Uzupełnienie kolekcji - 1 lub 2 gry do 300 zł dla 2 osób z szybkim rozłożeniem

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Ambious
Posty: 37
Rejestracja: 16 lut 2020, 18:15
Has thanked: 22 times

Uzupełnienie kolekcji - 1 lub 2 gry do 300 zł dla 2 osób z szybkim rozłożeniem

Post autor: Ambious »

Dzień dobry!
Chciałbym uzupełnić swoją kolekcję o 1 lub 2 gry (razem do 300 zł), które mają odmienną mechanikę od gier, które posiadam.
Obecnie w kolekcji mam:
Eldritch Horror,
Talisman,
This War of Mine,
7 cudów świata pojedynek,
Vikings Gone Wild,
Space Alert
Dolina Kupców

Szukam gier, które dosyć szybko rozłożę i trwają od ok. 35 min do 2h max.
Będziemy grać tylko w 2 osoby. Jak myślę o rozkładaniu Eldritcha to mnie szlag trafia i przez to rzadziej grywam.
Myślałem o Carcassonne Bix Box + Everdell/Terraformacja Marsa. Polecicie coś ciekawego?
Z góry dzięki za pomoc
Ostatnio zmieniony 16 lut 2020, 22:43 przez Ambious, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Uzupełnienie kolekcji - 1 lub 2 gry do 300 zł

Post autor: trx89 »

Rozkładanie Robinsona to mordęga. Z tego co wymieniłeś poleciłbym najbardziej Terraformację Marsa. Generalnie większość fajnych gier które przychodzą mi do głowy ma problem z długim czasem przygotowania. Jakimś tam rozwiązaniem jest robienie insertów. Możesz się jeszcze zastanowić nad Karczmą pod Pękatym Kuflem i Na skrzydłach. Z tym że przy tej pierwszej setup też trwa chwilę.
Awatar użytkownika
Ambious
Posty: 37
Rejestracja: 16 lut 2020, 18:15
Has thanked: 22 times

Re: Uzupełnienie kolekcji - 1 lub 2 gry do 300 zł

Post autor: Ambious »

trx89 pisze: 16 lut 2020, 18:56 Rozkładanie Robinsona to mordęga. Z tego co wymieniłeś poleciłbym najbardziej Terraformację Marsa. Generalnie większość fajnych gier które przychodzą mi do głowy ma problem z długim czasem przygotowania. Jakimś tam rozwiązaniem jest robienie insertów. Możesz się jeszcze zastanowić nad Karczmą pod Pękatym Kuflem i Na skrzydłach. Z tym że przy tej pierwszej setup też trwa chwilę.
Dzięki za odpowiedź, więc Robinsona odrzucam. Poczytałem trochę i myślę jeszcze nad:

Carcassonne + Terraformacja Marsa
Agricola + Wsiąść do pociągu Kraje Północy
Zombicide Zielona Horda (figurki są super)
Brass Birmingham
Runebound 3ed - czy jest sens, gdy w kolekcji jest talisman? Długo się rozkłada na stole?

Czy przy tych grach jest dużo rozkładania?
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Uzupełnienie kolekcji - 1 lub 2 gry do 300 zł

Post autor: trx89 »

Ambious pisze: 16 lut 2020, 21:43
trx89 pisze: 16 lut 2020, 18:56 Rozkładanie Robinsona to mordęga. Z tego co wymieniłeś poleciłbym najbardziej Terraformację Marsa. Generalnie większość fajnych gier które przychodzą mi do głowy ma problem z długim czasem przygotowania. Jakimś tam rozwiązaniem jest robienie insertów. Możesz się jeszcze zastanowić nad Karczmą pod Pękatym Kuflem i Na skrzydłach. Z tym że przy tej pierwszej setup też trwa chwilę.
Dzięki za odpowiedź, więc Robinsona odrzucam. Poczytałem trochę i myślę jeszcze nad:

Carcassonne + Terraformacja Marsa
Agricola + Wsiąść do pociągu Kraje Północy
Zombicide Zielona Horda (figurki są super)
Brass Birmingham
Runebound 3ed - czy jest sens, gdy w kolekcji jest talisman? Długo się rozkłada na stole?

Czy przy tych grach jest dużo rozkładania?
Podstawowe pytanie to na jak ciężkiej grze Ci zależy? Bo Brass/Terraformacja i Carcassonne/Wsiąść do pociągu bardzo się różnią progiem wejścia.

W Runebound gram dosyć często w 2-3 osoby (najlepiej gra się w 2). Przesiadłem się na niego z Talismana właśnie i do Talismana już nigdy nie wrócę. Jeśli go lubisz to bierz Runebound a myślę że Talizman pójdzie na sprzedaż. Niestety setup chwilę zajmuje, ale jak pisałem w poprzednim poście to chyba bolączka wielu fajnych gier. Ja mam do niego Insert który przyspiesza rozłożenie dwukrotnie.

Co do innych typów: Carcassonne i Wsiąść do pociągu to proste gierki które mogą dać dużo funu, dodatkowo jak macie gości to łatwo wytłumaczyć podstawy. Osobiście lubię wsiąść do pociągu od czasu do czasu a za Carcassonne nie przepadam (to nie dla mnie).

Agricola to bardzo fajna gra, w topce wielu osób ale mi też niestety nie podzeszla (może dam jej jeszcze kiedyś szansę).

Brass bardzo fajny i chyba niedługo ma być dodruk i ceny używek mocno spadają (możesz poczekać). Tylko uważaj bo jest dosyć ciężki na początku i łatwo się zrazić.

Terraformacja Marsa to bezpieczny wybór jeśli macie już jakieś doświadczenie z planszowkami. Mało komu się nie podoba i jest dosyć tania. Jeśli tematyka Wam odpowiada to bym brał na Waszym miejscu.

Na temat Zombicide się nie wypowiem bo nie grałem.

A tak mi przyszło do głowy: może Zamki Burgundii?
Awatar użytkownika
Ambious
Posty: 37
Rejestracja: 16 lut 2020, 18:15
Has thanked: 22 times

Re: Uzupełnienie kolekcji - 1 lub 2 gry do 300 zł

Post autor: Ambious »

Spoiler:
Z zamkami burgundii trafiłeś w 10, ale czekam na to nowe wydanie z dodatkami i wtedy kupuję :D.
Kusisz tym Runebound, kusisz... Ale z drugiej strony postawiłbym na inną grę niż przygodowy coop, ze względu na sporą ilość takich gier w kolekcji, a wydaje mi się, że TM+Carcassonne byłyby czymś nowym.
Jeżeli chodzi o poziom trudności to zależy mi, żeby gra nie była bardzo trudna. Po prostu gdy wrócę z roboty, to chcemy z dziewczyną sobie wieczorem usiąść do gry, w której nie będę wertował co chwilę 20 str instrukcji, albo na nowo studiował zasad po 2 tygodniach przerwy.
Może inaczej, patrząc na te gry, które posiadam, co byś polecił, żeby zupełnie się różniło od moich tytułów + setup nie będzie długi, a trudność nie będzie masakryczna.
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Uzupełnienie kolekcji - 1 lub 2 gry do 300 zł

Post autor: trx89 »

Ambious pisze: 16 lut 2020, 22:42
Spoiler:
Z zamkami burgundii trafiłeś w 10, ale czekam na to nowe wydanie z dodatkami i wtedy kupuję :D.
Kusisz tym Runebound, kusisz... Ale z drugiej strony postawiłbym na inną grę niż przygodowy coop, ze względu na sporą ilość takich gier w kolekcji, a wydaje mi się, że TM+Carcassonne byłyby czymś nowym.
Jeżeli chodzi o poziom trudności to zależy mi, żeby gra nie była bardzo trudna. Po prostu gdy wrócę z roboty, to chcemy z dziewczyną sobie wieczorem usiąść do gry, w której nie będę wertował co chwilę 20 str instrukcji, albo na nowo studiował zasad po 2 tygodniach przerwy.
Może inaczej, patrząc na te gry, które posiadam, co byś polecił, żeby zupełnie się różniło od moich tytułów + setup nie będzie długi, a trudność nie będzie masakryczna.
W takim razie Terraformacja plus Carcassonne (mimo że nie jestem fanem). W miarę szybko się rozkłada, zasad też nie zapomnicie po przerwie :) Ja w takich sytuacjach lubię sobie strzelić partyjkę w jakąś kooperacyjną karciankę (Aeons End, Horror w Arkham), ale nie każdy je lubi :) Jeśli wy nie to zestaw który podałeś powinien być niezłym wyborem.
Eberhard
Posty: 32
Rejestracja: 16 sty 2012, 18:02
Has thanked: 64 times
Been thanked: 16 times

Re: Uzupełnienie kolekcji - 1 lub 2 gry do 300 zł dla 2 osób z szybkim rozłożeniem

Post autor: Eberhard »

Polecam dla dwóch osób Everdell. U nas partia trwa ok 1h. Terraformacja zdecydowanie dłużej mimo że mamy dodatek Preludium. Ale też bardzo fajna na dwie osoby :)
Ostatnie odkrycie to Brzdęk ale to trochę inny typ gry.
dawid
Posty: 516
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Uzupełnienie kolekcji - 1 lub 2 gry do 300 zł

Post autor: dawid »

trx89 pisze: 16 lut 2020, 18:56 Rozkładanie Robinsona to mordęga.
Bardzo często potwarzana opinia, której w ogóle nie rozumiem. Zgadzam się, że za pierwszym razem troszkę to trwa, ale po kilku grach to trwa maksymalnie 5 minut. Wystarczy, że karty potasuje po zakończeniu gry. Nie ma żadnej potrzeby rozdzielania znaczników. Nawet bez instertu trwa to bardzo krótko.
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Uzupełnienie kolekcji - 1 lub 2 gry do 300 zł

Post autor: trx89 »

dawid pisze: 17 lut 2020, 10:35
trx89 pisze: 16 lut 2020, 18:56 Rozkładanie Robinsona to mordęga.
Bardzo często potwarzana opinia, której w ogóle nie rozumiem. Zgadzam się, że za pierwszym razem troszkę to trwa, ale po kilku grach to trwa maksymalnie 5 minut. Wystarczy, że karty potasuje po zakończeniu gry. Nie ma żadnej potrzeby rozdzielania znaczników. Nawet bez instertu trwa to bardzo krótko.
Napisałem z własnego doświadczenia. Nie mam dodatkowego insertu i osobiście rozkładanie mnie zniechęca. Niewykluczone, że inni mają lepsze patenty albo im to nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Uzupełnienie kolekcji - 1 lub 2 gry do 300 zł dla 2 osób z szybkim rozłożeniem

Post autor: BartoszK »

Hmm...
- Osadnicy Narodziny Imperium
- Tuareg
- Hero Realms
- Inis (zaskakująco dobrze działa na 2 os.)
- O mój zboże!
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Uzupełnienie kolekcji - 1 lub 2 gry do 300 zł dla 2 osób z szybkim rozłożeniem

Post autor: RUNner »

Mam podobną sytuację i gram głównie z żoną, więc co najczęściej ląduje na stole?
Głównie gry z szybkim setupem:
- Drako
- Zamki Burgundii
- Valeria Wyprawy
- Cthulhu Światy
- Keyforge
- Znak Starszych Bogów
- Carcassonne
- Teby
- Majestat
- Fantastyczne Światy
- Lords of Waterdeep
- Grandfather

Z polecanych powyżej gier dołożyłbym Terraformację Marsa, bo może kobiecie się spodobać. Mojej się raczej podobało, ale mi nie bardzo więc sprzedaliśmy. Jest to niezła gra, ale moim zdaniem za mało w niej interakcji w stosunku do długości rozgrywki. Podobny zarzut kieruję w stronę Runebound 3. Też niezła gra, ale brakuje jej pikanterii.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Uzupełnienie kolekcji - 1 lub 2 gry do 300 zł dla 2 osób z szybkim rozłożeniem

Post autor: BartoszK »

RUNner pisze: 17 lut 2020, 12:57
- Fantastyczne Światy
Jak to działa na 2 osoby?
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Uzupełnienie kolekcji - 1 lub 2 gry do 300 zł dla 2 osób z szybkim rozłożeniem

Post autor: RUNner »

BartoszK pisze: 17 lut 2020, 13:00
RUNner pisze: 17 lut 2020, 12:57
- Fantastyczne Światy
Jak to działa na 2 osoby?
Gramy w tym trybie i działa nieźle, ale czuję że gra będzie jeszcze lepsza w większym gronie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Ambious
Posty: 37
Rejestracja: 16 lut 2020, 18:15
Has thanked: 22 times

Re: Uzupełnienie kolekcji - 1 lub 2 gry do 300 zł dla 2 osób z szybkim rozłożeniem

Post autor: Ambious »

Okej, Carcassonne i TM zamówione! Dziękuję wszystkim za pomoc.

W związku ze zbliżającymi się urodzinami szukam jeszcze jednej pozycji :shock:.
Co będzie najbardziej odbiegało mechanicznie i ogółem rozgrywki od tego co mam? Myślałem nad Agricolą i Zombicide BP/GH.

Reasumując co mam:
Eldritch Horror/This War of Mine/Talisman - ameri przygodówki mam
7 cudów pojedynek - karcianka jest
Vikings Gone Wild/Dolina kupców - deckbuilding jest
Osadnicy NI (zapomniałem, że to mam)/Terraformacja Marsa - karcianka euro z silniczkiem jest
Carcassonne - gra kafelkowa jest

Pomyślałem, że brakuje mi worker placement, gry z figurkami oraz gry area control. Czy jeszcze jakichś gatunków nie mam?
Jestem dosyć świeży w planszówkach, więc chce mieć w kolekcji jak najbardziej różnorodne gry, żeby rozbudowywać w przyszłości kolekcję mając już styczność z różnymi rodzajami gier.
Dlatego pomyślałem - Agricola (klasyk, worker placement, klimat farmy itd mi pasuje) - pytanie tutaj - ile trwa rozgrywka, nie jest tak, że gra się kończy w momencie, gdy zaczynamy naprawdę się dobrze bawić?
oraz... Zombicide BP/GH - tutaj figurki bardzo mi się podobają + klimat średniowiecza, który uwielbiam. Natomiast area control może zostawię sobie na przyszłe zakupy, bo chyba ciężko coś znaleźć fajnego na tylko 2 osoby.
Co myślicie?
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Uzupełnienie kolekcji - 1 lub 2 gry do 300 zł dla 2 osób z szybkim rozłożeniem

Post autor: autopaga »

Kawerna jest lepsza od agricoli, aczkowiek na dwie osoby jest troszkę luźna. Bardzo dobrym workerplacementem dla dwóch osób są paladyni zachodniego królestwa.

Kościanki Ci brakuje, proponuję: pulsar 2849, santa maria, dice settlers, albo klasyczne zamki burgundii. W dice settlers masz też area control, ale sam aspekt kościanki mimo worka kości jest mało odczuwalny, bardziej to deck builder kościany czyli bag builder.
Awatar użytkownika
duulamon
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2018, 11:24
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Uzupełnienie kolekcji - 1 lub 2 gry do 300 zł dla 2 osób z szybkim rozłożeniem

Post autor: duulamon »

autopaga pisze: 18 lut 2020, 17:18 Kawerna jest lepsza od agricoli
Kwestia gustu, miałem Kawernę i sprzedałem, Agricolę mam nadal. Tyle że na początku się od niej odbiłem, wredna jest ta gra dla początkujących. I właśnie niestety to o czym piszesz - zawsze pozostaje niedosyt że nie wszystko wyszło. Ot taki urok tej gry.
Z prostszych (ale niebanalnych) worker placementów spójrz jeszcze na Epokę Kamienia, a jeśli inglisz wam niestraszny to Lords of Waterdeep. A z bardziej zaawansowanych koniecznie zwróć uwagę na Alchemików.
Awatar użytkownika
Ambious
Posty: 37
Rejestracja: 16 lut 2020, 18:15
Has thanked: 22 times

Re: Uzupełnienie kolekcji - 1 lub 2 gry do 300 zł dla 2 osób z szybkim rozłożeniem

Post autor: Ambious »

autopaga pisze: 18 lut 2020, 17:18 Kawerna jest lepsza od agricoli, aczkowiek na dwie osoby jest troszkę luźna. Bardzo dobrym workerplacementem dla dwóch osób są paladyni zachodniego królestwa.

Kościanki Ci brakuje, proponuję: pulsar 2849, santa maria, dice settlers, albo klasyczne zamki burgundii. W dice settlers masz też area control, ale sam aspekt kościanki mimo worka kości jest mało odczuwalny, bardziej to deck builder kościany czyli bag builder.
Z kupnem zamków burgundii czekam na nową wersję z dodatkami (chyba, że lepiej starą, ktoś doradzi?). Na inne kościanki teraz nie mam ochoty. Coraz bardziej skłaniam się do Zombicide BP/GH + ew. Wsiąść do pociągu kraje północy
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Uzupełnienie kolekcji - 1 lub 2 gry do 300 zł dla 2 osób z szybkim rozłożeniem

Post autor: autopaga »

Ale masz rozrzut. Zamki są akurat dosyć mocno losowe (bo nie ma draftu kości). Możesz spokojnie brać starą, tym bardziej że będzie ich teraz wysyp po 50zł, jak wejdzie nowa w obieg. Mi te mikrododatki, które są w nowej podstawce nie leżą. Natomiast za samą paskudną grafikę tego nowego wydania uważam, że powinno się tą wersję bojkotować, żeby się Alei ogarnęli jak gry powinny wyglądać w 2020. Roxley i Eagle games pokazują co się robi z grami.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Uzupełnienie kolekcji - 1 lub 2 gry do 300 zł dla 2 osób z szybkim rozłożeniem

Post autor: RUNner »

Nowa wersja Zamków Burgundii wygląda fatalnie, dlatego spokojnie można brać starą. Gra jest świetna i nie zgodzę się z tezą o losowości. Kostki wyznaczają możliwości startowe dla gracza w jego turze, ale od czego są robotnicy?
Z mechaniki worker placement warto zainteresować się wspomnianym LoW i Grandfatherem.
Zombicide bardzo fajne ameri, ale pod warunkiem że zbierze się 3 lub 6 graczy. Wtedy można przyjemnie ogarnąć postacie. Grałem raz z żoną i solo. W pierwszym przypadku sterowaliśmy 3 postaciami i dla mnie było to uciążliwe. Solo była już masakra. Wiem że ludzie tak grają, ale ja nie lubię takich warunków. Sama gra jest bardzo klimatyczna.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Ambious
Posty: 37
Rejestracja: 16 lut 2020, 18:15
Has thanked: 22 times

Re: Uzupełnienie kolekcji - 1 lub 2 gry do 300 zł dla 2 osób z szybkim rozłożeniem

Post autor: Ambious »

autopaga pisze: 18 lut 2020, 21:25 Ale masz rozrzut. Zamki są akurat dosyć mocno losowe (bo nie ma draftu kości). Możesz spokojnie brać starą, tym bardziej że będzie ich teraz wysyp po 50zł, jak wejdzie nowa w obieg. Mi te mikrododatki, które są w nowej podstawce nie leżą. Natomiast za samą paskudną grafikę tego nowego wydania uważam, że powinno się tą wersję bojkotować, żeby się Alei ogarnęli jak gry powinny wyglądać w 2020. Roxley i Eagle games pokazują co się robi z grami.
RUNner pisze: 18 lut 2020, 21:50 Nowa wersja Zamków Burgundii wygląda fatalnie, dlatego spokojnie można brać starą. Gra jest świetna i nie zgodzę się z tezą o losowości. Kostki wyznaczają możliwości startowe dla gracza w jego turze, ale od czego są robotnicy?
Z mechaniki worker placement warto zainteresować się wspomnianym LoW i Grandfatherem.
Zombicide bardzo fajne ameri, ale pod warunkiem że zbierze się 3 lub 6 graczy. Wtedy można przyjemnie ogarnąć postacie. Grałem raz z żoną i solo. W pierwszym przypadku sterowaliśmy 3 postaciami i dla mnie było to uciążliwe. Solo była już masakra. Wiem że ludzie tak grają, ale ja nie lubię takich warunków. Sama gra jest bardzo klimatyczna.


No rozrzut duży :D :shock: . Oglądam na YT porównaniu obu wersji, i powiem tak: obie wersje są brzydkie, przy czym nowa jako tako wygląda, a stara to straszna szkarada :D . Wiadomo, każdemu odpowiada inny wygląd, ale naprawdę według Was jest, aż tak źle z nową wersją? :twisted:
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Uzupełnienie kolekcji - 1 lub 2 gry do 300 zł dla 2 osób z szybkim rozłożeniem

Post autor: RUNner »

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy wolisz brzydotę, czy kicz? ;)
Generalnie oprawa graficzna w przypadku ZB to sprawa trzeciorzędna. Naprawdę.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Ambious
Posty: 37
Rejestracja: 16 lut 2020, 18:15
Has thanked: 22 times

Re: Uzupełnienie kolekcji - 1 lub 2 gry do 300 zł dla 2 osób z szybkim rozłożeniem

Post autor: Ambious »

Dobra, temat można uznać za zamknięty :D . Dziękuję wszystkim za porady, ostatecznie wyszło Carcassonne BigBox, Terraformacja Marsa, a dodatkowo Wsiąść do pociagu Kraje Północy i dodatek preludium do TM. Trochę namieszałem, ale ostateczny wybór był ukierunkowany na czas rozkładania gry, który ostatnio bardzo mnie zniechęcał do planszówek w ogóle, a z takim setem myślę, że zawsze bedzie ochota w coś zagrać, bo szybciutko się rozłoży, schowa a rozgrywka nie trwa 5 godzin :D. Pewnie w przyszłości, jak dojdzie dodruk to kupię Agricole :shock:
ODPOWIEDZ