Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
yadyam
Posty: 81
Rejestracja: 09 mar 2017, 09:50
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: yadyam »

Akurat Powrót Nocy Fanatka brałbym w ciemno. Zamienił pierwszy scenariusz (Zgromadzenie) z tutoriala w pełnoprawny scenariusz. Każdy z Powrotów coś nowego wnosi do istniejącej kampanii, jednocześnie zwiększając jej poziom trudności. Największym plusem są jednak pudełka i przegródki. A cena wcale nie jest jakaś zabójcza... Ja jestem fanboyem HwA więc łykam wszystko, co wyjdzie i moja opinia pewnie nie jest obiektywna, ale może komuś się przyda
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Powroty są fajne jak juz masz dany cykl ograny. Zmieniaja scenariusze na tyle ze znowu mozna kilka razy zagrac u byc zaskoczonym nowymi lokalizacjami, kartami spotkan itp.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Moim zdaniem warto je brac. Urozmaicenie, nowe karty gracza wiec fajna sprawa. Oczywiście jest najnizej w mojej skali warto kupic z produktow arkham. Jak juz masz wszystkie cykle i standalone to wtedy mozna sie zastanawiac.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Kecaj
Posty: 32
Rejestracja: 23 lip 2016, 14:08

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Kecaj »

Dzięki za informacje, nic tylko brać.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

yadyam pisze: 21 lut 2020, 09:32 Akurat Powrót Nocy Fanatka brałbym w ciemno.
Nie do końca jasno się wyraziłem. Ten powrót faktycznie tak, ale kolejne to już jak kolega wyżej napisał, jak bedzie sie miało resztę. Dlatego nie planuję kupować kolejnych, bo zanim zbiorę resztę, to nakłady powrotow sie skończą.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Xardas123 »

Mam pytanie. Kupiłem podstawkę ze sklepu, biorę się za rozkładanie 1 aktu wg instrukcji i brakuje mi karty 117. Co to za karta? Z tego co patrzę to brakuje mi jakiegoś wroga... Pisać do galakty czy sklepu?
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: manicminer »

Xardas123 pisze: 22 lut 2020, 14:20 Mam pytanie. Kupiłem podstawkę ze sklepu, biorę się za rozkładanie 1 aktu wg instrukcji i brakuje mi karty 117. Co to za karta? Z tego co patrzę to brakuje mi jakiegoś wroga... Pisać do galakty czy sklepu?
Nie brakuje ci. Możesz grać i sam zobaczysz że jest ok.
Emreis
Posty: 2
Rejestracja: 10 wrz 2015, 20:56

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Emreis »

Mam prosbe. Poszukuje dodatku Krew na Oltarzu z Cyklu Dunwitch po polsku. Nie moge nigdzie w zadnym sklepie znalesc.Chcialbym sie zapytac czy moze ktos z tu obecnychnie sprzedaje tegododatku albo nie widzial go gdzies w jakims sklepie nadal dostepny?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Xardas123 pisze: 22 lut 2020, 14:20 Mam pytanie. Kupiłem podstawkę ze sklepu, biorę się za rozkładanie 1 aktu wg instrukcji i brakuje mi karty 117. Co to za karta? Z tego co patrzę to brakuje mi jakiegoś wroga... Pisać do galakty czy sklepu?
Widac naplyw nowych ciagle nastepuje ale to jakis dramat. Ludzie przestancie liczyc karty :-P po latach strasznie irytujaca stala sie sytuacja zaginionej Lity.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ardel12 »

brazylianwisnia pisze: 22 lut 2020, 18:42
Xardas123 pisze: 22 lut 2020, 14:20 Mam pytanie. Kupiłem podstawkę ze sklepu, biorę się za rozkładanie 1 aktu wg instrukcji i brakuje mi karty 117. Co to za karta? Z tego co patrzę to brakuje mi jakiegoś wroga... Pisać do galakty czy sklepu?
Widac naplyw nowych ciagle nastepuje ale to jakis dramat. Ludzie przestancie liczyc karty :-P po latach strasznie irytujaca stala sie sytuacja zaginionej Lity.
Przechodziłem to samo załamanie z brakiem lity :D kazdy musi się na to naciąć. Niestety nowi mają 100 stron wątku do przejrzenia, komu by sie chcialo...
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Ja rok temu czytałem cały wątek , zajęło mi chyba z miesiąc ;) .

Kilka subwątkow bylo arcyciekawych, jak dyskusję niemalże filozoficzne na temat grania, bodajże między troliszczem a nie pamiętam kim.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Kecaj
Posty: 32
Rejestracja: 23 lip 2016, 14:08

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Kecaj »

Ja przeczytałem w trakcie oczekiwania na kuriera i muszę przyznać ciekawa lektura, choć pomijałem spoilery ale dzięki temu Litę znalazłem w pudełku :D .
michal2310
Posty: 47
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:12
Has thanked: 29 times
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: michal2310 »

czesc szybkie pytanie do ogranych. planuje zamowienie znacznikow miedzy lokacjami - ile potrzeba dwukierunkowych ile jednokierunkowych polaczen?
ootbak22
Posty: 75
Rejestracja: 10 sie 2019, 12:13
Has thanked: 21 times
Been thanked: 48 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: ootbak22 »

w Karnawale Koszmarow lokacje sa jednokierunkowe i jest ich chyba 8
to chyba najwieksza ilosc jednokierunkowych. normalnie 2-3
10 dwukierunkowych powinno wystarczyc.

btw: najbardziej mi sie podobaja zrobione z zelaza :) ale najlatwiej chyba zrobic z pianki, pomalowac, ozdobic. zrobic je na zasadzie drog.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Ja wydrukowałem na grubym papierze, wkladam je pod karty i jestem bardzo zadowolony.
ZDJECIE
Spoiler:
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Nadab
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2017, 20:26
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Nadab »

brazylianwisnia pisze: 23 lut 2020, 11:05 Ja wydrukowałem na grubym papierze, wkladam je pod karty i jestem bardzo zadowolony.
ZDJECIE
Spoiler:
Mógłbyś podzielić się plikiem do wydruku tych połączeń?
Co to za znaczniki badaczy i potworów?
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: suibeom »

dołączam do prośby
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

https://boardgamegeek.com/filepage/1414 ... connectors

Znaczniki szklane wykonuje jeden gosc ktorego znalazlem na FB. Uzywam ich bo lubie miec przejrzysty stan gry i porzadek.

Polecam wydrukowac sobie wiecej i czesc zostawic dlugich a czesc przeciąć na pol.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: manicminer »

brazylianwisnia pisze: 23 lut 2020, 11:59 https://boardgamegeek.com/filepage/1414 ... connectors

Znaczniki szklane wykonuje jeden gosc ktorego znalazlem na FB. Uzywam ich bo lubie miec przejrzysty stan gry i porzadek.

Polecam wydrukowac sobie wiecej i czesc zostawic dlugich a czesc przeciąć na pol.
Szklane można też zrobić samemu, instrukcja była chyba nawet tu na forum.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Sarseth »

manicminer pisze: 23 lut 2020, 12:16
brazylianwisnia pisze: 23 lut 2020, 11:59 https://boardgamegeek.com/filepage/1414 ... connectors
Znaczniki szklane wykonuje jeden gosc ktorego znalazlem na FB. Uzywam ich bo lubie miec przejrzysty stan gry i porzadek.
Szklane można też zrobić samemu, instrukcja była chyba nawet tu na forum.
Tutaj: https://boardgamegeek.com/thread/208728 ... ading-your
sam wykonywałem właśnie do LotRa na podstawie instrukcji. Wyszły super ;)
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Wiele rzeczy mozna zrobic samemu i do niedawna tak robilem ale jak czlowiek moze robic nadgodzin bo bolu lub prowadzi wlasna dzialalnosc to nagle okazuje sie ze robil cos 3 godziny gdzie mogl zarobić 150-200zl a zamiast tego zaplacic komus 50zl za zrobienie czegos lub kupic jakiegos gotowca. Samemu czesto rowna sie drogo wiec ja juz tylko robie rzeczy ktorych nie mozna kupic lub mnie relaksuja jak je wykonuje.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ootbak22
Posty: 75
Rejestracja: 10 sie 2019, 12:13
Has thanked: 21 times
Been thanked: 48 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: ootbak22 »

wybralem sobie 2 playmaty dla postaci.
taki wzór
I teraz szukam jeszcze czegoś ekstra na matę lokacji.
Stylistycznie odpowiada mi bardzo taka , natomiast zanim kupię obrazek, chciałem sprawdzić czy macie może jakiś dobry obrazek, którego nie ma na BGG (z BGG wszystkie przejrzałem) w podobnej stylistyce?
ew. byłbym też zainteresowany matą orginalną od FFG ale chyba przegapiłem swój moment, bo nie widze jej w sklepach)
Marks
Posty: 55
Rejestracja: 04 sty 2018, 09:55
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Marks »

Pewnie te pytania padają co 20 stron tego wątku, ale zaryzykuę:

1. Rozumiem, że AH jest nadal wspierane przez FFG, jak długo?
2. Ile wyszło dodatków (wszelkich, duże oraz małe)
3. Gdybym chciał kupić wszystko w anglojęzycznej wersji, czy jest to jeszcze możliwe?
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

1) to wie tylko FFG ale bedzie na pewno 6ty cykl.
2)5 cykli (deluxe +6 mythosow)
3) ciezko powiedziec, jak przegladam sklepy to polska wersja jest troche lepiej dostepna (tez ma braki bo sie wyprzedala). Zarowno w ang jak i pl pewnie beda dodruki - kiedy i w jakiej formie ? Trudno ocenic.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Marks pisze: 26 lut 2020, 20:14 Pewnie te pytania padają co 20 stron tego wątku, ale zaryzykuę:

1. Rozumiem, że AH jest nadal wspierane przez FFG, jak długo?
2. Ile wyszło dodatków (wszelkich, duże oraz małe)
3. Gdybym chciał kupić wszystko w anglojęzycznej wersji, czy jest to jeszcze możliwe?
Wg zapowiedzi konca wspierania nie widac i podobno Arkham LCG to ich scisla czolowka jesli chodzi o dochody. Sprzedaje sie swietnie i w przeciwieństwie do Keyforge czy Marvel Champions nie musza sie dzielic kasa z nikim. Na tej podstawie strzelam ze jeszcze kilka lat wsparcia przed nami.

Dodatkow wyszło 41. Obecnie pojawia sie ok 1,2 dodatku ma miesiac.

Skompletowanie calosci po angielsku to nie jest problem bo z pewnością beda dodruki jednak jest to drozsza sprawa niz PL o dobre kilkaset zl.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ