze: 17 lut 2020, 18:01
Jiloo pisze: 14 lut 2020, 10:24
Bruno pisze: 14 lut 2020, 10:17(...) i tak widzę, że tam jest inny układ insertu, tj. u mnie wnęki na karty zajmują całą długość boku pudła (na filmie widać, że miejsca na karty jest mniej, bo na tym samym boku jest też wnęka na inne komponenty). (...)
Zmienili. W pierwszym wydaniu było to co widziałeś na filmie i przez to mieściło się tylko 2/3 zakoszulkowanych kart.
Fajnie ze WizzKids reaguje na taki feedback. Ciekawe czy inne elementy wypraski tez trochę poprawili, bo w pierwszej był tez problem ze zmieszczeniem wszystkich żetonów wrogów.
Czy da się bez otwierania pudełka zweryfikować czy mamy do czynienia z najnowszym dodrukiem, czy pierwszym zeszłorocznym wydaniem? Jest gdzieś na pudełku informacja, że to dodruk, albo coś w tym rodzaju?
Masz 2020 rok z tylu pudla :)
Obrazek
annak2
Posty: 50
Rejestracja: 10 sty 2017, 22:12
Has thanked: 18 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: annak2 »

brutusss pisze: 17 lut 2020, 18:07 Masz 2020 rok z tylu pudla :)
Dzięki:) Na zdjęciach produktu w sklepie internetowym, w którym zamierzam zamówić, nie da się co prawda dojrzeć tej informacji, ale myślę, że śmiało można założyć, że będzie to wersja z dodruku.
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: trx89 »

annak2 pisze: 17 lut 2020, 18:25
brutusss pisze: 17 lut 2020, 18:07 Masz 2020 rok z tylu pudla :)
Dzięki:) Na zdjęciach produktu w sklepie internetowym, w którym zamierzam zamówić, nie da się co prawda dojrzeć tej informacji, ale myślę, że śmiało można założyć, że będzie to wersja z dodruku.
Myślę, że bez problemu możesz zapytać, ale jeśli zamawiasz z 3trolle (a pewnie tak bo chyba najtaniej) to jest to nowa wersja :)
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 319
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 58 times
Been thanked: 45 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: xtomashx »

Rozegrałem przed chwilą pierwszy szkoleniowy scenariusz. Oczywiście trochę błędów popełniłem jednak grałem Solo. Niestety samotna gra to dla mnie udręka i nigdy tak w gry planszowe nie gram (wolę wtedy odpalić konsolę czy coś na kompie). Teraz pozostaje namówić żonę na grę w dwie osoby więc może wtedy gra nabierze rumieńców :)
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: trx89 »

xtomashx pisze: 17 lut 2020, 21:29 Rozegrałem przed chwilą pierwszy szkoleniowy scenariusz. Oczywiście trochę błędów popełniłem jednak grałem Solo. Niestety samotna gra to dla mnie udręka i nigdy tak w gry planszowe nie gram (wolę wtedy odpalić konsolę czy coś na kompie). Teraz pozostaje namówić żonę na grę w dwie osoby więc może wtedy gra nabierze rumieńców :)
Widzisz, ja akurat uwielbiam tę grę solo. Można spokojnie usiąść i pokminić nad ruchami jak nikt nie stoi nad głową i nie pogania :) ale w dwie osoby też jest przyjemnie (oby nie więcej). Gra jest dość specyficzna więc życzę powodzenia w namawianiu żony bo mi prawdopodobnie nie uda się nigdy na nią namówić narzeczonej :D
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 319
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 58 times
Been thanked: 45 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: xtomashx »

Dla mnie całym sensem grania w planszówki jest granie z kimś. Jeżeli mam grać sam wolę odpalić konsolę.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: RUNner »

xtomashx pisze: 17 lut 2020, 21:45 Dla mnie całym sensem grania w planszówki jest granie z kimś. Jeżeli mam grać sam wolę odpalić konsolę.
Gdybyś to napisał w każdym innym temacie, to przyznałbym Ci rację :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: kinioo »

trx89 pisze: 17 lut 2020, 21:42
xtomashx pisze: 17 lut 2020, 21:29 Rozegrałem przed chwilą pierwszy szkoleniowy scenariusz. Oczywiście trochę błędów popełniłem jednak grałem Solo. Niestety samotna gra to dla mnie udręka i nigdy tak w gry planszowe nie gram (wolę wtedy odpalić konsolę czy coś na kompie). Teraz pozostaje namówić żonę na grę w dwie osoby więc może wtedy gra nabierze rumieńców :)
Widzisz, ja akurat uwielbiam tę grę solo. Można spokojnie usiąść i pokminić nad ruchami jak nikt nie stoi nad głową i nie pogania :) ale w dwie osoby też jest przyjemnie (oby nie więcej). Gra jest dość specyficzna więc życzę powodzenia w namawianiu żony bo mi prawdopodobnie nie uda się nigdy na nią namówić narzeczonej :D
O to, to.

U mnie nr.1 z gier solo (do tej pory). Szkoda, ze od czasu narodzin corki mie mam czasu zagrac...ze zlamanym sercem MK idzie na zprzedaz.

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 993 times
Been thanked: 433 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: KurikDeVolay »

Nieeeee! Nie rób tego, poczekaj, ona kiedyś zacznie sypiać!
ODPOWIEDZ