Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: warlock »

grabol pisze: 02 mar 2020, 21:31
warlock pisze: 02 mar 2020, 11:57
grabol pisze: 02 mar 2020, 11:46

Na dwie osoby moim zdaniem nie, tylko w pełnym 4 osobowym składzie.
Zdecydowanie najlepiej działa na dwie osoby (na 3 też uwielbiam), bo daje największą kontrolę nad grą i pozwala jako tako przewidywać stan planszy i rynku. Przy 4 graczach sytuacja zmienia się tak bardzo, że mamy w zasadzie wyłącznie taktyczne decyzje.
Przy dwóch graczach zdarzają się partie mało konfrontacyjne, układ kart może być taki, że jeden gracz realizuje warunek zwycięstwa, drugi przygląda się jak pierwszemu idzie. Obszar gry się nie zmniejsza, karty na rynku przewijają się wolniej do przeciwnika często jest daleko. Gra najczęściej kończy się bardzo szybko. Nie polecam, chyba że dla zapoznania się z systemem. Pax Ren to czysta taktyka, reakcja na zagrania przeciwników, gra nad stołem jak położyć lidera, genialne kontry, dynamicznie zmieniająca się sytuacja. Każda rozgrywka to fascynująca historia. Wojny, rewolucje, przewroty religijne... Ale tylko w pełnym składzie.
Wybacz, ale grałem w Pax Ren 19 partii, z czego 13 albo 14 dwuosobowo i nie zgadzam się z niczym co tutaj napisałeś. Nie wiem, jak toczą się Twoje pojedynki, ale w moich wielokrotnie szachujemy się na trzech aktywowanych warunkach zwycięstwa i jest to walka na noże do ostatniej akcji.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: DarkSide »

pwoloszun pisze: 02 mar 2020, 22:40 Gra 2p w Pax Renaissance jest jak pojedynek szachowy. [...]

Wiec podsumowujac: Pax Renaissance jest GENIALNA gra 2p, ale TYLKO dla ludzi, ktorzy sa skorzy poswiecic DUZO CZASU I ENERGII na nauke i zbieranie doswiadczenia. Jesli nie jestes w stanie MOCNO zaangazowac sie w nauke i ogrywanie tego tytulu, to szkoda czasu, pieniedzy i nerwow.
Próbowałeś wersję 2p ze zwiększoną talią rynków? Zamiast przepisowych 8 do 12 (wariant 3p) albo nawet jak dla 4p? Kiedyś warlock wspominał, że kusi go by to sprawdzić. Przy 8 kartach jest jednak ciasno i czasem może podejść specyficzna kombinacja kart. Czy może jednak ta liczba kart jest odpowiednia dla wariantu 2p?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: warlock »

Próbowałeś wersję 2p ze zwiększoną talią rynków?
Grałem i rytm gry zupełnie mi nie odpowiadał, zagrożenie kometą jest zbyt odległe i nie czułem tego charakterystycznego napięcia ;).
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 439
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 43 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: grabol »

warlock pisze: 03 mar 2020, 07:10
grabol pisze: 02 mar 2020, 21:31
warlock pisze: 02 mar 2020, 11:57
Zdecydowanie najlepiej działa na dwie osoby (na 3 też uwielbiam), bo daje największą kontrolę nad grą i pozwala jako tako przewidywać stan planszy i rynku. Przy 4 graczach sytuacja zmienia się tak bardzo, że mamy w zasadzie wyłącznie taktyczne decyzje.
Przy dwóch graczach zdarzają się partie mało konfrontacyjne, układ kart może być taki, że jeden gracz realizuje warunek zwycięstwa, drugi przygląda się jak pierwszemu idzie. Obszar gry się nie zmniejsza, karty na rynku przewijają się wolniej do przeciwnika często jest daleko. Gra najczęściej kończy się bardzo szybko. Nie polecam, chyba że dla zapoznania się z systemem. Pax Ren to czysta taktyka, reakcja na zagrania przeciwników, gra nad stołem jak położyć lidera, genialne kontry, dynamicznie zmieniająca się sytuacja. Każda rozgrywka to fascynująca historia. Wojny, rewolucje, przewroty religijne... Ale tylko w pełnym składzie.
Wybacz, ale grałem w Pax Ren 19 partii, z czego 13 albo 14 dwuosobowo i nie zgadzam się z niczym co tutaj napisałeś. Nie wiem, jak toczą się Twoje pojedynki, ale w moich wielokrotnie szachujemy się na trzech aktywowanych warunkach zwycięstwa i jest to walka na noże do ostatniej akcji.
Ja mam zgoła inne doświadczenia. Rozegraliśmy podobną ilość partii w różnych konfiguracjach ale głównie w 4 graczy. Partii 2 i 3 osobowych rozegraliśmy kilka i z przyczyn, które opisałem daliśmy sobie spokój. Dlatego pozostanę przy swoim zdaniu. Gra doskonale działa w 4 osoby i w tym trybie jest moim zdaniem zdecydowanie najbardziej intensywnie i ciekawie ale nie przeczę, że można grać i czerpać przyjemność w mniejszym składzie osobowym. Są inne doskonałe gry dwuosobowe, zaprojektowane tylko dla tej ilości graczy, choć gra jest na tyle ciekawa i unikalna, że spróbować można, co z resztą pokazują powyższe opinie. Proszę potraktować moje votum separatum jako przestrogę, po prostu może nie „siąść”.


Swoją drogą kickstarter nowego wydania ma ruszyć 31.03.2020
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: warlock »

Swoją drogą kickstarter nowego wydania ma ruszyć 31.03.2020
Biorę od razu - starego nie sprzedam dopóki się nie upewnię, że nowe jest lepsze pod każdym względem (wizualnym/funkcjonalnym), ale to dopiero będzie mi dane jak paczucha fizycznie zawita do moich drzwi :D. Najbardziej cieszy mnie fakt wydania tego w pakiecie z dodatkiem.
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 439
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 43 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: grabol »

Małe info na temat kampanii kickstarter Pax Ren
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: mat_eyo »

DarkSide pisze: 03 mar 2020, 07:15 Próbowałeś wersję 2p ze zwiększoną talią rynków? Zamiast przepisowych 8 do 12 (wariant 3p) albo nawet jak dla 4p? Kiedyś warlock wspominał, że kusi go by to sprawdzić. Przy 8 kartach jest jednak ciasno i czasem może podejść specyficzna kombinacja kart. Czy może jednak ta liczba kart jest odpowiednia dla wariantu 2p?
Ja grałem kilka partii w ten sposób i było ok. Trochę dłużej, jest czas pobawić się silniczkiem. W partiach dwuosobowych z domyślnym setupem, jeśli obaj gracze pójdą mocno w jedną talię, to gra potrafi skończyć się naprawdę szybko. Oba warianty podobają mi się na równi, zależy na co mam ochotę danego dnia.

Ja również się nie zgodzę z tym, że partie dwuosobowe są dużo gorsze. W tej grze nie ma czegoś takiego, że przeciwnik jest daleko ode mnie. To jest często kwestia jednej karty, żeby wbić mu się w sam środek "ogródka" i pokrzyżować plany. W grze czteroosobowej samemu nie da rady wszystkiego dopilnować i jeszcze walczyć o zwycięstwo, w partii dwuosobowej jest tylko jeden przeciwnik do pilnowania i jeśli szybko wygrywa, to jest to moja wina, bardzo, bardzo rzadko wina kart. Jak to najczęściej bywa w takiej sytuacji, moim ulubiony składem są trzy osoby.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: AnimusAleonis »

pwoloszun pisze: 02 mar 2020, 13:14 Ad Pamir: nie gralem z botem, natomiast ciezko mi sobie wyobrazic, zeby papierowy bot mogl w jakimkolwiek stopniu zastapic zywego przeciwnika, zwlaszcza w tak zlozonej grze.
Miałem właśnie pytać czy grałeś w nową wersję czy tylko starą, bo w nowej pochylili się nad rozgrywką i solo i 2p.... automa "Wakhan" została zaprojektowana przez Richarda Wilkinsa, aka Ricky Royal, który ma nie małe poważanie w społeczności solo, i biorąc pod uwagę złożoność rozgrywki, zrobił tu kawał dobrej roboty. - roboty.. automa.. get it? :wink: :wink: :lol: -

Oczywiście, masz racje, że Wakhan nie zastąpi faktycznego gracza, i równie oczywiście coś się traci z "feel" rozgrywki np na 4 osoby, ale grając z nim na dwóch graczy rozgrywka jest niezła.... na pewno nie taka wyśmienita że bym rekomendował komuś kupeinie Pamir jeśli będzie grał jedynie w dwie osoby, ale zdecydowanie na tyle dobra że z chęcią raz na jakiś czas z lepszą połówką usiądziemy do partii.
grabol pisze: 03 mar 2020, 08:19 Swoją drogą kickstarter nowego wydania ma ruszyć 31.03.2020
Dzięki :) właśnie miałem zabrać się za szukanie daty startu kampanii.

Co do "update" reguł który niby ma być... no zobaczymy, ale jestem optymistą... jednak niezależnie mam duża nadzieję że wizualnie zrobią coś podobnego jak z Pamir i Pamir Second Edition bo Pamir po liftingu znacznie częściej gości na naszym stole :mrgreen:
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: pwoloszun »

DarkSide pisze: 03 mar 2020, 07:15
Próbowałeś wersję 2p ze zwiększoną talią rynków? Zamiast przepisowych 8 do 12 (wariant 3p) albo nawet jak dla 4p? Kiedyś warlock wspominał, że kusi go by to sprawdzić. Przy 8 kartach jest jednak ciasno i czasem może podejść specyficzna kombinacja kart. Czy może jednak ta liczba kart jest odpowiednia dla wariantu 2p?
Doskonala uwaga!
Ja osobiscie BARDZO lubie to, ze nie wszystkie karty wchodza do gry. Raz nie ma koncesji, innym razem Królówek jeszcze kiedy indziej nie mozna zrobic Jihadu. Jak zyc?? :D

BTW dla poczatkujacych, mniej doswiadczonych graczy faktycznie wariant z setupem pod 3p moze byc dobrym rozwiazaniem. Tylko, ze znow jesli gracze nie obserwuja siebie nawzajem, to gra i tak bedzie sie toczyc do pierwszej komety(tyle, ze dluzej sobie pobuduja).



===
Jeszcze taki offtopic: kolega Galatolol w grze miesiaca pisal o Pax Porfiriana i malej roznorodnosci kart tamze. IMHO to co jest bardzo fajne w Porfirianie to wlasnie fakt, ze nigdy nie wiadomo jakie karty wejda, a jakie nie i w jakiej kolejnosci. Dzieki temu moga byc CALE partie bez biznesow, bez wojska, cale partie gdzie brnie sie po kolana w depresji etc itp. Karty tam brdziej tworza niepowtarzalny swiat, unikalna rzeczywistosc w jakiej gracze musza sie obracac, funkcjonowac i walczyc o dyktatur... tfu!! O glos ludu i prezydenture!
Podcast dżentelmeni przy stole:
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: pwoloszun »

grabol pisze: 03 mar 2020, 08:19 Są inne doskonałe gry dwuosobowe, zaprojektowane tylko dla tej ilości graczy [...]
O! To ja poprosze o rekomendacje doskonalych gier 2p, ktore daja podobne mozliwosci do Pax Renaissance.
Niekoniecznie podobny feeling, ale bardizej glebie rozgrywki, mozliwosci taktyczne i strategiczne, ew. fajny klimat. Oczywiscie nie musi byc wszystko naraz, ale kazda rekomendacja bedzie mile widziana!

Z gory dzieki i pozdrawiam!
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 439
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 43 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: grabol »

No to może: Polis: Fight for Hegemony, Wir Sind das Volk, Zimna Wojna, Hands in the Sea.

Pozdro
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: warlock »

grabol pisze: 03 mar 2020, 14:20 No to może: Polis: Fight for Hegemony, Wir Sind das Volk, Zimna Wojna, Hands in the Sea.

Pozdro
Tyle, że Paxa skończysz dwuosobowo w 45-60 minut ;). A niewiele gier daje tyle decyzji w tym czasie.
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 566
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 378 times
Been thanked: 214 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Namurenai »

warlock pisze: 03 mar 2020, 14:37
grabol pisze: 03 mar 2020, 14:20 No to może: Polis: Fight for Hegemony, Wir Sind das Volk, Zimna Wojna, Hands in the Sea.

Pozdro
Tyle, że Paxa skończysz dwuosobowo w 45-60 minut ;). A niewiele gier daje tyle decyzji w tym czasie.
To be fair, krótki czas rozgrywki nie był kryterium, o które pytał pwoloszun :P
O! To ja poprosze o rekomendacje doskonalych gier 2p (...)
Niekoniecznie podobny feeling, ale bardizej glebie rozgrywki, mozliwosci taktyczne i strategiczne, ew. fajny klimat.
Bardzo poleciłbym Sekigaharę.
No i technicznie pod te warunki łapią się także Wojna o Pierścień i Bitwa Pięciu Armii ;)

----

A on Pax topic, bardzo ciekaw jestem czy i jakie zmiany w stosunku do pierwowzoru zostaną ogłoszone na KSie.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: warlock »

To be fair, krótki czas rozgrywki nie był kryterium, o które pytał pwoloszun :P
Pytał o "podobne możliwości", więc czas rozgrywki "do godziny" przy takiej głębi zasad spokojnie się pod to łapie ;).
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: pwoloszun »

Ok, udalo mi sie zagrac w Pax Transhumanity przeciw zywemu przeciwnikowi i... gra MOCNO zyskala w moich oczach.

Za niedlugo opisze bardziej szczegolowo, moje aktualne wrazenia z gry.
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: AnimusAleonis »

Tak gwoli informacji, jakby ktoś chciał się zapisać na powiadomienie o starcie kampanii dodruku Pax Pamir 2ed: LINK
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: AnimusAleonis »

Kampania Pax Pamir 2ed ruszyła: LINK

$70 za podstawkę plus około $15 wysyłka do Polski, i szacują że 30%-50% kosztu wysyłki za każdą kolejną kopię.

Ktoś myśli o zbiorowym? :)
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
PepperPete
Posty: 24
Rejestracja: 08 cze 2018, 13:27
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: PepperPete »

Popraw mnie jeśli źle zrozumiałem, 30-50% dodatkowych a nie mniejszych kosztów wysyłki przy większych zamówieniach? I czy prywatne zbiorówki są w ogóle możliwe, czy tylko retailerzy mają możliwość zamawiania więcej niż jednej kopii?
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: AnimusAleonis »

PepperPete pisze: 10 mar 2020, 15:54 Popraw mnie jeśli źle zrozumiałem, 30-50% dodatkowych a nie mniejszych kosztów wysyłki przy większych zamówieniach?
Z tego jak to rozumiem: $15 za przesyłkę jednego egzeplarza podstawki do Polski, plus $4,5-$7,5 za każdą kolejną kopię.
Trzeba dodać że w kampanii zastrzegają że te ceny dostawy są szacunkowe i mogą się zmienić, ale jeśli to raczej jedyne co może się znacznie zmienić, bo projekt jest EU Friendly, to to że pojawi się maksymalny koszt wysyłki nie zależnie od ilości egzemplarzy, czyli np $30 za 5 kopii lub więcej... co akurat na plus by wyszło zbiorowemu zamówieniu.
PepperPete pisze: 10 mar 2020, 15:54 I czy prywatne zbiorówki są w ogóle możliwe, czy tylko retailerzy mają możliwość zamawiania więcej niż jednej kopii?
Nie, można spokojnie prywatną zbiorówkę robić, gdzie po prostu jedna osoba robi pledge a zamawia X kopii i potem je rozdaje/rozsyła.
Retail pledge mają o wiele lepsze warunki cen i kosztów dostawy, no ale trzeba wtedy co najmniej brać na firmę podając NIP - a niektórzy wydawcy proszą o dodatkowe dowody, np. zdjęcia faktycznego sklepu, choć chyba w tym przypadku tak nie jest -
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
lerhit
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2014, 07:45
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: lerhit »

Na stronie kampanii są informacje odnośnie kilku zapowiedzianych wersji językowych. Czy ktoś coś słyszał, o przymiarkach rodzimych wydawców do spolszczenia Pamirka?
Awatar użytkownika
Xenir
Posty: 354
Rejestracja: 07 cze 2018, 13:42
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 304 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Xenir »

Nowy Pax nam się szykuje, tym razem na dalekiej północy: https://boardgamegeek.com/boardgame/303954/pax-viking (Blood Rage - Eklund edition? :lol:)
Awatar użytkownika
kmd2000
Posty: 324
Rejestracja: 26 sty 2017, 23:59
Lokalizacja: Warszawa, Praga Południe
Has thanked: 130 times
Been thanked: 125 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: kmd2000 »

AnimusAleonis pisze: 10 mar 2020, 15:11 Kampania Pax Pamir 2ed ruszyła: LINK

$70 za podstawkę plus około $15 wysyłka do Polski, i szacują że 30%-50% kosztu wysyłki za każdą kolejną kopię.

Ktoś myśli o zbiorowym? :)
Samą grę już mam, ale te nowe ruler tokeny bym złapał.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: AnimusAleonis »

Xenir pisze: 10 mar 2020, 17:05 Nowy Pax nam się szykuje, tym razem na dalekiej północy: https://boardgamegeek.com/boardgame/303954/pax-viking (Blood Rage - Eklund edition? :lol:)
Ciekawe... ciekawe.... trochę przesyt tych wikingów mam osobiście ostatnie czasy, ale opis brzmi zachęcająco.... no i w tym roku ma się pokazać, więc może niedługo reguły wrzucą...

I też ciekawy wpis Eklunda o projekcje: LINK
Wynika że Manker głównie stoi za pomysłem.
kmd2000 pisze: 10 mar 2020, 17:15 Samą grę już mam, ale te nowe ruler tokeny bym złapał.
No to jesteśmy w jednym wózku :P
Już dawno sparłem... czekam tylko na info odnośnie kosztu dostawy bo byłoby absurdalne jeśli byłyby takie same jak dla podstawek.
Jak coś się dowiem dam znać, i ewentualnie będzie można małe grupowe na te znaczniki.... bo poza nimi wszystko jest chyba identyczne.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 874 times
Kontakt:

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: raj »

Od umawiania się na zakupy jest priv lub osobne podforum.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Lets_Grajmy »

Wracając do Pax Expanse, egzemplarz już gotowy, leży rozłożony, mam nadzieję, że wkrótce będzie także rozegrany

Foty: LINK DO FB
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Zablokowany