Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Fenrisek83 »

Poszukuję koszulek na karty potworow do gry lords of hellas.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 993 times
Been thanked: 433 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: KurikDeVolay »

trx89 pisze: 23 lut 2020, 23:29
Wpakowałem karty w rebele premium, dokładnie te które poleca rebel na swojej stronie do Na Skrzydłach. Zamknąłem na ścisk w podajniku i po kilku takich rundach prasowania/grania, mieszczą się już w porządku. Ktoś tutaj na forum polecał też prasowanie bloku kart w ścisku stolarskim przez 24 godziny, pomiędzy jakimiś deseczkami czy podkładkami pod kubki.
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Babik »

Ktoś tutaj na forum polecał też prasowanie bloku kart w ścisku stolarskim
- o!, to mi już kilka razy po głowie chodziło, jednak zastanawiałem się, czy po takim zabiegu w jakiś magiczny (lub elektrostatyczny) sposób koszulki nie będą utrudniały tasowania? Bo jeśli nie, to chętnie się tak poznęcam nad kilkoma niesfornymi zestawami, mającymi tendencję do "tycia".
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 211
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 35 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: doczek »

Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Arachion »

Myślę o zamówieniu Maracaibo PL oraz dobraniu koszulek - tylko jakich? W Polskiej wersji też będą 265 karty 59x92 ?
Sucharzysta
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Kurczu »

Info dla fanów koszulek FFG. Już ich nie będzie w produkcji, ale za to na rynek wchodzi Gamegenic. Na pudełkach gier od FFG i Asmodee będą polecane właśnie koszulki Gamegenic.
Tutaj przedsprzedaż https://m.rebel.pl/e4u.php/2,ModProduct ... roduct&p=0

Źródło: Planszowe Newsy 🙂
Faziee
Posty: 147
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:26
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Faziee »

Jiloo pisze: 13 lut 2020, 15:47
playerator pisze: 13 lut 2020, 15:30
MadeleineBowie pisze: 13 lut 2020, 09:48 Szukałam na forum, nie znalazlam.
Czy komukolwiek udało się zakoszulkować grę Kruki??? Rozmiar jest tak nietypowy że szukam od dłuzszego czasu i nic.....

Voilà - https://mepel.pl/koszulki-na-karty-swan ... -160-sztuk
Uprzedam jednak, że koszulki Swan-Panasia w wersji „thin” są bardzo złej jakości. Miałem raz, nigdy więcej.
No właśnie ostatnio kupiłem swan pasia 67x67 do Gizmos i muszę powiedzieć, że nie jest tak źle. Moim zdaniem, jakość zdecydowanie lepsza niż popularne koszulki Mayday (nie PREMIUM). Generalnie jeżeli karta jest bardzo dobrze dopasowana, to koszulki cienkie nie przeszkadzają. Natomiast jeżeli koszulka jest trochę większa od karty, to wtedy bardzo źle się tasuje i nie wygodnie używa, wtedy koszulki grube są zdecydowanie lepsze.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Faziee pisze: 02 mar 2020, 14:36 No właśnie ostatnio kupiłem swan pasia 67x67 do Gizmos i muszę powiedzieć, że nie jest tak źle. Moim zdaniem, jakość zdecydowanie lepsza niż popularne koszulki Mayday (nie PREMIUM). Generalnie jeżeli karta jest bardzo dobrze dopasowana, to koszulki cienkie nie przeszkadzają. Natomiast jeżeli koszulka jest trochę większa od karty, to wtedy bardzo źle się tasuje i nie wygodnie używa, wtedy koszulki grube są zdecydowanie lepsze.
Ja miałem z cienkimi Swan PanAsia głownie taki problem, że się mega kleją do siebie. Materiał koszulki był trochę inny, mega do siebie przylegały. I to nie była jedna paczka, bo miałem tak w kilku rodzajach koszulek.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Acownik »

Kurczu pisze: 27 lut 2020, 09:06 Info dla fanów koszulek FFG. Już ich nie będzie w produkcji, ale za to na rynek wchodzi Gamegenic. Na pudełkach gier od FFG i Asmodee będą polecane właśnie koszulki Gamegenic.
Tutaj przedsprzedaż https://m.rebel.pl/e4u.php/2,ModProduct ... roduct&p=0

Źródło: Planszowe Newsy 🙂
To wyjaśnia, dlaczego nie można ich było nigdzie kupić od dłuższego czasu (przynajmniej nie w większych ilościach). A jakie są przyczyny? I czy te nowe koszulki to jest dokładnie ta sama jakość, co FFG, tylko pod nowym szyldem?
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

Acownik pisze: 02 mar 2020, 23:12
Spoiler:
Przyczyny mogą być różne - Asmodee wykupiło producenta akcesoriów do gier i zaczęło robić rzeczy dedykowane do KeyForge'a, mając pod sobą FFG po co robić sobie konkurencję jak mogą całą linię produkcyjną zwalić na jedną markę?
Nowe koszulki raczej nie będą miały wiele wspólnego ze starymi produktami FFG - inne fabryki. Ponoć jakościowo mają wypaść lepiej niż FFG - jak jest w rzeczywistości wkrótce się przekonamy :)
Awatar użytkownika
Ambious
Posty: 37
Rejestracja: 16 lut 2020, 18:15
Has thanked: 22 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Ambious »

Chcę zakoszulkować Terraformację Marsa i myślałem nad Sloyca Premium CCG (63.5x83) 110 mikronów - jedna paczka 100 koszulek to koszt około 10 zł. Jest coś bardziej sensownego? Koszulki nie będą za grube jak na tyle kart?
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

Ambious pisze: 04 mar 2020, 14:45
Spoiler:
Ja trzymam w Sleeve King CCG (60 mikronów), w Sloyca Premium może być za grubo.
Awatar użytkownika
brutusss
Posty: 231
Rejestracja: 06 lis 2019, 12:19
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 216 times
Been thanked: 56 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: brutusss »

Ambious pisze: 04 mar 2020, 14:45 Chcę zakoszulkować Terraformację Marsa i myślałem nad Sloyca Premium CCG (63.5x83) 110 mikronów - jedna paczka 100 koszulek to koszt około 10 zł. Jest coś bardziej sensownego? Koszulki nie będą za grube jak na tyle kart?
Sloyca standard 70 μm, styka w zupełności. Przy wszystkich dodatkach koszulki premium 110 μm dużo więcej miejsca by zajmowały.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 993 times
Been thanked: 433 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: KurikDeVolay »

Koszulkował ktoś karty paladynów w Paladynach Zachodniego Królestwa? Paladin Ragnar są... ciężko dostępne w tym momencie, a do Swan Panasia nie mam przekonania. Są jakieś alternatywy? Rebele Premium, albo Sloyca? Może te nowe gemgemcośtam? (Gamegenic)
Death4ever
Posty: 142
Rejestracja: 20 paź 2019, 13:45
Has thanked: 50 times
Been thanked: 56 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Death4ever »

KurikDeVolay pisze: 05 mar 2020, 11:35 Koszulkował ktoś karty paladynów w Paladynach Zachodniego Królestwa? Paladin Ragnar są... ciężko dostępne w tym momencie, a do Swan Panasia nie mam przekonania. Są jakieś alternatywy? Rebele Premium, albo Sloyca? Może te nowe gemgemcośtam? (Gamegenic)
56x87 dla dużych kart oraz 44x68 dla małych.
Również pasują do Architektów...

Poprawcie, jeżeli pomyliłem :)
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Koziełło »

KurikDeVolay pisze: 05 mar 2020, 11:35 Koszulkował ktoś karty paladynów w Paladynach Zachodniego Królestwa? Paladin Ragnar są... ciężko dostępne w tym momencie, a do Swan Panasia nie mam przekonania. Są jakieś alternatywy? Rebele Premium, albo Sloyca? Może te nowe gemgemcośtam? (Gamegenic)
Małe wrzuciłem w Arcane Tinmen żółte (odpowiednik mini USA, chyba 41x63 ale nie jestem pewien), duże w grube Swan Panasia. Jedne i drugie pasują idealnie co do milimetra. UWAGA: Na wysokość karty nie ma ani milimetra marginesu, ale mi to akurat bardzo odpowiada.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 993 times
Been thanked: 433 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: KurikDeVolay »

Death4ever pisze: 05 mar 2020, 14:06
Posiadasz może jakieś fotki jak rebele pasują na duże karty? Dużo luzu po bokach?
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: c08mk »

Czy FFG kończy działalność związaną z produkcją koszulek? W nowym newsletterze Rebela jest: "GAMEGENIC zastępuje akcesoria Fantasy Flight Games!". Biorąc pod uwagę, że Rebel jest sprzedany Asmodee to nie wiem jak takie hasło traktować - jako hasło reklamowe czy jako informację o zakończeniu przez FFG działalności koszulkarskiej.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

c08mk pisze: 06 mar 2020, 08:37 Czy FFG kończy działalność związaną z produkcją koszulek? W nowym newsletterze Rebela jest: "GAMEGENIC zastępuje akcesoria Fantasy Flight Games!". Biorąc pod uwagę, że Rebel jest sprzedany Asmodee to nie wiem jak takie hasło traktować - jako hasło reklamowe czy jako informację o zakończeniu przez FFG działalności koszulkarskiej.
Tak FFG kończy z koszulkami. Gamegenic to też ich własność wiec nie chcą robić sobie bezsensownej konkurencji. Dla nas to o tyle zła wiadomość że koszulki GG raczej nie będą identyczne tym z FFG.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: c08mk »

Jiloo pisze: 06 mar 2020, 08:40 Tak FFG kończy z koszulkami. Gamegenic to też ich własność wiec nie chcą robić sobie bezsensownej konkurencji. Dla nas to o tyle zła wiadomość że koszulki GG raczej nie będą identyczne tym z FFG.
Tego się obawiałem :/
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: playerator »

c08mk pisze: 06 mar 2020, 08:45
Jiloo pisze: 06 mar 2020, 08:40 Tak FFG kończy z koszulkami (...) Dla nas to o tyle zła wiadomość że koszulki GG raczej nie będą identyczne tym z FFG.
Tego się obawiałem :/
Może nie będzie tak źle:
krwlng pisze: 02 mar 2020, 23:26 (...) Nowe koszulki raczej nie będą miały wiele wspólnego ze starymi produktami FFG - inne fabryki. Ponoć jakościowo mają wypaść lepiej niż FFG (...)
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: c08mk »

playerator pisze: 06 mar 2020, 14:20 ...
Może nie będzie tak źle:
krwlng pisze: 02 mar 2020, 23:26 (...) Nowe koszulki raczej nie będą miały wiele wspólnego ze starymi produktami FFG - inne fabryki. Ponoć jakościowo mają wypaść lepiej niż FFG (...)
Czyli najgorsza z możliwych opcji - koszulki nie będą kompatybilne z dotychczasowymi.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: playerator »

Fakt, o tym nie pomyślałem. Nie mam żadnej gry z milionem kart i zapowiedzianymi dodatkami :)
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: c08mk »

playerator pisze: 06 mar 2020, 14:35 Fakt, o tym nie pomyślałem. Nie mam żadnej gry z milionem kart i zapowiedzianymi dodatkami :)
LCG (od FFG) ...

:/

Będzie trzeba na razie korzystać z zapasów, a później przekoszulkować jednego LCGa. Mam tylko nadzieję, że Rebel z koszulkami Longsleeve nie wykręci takiego numeru, bo na tym teraz będę opierać karacianki i ewentualne przekładanie koszulek.
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Acownik »

c08mk pisze: 06 mar 2020, 14:28
playerator pisze: 06 mar 2020, 14:20 ...
Może nie będzie tak źle:
krwlng pisze: 02 mar 2020, 23:26 (...) Nowe koszulki raczej nie będą miały wiele wspólnego ze starymi produktami FFG - inne fabryki. Ponoć jakościowo mają wypaść lepiej niż FFG (...)
Czyli najgorsza z możliwych opcji - koszulki nie będą kompatybilne z dotychczasowymi.
Na pewno nie będą kompatybilne cenowo :D Na rebel.pl kolorowe Gamegenic (które mnie najbardziej interesują) kosztują 29,95 zł za opakowanie 100 sztuk (ok. 30 gr za sztukę) - to sporo drożej niż FFG, które zwykle kosztowały ok. 12,00 zł opakowanie 50 sztuk (24 gr za sztukę).

EDIT: A, przepraszam, bo np. na mepel.pl Gamegenic wychodzą odrobinkę korzystniej cenowo niż FFG. Swoją drogą dlaczego te koszulki w Rebelu kosztują 29,95 zł, a w Mepelu 23,60 zł? Przecież to jest gigantyczna różnica.
ODPOWIEDZ