Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: polwac »

kinioo pisze: 07 lut 2020, 14:12 LotR - zagralem kilka razy w podstawke - fajne, bardzo fajne, ale nie bede inwestowal w ogrom dodatkow - idzie na sprzedaz
K.
Nie rozumiem tej logiki. Co najmniej jakbyś w Marvel nie miał inwestować w ogrom dodatków :?:
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

kinioo pisze: 07 lut 2020, 14:12 ...AH - nie zagralem nigdy, nie zagram - idize na sprzedaz.

K.
Offtop
Nie skreślaj AH tak od razu. Moim zdaniem warto zagrać w przynajmniej w podstawkę (czyli chyba 3 scenariusze). Decku też nie musisz składać bo są gotowe w instrukcji (są też gotowe dla każdej postaci w pilku na stronie FFG). Jeżeli lubisz klimat Lovecrafta to warto przynajmniej spróbować zmierzyć z elementem przygodowym tego LCGa, którego to elementu nie ma w Marvelu, a w LotRze jest tylko okrojony w pudełkach sagi.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

Marvel ma ten problem ze za latwo budowac silnik kontrolujac threat i pozniej odpalasz silnik by przeciwnika zmiesc w 1/2 tury. Mysle ze jednak z czasem beda przeciwnicy i enviromenty ktore znacznie utrudnia gre.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kinioo »

polwac pisze: 07 lut 2020, 14:18
kinioo pisze: 07 lut 2020, 14:12 LotR - zagralem kilka razy w podstawke - fajne, bardzo fajne, ale nie bede inwestowal w ogrom dodatkow - idzie na sprzedaz
K.
Nie rozumiem tej logiki. Co najmniej jakbyś w Marvel nie miał inwestować w ogrom dodatków :?:
OKej, moze troszke zle to ujalem; chodzi mi o to, ze do LoTR'a mam tylko podstawke, zagralem kilka razy - bardzo fajnie moze nawet powiem ze swietne. Zaczalem sie rozgladac za jakimis dodatkami, zeby cos urozmaicic zadalem pytanie tu i tam dostajac ogrom "sugestii", odpowiedzi: tego nie, tamto tak, z tego dodatku to warto tylko to polaczyc z tym...itp; pogubilem sie, pogubilem sie w cyklach, co kiedy wyszlo, co warto...poddalem sie! (nie wspominajac juz o FAQ's...)

Zgadzam sie, ze MC to tez inwestycja (mam wszystko co do tej pory wyszlo i zamierzam kupic reszte), ale zaczynam od poczatku. Wiem kiedy co wyszlo/wyjdzie itp.

Skracajac - z tych trzech LCG (LoTR, AH i MC) decyduje sie wlasnie na ten trzeci jako (moje) LCG, ktore poznaje od samego poczatku.

K.
Sorki za brak polskich znakow....
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

Bardzo miło się dałem zaskoczyć faktowi, że w pierwszym scebario packu są 2 scenariusze i modular sety Skorpiona i Elektro. Czasem fajnie tak nie przeglądnąć kart przed zakupem.

Zanim powalczę z Goblinem to sieknę sobie taki ultra Pająkowaty scenariusz z jego wszystkimi dostępnymi przeciwnikami.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kinioo »

Tak więc pierwsza rozgrywka przeciwko The Wrecking Crew za mną.

Capitan Ameryka z Leadership uporał się dość łatwo z całą czwórka.

Ciekawie nawet było choć zbyt łatwo, może na drugim levelu będzie trudniej.

Trzeba mieć na oku side schemes, żeby kontrolować który villain jest aktywny/będzie aktywny (jest to o tyle ważne, gdyż jeden lepiej atakuje inny znowu scheme'uje itp. pozwala to również w pewnym stopniu zaplanować czy warto pozostać alter-ego czy hero)

Trzeba też pamiętać, że zmiana aktywnego przeciwnika następuje po pierwszym kroku w fazie przeciwnika, czyli po dodaniu +1 scheme.

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Trolliszcze »

My wczoraj na czterech też pyknęliśmy dość łatwo, mimo że do ściągnięcia było łącznie ze 200 HP z villainów ;) Też standard. Chyba trzeba się przyzwyczajać, że standard jest po prostu... łatwy. Wrecking Crew ma też wariant epicki, że po pokonaniu wersji A, wrzucasz wersję B danego villaina, ale IMO: 1) gra będzie się ciągnąć; 2) na głównym schemie zgromadzi się za dużo boostów i będzie problem z kontrolą threata. Wersję B obejrzeliśmy po grze - i jest trochę trudniejsza. Czy jakoś bardzo zmieni odczucia... nie sądzę, ale może się mylę.
Moim zdaniem Goblin na Mutagenie trudniejszy, przez liczbę minionów i side schemów. Wrecking Crew nie mają w taliach minionów prawie wcale - i chyba ani jednego side scheme - więc wystarczy sobie radzić z Treachery i jakoś to idzie.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kinioo »

Trolliszcze pisze: 10 lut 2020, 11:20 My wczoraj na czterech też pyknęliśmy dość łatwo, mimo że do ściągnięcia było łącznie ze 200 HP z villainów ;) Też standard. Chyba trzeba się przyzwyczajać, że standard jest po prostu... łatwy. Wrecking Crew ma też wariant epicki, że po pokonaniu wersji A, wrzucasz wersję B danego villaina, ale IMO: 1) gra będzie się ciągnąć; 2) na głównym schemie zgromadzi się za dużo boostów i będzie problem z kontrolą threata. Wersję B obejrzeliśmy po grze - i jest trochę trudniejsza. Czy jakoś bardzo zmieni odczucia... nie sądzę, ale może się mylę.
Moim zdaniem Goblin na Mutagenie trudniejszy, przez liczbę minionów i side schemów. Wrecking Crew nie mają w taliach minionów prawie wcale - i chyba ani jednego side scheme - więc wystarczy sobie radzić z Treachery i jakoś to idzie.
Podobne odczucie, z ta roznica, ze ja gram "pure" solo (jeden bohater)' u mnie poszlo latwo, zbyt latwo (nie wiem, moze zrobiem cos nie tak, albo zwyczjanie CA okazal sie zbyt mocny?)

Bede mial chwile, to siade do level 2 - wersja B (rowniez zwrocilem uwage na wariant A + B...ale moze byc tak, jak piszesz...choc warto sprobowac).

Co do minion'ow - tez sie zgodze, ze troszke malo ich...az korci, zeby wrzucic kilku dodatkowych tu i tam.

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Wosho »

Widze ze Thor ma karty aggression, pisali gdzies dlaczego nie idzie to po kolei czyli teraz justice powinno byc?
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kinioo »

Wosho pisze: 10 lut 2020, 13:23 Widze ze Thor ma karty aggression, pisali gdzies dlaczego nie idzie to po kolei czyli teraz justice powinno byc?
Czarna Wdowa bedzie z Justice...

Wydaje mi sie, ze Aggression lepiej pasuje do Thor'a ?

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Trolliszcze »

A dlaczego akurat teraz miałoby być Justice? Ms Marvel było Protection, Kapitan - Leadership, potem będzie Thor z Aggression i Czarna Wdowa z Justice.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Wosho »

Oj kurde nvm uzbduralo mi sie cos ze aggro juz tez bylo ;)
Awatar użytkownika
Archiwista
Posty: 111
Rejestracja: 16 lut 2015, 10:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Archiwista »

Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości co do tego kim jest następny bohater kolejnego dodatku, to tutaj (co prawda bez oficjalnej zapowiedzi) jest mała podpowiedź...
https://www.fantasyflightgames.com/en/upcoming/
A dokładniej tuż nad Doctorem Strangem ;-)
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: MgK1989 »

Czyli info z przecieków prawidłowe;)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

Archiwista pisze: 20 lut 2020, 10:21 Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości co do tego kim jest następny bohater kolejnego dodatku, to tutaj (co prawda bez oficjalnej zapowiedzi) jest mała podpowiedź...
https://www.fantasyflightgames.com/en/upcoming/
A dokładniej tuż nad Doctorem Strangem ;-)
Ktoś już się zorientował, że walnął gafę przed zapowiedzią i pozycja zniknęła :)
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Ayaram »

W końcu i ja się złamałem (kupowałem grę znajomej na urodziny i akurat brakowało 230 zł do darmowej przesyłki :roll: )

Zagrałem 3 partię solo testowe na zwykłego rhino - 2x spidermanem 1x cm. Trochę sobie przez przypadek utrudniłem (wyczerpywałem postać przy umiejkach z hero action attack) i generalnie przy solo rozgrywkach było trochę dziwnie... Może nie tyle za łatwo (w końcu to scenariusz a la tutorial) co za szybko (14 + 15 hp rhino jak mamy karty walące po 8 na pysk?). Na początku - o kurde! Mam 1 bohatera i nie mogę atakować i bronić się w 1 turze?! Przecież to absurd! Po chwili jak człowiek trochę pograł - stun wydaje się op w rozgrywkach solowych. Porównując z "tutorialem" z lotra to było mocno spokojnie, wydaje się na 1wszy rzut oka że gra jest łagodniejsza - w sensie w lotrze często miałem odczucie "no co za pech... By inaczej się karty ułożyły w talii spotkań, karta cienia by inaczej siadła to bym wygrał!", tutaj póki co takich strasznych dysproporcji chyba nie ma...

Generalnie skończyłem 1wszą grę z odczuciem "meh... Dupy nie urywa... Dodatków nie kupię..." po czym schowałem grę, posiedziałem 10 min i rozłożyłem ponownie na 1 gierkę, a od rana czytałem o dodatkach :lol: więc chyba jest tym czym powinna być. Jutro pierwsza rozgrywka 2os, zobaczymy.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Trolliszcze »

Jeśli chcesz wyzwania, to tylko Expert z trudniejszymi zestawami kart. Chociaż już Klaw z Masters of Evil potrafi dać popalić, jak się źle karty ułożą...
Generalnie na standardzie, jak się już umie grać, skuteczność jest bliska 100%.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

Lepiej tez grac na dwie rece. True solo zawsze bedzie mocno losowe.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Szewa »

Na dwie ręce solo? A co to za bluźnierstwa?

Jak solo to solo, jeden Hero :)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: mat_eyo »

Szewa pisze: 27 lut 2020, 17:15 Na dwie ręce solo? A co to za bluźnierstwa?

Jak solo to solo, jeden Hero :)
Bluźnierstwem jest ignorowanie fajnych interakcji między bohaterami, czyli granie tylko jednym :P
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

mat_eyo pisze: 27 lut 2020, 17:24
Szewa pisze: 27 lut 2020, 17:15 Na dwie ręce solo? A co to za bluźnierstwa?

Jak solo to solo, jeden Hero :)
Bluźnierstwem jest ignorowanie fajnych interakcji między bohaterami, czyli granie tylko jednym :P
Ja jestem z Szewa. Nie ignoruję fajnych interakcji. True solo po prostu tych interakcji nie jest w stanie wykorzystać.
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: aryss »

Szewa pisze: 27 lut 2020, 17:15 Na dwie ręce solo? A co to za bluźnierstwa?

Jak solo to solo, jeden Hero :)
no to w duzej mierze jest easy mode ( chyba ze testujesz kazdy przypadek mozliwy i kombinacje heros/kolor) bo stety/niestety ale taki cap na liderce, pantera na protection itd grajac solo to spacerek i pasjansik ;P
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

Szewa pisze: 27 lut 2020, 17:15 Na dwie ręce solo? A co to za bluźnierstwa?

Jak solo to solo, jeden Hero :)
Prosze nie wracajmy do tego tematu. Solo tyczy sie wykonywania czegos przez jednego czlowieka. Nie wierzysz? Sprawdz definicje w slowniku.

Interakcje to jedno ale druga sprawa to fakt ze odkryjemy tylko czesc encounterow przez co gra będzie bardziej losowa bo raz sie zloza same latwe, raz trudne a raz wyposrodkowane. Jest mniej losowo, ciekawiej i mozna pokombinowac wiec po co sie meczyc jedna postacia?
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Szewa »

brazylianwisnia pisze: 27 lut 2020, 22:04
Szewa pisze: 27 lut 2020, 17:15 Na dwie ręce solo? A co to za bluźnierstwa?

Jak solo to solo, jeden Hero :)
Prosze nie wracajmy do tego tematu. Solo tyczy sie wykonywania czegos przez jednego czlowieka. Nie wierzysz? Sprawdz definicje w slowniku.

Interakcje to jedno ale druga sprawa to fakt ze odkryjemy tylko czesc encounterow przez co gra będzie bardziej losowa bo raz sie zloza same latwe, raz trudne a raz wyposrodkowane. Jest mniej losowo, ciekawiej i mozna pokombinowac wiec po co sie meczyc jedna postacia?
Gdy słyszę solo to pierwsze co widzę to jeden heros, nie dwóch herosów u jednego gracza. Taka moja opinia, deal with it.

"solo" na dwie rece to ułatwianie sobie gry, bo gracz będzie mógł przygotować się na każdą okoliczność. Przy jednym herosie nie masz możliwości być wszechstronnym.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Deem »

brazylianwisnia pisze: 27 lut 2020, 22:04
Szewa pisze: 27 lut 2020, 17:15 Na dwie ręce solo? A co to za bluźnierstwa?

Jak solo to solo, jeden Hero :)
Prosze nie wracajmy do tego tematu. Solo tyczy sie wykonywania czegos przez jednego czlowieka. Nie wierzysz? Sprawdz definicje w slowniku.

Interakcje to jedno ale druga sprawa to fakt ze odkryjemy tylko czesc encounterow przez co gra będzie bardziej losowa bo raz sie zloza same latwe, raz trudne a raz wyposrodkowane. Jest mniej losowo, ciekawiej i mozna pokombinowac wiec po co sie meczyc jedna postacia?
Czasami, niektórym nie warto tłumaczyć. Co z tego, że coś jest zgrabniejsze, wygodniejsze czy generalnie bardziej funkcjonalne skoro definicja w głowie się nie zgadza. Można zjeść zupę widelcem? Można.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
ODPOWIEDZ