Jaki dodatek do Horror Arkham?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Maniake
Posty: 77
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:56
Lokalizacja: Zgorzelec
Has thanked: 1 time

Jaki dodatek do Horror Arkham?

Post autor: Maniake »

Witam,

zastanawiałem się ostatnio nad kupieniem jakiegoś dodatku do HA (gry planszowej), z tym, że nie wiem który najlepiej się opłaca na początek?
Znalazłem na forum stare zestawienie:
Tak na szybko jeśli bym miał ocenić dodatki do Horrora, to moim zdaniem w skali 0-10:
King in Yellow: 8
Curse of Dark Pharaoh: 6
Dunwich: 7
Kingsport: 9
Czy to zestawienie jest nadal aktualne i czy kolejność nabywania dodatków się nie zmieniła, bo z tego co sprawdziłem to chyba teraz mamy ich chyba 8?

Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Jaki dodatek do Horror Arkham?

Post autor: addekk »

Posprawdzaj sobie jak z dostępnością bo niektóre chodzą właśnie po 800zl i są ogólnie niedostępne. Np król w żółci w normalnej cenie nie idzie dostać
Weźże chodźże grać BGG
Maniake
Posty: 77
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:56
Lokalizacja: Zgorzelec
Has thanked: 1 time

Re: Jaki dodatek do Horror Arkham?

Post autor: Maniake »

Sprawdzilem kilka sklepów i rzeczywiście, z tą dostępnością to jest różnie.
Ogólnie to z dodatków jeszcze można kupic:
- klątwa czarnego faraona
- czarna koza z lasu
- czychajacy w progu
- koszmar z dunwich

W takim razie z tych dostępnych dodatków co byście polecili jako pierwszy?
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Jaki dodatek do Horror Arkham?

Post autor: mnw »

Czytałem ostatnio różne anglojęzyczne fora na ten temat i konsensus był dość jasny: dunwich & czyhający są najlepsze (odpowiednio pośród dużych i małych dodatków).

Ale nie grałem więc nie wiem w sumie, tylko relacjonuję :) szczęśliwie oba są u nas jeszcze normalnie dostępne do zakupu.
Maniake
Posty: 77
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:56
Lokalizacja: Zgorzelec
Has thanked: 1 time

Re: Jaki dodatek do Horror Arkham?

Post autor: Maniake »

Udało mi się znaleźć jeszcze jeden wątek z tym samym problemem/zapytaniem i tam po, krótkiej dyskusji również potwierdzili że dunwich na początek jest najlepszy.
A więc postanowione :)

Dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 340 times
Been thanked: 309 times

Re: Jaki dodatek do Horror Arkham?

Post autor: Chudej »

Miałem Dunwich i sprzedałem, moim zdaniem dodatek poza contentem o który rozszerza podstawkę nie jest aż taki dobry. Karty ran mi się niezbyt podobały, a z samym Koszmarem miałem szansę walczyć może raz. Polecam Innsmouth, które co prawda dużo bardziej utrudnia grę, ale jak dla mnie jest też bardziej klimatyczne. Jedynym minusem tam jak dla mnie jest pole Yhtanthlei, z którego ciężko się wydostać. Z małych dodatków Czyhający w Progu zdecydowanie najlepszy i chyba najbardziej ułatwia grę. Mam też Faraona, IMO z Heroldem nie da się grać, ale za to dodatkowe wydarzenia na ulicach zapewniają coś do roboty jak wszystkie bramy mamy obsadzone.
ODPOWIEDZ