Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Eremita »

addekk pisze: 09 lut 2020, 10:21Mam nietypowe pytanie, ktoś wie które żetony znajdują się w dodatku zaginiona wiedza ?
Chodzi mi o (...) żetony zdrowia i poczytalności.
Galakta pisze:6 Żetonów Zdrowia i Poczytalności
@jediwolf Nie wynika z tego niestety ile jakich.
@addekk W instrukcji masz więcej szczegółów. Żetony widać też na tym zdjęciu.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Pytanie do osób używających figurek z PS - czy wszyscy badacze mają figurkę, czy byli jacyś nowi kompletnie Arkham Files dodani.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: awawa »

MrAtrion pisze: 16 lut 2020, 18:12 Pytanie do osób używających figurek z PS - czy wszyscy badacze mają figurkę, czy byli jacyś nowi kompletnie Arkham Files dodani.
Niedawno liczyłem je w wątku o PS i wychodzi na to, że nie. Nawet jeśli mamy pełen komplet z PS 1 i 2.

"Jeśli idzie o współczesne Arkham Files to w HwA było 49 badaczy, w Eldritch o ile dobrze policzyłem na wiki aż 55 a w Posiadłości na razie mamy 40 figurek."
Granie na Bemowie
decorte
Posty: 18
Rejestracja: 03 sty 2017, 13:41

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: decorte »

Przeszukałam temat i niestety nie znalazłam konkretnej informacji: Będzie dodruk miast w gruzach? Jesli tak, to kiedy? Czy ktoś ma jakieś sprawdzone info? Napisałam w tej sprawie do galakty, jednak na tę chwilę bez odpowiedzi. (Bardzo cierpie bez tego dodatku, koniecznie potrzebuje karty psa- Diuka, pies jest wszystkim czego mi teraz potrzeba :v)
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: jediwolf »

Dodruk jest uzależniony od dodruku wersji angielskiej czyli od FFG. Z tego co widzę na zagranicznych sklepach nie ma problemu z dostępnością Miasta w gruzach. Może sie okazać, że w tym roku nie będzie w ogóle dodruku.
decorte
Posty: 18
Rejestracja: 03 sty 2017, 13:41

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: decorte »

Dzięki wielkie, akurat prawie w tym samym momencie odpisała mi to galakta. Jest to wielki zawód dla mnie, rozważam więc zakup za miliony monet :<
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: skiba »

W Eldritcha tłukę dość dużo i plansza na zgięciu mi się zaczęła trochę niszczyć. Sobie pomyślałem, że z Playmat może zamówię planszę do gry na neoprenie. Ale tutaj problem się zrobił, bo nigdzie nie widzę żadnego dobrego skanu mapki.

Czy wiecie może czy ktoś gdzieś udostępnił super skan mapy do druku? Albo może jakaś "fanowska" wersja mapki powstała (jak do Wojny o Pierścień)? Na BGG jest 1 skan, ale lichej jakości :-(
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Podpinam się z pytaniem. Moja plansza jest dobra, ale na przyszłość by było jak znalazł :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Na bank byla wrsja fanowska w ANG, stylizowana na mape lotnicza na BGG. Nieestety BGG mam w pracy oblokowane i nie wespre linkiem
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: skiba »

Te wersje fanowskie to takie mocno średnie są ;-)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
Ambious
Posty: 37
Rejestracja: 16 lut 2020, 18:15
Has thanked: 22 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Ambious »

Galakta właśnie ogłosiła dodruk dodatku Miasta w gruzach :D.
"Biznesmeny" mają pecha :lol: :lol: :lol:
Matek173
Posty: 98
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Matek173 »

Ech... A ja kupiłem parę tygodni temu po zawyżonej cenie w obawie przed wyczerpaniem zapasów. No trudno, tak czasem bywa. Teraz z kolei kończy się nakład Zaginionej Wiedzy i ceny również lecą w górę.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Paskuder »

Nie żadne biznesmeny tylko normalna kolej rzeczy przy otwartym rynku gdzie cenę dyktuje popyt i podaż. Biznesmeny to są jak się coś sprzedaje a oni się targują o pińć złotych i darmowy paczkomat bo mają "horom curke". Aż przykro patrzeć.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Eremita »

Matek173 pisze: 27 lut 2020, 00:59Teraz z kolei kończy się nakład Zaginionej Wiedzy i ceny również lecą w górę.
O. Pierwszy raz czytam gdzieś że nakład Zaginionej Wiedzy "kończy się" zamiast "skończył się". To jeszcze ze dwa dodruki i może rynek się nasyci.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Paskuder »

Eremita pisze: 27 lut 2020, 08:48
Matek173 pisze: 27 lut 2020, 00:59Teraz z kolei kończy się nakład Zaginionej Wiedzy i ceny również lecą w górę.
O. Pierwszy raz czytam gdzieś że nakład Zaginionej Wiedzy "kończy się" zamiast "skończył się". To jeszcze ze dwa dodruki i może rynek się nasyci.
Znowu?!? :shock:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Matek173
Posty: 98
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Matek173 »

Eremita pisze: 27 lut 2020, 08:48
Matek173 pisze: 27 lut 2020, 00:59Teraz z kolei kończy się nakład Zaginionej Wiedzy i ceny również lecą w górę.
O. Pierwszy raz czytam gdzieś że nakład Zaginionej Wiedzy "kończy się" zamiast "skończył się". To jeszcze ze dwa dodruki i może rynek się nasyci.
Może i się skończyła u wydawcy, ale w większości sklepów dostaniesz jeszcze spokojnie, w przeciwieństwie do Miast w Gruzach. Dziś widziałem ponad 10 sztuk ZW na półce.w jednym ze sklepów planszówkowych w Poznaniu.
slain78
Posty: 31
Rejestracja: 19 gru 2016, 16:51
Been thanked: 4 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: slain78 »

rozegrałem juz jakieś 10 gier przeciwko Azathothowi i ze 2 przeciwko Cthulhu i wszystkich rozgrywkach dostałem sromotny wp.....rdol.Pytanko:czy jest możliwość wygrać w tą gre??Gra jest bardzo fajna ale ciągłe dostawanie batów troszkę jednak zaniża przyjemność z rozgrywki.
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 489
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 935 times
Been thanked: 210 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: ZygfrydDeLowe »

slain78 pisze: 29 lut 2020, 14:20 rozegrałem juz jakieś 10 gier przeciwko Azathothowi i ze 2 przeciwko Cthulhu i wszystkich rozgrywkach dostałem sromotny wp.....rdol.Pytanko:czy jest możliwość wygrać w tą gre??Gra jest bardzo fajna ale ciągłe dostawanie batów troszkę jednak zaniża przyjemność z rozgrywki.
Ilu badaczy używasz?
Gra wydaje się najlepiej działać przy 4; nawet jeśli grasz solo warto taki wariant wypróbować. Przy mniejszej liczbie czasem może być ciężko ze względu na rozłożenie przestrzenne rzeczy potrzebnych do popchnięcia gry w kierunku wygranej.
Ostatnio zmieniony 29 lut 2020, 15:33 przez ZygfrydDeLowe, łącznie zmieniany 1 raz.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Paskuder »

Witamy w świecie mitów Lovecrafta. Tutaj to norma że gra wyciera tobą podłogę, w ah lcg nawet gracze sami banują niektóre przegięte karty żeby nie było za łatwo. To taki typ gier. Aczkolwiek wygrać można. Zwykle w 4 osobowym składzie.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
slain78
Posty: 31
Rejestracja: 19 gru 2016, 16:51
Been thanked: 4 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: slain78 »

najczęsciej gram 2 czasem 3-4.Wywale dodatki(Zaginiona Wiedza,W Gorach Szaleństwa)może na samej podstawce bedzie łatwiej.
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: skiba »

slain78 pisze: 29 lut 2020, 15:44 najczęsciej gram 2 czasem 3-4.Wywale dodatki(Zaginiona Wiedza,W Gorach Szaleństwa)może na samej podstawce bedzie łatwiej.
Ja gram na 4 badaczy ze wszystkimi dodatkami i wygrywam jakieś 80% gier. Kwestia wprawy i zimnej głowy. Jak grasz solo to nikt Cię nie goni, więc możesz sobie spokojnie poplanować.

Pomyśl nad kompozycją drużyny. Granie Akachi, Ojca Mateo i Luke’a w jednym zespole jest bez sensu, bo wszystkie wspomniane postacie służą raczej do zamykania bram. A kto zdobędzie wskazówki albo pokona potwory? Na 4 jest super, bo można grać kimś, kto zamyka bramy, jakimś wojownikiem, poszukiwaczem wskazówek oraz supportem/utility. I dopiero wtedy zaczyna się odkrywać "taktyki" na dobrą grę :-)

No i musisz też zwracać uwagę na lokacje, w jakich jesteś. Zwiększanie wiedzy Agathcie Crane, gdy ta posiada księgę dającą +3 do wiedzy przy czarowaniu jest trochę bez sensu. Może lepiej iść do Ameryki i zebrać jej dodatkowe czary? Albo podbić jej siłę w Sydney, żeby nie była tak bardzo podatna na urazy?

Powodzenia! :-)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
ootbak22
Posty: 75
Rejestracja: 10 sie 2019, 12:13
Has thanked: 21 times
Been thanked: 48 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: ootbak22 »

Yuri pisze: 24 lut 2020, 14:35 Na bank byla wrsja fanowska w ANG, stylizowana na mape lotnicza na BGG. Nieestety BGG mam w pracy oblokowane i nie wespre linkiem
Przeszukalem BGG, przejrzalem tez etsy, pinteresta, nie widze za bardzo ciekawego wzoru maty do Eldritcha... Tzn nie widze w zasadzie zadnej, ktora moze zastapic plansze. Nie wzgardzilbym URLem. Lub jesli ktos posiada mate, to moglby podeslac zdjecie ?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Znalazłem coś takiego:

https://boardgamegeek.com/filepage/1404 ... game-board

...niemniej to na bank nie jest wersja która kiedyś była na BGG. Pamiętam dobrze, bo zastanawiałem się nad drukiem nawet, ale ostatecznie zostałem przy "seryjnej". Wyglądała w przybliżeniu jak mapa lotnicza ala "sekwencja-lotu-samolotem-po-mapie" z fimów z serii Indiana Jones. Kto oglądał ten wie o co chodzi :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Matek173
Posty: 98
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Matek173 »

slain78 pisze: 29 lut 2020, 14:20 rozegrałem juz jakieś 10 gier przeciwko Azathothowi i ze 2 przeciwko Cthulhu i wszystkich rozgrywkach dostałem sromotny wp.....rdol.Pytanko:czy jest możliwość wygrać w tą gre??Gra jest bardzo fajna ale ciągłe dostawanie batów troszkę jednak zaniża przyjemność z rozgrywki.
Da się, ale nikt nie mówił że będzie lekko. Najlepiej używać parzystej liczby badaczy, bo wtedy gra się skaluje prawie identycznie jakbyś grał na 1 badacza mniej a dysponujesz dodatkową postać. 4 jest ok, bo lepiej pokryjesz geograficznie całą mapę, chociaż z 2 badaczami też jest całkiem fajnie bo często do rozwiązania tajemnicy potrzebna jest np. tylko 1 wskazówka (poza tym gra dużo szybciej idzie).

Rzeczywiście opłaca się mieć jedną postać typowo do walki i na maksa ją przykoksić - dać jej czas na ulepszenie zdolności i zaopatrzyć ją w fajne przedmioty, wtedy żaden potwór nie jest straszny. Druga postać/pozostałe 3 postacie bardziej wspomagające w zależności od tego ile ich masz przydają się bonusy na pozyskiwanie przedmiotów, zaklęć, wskazówek.

W turach kiedy nie masz co robić staraj się iść na pola Aktywnej Ekspedycji (szansa na zdobycie potężnych artefaktów) i ulepszaj zdolności swoich postaci w obrębie specjalizacji którą się zajmują.

Powodzenia w kolejnych rozgrywkach. Może najpierw pokonaj Azatotha, bo Ctulhu jednak dość trudny jest.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: KOSHI »

Zastanawiam się nad dokupieniem czegoś do zestawu i interesuje mnie jak wygląda gra w zależności od ilości zakupionych dodatków - małych / dużych. Mam podstawkę i 2 małe dodatki na chwile obecną. Nie ukrywam, że chciałbym mieć wszystko (no może nie wszystko, bo Maski mógłbym odpuścić). Tylko czy jest sens? Patrząc po tym, co już mam, to obawiam się, że talie spuchną masakrycznie. O ile dodatkowe talie wykorzystuje się w konkretnej sytuacji (jak i plansze) tak talie podstawowe to zawsze ileś tam nowych kart na dodatek. Mam wrażenie, że zacznie się robić kobyła, którą ciężko zarządzać, jak przegnę z dodatkami.
ODPOWIEDZ