Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: shuji »

Zgodzę się, że kampania to dużo lepsza droga. Odnośnie ceny gry i bajerów mam wrażenie że nie tylko mnie nie chodzi o cenę tylko to jak odbieramy grę niezaleznie od niej. Stosunek jakości/cena może jest dobry, ale chodzi o jakościowa ocenę bez brania pod uwagę finansów.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Bruno »

seki pisze: 29 sty 2020, 08:15 Te gadżety rzeczywiście zbędne do rozgrywki w nowe historię ale... Do tej pory wszyscy się zachwycali jak to wspaniale się z nimi grało w związku z czym wypadało by przyjąć, że ich zakup zwrócił się w postaci milszej rozgrywki w kampanię. [...]
Gra dała kilkanaście godzin zabawy. Jak na sprzedaży stracicie 30-40 zł to chyba warto tyle dać za ten czas przy grze?
Pisząc o "marnotrawstwie", nie chodziło mi o kwestie czysto finansowe (postrzegane z punktu widzenia klienta), tylko o zjawisko konsumpcjonizmu.
(Ale zdaję sobie sprawę, że to kwestia indywidualna).
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Rafal_Kruczek »

Rigidigi pisze: 28 sty 2020, 23:08
Bruno pisze: 28 sty 2020, 23:02 szkoda tych wszystkich fajnych komponentów z podstawki (+mata) na tylko 6 rozgrywek
Z tym muszę się zgodzić. Pozostaje mieć nadzieję, że przyszłe produkty pozwolą jednak wykorzystać te gadżety.Nawet nie miałem świadomości, że matę można wykorzystać tylko do scenariuszy z podstawki.. Dziwne to..
Planszetkę z L.A. da sie położyć na środku maty i problem z głowy..
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Shodan »

Z dodatków do Detektywna na ten rok, to interesuje mnie ta pojedyncza sprawa od Roba Daviau (Drugie dno - dig deeper), chociaż liczyłem na współczesną fabułę. Detektyw Sezon One odpuszczam, to jakaś popierdułka, gra imprezowa? Nie dla mnie. Wiedeński łącznik poczekam na opinie jak już wyjdzie, bo Trzewik jest mistrzem robienia hype, ale ja jestem pełen obaw, że tym razem przefajnują.
Bezużyteczność podstawki też mnie wkurza. Mamy postacie, agencję Antares, itd.,i oczekiwałbym dodatków w postaci po prostu talii nowych spraw (nawet nową kampanię można tak wydać), a tymczasem co chwilę zmiana klimatu - lata 80 w LA, lata 70 na amerykańskiej prowincji (Dig Deeper), szpiedzy w Wiedniu, itd. Za chwilę będziemy ścigać Al Capone w czasach prohibicji. Wyraźnie Portal tutaj eksperymentuje albo próbuje wycisnąć z formatu ile się da póki jest popyt, ale jeszcze trochę i zarżną tę serię. Im bardziej w przeszłość tym bardziej klimatycznie zgrzyta mi wykorzystywanie aplikacji i internetu, które świetnie pasowały do XXI wieku robiąc klimat rodem z CSI.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Bruno »

Shodan pisze: 05 lut 2020, 15:05 ... oczekiwałbym dodatków w postaci po prostu talii nowych spraw (nawet nową kampanię można tak wydać), a tymczasem co chwilę zmiana klimatu - lata 80 w LA, lata 70 na amerykańskiej prowincji (Dig Deeper), szpiedzy w Wiedniu, itd.
... Im bardziej w przeszłość tym bardziej klimatycznie zgrzyta mi wykorzystywanie aplikacji i internetu, które świetnie pasowały do XXI wieku robiąc klimat rodem z CSI.
Pełna zgoda, z tym wyjątkiem, że dla mnie Zbrodnie LA była najciekawsza pod względem fabularnym i klimatycznym (i nawet podobał mi się ten archaiczny Antares).
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 519 times
Been thanked: 153 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: gregoff »

Ja tam wolałem podstawowego Detektywa. Zbrodnie LA mnie rozczarowały. Mimo wszystko jestem na tyle zadowolony, że kupię wszystko co wydadzą w tym roku. Jeśli jednak nie spełni to moich oczekiwań to kolejne gry z tej serii będę czekały na kilka recenzji zanim coś kupię.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Bary »

vikingowa pisze: 16 sty 2020, 22:57
Bary pisze: 16 sty 2020, 15:22 Wiadomo może coś więcej o tej dodatkowej sprawie z dodatku LA, którą będzie można pobrać używając kodu z instrukcji? Szczególnie data udostępnienia byłaby mile widziana. ;)
Wiadomo, że będzie i to chyba już niedługo. Może powiedzą coś więcej jutro na kanale.
Jest jakiś update w tej kwestii?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: japanczyk »

Shodan pisze: 05 lut 2020, 15:05 a tymczasem co chwilę zmiana klimatu - lata 80 w LA, lata 70 na amerykańskiej prowincji (Dig Deeper), szpiedzy w Wiedniu, itd. Za chwilę będziemy ścigać Al Capone w czasach prohibicji. Wyraźnie Portal tutaj eksperymentuje albo próbuje wycisnąć z formatu ile się da póki jest popyt, ale jeszcze trochę i zarżną tę serię. Im bardziej w przeszłość tym bardziej klimatycznie zgrzyta mi wykorzystywanie aplikacji i internetu, które świetnie pasowały do XXI wieku robiąc klimat rodem z CSI.
Portal nie miał pomysłu co z tym dalej zrobić ewidentnie i wyszedl taki rozmemlany coś
Miał być detective Signature Series - wyglada na to, ze beda sprawy wydawane pojedynczo
zaden dodatek nie pasuje do kolejnego, Wiedeński lącznik to w ogole cos oderwanego od serii wykorzystujace mechanike.... a wystarczyło w jakiś sposób łączyc te produkty, ujednolicic graficznie i rozmiarowo pudełka itd.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: sqb1978 »

Zastanawiam się jaki konkretnie widziecie problem, że jedna przygoda/kampania nie pasuje do innej? Jaką to miałoby wnosić wartość do rozgrywki?

W tej grze chodzi po prostu o rozwiązywanie spraw. Dla mnie na przykład takie skakanie po klimatach jest nawet ciekawsze. Przypomina trochę poszczególne części Assasin's Creed. Mechanika podobna, ale różne czasy i klimaty. Bardzo fajne wykorzystanie mechaniki.
Owszem fajnie będzie kiedyś wrócić do Antares i pewnie się to stanie, ale nie widzę problemu, aby czasem odskoczyć.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: japanczyk »

sqb1978 pisze: 18 lut 2020, 17:03 Zastanawiam się jaki konkretnie widziecie problem, że jedna przygoda/kampania nie pasuje do innej? Jaką to miałoby wnosić wartość do rozgrywki?
Chodzi o marketing i reklame. Jedna gre sprzedajesz jako podstawka, a druga jako dodatek a tak na prawdę wszystkie mogłyby być standalone
Po prostu podstawka jest bezuzyteczna po przejściu, mata jest jednorazowa i gracze czuja się trochę... przez takie zagranie
Mam nadzieje ze wytlumaczylem :-)
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: sqb1978 »

Rozumiem. Dla mnie to jest raczej zaleta, bo mogę podstawkę sprzedać po zagraniu. Z drugiej strony fajnie byłoby mieć info, że już nie będzie nigdy potrzebna ;)

Być może lepsza jest forma jak jest np. w Time Stories, gdzie podstawka jest cały czas w użyciu, a same historie można przejść i sprzedać?
Tylko znowu pytanie czy to stanowi realny problem? Napisanie, że Portal nie miał pomysłu uważam za niezasadne.
Sądzę, że bardzo dobrze to mają zagospodarowane ;) Takiej złotej jak sądzę kury nie zostawia się raczej bez planu.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: vikingowa »

japanczyk pisze: 18 lut 2020, 17:32 Po prostu podstawka jest bezuzyteczna po przejściu, mata jest jednorazowa i gracze czuja się trochę...
Przepraszam bardzo ale czego "gracze" oczekiwali po grze od początku określanej jako jednorazowa? Do wielokrotnego użycia mogłyby być tylko karty postaci i znaczniki, których przecież jest niewiele (zdjęć nie wliczam bo to jest dodatkowy bonus).
Maty użyłam również w dodatku i będę używać w kolejnych, nie widzę tutaj żadnego problemu.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Jools »

Przypominam też iż Ignacy Trzewiczek obiecał (też na żywo podczas touru Trzewiczki Północy na których byłem) iż w dodatku LA Crimes dadzą specjalny kod, który będzie można wykorzystać "jakoś", w ramach premii za zakup dodatku jako nówkę niżeli z drugiej ręki. Przyznali później iż kod ten nic nie daje.
Chodzi o kod na pierwszej stronie instrukcji LA Crimes z dopiskiem "Wpisz ten kod, gdy zostaniesz poproszony na stronie Antares".

To było kłamstwo.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Bart Henry »

Kurcze, nie jestem w temacie za bardzo, bo swoją kopię już sprzedałem, ale z tego co mi wiadomo, to ten kod ma odblokować nową sprawę do pobrania. O ile o tym kodzie Trzewiczek od jakiegoś czasu wspomina.
Awatar użytkownika
michalp
Posty: 62
Rejestracja: 12 mar 2017, 22:45
Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: michalp »

Jools pisze: 18 lut 2020, 23:12 Przypominam też iż Ignacy Trzewiczek obiecał (też na żywo podczas touru Trzewiczki Północy na których byłem) iż w dodatku LA Crimes dadzą specjalny kod, który będzie można wykorzystać "jakoś", w ramach premii za zakup dodatku jako nówkę niżeli z drugiej ręki. Przyznali później iż kod ten nic nie daje.
Chodzi o kod na pierwszej stronie instrukcji LA Crimes z dopiskiem "Wpisz ten kod, gdy zostaniesz poproszony na stronie Antares".

To było kłamstwo.
Masz w antares dodatkowa sprawde - zakonczenie kampanii. Jesli masz kod mozesz zagrac.
Awatar użytkownika
monika5593
Posty: 52
Rejestracja: 23 lut 2015, 20:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 25 times
Been thanked: 8 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: monika5593 »

michalp pisze: 19 lut 2020, 07:49
Jools pisze: 18 lut 2020, 23:12 Przypominam też iż Ignacy Trzewiczek obiecał (też na żywo podczas touru Trzewiczki Północy na których byłem) iż w dodatku LA Crimes dadzą specjalny kod, który będzie można wykorzystać "jakoś", w ramach premii za zakup dodatku jako nówkę niżeli z drugiej ręki. Przyznali później iż kod ten nic nie daje.
Chodzi o kod na pierwszej stronie instrukcji LA Crimes z dopiskiem "Wpisz ten kod, gdy zostaniesz poproszony na stronie Antares".

To było kłamstwo.
Masz w antares dodatkowa sprawde - zakonczenie kampanii. Jesli masz kod mozesz zagrac.
Potwierdzam! Właśnie zajrzałam do Antares i jest. Ale nigdzie nie widziałam informacji o jej dodaniu, od dawna jest?
Awatar użytkownika
michalp
Posty: 62
Rejestracja: 12 mar 2017, 22:45
Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: michalp »

monika5593 pisze: 19 lut 2020, 08:59 Potwierdzam! Właśnie zajrzałam do Antares i jest. Ale nigdzie nie widziałam informacji o jej dodaniu, od dawna jest?
Od kilku dni. Jak dobrze pamietam to na facebukowej grupie portal dodal o tym wpis.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: vikingowa »

W Portalowym newsleterze, którego dostałam na maila w piątek jest o tym informacja:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 lut 2020, 16:49 przez vikingowa, łącznie zmieniany 1 raz.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Jools »

Nie wiedziałem. Trochę po czasie też.
krzakowsky
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2020, 16:00

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: krzakowsky »

Cześć wszystkim detektywom. Czy w sprawie 3, na karcie #315 w polskiej wersji gry nie ma przypadkiem błędu?
Spoiler:
Czy gdzieś w polskim tłumaczeniu jest błąd czy ja czegoś nie rozumiem? Prosiłbym was o zweryfikowanie, może ma ktoś angielską wersję gry. Oczywiście proszę o odpowiedzi bez spojlerów - zamierzam rozegrać jeszcze raz tę sprawę, gdyż niestety zawiodłem :(
Dziękuję z góry za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Bruno »

Tak, w podstawce zdarzają się tego rodzaju błędy faktograficzne... :roll:
Jak przeszukasz ten wątek, to znajdziesz więcej informacji na ich temat.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
krzakowsky
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2020, 16:00

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: krzakowsky »

Dzięki za odpowiedź. Czyli dobrze rozumiem, że tam powinna być data wysłania 14 lipca, a nie 14 czerwca? Wtedy ma to sens... :roll:

Edit:
Błąd na karcie. Zdjęcie poniżej:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Bary »

Nasza grupa scenariusz Bez Śladu ma już za sobą. Naprawdę przyjemny epilog dla pierwszych trzech spraw. Poziom wyraźnie poszedł w górę i daje konkretnie popalić- polecam zasiadać będąc naprawdę wypoczętym! Jeśli graliście w trzy poprzednie scenariusze dość dawno, to dodatkowo radzę przeczytać raport końcowy z 3 sprawy, aby nieco odświeżyć sobie wiedzę na temat dotychczasowych wydarzeń.

ps. info dla osób mających problem z wyświetleniem początkowych informacji w Antares. Zamiast akt 411 trzeba wpisać 111, a zamiast akta@<dane>, osoba@<dane>.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Dasti
Posty: 77
Rejestracja: 12 cze 2005, 18:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Dasti »

Mam pytanie odnośnie sprawy "Przyczyny Naturalne". Sprawa ta była dostępna jako darmowa. Niestety gdzieś zapodział mi się plik z planszą i zdolnościami dostępnymi podczas gry. Znalazłem na jednym z blogów zdjęcie planszy. Prośba do tych co sprawę posiadają czy oprócz strony widocznej na poniższym zdjeciu coś jeszcze w tym pliki było. Karty i wstęp posiadam.
Spoiler:
DST
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: sowacz »

Na bgg są dostępne wszystkie pliki.
ODPOWIEDZ