Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Jiloo »

Smoku pisze: 03 mar 2020, 11:07
Spoiler:
Jeśli zagłebienia w kościach są ok, a tylko rozlana na zewnątrz farba, to da się to ładnie usunąć brobnym pilniczkiem. Tylko naprawdę drobnym, dobrze się sprawdzają takie do paznokci na cienkiej gąbce. Potem trzebaby lekko wypolerować (druga strona pilnika do panokci) i powinno być ok.
Zerknę jak wyglądają moje kości, jak znajdę jakąś taką nadlewkę, to zrobię zdjęcia jak to usunąć.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: c08mk »

Smoku pisze: 03 mar 2020, 11:07 ...
Dostałem odpowiedź na złożoną reklamację, że obecnie raczej nie ma co liczyć na dodatkowe kości. Moja reklamacja została odrzucona, ponieważ wzór na kostkach nie przeszkadza w graniu. W sumie to chyba powinienem się cieszyć, że wogóle są jakieś kostki.


Obrazek
Dokładnie to samo jest u mnie. Zacytuję fragment odpowiedzi: "kostki nie są w stanie który uniemożliwia rozgrywkę" (taką odpowiedź to od początku mogli każdemu wysyłać :) :D :mrgreen: ).
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: trx89 »

c08mk pisze: 03 mar 2020, 11:33
Smoku pisze: 03 mar 2020, 11:07 ...
Dostałem odpowiedź na złożoną reklamację, że obecnie raczej nie ma co liczyć na dodatkowe kości. Moja reklamacja została odrzucona, ponieważ wzór na kostkach nie przeszkadza w graniu. W sumie to chyba powinienem się cieszyć, że wogóle są jakieś kostki.


Obrazek
Dokładnie to samo jest u mnie. Zacytuję fragment odpowiedzi: "kostki nie są w stanie który uniemożliwia rozgrywkę" (taką odpowiedź to od początku mogli każdemu wysyłać :) :D :mrgreen: ).
Trochę słabo ze strony Portalu, mogli zamówić więcej tych kości przy dodruku. Nie wydaje mi się aby był to jakiś astronomiczny koszt.
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: jnowaczy »

Nie przesadzacie z tymi kostkami ????. Patrzyłem chyba z 7 min by dostrzec co tu jest nie tak i nie mogę uwierzyć ze o takie pierdoly ludzie składają reklamacje
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: c08mk »

jnowaczy pisze: 03 mar 2020, 13:38 Nie przesadzacie z tymi kostkami ????. Patrzyłem chyba z 7 min by dostrzec co tu jest nie tak i nie mogę uwierzyć ze o takie pierdoly ludzie składają reklamacje
Obadaj zdjęcie kolegi z postów wyżej to oznaczysz różnicę jak dziadosko są malowane "oryginalne" kostki, a jak powinny wyglądać.
viewtopic.php?f=1&t=16401&p=1230640#p1228804
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: jnowaczy »

c08mk pisze: 03 mar 2020, 13:56
jnowaczy pisze: 03 mar 2020, 13:38 Nie przesadzacie z tymi kostkami ????. Patrzyłem chyba z 7 min by dostrzec co tu jest nie tak i nie mogę uwierzyć ze o takie pierdoly ludzie składają reklamacje
Obadaj zdjęcie kolegi z postów wyżej to oznaczysz różnicę jak dziadosko są malowane "oryginalne" kostki, a jak powinny wyglądać.
viewtopic.php?f=1&t=16401&p=1230640#p1228804
ja mam te jak to nazywasz dziadoskie kosci i kompletnie na to nie zwracałem uwagi a podczas gry to juz wogole i dalej nie moge uwierzyć jak o taką pierdołe można robić taką burzę.
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: trx89 »

jnowaczy pisze: 03 mar 2020, 16:08
c08mk pisze: 03 mar 2020, 13:56
jnowaczy pisze: 03 mar 2020, 13:38 Nie przesadzacie z tymi kostkami ????. Patrzyłem chyba z 7 min by dostrzec co tu jest nie tak i nie mogę uwierzyć ze o takie pierdoly ludzie składają reklamacje
Obadaj zdjęcie kolegi z postów wyżej to oznaczysz różnicę jak dziadosko są malowane "oryginalne" kostki, a jak powinny wyglądać.
viewtopic.php?f=1&t=16401&p=1230640#p1228804
ja mam te jak to nazywasz dziadoskie kosci i kompletnie na to nie zwracałem uwagi a podczas gry to juz wogole i dalej nie moge uwierzyć jak o taką pierdołe można robić taką burzę.
Ale jaką burzę? Ludzie wyrażają swoje niezadowolenie bo mają do tego prawo. Portal sam się wcześniej przyznał, że te kości się nie udały i niektórym osobom wymienił. Ja mam nowy dodruk, więc mnie ta sytuacja nie dotyczy, ale rozumiem osoby, które czują się poszkodowane.
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: manicminer »

To sytuacja gdzie obie strony mają rację, niektórym graczom te brzydkie kości przeszkadzają innym nie, a portal ma rację że nie uniemożliwiają one gry. I rzeczywiście najsensowniej wymieniać osobom które się zgłosiły wcześniej, a teraz po dodruku...? no cóż nie było sensu zamawiać więcej, trzeba było zgłosić się wcześniej...
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Smoku »

Termin zgłoszenia nie ma znaczenia skoro według wydawcy da się nimi grać i reklamacja jest odrzucona.
W odpowiedzi na posty wyżej nie robię z tego burzy, ale niesmak pozostaje i tyle w tym temacie.
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: trx89 »

Według mnie idealnym rozwiązaniem sytuacji byłoby oficjalne ogłoszenie podczas planu dodruku terminu zgłoszeń na poprawione kostki na stronie Portalu (według mojej wiedzy go nie było, jeśli się mylę proszę o sprostowanie) . Jasna informacja, kto zgłosi się do tego terminu dostanie nowe kości. Poprzednie nie wyszły bijemy się w pierś i chcemy to naprawić. Obecna komunikacja jest niejasna i pewnie chodziło o to aby tych zgłoszeń było mniej (bo to mniejszy wydatek).

Pozostał niepotrzebny niesmak. Mimo wszystko dalej uważam że Portal to najlepszy polski wydawca i życzę żeby z takiej krytyki wyciągali tylko pozytywne wnioski na przyszłość :)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: playerator »

c08mk pisze: 03 mar 2020, 11:33 (...) fragment odpowiedzi: "kostki nie są w stanie który uniemożliwia rozgrywkę" (...)
No, jeśli takie jest kryterium uznania reklamacji elementów gry...

Podrzucam pomysł na hasło reklamowe - W gry od Portalu da się grać!
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Smoku »

Jiloo
Jeśli zagłebienia w kościach są ok, a tylko rozlana na zewnątrz farba, to da się to ładnie usunąć brobnym pilniczkiem. Tylko naprawdę drobnym, dobrze się sprawdzają takie do paznokci na cienkiej gąbce. Potem trzebaby lekko wypolerować (druga strona pilnika do panokci) i powinno być ok.
Zerknę jak wyglądają moje kości, jak znajdę jakąś taką nadlewkę, to zrobię zdjęcia jak to usunąć.
[/quote]
Zastanawiałem się czy nie zdjąć farby i ponownie pomalować, wypełnić zagłębienia. Mam pędzelki modelarskie i to nie byłby problem. Nie wiem tylko czy płyn hamulcowy nie wpłynie za bardzo na tworzywo tych kostek.
Ktoś próbował coś z nimi zrobić ?
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: EsperanzaDMV »

trx89 pisze: 03 mar 2020, 18:25 Według mnie idealnym rozwiązaniem sytuacji byłoby oficjalne ogłoszenie podczas planu dodruku terminu zgłoszeń na poprawione kostki na stronie Portalu (według mojej wiedzy go nie było, jeśli się mylę proszę o sprostowanie) . Jasna informacja, kto zgłosi się do tego terminu dostanie nowe kości. Poprzednie nie wyszły bijemy się w pierś i chcemy to naprawić. Obecna komunikacja jest niejasna i pewnie chodziło o to aby tych zgłoszeń było mniej (bo to mniejszy wydatek).
Tylko że właśnie jak tylko wyszła sprawa z kośćmi słabej jakości w MK, to od razu Marek mówił podczas Portal Games Express, by się zgłaszać i pisać reklamacje i ogarną ;) Było to przy sprzedaży pierwszego druku (może sprawdzić na forum kiedy to było) i że przez kilka miesięcy będą zbierać takie zgłoszenia. I faktycznie zbierali, nie kojarzę przypadków, by ktoś kto zgłosił wtedy reklamację nie otrzymał poprawionych kości. Trudno też oczekiwać od Portalu, by zamówili dokładnie tyle samo poprawionych kości co sprzedanych egzemplarzy w pierwszym druku - sporej części graczy takie kości w niczym nie przeszkadzają, więc walałyby się potem po magazynie...
kotti7
Posty: 11
Rejestracja: 10 sty 2018, 22:36
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: kotti7 »

Trochę farby i lakieru. Pół godziny pracy i już "beztrosko" można skupić się na graniu. Bo przecież po to kupiłem grę. Kości nie są na najgorszej jakości, szybciej i zdrowiej dla obu stron wyjdzie samemu je doprowadzić do porządku. Jest tez inna opcja: można grać, grać, grać aż od ilości rzutów zetrze się nadmiar farby :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: RUNner »

Wczoraj zagrałem z żoną w Pierwszy Rekonesans i niestety, gra jej totalnie nie siadła. W skrócie mówiąc wynudziła się. Natomiast dziś sobie sam zagrałem, w podbój solowy i to była prawdziwa uczta. Pierwszy raz podbiłem oba miasta. To jest gra solowa, bez dwóch zdań. Inni gracze mnie denerwują, bo ich tury trwają stanowczo za długo. A tak mam czas żeby samemu sobie pomóżdżyć bez presji. Satysfakcja ogromna, tak samo jak liczba decyzji do podjęcia. Partia trwała prawie 3 godziny, ale nie żałuję ani sekundy poświęconego czasu. Nie policzyłem swojego wyniku, bo w grach solo preferuję konkretny cel do zrealizowania. I ten cel wreszcie zrealizowałem. Ale nie wiem czy miasto na poziomie 8, to już nie jest granica moich możliwości.
Skoro zdobyłem oba miasta, to zaczynam być coraz bardziej godny starcia z Generałem Volkare ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Bruno »

3 godziny na standardowym podboju solo to lux torpeda! Ja potrafię przymulić na 4 godziny (ale nie spieszę się z setupem i sprzątaniem po partii) z podbojem "błyskawicznym" :wink: I robię to z pełną świadomością, rozkoszując się powolnym dostrzeganiem różnych możliwości i optymalizacją ruchów. Tu wreszcie nikt mnie nie pogania! 8)
Mam już kilka rozgrywek za sobą, ale zanim zagram z Zaginionym Legionem, chcę się jeszcze nacieszyć podstawką, bo sama ona oferuje mnóstwo możliwości i radości. A coś mi mówi, że dołączenie elementów z tego dodatku to droga bez odwrotu :wink: Chcę też spróbować zagrać każdą z postaci (również tymi z dodatków) i przekonać się, który styl rozgrywki najbardziej mi pasuje, jeszcze zanim będzie trzeba zmierzyć się z poważnym przeciwnikiem, jakim jest Volkar.
No i jestem chyba inny, ale... nie mogę się doczekać partii trzyosobowej :!: Szczególnie, w któryś ze scenariuszy lekko rywalizacyjnych, jak Wyzwolenie kopalń czy Władcy podziemi. Grałem cały dzień w 6 osób w Twilight Imperium, mogę grać i cały dzień w 3 os. w MK :D No, ale to nie wcześniej niż po świętach, a de facto nie wiadomo kiedy... (Nie mam tak dużego stołu, żeby 3 chłopa mogło przy nim siedzieć oddalonych od siebie o 1,5 m :lol: )
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: RUNner »

Tymczasem muszę się pochwalić że zagrałem dziś dwie partie solowego podboju. Oczywiście nie jedna za drugą. Niestety obie rozgrywki przegrane, ale i tak zabawa była świetna. Trochę za bardzo się guzdrałem i w efekcie zabrakło mi czasu na zdobycie obu miast.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Anawriel
Posty: 45
Rejestracja: 22 wrz 2017, 23:26
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Anawriel »

hehe a ja kupiłem insert i poupychałem MK UE w "pudełko" od Ciebie (czyli z edycji od Lacerty), teraz czeka na swoją kolej :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: RUNner »

W kategorii MK Freak, przebiłeś moje wczorajsze dwie partie w jeden dzień ;)
Psioczyłem na pudło wersji Ultimate, ale teraz doceniam jego wielkość, bo mam wszystko tak zorganizowane, że setup trwa 5 minut.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Anawriel
Posty: 45
Rejestracja: 22 wrz 2017, 23:26
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Anawriel »

oj nie wiem czy z tym insertem setup nie trwa mniej... :D ale co ciekawe jeszcze miejsce zostało :) tym bardziej nie rozumiem tak wielkiego pudła z UE... tzn wiem wiem... kupujesz UE to i pudło musi mieć KING SIZE ... ale aż tak??? nie mniej jednak zastanawiam się nad kupieniem dodatków EN tylko po to aby mieć tamte wersje figurek :D jednak wydanie lacerty jakościowo jest dużo lepsze to i pewnie figurki z starych EN będą lepsze od obecnych lecz nie ukrywam... najchętniej zakupił bym zestaw figurek do MK takich jak pokazały się na "Planszowym Dobromirze"
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 211
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 35 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: doczek »

Anawriel pisze: 29 mar 2020, 22:01 najchętniej zakupił bym zestaw figurek do MK takich jak pokazały się na "Planszowym Dobromirze"
To kupuj ja mam komplecik jeszcze nie pomalowany są super.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: RUNner »

Anawriel pisze: 29 mar 2020, 22:01 oj nie wiem czy z tym insertem setup nie trwa mniej... :D ale co ciekawe jeszcze miejsce zostało :) tym bardziej nie rozumiem tak wielkiego pudła z UE... tzn wiem wiem... kupujesz UE to i pudło musi mieć KING SIZE ... ale aż tak??? nie mniej jednak zastanawiam się nad kupieniem dodatków EN tylko po to aby mieć tamte wersje figurek :D jednak wydanie lacerty jakościowo jest dużo lepsze to i pewnie figurki z starych EN będą lepsze od obecnych lecz nie ukrywam... najchętniej zakupił bym zestaw figurek do MK takich jak pokazały się na "Planszowym Dobromirze"
A mówiłem Ci żebyś wziął jeszcze LL to się nie zdecydowałeś i teraz masz dylematy ;) Ale fakt, wydanie Lacerty czy stare angielskie miało lepsze figurki. Nie ma to jednak dla mnie znaczenia, bo i tak swoje zamierzam pomalować.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Anawriel
Posty: 45
Rejestracja: 22 wrz 2017, 23:26
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Anawriel »

wiesz... głównie chodziło mi o pudełko ;) nie spodziewałem się iż jest tak duża różnica w wykonaniu :) a co do figurek ... to muszę tylko poczekać jak Żona straci czujność i ... :) :D
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: RUNner »

3 dni i 6 razy solowy Podbój. To siedzenie w domu sprawia, że człowiek wariuje i zaczyna robić rzeczy niespotykane ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Darkstorm »

RUNner pisze: 24 mar 2020, 16:16 Wczoraj zagrałem z żoną w Pierwszy Rekonesans i niestety, gra jej totalnie nie siadła.
Współczuję. U mnie na szczęście było odwrotnie. Pamiętam, że kiedyś jeden dzień mieliśmy taki, że spędziliśmy nad MK bite 10 godzin. (Z przerwami na jedzenie oczywiście).
Dawno mi tak żaden dzień nie uciekł :D
ODPOWIEDZ