Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: 13thcaesar »

morthi pisze: 02 mar 2020, 13:16
Banan2 pisze: 02 mar 2020, 12:25 w trakcie wysyłek pojawił się kolejny płatny dodatek :mrgreen: Oczywiście niby nie jest konieczny (figurki), ale nie wchodzi w All-in.
Pozdrawiam
Z Lords of Hellas bylo podobnie - mogłeś dokupić mounted heroes w cenie połowy titan pledge ;)

Warto śledzić uważnie kampanię by nie zostać zaskoczonym zmianami i dodatkami.

Btw - mounted heroes świetnie wyglądają na planszy. Praktycznie nie gram zwykłymi bohaterami. Na bgg pojawił się post by bohatera na potworze stawiać na planszy jako upgrade zwykłego bohatera ale jakoś wolę od razu grać takim fajniejszym.
Mounted heroes raczej nie będzie już możliwości gdziekolwiek dostać (poza Perseuszem na Pegazie)?
0NCK0
Posty: 93
Rejestracja: 16 lut 2010, 09:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: 0NCK0 »

Mam pytanie czy wysylali mounted heroes do wersji pl bo nie dostalem i się zastanawiam czy nie zauważyłem czy coś poszlo nie tak z moim zamowieniem?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

0NCK0 pisze: 03 mar 2020, 14:22 Mam pytanie czy wysylali mounted heroes do wersji pl bo nie dostalem i się zastanawiam czy nie zauważyłem czy coś poszlo nie tak z moim zamowieniem?
Wysyłali, dlaczego nie? Przecież to tylko figurki, czyli niezależne językowo.
Nie dostałeś ich, bo za nie dodatkowo nie zapłaciłeś. Całkiem duże pieniądze sobie zawołali.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
0NCK0
Posty: 93
Rejestracja: 16 lut 2010, 09:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: 0NCK0 »

Jakbym nie zamówił to bym nie pytał to chyba oczywiste. :shock:
morthi
Posty: 295
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 42 times
Been thanked: 77 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: morthi »

13thcaesar pisze: 03 mar 2020, 13:41 Mounted heroes raczej nie będzie już możliwości gdziekolwiek dostać (poza Perseuszem na Pegazie)?
Mounted heroes byli dostępni podczas zamówienia specjalnego z okazji targów w Essen (tak jak mata do gry).
https://gamefound.com/projects/awaken-r ... tegory/501
Tyle, że w tej partii sprzedaży byli drożsi niż podczas kampanii Kickstarter.

Skoro mata ma być dostępna w późniejszym terminie to i bohaterowie na potworach też powinni być dostępni - ale kto to wie.

Ja zamawiałem wersję z sundrop ale dostałem bez i odsyłałem żeby mi wymieniono. Sukces połowiczny, bo bohaterowie przyszli sklejeni i z sundropem ale bez specjalnego dedykowanego pudełka z pianką. Każdy był zawinięty w folię bąbelkową.
ta.skunk.manitou
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 26 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Casiliasplp pisze: 02 mar 2020, 07:55 A ja się podzielę info o rozgrywce na 6 osób :D
trwała 6 godzin xD
Dzięki za podzielenie się relacją... najbardziej zastanawiające jest to 6 godzin?!?! Moje rozgrywki na 4 graczy trwają po 2,5-3,5 godziny (rozstawienie do 15 minut), dlatego też zastanawia mnie co Ci tak dodało czasu?
Czy gracze aż tak zamulali, czy też może musiałeś komuś wcześniej wytłumaczyć grę (ale tak to można ze 30 min dodać).
promykx
Posty: 248
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: promykx »

0NCK0 pisze: 03 mar 2020, 14:22 Mam pytanie czy wysylali mounted heroes do wersji pl bo nie dostalem i się zastanawiam czy nie zauważyłem czy coś poszlo nie tak z moim zamowieniem?
Nie dostałem i jak napisałem do nich w grudniu, w reklamacji (w innych sprawach) to odpisali mi:
6 - Mounted Heroes będą wysyłane wkrótce (najprawdopodobniej w styczniu) osobnym shipmentem.
Jak widać styczeń minął, luty minął.... chyba pora się przypomnieć :D
0NCK0
Posty: 93
Rejestracja: 16 lut 2010, 09:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: 0NCK0 »

Mam nadzieje że płyną z nemesisem, bo trochę lipa dostać wszystko wcześniej do o rok późniejszego KS.
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Casiliasplp »

ta.skunk.manitou pisze: 03 mar 2020, 15:50
Casiliasplp pisze: 02 mar 2020, 07:55 A ja się podzielę info o rozgrywce na 6 osób :D
trwała 6 godzin xD
Dzięki za podzielenie się relacją... najbardziej zastanawiające jest to 6 godzin?!?! Moje rozgrywki na 4 graczy trwają po 2,5-3,5 godziny (rozstawienie do 15 minut), dlatego też zastanawia mnie co Ci tak dodało czasu?
Czy gracze aż tak zamulali, czy też może musiałeś komuś wcześniej wytłumaczyć grę (ale tak to można ze 30 min dodać).
Było 4 zaawansowanych i 2 świeżych totalnie.
Nie było źle około 6 godzin graliśmy. Nikt nie mógł wygrać przez bardzo długi czas wreszcie była budowa monumentu, no jakoś tak długo 1 vs 1 gram 30-45 min
Hala Madrid
ta.skunk.manitou
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 26 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

No to czas na mnie.
Dzis rozegrałem pierwszą gre w LOH na więcej niż 4 osoby... wrażenia - bardzo pozytywne. Czas gry - 3,5 - 4 godziny, w tym tłumaczenie, a 2 graczy było początkujących.
Grałem z dodatkiem dającym ulepszenia (miasto ze stali) i atlantyda dla 5 gracza, za 4 boga wybrałem Apollo, a więc w grze brały udział również muzy. Monument apolla był najpopularniejszym do wszelkich modłów gracze często brali muzy by chwilę nimi pograć, a potem komuś teren nią uzurpować, zabijanie czyiś hoplitów przez modły do Apolla również były w cenie.
Dodane też zostały karty z wydarzeń puszki pandrory. Na początku gry było full trudnych do wykonania questów i tylko 4 potwory (trudne), toteż nikt nie poszedł w taktykę zabijania potworów.
Kilku graczy było blisko zwycięstwa na tereny, ale zawsze czegoś zabrakło, albo potwór wbił się akurat i zeżarł sporą część armii. W pewnym momencie wszyscy zaczęli bardzo szybko stawiać monumenty - wyścig między monumentem Apolla i Hermesa... wszystko wskazywało, że tu rozegra się walka o zwycięstwo... jednakże doszło do kilku wyniszczających bitew między graczem czerwonym i żółtym, które wyniszczyły większość armii i kart.... tę sytuację wykorzystał zakampowany na Atlantydzie gracz niebieski, który przejął Spartę za darmo, 2 teren podbił marszem z modlitwy do Hermesa, a 3ci uzurpował poświęcająć muzę. Gra mi się niezwykle podobała. Graliśmy bez monumentu Posejdona... czy jest on niezbędny przy 5 graczu?... jeśli tak, to dlaczego?
Jutro wieczorem planuję kolejną rozgrywkę, jak jest tu ktoś z Trójmiasta to mamy 1 wolne miejsce dla 6 gracza.

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 mar 2020, 00:05 przez ta.skunk.manitou, łącznie zmieniany 1 raz.
ta.skunk.manitou
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 26 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Dodam jeszcze jedno wrażenie, już poza wspomnianymi w poprzednim poście wrażeniami z gry.
Trzeba męczyć firmy robiące inserty by coś zrobiły, bo nie spotkałem się jeszcze z inną gra tak bardzo potrzebującej insertu jak własnie LOH.
Ciągle jest problem gdzie co wrzucić lub skądś co znaleźć.... Ciągle!! Rozkładanie i składanie też bardzo długie przez to.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

ta.skunk.manitou pisze: 04 mar 2020, 23:57 Dodam jeszcze jedno wrażenie, już poza wspomnianymi w poprzednim poście wrażeniami z gry.
Trzeba męczyć firmy robiące inserty by coś zrobiły, bo nie spotkałem się jeszcze z inną gra tak bardzo potrzebującej insertu jak własnie LOH.
Ciągle jest problem gdzie co wrzucić lub skądś co znaleźć.... Ciągle!! Rozkładanie i składanie też bardzo długie przez to.
Dokładnie tak. Pisałem do DragonEye chyba w tej sprawie to dali znać, że pomyślą nad tym. Na internecie widziałem tylko homemade, ale jest jeden jednak 40 euro... + wysyłka 15 euro. Ale jakby tak 3 osoby sie dogadały to wtedy wysyłka free...
https://www.e-raptor.pl/en_US/p/e-Rapto ... ellas/1408
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
ta.skunk.manitou
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 26 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Hardkor pisze: 05 mar 2020, 00:22
Dokładnie tak. Pisałem do DragonEye chyba w tej sprawie to dali znać, że pomyślą nad tym. Na internecie widziałem tylko homemade, ale jest jeden jednak 40 euro... + wysyłka 15 euro. Ale jakby tak 3 osoby sie dogadały to wtedy wysyłka free...
https://www.e-raptor.pl/en_US/p/e-Rapto ... ellas/1408
Ten insert e-raptora to jakaś pomyłka, nie domyka się (zobacz zdjęcia) i zawiera tylko część całości.
Trzeba by ktoś zrobił masową produkcję czegoś na wzór tego rozwiązania : https://www.youtube.com/watch?v=x8u92qnAaQU
Mieszczącego wszystko w 2 pudłach.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: rattkin »

ta.skunk.manitou pisze: 04 mar 2020, 23:57 Trzeba męczyć firmy robiące inserty by coś zrobiły, bo nie spotkałem się jeszcze z inną gra tak bardzo potrzebującej insertu jak własnie LOH.
Ciągle jest problem gdzie co wrzucić lub skądś co znaleźć.... Ciągle!! Rozkładanie i składanie też bardzo długie przez to.
Trzeba męczyć, owszem, ale nie firmy robiące inserty, chyba że chcesz być jak ten pan na obrazku.

Obrazek
morthi
Posty: 295
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 42 times
Been thanked: 77 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: morthi »

Ja walczę z projektem insertu który by zmieścił wszystkie dodatki plus mounted heroes plus tokeny portów i bramy Hadesa. Jak na razie mam połowiczny sukces czyli zmieściłem bohaterów, armie, karty walk itp., miasta, świątynie i plansze w jednym pudełku i nic nie odstaje.

Teraz czas na drugie pudło ale tu chyba będzie trochę trudniej.
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Xardas123 »

Mam pytanie, co zawierał core pledge? Core box, worlord box z kronosem, bohaterami, potwory, bogów. Czy ten pledge zawierał też dodatek na 5 gracza??the lost city??

Pozdrawiam
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Xardas123 pisze: 05 mar 2020, 11:25 Mam pytanie, co zawierał core pledge? Core box, worlord box z kronosem, bohaterami, potwory, bogów. Czy ten pledge zawierał też dodatek na 5 gracza??the lost city??

Pozdrawiam
Jeżeli chodzi Ci o core plege z ks to nie zawiera z tego co pamiętam terein expansion, Lord of the sun, Atlas expansion, City of steel i mounted heroes. Jeżeli osoba kupująca brała udział w kampanii od pierwszych 24h to powinien być tam jeszcze Leonidas.
Eltonos
Posty: 112
Rejestracja: 12 sie 2011, 16:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Eltonos »

Tutaj masz rozpiskę:

https://www.kickstarter.com/projects/aw ... -of-hellas

Core Pledge z KS zawiera Core box + Warlord Box (czyli wszystkie odblokowane stretch goal`e, w tym dodatek na 5 gracza The Lost City).
Brakuje dodatków: Lord of the Sun, Atlas, City of Steel, Terrain expansion.

Z kolei ja mam pytanie, gdzie powinien znajdować się Leonidas, karta i figurka, w Warlord Box?
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 22 times
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: sngt »

Eltonos pisze: 05 mar 2020, 12:07 Tutaj masz rozpiskę:

https://www.kickstarter.com/projects/aw ... -of-hellas

Core Pledge z KS zawiera Core box + Warlord Box (czyli wszystkie odblokowane stretch goal`e, w tym dodatek na 5 gracza The Lost City).
Brakuje dodatków: Lord of the Sun, Atlas, City of Steel, Terrain expansion.

Z kolei ja mam pytanie, gdzie powinien znajdować się Leonidas, karta i figurka, w Warlord Box?
Zgadza się. Mój był w Warlord Box :)
Moja kolekcja - klik
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Gromb »

Tak. Taki mały gnypek w pierwszej górnej wyprasce z Warboxa
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Xardas123 »

Eltonos pisze: 05 mar 2020, 12:07 Tutaj masz rozpiskę:

https://www.kickstarter.com/projects/aw ... -of-hellas

Core Pledge z KS zawiera Core box + Warlord Box (czyli wszystkie odblokowane stretch goal`e, w tym dodatek na 5 gracza The Lost City).
Brakuje dodatków: Lord of the Sun, Atlas, City of Steel, Terrain expansion.

Z kolei ja mam pytanie, gdzie powinien znajdować się Leonidas, karta i figurka, w Warlord Box?
Ok dzięki. Z tego wynika, że są 2 dodatki the lost city, jeden na 5 gracza w Warlord boxie a drugi w najwyższym pledgu lub jako addon na 6 gracza.
Jeżeli się mylę to proszę poprawkę:)
.
castelano
Posty: 165
Rejestracja: 25 kwie 2017, 11:25
Has thanked: 13 times
Been thanked: 6 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: castelano »

Ja z jeszcze zapytam,
W warlordboxie były 4 znaczniki statystyk gracza, trzy dla 5 gracza a ten czwarty? Zapasowy?
Również dali 10 znaczników akcji dodatkowych, na co są te pozostałe 5?
I kolorowe po 3 kostki w 6 kolorach bodajże z city of Steel? Do czego?
morthi
Posty: 295
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 42 times
Been thanked: 77 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: morthi »

castelano pisze: 05 mar 2020, 13:23 W warlordboxie były 4 znaczniki statystyk gracza, trzy dla 5 gracza a ten czwarty? Zapasowy?

Moimzdaniem zapasowy - choć przydałby się jeszcze jeden komplet dla Kronosa
castelano pisze: 05 mar 2020, 13:23 Również dali 10 znaczników akcji dodatkowych, na co są te pozostałe 5?
Pewnie było miejsce w wyprawce to dali
castelano pisze: 05 mar 2020, 13:23 I kolorowe po 3 kostki w 6 kolorach bodajże z city of Steel? Do czego?
Pozostałość po innej koncepcji gry - nie ujawniono jakiej ale jak już wyprodukowali kostki to zmienili zasady i kostki zostały to je dołożyli do pudełek.
Ja korzystam z nich do oznaczania tan potworom dzięki czemu wiem czy mam do wzięcia kapłana albo artefakt podczas polowania.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

ta.skunk.manitou pisze: 05 mar 2020, 00:56
Hardkor pisze: 05 mar 2020, 00:22
Dokładnie tak. Pisałem do DragonEye chyba w tej sprawie to dali znać, że pomyślą nad tym. Na internecie widziałem tylko homemade, ale jest jeden jednak 40 euro... + wysyłka 15 euro. Ale jakby tak 3 osoby sie dogadały to wtedy wysyłka free...
https://www.e-raptor.pl/en_US/p/e-Rapto ... ellas/1408
Ten insert e-raptora to jakaś pomyłka, nie domyka się (zobacz zdjęcia) i zawiera tylko część całości.
Trzeba by ktoś zrobił masową produkcję czegoś na wzór tego rozwiązania : https://www.youtube.com/watch?v=x8u92qnAaQU
Mieszczącego wszystko w 2 pudłach.
No ja bym chciał tylko ładny insert do podstawki. WArlord box i reszta sa dla mnie spoko, ale w podstawce tragedia. Nigdy potem nie wiem gdzie jaki potwor ma byc, nie mowiac juz ze sie nie domyka pudelko, bo na armie jest za malo miejsca...
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: 13thcaesar »

castelano pisze: 05 mar 2020, 13:23 Ja z jeszcze zapytam,
W warlordboxie były 4 znaczniki statystyk gracza, trzy dla 5 gracza a ten czwarty? Zapasowy?
Również dali 10 znaczników akcji dodatkowych, na co są te pozostałe 5?
I kolorowe po 3 kostki w 6 kolorach bodajże z city of Steel? Do czego?
Ja używam ich do zaznaczania ulepszeń armii zamiast dedykowanych żetonów (są akurat w kolorach każdej armii).
ODPOWIEDZ