KeyForge (Richard Garfield)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: MsbS »

Szkoda że jest power creep - jak wjeżdżają Rzymozaury i Sojusz, talie z podstawki nie mają szans.
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Valarus »

MsbS pisze: 17 lut 2020, 22:14 Szkoda że jest power creep - jak wjeżdżają Rzymozaury i Sojusz, talie z podstawki nie mają szans.
Podstawka i Zderzenie Światów mają bardzo zbliżony poziom. Dyskusja trwa, które są lepsze, ale twierdzenie, że jest jakiś bardzo wyraźny power creep mija się z prawdą.
Czas Wstąpienia jest statystycznie słabszy niż pozostałe, ale i tam da się bardzo dobre talie znaleźć, tylko rzadziej.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Chaaber »

Nie wiem czy się z tym zgodzę. Mechanika Ward z World's Collide jest moim zdaniem mocno przesadzona. Strasznie kontruje wszystko co do tej pory wyszło i do tego nie ma jej w każdym domu przez co granie bez Rzymozaurów, Star Alliance lub Logosa zrobiło się mega trudne. Często nawet karty czyszczące stół nie pomagają teraz. Kart cofających stwory na ręce nie jest aż tak dużo, żeby dało się z tym sensownie walczyć. Rozumiem, że musi być zachęta do kupowania nowego dodatku, ale moim zdaniem niech to bardziej trzyma poziom tego co już mamy. Nie jestem fanem szczególnie Rzymozaurów przez wszystkie karty, które ubezpieczają ten dom przed stratą aemberu z awansów.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Largo »

W chwili obecnej, co polecacie zakupić dla osoby totalnie zielonej w tematyce Keyforge? Trochę pograłem online i gierka mi się spodobała, natomiast nie mam pojęcia jaki zestaw zakupić jeżeli chcę pogrywać we dwie osoby w domu. Nie chciałbym szukać jakiś zamienników dla żetonów, dlatego chyba wolałbym jakiś duży zestaw, albo może te dwa nowe deluxe? W sumie duży zestaw dwuosobowy wychodzi taniej niż lub podobnie cenowo jak 2xDeluxe. Sam już nie wiem :P
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: rattkin »

Sedno tej gry polega na tym, że odpowiedź na takie pytania zawsze brzmi: "cokolwiek, nie ma znaczenia". Wybierz sobie kolor pudełka i taki kup starter 2 osobowy. Deluxy z nowego setu mają to samo, ale dla jednego gracza, minus papierowe maty.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: RUNner »

Largo pisze: 14 kwie 2020, 00:04 W chwili obecnej, co polecacie zakupić dla osoby totalnie zielonej w tematyce Keyforge? Trochę pograłem online i gierka mi się spodobała, natomiast nie mam pojęcia jaki zestaw zakupić jeżeli chcę pogrywać we dwie osoby w domu. Nie chciałbym szukać jakiś zamienników dla żetonów, dlatego chyba wolałbym jakiś duży zestaw, albo może te dwa nowe deluxe? W sumie duży zestaw dwuosobowy wychodzi taniej niż lub podobnie cenowo jak 2xDeluxe. Sam już nie wiem :P
Jakiś czas temu kupiłem starter Czas Wstąpienia. Zawierał 2 talie, niezbędne żetony plus dwie zabawne papierowe maty. Do tego dokupiłem 2 kolejne talie dla różnorodności rozgrywek i na tym stop. Postawiłem sobie ogranicznik żeby nie wywalać kasy na talie, którymi pewnie i tak nigdy nie zagram. W domowym graniu nam to w zupełności wystarcza.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: REBEL.pl »

-
Zagraj w KeyForge za darmo!

Obrazek

Wielu graczom z Polski i reszty świata obecna sytuacja utrudnia, bądź wręcz uniemożliwia wspólną zabawę przy planszy. Jednak pomimo tego, że część nadchodzących premier została opóźniona, nie zostawimy Was w najbliższym czasie z pustymi rękami! Kilka dni temu informowaliśmy, że Asmodee przygotowało bezpłatne wersje popularnych gier w formacie print&play (znajdziecie je na dedykowanej stronie, o tutaj), a dziś mamy dla Was zestawy do rozgrywek w KeyForge, w tym 5 polskich talii zawierających mechaniki z dodatku Masowa Mutacja.

Niezależnie czy jesteś nowym graczem, czy turniejowym wyjadaczem, już teraz możesz zasmakować tego, co przygotowaliśmy dla Ciebie w rozszerzeniu Masowa Mutacja. Udostępniamy do pobrania pięć talii w języku polskim oraz wszystkie potrzebne znaczniki, które wystarczy wydrukować. Wszystkie pliki są własnością Fantasy Flight Games i są przeznaczone do osobistego użytku. Zabronione jest wykorzystywanie zamieszczonych plików w komercyjny sposób.

Talie z serii KeyForge: Masowa Mutacja:

Cezary, Farmer Góry Przeznaczenia
Ludwik, Dowódca z Łysej Kotłowni
Panna Dagmara "Balanga" Mazurska
D. Wokulska, Kowal z Kolczastej Łomży
Wynalazca Olczyk

Dodatkowo, oprócz samych talii udostępniamy skrót zasad oraz niezbędne wypraski z żetonami:

skrót zasad
wypraska strona A
wypraska strona B

Wystarczy wydrukować, wyciąć i można zacząć rozgrywkę!

(artykuł na stronie wydawnictwa: https://www.wydawnictworebel.pl/pages/z ... 3S91O02bKE)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
tomg
Posty: 404
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 124 times
Been thanked: 159 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: tomg »

Dzisiaj się właśnie zastanawiałem (drukując Dixita) czy i kiedy zostanie opublikowana polska wersja. Miła niespodzianka na czas pandemii 😀
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Kasper »

Próbował ktoś grać przez tę stronę:
https://www.thecrucible.online/
Jakie wrażenia?
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Xfenix »

Rozegrałem z 6 pojedynków.
Wszystko działało prawidłowo, grałem na swoich zaimportowanych taliach.
Polecam w razie braku partnera do gry.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Kasper »

No to się zabieram za logowanie :D
krzysiek2222
Posty: 44
Rejestracja: 12 gru 2017, 20:38
Lokalizacja: Żory

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: krzysiek2222 »

Próbowałem grać na tej stronie, ale mam problemy z rozdzielczością - mimo dużego ekranu karty potrafią znikać, czcionka baardzo mała i ogólnie ciężko wizualnie.
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: ArnhemHorror »

Niestety jest też kilka bugów. Raz, na ok. 10 rozgrywek, z niejasnych powodów nie mogłem zagrać kreatury w rundzie. Niektóre co bardziej unikalne efekty też mogą nie być poprawnie zaimplementowane (np. nie odpalił mi się efekt Murkensa, który powinien dać mi możliwość zagrania karty z talii przeciwnika). No, ale stronka wciąż się rozwija i do casualowego grania w zupełności wystarcza. Talie importują się bez problemów, a przeciwników dość łatwo znaleźć (średnio trwa 20-40 równoległych rozgrywek). Jak już się opanuje interfejs, to można zejść poniżej 20 minut na pojedynek

To, że FFG przez 2 lata nie ogarnęło oficjalnej aplikacji uważam za ogromną wtopę, zwłaszcza że Garfield, nauczony przykładem problemów MtG, zaprojektował grę jeszcze bardziej nadającą się do implementacji dla rozgrywek w sieci.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: REBEL.pl »

Informacja, która pojawiła się wczoraj na podcast'cie FFG:

"Wszyscy, którzy zakupią talię KeyForge: Masowa Mutacja oraz przypiszą ją do swojego konta przed 27 lipca otrzymają 10 Ambera (zamiast 1)."

Obrazek
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: MsbS »

Coś tu nie działa. Dwa decki z Masowej Mutacji (polska edycja), odebrałem i zarejestrowałem dzisiaj i dostałem 1 Ambershard za każdy.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: EsperanzaDMV »

Rebelu, nie działa link do pełnych zasad na stronie https://www.keyforgegame.com/ (ten na sliderze na stronie głównej). Mógłbym prosić o link do kompletnej instrukcji?

Mam też od razu pytanie - a co tak właściwie dają te odłamki amberu za zarejestrowanie talii? Można je na coś wymienić, czy to tylko wpływa na pozycję w rankingu?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: REBEL.pl »

MsbS pisze: 10 lip 2020, 21:52 Coś tu nie działa. Dwa decki z Masowej Mutacji (polska edycja), odebrałem i zarejestrowałem dzisiaj i dostałem 1 Ambershard za każdy.
Amber x10 wpadnie na pewno do 27 lipca. Przy dodawaniu talii widnieje data i wszystkie te talie otrzymają Amber. Na przykład w Rebelu musieliśmy poczekać 2 dni, aby Amber został naliczony.

EsperanzaDMV pisze: 13 lip 2020, 10:18 Rebelu, nie działa link do pełnych zasad na stronie https://www.keyforgegame.com/ (ten na sliderze na stronie głównej). Mógłbym prosić o link do kompletnej instrukcji?
Kompletna instrukcja zaktualizowana o Masową Mutację pojawi się pod koniec tygodnia. W piątek otrzymaliśmy poprawne pliki i od razu zabraliśmy się do roboty.
W tym momencie można ratować się podstawową instrukcją podpiętą pod produkt: https://www.rebel.pl/karcianki/keyforge ... 13379.html albo instrukcją angielską dostępną na stronie: https://www.fantasyflightgames.com/en/p ... /keyforge/ . Za utrudnienia przepraszamy.
EsperanzaDMV pisze: 13 lip 2020, 10:18Mam też od razu pytanie - a co tak właściwie dają te odłamki amberu za zarejestrowanie talii? Można je na coś wymienić, czy to tylko wpływa na pozycję w rankingu?
Wymienia się na "fanty" podczas Vault Tourów: https://op.keyforgegame.com/en/prize-gallery/ - tutaj podstawowe nagrody, kazdy Vault Tour ma też swoje własne sety.
Nachodząca zimowa edycja nagród będzie dośc ciekawa, ale na razie jeszcze nie możemy tego ujawnić publicznie :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: MsbS »

REBEL.pl pisze: 13 lip 2020, 10:59
MsbS pisze: 10 lip 2020, 21:52 Coś tu nie działa. Dwa decki z Masowej Mutacji (polska edycja), odebrałem i zarejestrowałem dzisiaj i dostałem 1 Ambershard za każdy.
Amber x10 wpadnie na pewno do 27 lipca. Przy dodawaniu talii widnieje data i wszystkie te talie otrzymają Amber. Na przykład w Rebelu musieliśmy poczekać 2 dni, aby Amber został naliczony.
Faktycznie, wpadło później. Dzięki za wyjaśnienie, spodziewałem się że przy rejestracji talii pokaże się '+10', ale po prostu w pewnym momencie na koncie (bez powiadomienia) pojawia się ten bonusowy AEmber.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Andy »

Czy w starterze i deluksie do Masowej Mutacji pojawiają się nowe rodzaje żetonów, tj. takie, których nie było we wcześniejszych zestawach? Innymi słowy, jeśli mam starter do Czasu Wstąpienia i Deluxe do Zderzenia Światów, to mam wszystkie akcesoria potrzebne do grania taliami Masowej Mutacji?
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: sirafin »

Nie licząc kosmetycznych zmian w wyglądzie, pula żetonów nie zmieniła się od cyklu Zderzenie Światów.

https://docs.google.com/document/d/1nKp ... UbTE8-JU3s
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Dziami
Posty: 288
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 197 times
Been thanked: 73 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Dziami »

Ciężko sie przebić przez tyle stron. Kolega parę postów wcześniej pytał, ale nie uzyskał, więc powtórzę pytanie:
Który zestaw startowy polecacie? Granie domowe, bez turniejów, jeśli to ma jakieś znaczenie. Generalnie trudność gry tez nie ma znaczenia... Raczej "ogolnie ograni" ludzie...
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: rattkin »

Przecież wszystkie (poza pierwszym?) są losowe, to co chcesz, żeby Ci polecić?
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Trolliszcze »

Może np. w którym cyklu są ciekawsze mechaniki?
Ja np. mam dwie talie z Masowej Mutacji, ale niestety nie trafił mi się żaden z tych wielkich stworów. Bu.
Dziami
Posty: 288
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 197 times
Been thanked: 73 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Dziami »

rattkin pisze: 22 paź 2020, 11:09 Przecież wszystkie (poza pierwszym?) są losowe, to co chcesz, żeby Ci polecić?
Nic nie wnosząca wypowiedź...

Z tego co póki co doczytałem, dochodziły jakieś nowe rzeczy w nowych starterach, nowe mechaniki czy co tam. Także jak nic do dodania to czasami warto ugryźć się w... Palec ;)

Edyta: Trolliszcze mnie ubiegł...👍
Ostatnio zmieniony 22 paź 2020, 11:20 przez Dziami, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Markus »

Trolliszcze pisze: 22 paź 2020, 11:11 Może np. w którym cyklu są ciekawsze mechaniki?
Ja np. mam dwie talie z Masowej Mutacji, ale niestety nie trafił mi się żaden z tych wielkich stworów. Bu.
Te dwukartowe stwory to chyba jak Mythic Rare w Magicu :)
Na 15 tali (moje i kolegi) zero potwora :-)

Co do zakupów zestawów startowych to weź Zderzenie Światów lub Masową Mutację z uwagi na najaktualniejszy zestaw żetonów potrzebnych do gry. Dokup po 2-3 talie z każdych pozostałych setów i baw się dobrze. Nie ma się co oszukiwać że 2 startowe talie będą was długo bawić. Troche urozmaicenia dodatkowymi dekami przyda się.
ODPOWIEDZ