Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

kinioo pisze: 09 mar 2020, 13:45 ...

chyba jak bede chcial dalej "meczyc" Thora w grze solo to bez tego sie nie obejdzie?

K.
Na chwilę obecną uważam, że deckbuilding w tej grze prawie nie istnieje. Owszem pula kart się powiększyła na tyle, że można jakieś karty powymieniać ale nie ma tu tej ciężkości co przy budowaniu talii w LotRze. Co więcej w Marvelu, póki co, prawie wszystko co się wrzuci do talii znajdzie jakieś zastosowanie. Ważne jest tylko, żeby zachować odpowiednie proporcje (np. żeby nie było tak jak w Thorze sam atak i minimum thwarta).
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Ayaram »

Póki co, póki i karty i bohaterowienie są super przekombinowani, to raczej bym próbował stworzyć jak najbardziej uniwersalny zestawy dla każdego aspektu i potem tylko dorzucać gotowe zestawy do gotowego bohatera na zasadzie przeciwieństw (postać agresywna z niskim thw to justice itp. )
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kinioo »

Kolejne dwie rozgrywki solo Thor'em za mna, dalej przeciwko Rhino expert z Masters of Evil.

Tym razem zagralem z aspektem justice, zeby miec troszke wiecej mozliwosci do thwart'owania.

Tutaj link do decku ktory uzywalem: https://marvelcdb.com/decklist/view/628 ... hunder-1.0

Gralo sie duzo, duzo lepiej niz "fabrycznym" deckiem Aggression, ale i tak obie rozgrywki przegralem, ale juz nie przez scheme/thwart ale przez HP.

Tym razem zrzuce to na barki tego, ze chyba jeszcze nie potrafie wykrzesac maksimum z kart Thora (ciagle sie go ucze) oraz na fakt dosc nieszczesliwego dociagania kart z encounter deck (wyjatkowo brutalne karty mi przychodzily).

Zdecydowanie polecam pomieszac troszke w talii Thora (nie mowie, ze aspekt aggression jest/bedzie zly dla niego, jednak podstawowy deck - ten z paczki - mie sprawdza sie w grze solo).

Poki co: Thor 0 : Rhino 4

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Ayaram »

Właśnie doszedł Thor. Zaciekawiony waszymi opiniami od razu wrzuciłem mu justice z podstawki i poszedłem sprawdzić na Rhino Expert. Generalnie wygrana, ale faktycznie z trudniejszymi scenariuszami może być problem w solo grach.

Generalnie pierwsze wrażenie jest takie, że trochę wolno się rozkręca (i trochę bardziej boli go pechowy dociąg, w mojej 1wszej grze Asgard był dokładnie ostatnią kartą w decku...), więc powinniśmy oprzeć się pokusie założenia od razu Mjolnira i pójścia od razu w bój, tylko przez pierwsze parę tur na przemian płacić młotkiem i odzyskiwać go z umiejki Odinsona. A jak już uda się rozkręcić i mamy na stole God of thunder, Asgard, Helicarrier i Avengers Mansion i wejdzie jeszcze pasywka Thora to można robić chore rzeczy ;)
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 463 times
Been thanked: 390 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Dhel »

Co myślicie o Wrecking Crew, warto brać tą paczkę czy można opuścić? Generalnie teraz brakuje mi nowych villanów w zapowiedzi, będziemy mieć 3 nowych bohaterów, ale chciałbym mieć większe opcje komu spuścić łomot (albo samemu dostać baty).
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

W nadchodzacej kampanii ma byc 3-5 przeciwnikow.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Ayaram »

Ja kupiłem (dotarł razem z Thorem) z tego samego powodu... Do kampanii trochę czasu się jeszcze zejdzie, a tymczasem kogoś trzeba obijać :wink: trochę brakuje tego na ten moment. Na 5 bohaterów tylko 2 scenariusze :? Do 10+ scenariuszów to raczej będę brać jak leci, a potem już się zacznie wybrzydzanie :wink:

Wieczorem koszulkowałem resztę kart Thora i już mnie nie dziwi czemu wam tym gotowym deczkiem nie idzie na rhino. Mało kart uniwersalnych, za to dużo kart z synergią za branie przeciwników na klate (tym samym synergia z samą umiejętnością Thora), tylko, że liczba przeciwników jest mocno zależna od scenariusza, przez co siłą rzeczy w niektórych scenariuszach będą się gorzej spisywać.
PepperPete
Posty: 24
Rejestracja: 08 cze 2018, 13:27
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: PepperPete »

No to wiadomo jak będzie wyglądać pudełko pierwszej kampanii. Jak widać z bohaterów można się spodziewać Hawkeye i Spider-Woman, chociaż na okładce podstawki też było kilka postaci które się do tej pory nie pojawiły, więc to się dopiero okaże.

https://www.reddit.com/r/marvelchampion ... d_at_gama/
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Ayaram »

Nooo.... Raczej nie dali na okładkę hawkeye dla hypu :roll: :wink: więc pewnie się jednak znajdzie :wink:

No i by pasowało... Mniej "epickie" postacie do dużych pudeł, które i tak będą raczej miały dobrą sprzedaż , a "koksy" do małych pudełek na zachętę :wink:
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kinioo »

Kolejne dwie partie Thor'em Justice, tym razem wrzycilem LockJaw oraz Mockingbird...dalej przeciwko Rhino expert z Masters of Evil...i kolejne dwie przegrane.

Do tej pory Thor 0 : Rhino 6

PS.

Mnie tam "czerwona czacha" pasuje, jakby jeszcze Punisher byl to by bylo miodzio.

A kto to, ten w zoltym na pudle z prawej strony??

K.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2020, 14:02 przez kinioo, łącznie zmieniany 2 razy.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: mmag »

kinioo pisze: 11 mar 2020, 12:09

A kto to, ten w zoltym na pudle z prawej strony??
Arnim Zola
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Ayaram »

kinioo pisze:Kolejne dwie partie Thor'em Justice, tym razem wrzycilem LockJaw oraz Mockingbird...dalej przeciwko Rhino expert z Masters of Evil...i kolejne dwie przegrane.
No nie wiem, wrzuciłem tych twoich MoE i dalej win, nawet dużo łatwiej się grało niż normalnie, bo ten under surveillance daje nam w końcu bufor bezpieczeństwa przy grze solo.

Jednak mój deck sporo się różni (czyli już jednak jakiś deck building jest :lol: )
- gram 3x Enhanced physique zamiast reflexes + dodatkowo Tenacity - generalnie grałbym to połączenie obecnie w większości decków
- Helicarrier wydaje mi się must na Thorze
- gram 3x surveillance team i szczerze nie wyobrażam sobie gry bez nich.
- wolę dużo bardziej Daredevila od Jessici. Możliwość jednoczesnego zdjęcia zagrożenia + np. zdjęcie tough czasami daje w cholerę dużo.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kinioo »

Ayaram pisze: 11 mar 2020, 18:02
kinioo pisze:Kolejne dwie partie Thor'em Justice, tym razem wrzycilem LockJaw oraz Mockingbird...dalej przeciwko Rhino expert z Masters of Evil...i kolejne dwie przegrane.
No nie wiem, wrzuciłem tych twoich MoE i dalej win, nawet dużo łatwiej się grało niż normalnie, bo ten under surveillance daje nam w końcu bufor bezpieczeństwa przy grze solo.
Wiesz co, to chyba ja jestem jakis "lewar" i nie umiem grac Thorem ;) !!

Zgodze sie, ze "Under Surveillance" jest baaardzo pomocne i robi robote.

Problemem jest mimo wszystko liczba kart na rece Thora. Jezeli nie wrzucisz szybko Hellicarrier/Avangers Mansion/Asgard to moze byc slabo, szczegolnie gdy wroci Ci na reke Mlot (Mjolnir).

Moim zdaniem, bazujac na kilku przegranych rozgrywkach, trzeba tez wybrac dobry moment zeby uzyc "Defender of the Nine Realms"...owszem usuniesz do trzech threats, ale jak dostanie sie miniona z 6/7 HP to moze byc srednio jak sie nie jest odpowiednio uzbrojoonym (MoE posiada calkiem sporo "ciekawych" stworkow).

Rzucilem okiem na MCDB i znalazlem troszke lepszy (chyba) deck Justice: https://marvelcdb.com/decklist/view/654 ... ustice-2.0 - sprobuje. Jest w nim az 5ciu Allies...brakuje mi jednak Avangers Mansion...?

Z jednej strony brak wygranych jest frustrujacy, z drugiej jednak zmusza Cie do wiekszego wysilku i kombinowania oraz (czego ja raczej nie robilem do tej pory) kombinowania z talia - fajnie!

K.

EDIT:

Zagralem wczoraj kolejna partie Thorem przeciwko mojem dobremu "koledze" ze swoja ekipa i...pierwszy raz udalo sie wygrac.

Zagralem tym deckiem (justice): https://marvelcdb.com/decklist/view/602 ... expert-1.0

Nie powiem zeby bylo lekko. Rhino I juz mial Thora na 1HP ale jakos dzieki First Aid + Down Time Odinsonowi udalo sie zregenerowac za +8.

Potem Mocking Bird z NIckiem Fury wzieli troszke "na klate" zeby z pomoca Lady Sif mogl zaatakowac dwukrotnie w tej samej fazie w miedzyczasie rzucajac mlotem. Nastepnie pni Sif dokonczyla dziela.

Byla to chyba jedna z najdluzszych rozgrywek w te gre jak do tej pory, ale bylo ciekawie!

K.
Sorki za brak polskich znakow....
cichy093
Posty: 10
Rejestracja: 16 sie 2017, 08:54

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: cichy093 »

Mam takie pytanie, przymierzam się do zakupu gierki. Oglądałem kilka how to play oraz recenzji. Przykuła moją uwagę jedna rzecz. Na kanale Granie w Chmurach w recenzji padło stwierdzenie, że brak historii związanej z przeciwnikami. Ktoś tam napada na bank i to tyle. Nie ma pchania historii do przodu jak w Horror w Arkham LCG. Czy wraz z kampanią i dodatkami coś się zmieni na tym polu, czy po prostu dojdą tylko nowi przeciwnicy?
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Wosho »

Prawdopodobnie moze byc jakis tryb story lub po prostu polaczenie kilku scenariuszy razem ale nic nie wiadomo na pewno.
Natomiast zueplnie to nie przeszkadza i tak zabawa jest przednia :)
cichy093
Posty: 10
Rejestracja: 16 sie 2017, 08:54

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: cichy093 »

Mi się pewnie spodoba, ale żonę trzeba przekonać 😁 jednak solo to nie to samo
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

FFG dodało Heroic Mode... czyli dociągnij więcej kart Encounter. Trochę to słabe, myślałem, że faktycznie coś będzie zmienione albo dodane. Równie dobrze można zrobić ultra heroic mode gdzie każdy będzie dostawał od 1-4 obrażeń na rundę (podobnie jak heroic, do wyboru na początku).
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: bubu »

Może w jakimś dodatku wprowadzą więcej kart poziomu "expert", albo zastąpią obecny zestaw "basic" wprowadzając różne jego warianty i to pozwoli na lepszą regulację poziomu trudności.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

c08mk pisze: 23 mar 2020, 17:43 FFG dodało Heroic Mode... czyli dociągnij więcej kart Encounter. Trochę to słabe, myślałem, że faktycznie coś będzie zmienione albo dodane. Równie dobrze można zrobić ultra heroic mode gdzie każdy będzie dostawał od 1-4 obrażeń na rundę (podobnie jak heroic, do wyboru na początku).
Żenujące. I ci ludzie biorą za takie "pomysły" pieniądze.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Ayaram »

To brzmi bardziej jak home rule, a nie oficjalny tryb. Przynajmniej za darmo... :wink:
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

Ayaram pisze: 24 mar 2020, 11:59 To brzmi bardziej jak home rule, a nie oficjalny tryb. Przynajmniej za darmo... :wink:
Ktoś kto wymyślił dostał wypłatę, tak samo ktoś kto edytował .pdfa i umieścił wszystko na necie. My już za to zapłaciliśmy tylko w innej formie niż bezpośredniej :)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Trolliszcze »

c08mk pisze: 24 mar 2020, 13:23
Ayaram pisze: 24 mar 2020, 11:59 To brzmi bardziej jak home rule, a nie oficjalny tryb. Przynajmniej za darmo... :wink:
Ktoś kto wymyślił dostał wypłatę, tak samo ktoś kto edytował .pdfa i umieścił wszystko na necie. My już za to zapłaciliśmy tylko w innej formie niż bezpośredniej :)
No tak, bo gdyby nie wprowadzili tego trybu, to przecież nic by nie robili - nie pracowali normalnym trybem nad kolejnymi herosami, kolejnymi villainami, story boxami...
Albo może dostali za ten tryb drugą wypłatę. Tak, na pewno tak było, a teraz przebiegłe FFG każe nam za to zapłacić. Popatrzcie sobie np. na maty do MC, do każdego bohatera wydają nową. Jak myślicie, dlaczego? Żebyśmy zapłacili za ten tryb Heroic, to przecież proste.
A co tam słychać w sprawie Area 51? Jakieś nowe info ostatnio?
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

Trolliszcze pisze: 24 mar 2020, 13:31
c08mk pisze: 24 mar 2020, 13:23
Ayaram pisze: 24 mar 2020, 11:59 To brzmi bardziej jak home rule, a nie oficjalny tryb. Przynajmniej za darmo... :wink:
Ktoś kto wymyślił dostał wypłatę, tak samo ktoś kto edytował .pdfa i umieścił wszystko na necie. My już za to zapłaciliśmy tylko w innej formie niż bezpośredniej :)
No tak, bo gdyby nie wprowadzili tego trybu, to przecież nic by nie robili - nie pracowali normalnym trybem nad kolejnymi herosami, kolejnymi villainami, story boxami...
Albo może dostali za ten tryb drugą wypłatę. Tak, na pewno tak było, a teraz przebiegłe FFG każe nam za to zapłacić. Popatrzcie sobie np. na maty do MC, do każdego bohatera wydają nową. Jak myślicie, dlaczego? Żebyśmy zapłacili za ten tryb Heroic, to przecież proste.
A co tam słychać w sprawie Area 51? Jakieś nowe info ostatnio?
Wątki o wypłacie to retoryka. Ten cały tryb Heroic i Rookie to gówno: jakieś wnioski z dyskusji na papierosie, może przy piwie. Nie powinno tego wpisu na FFG w ogóle być. Może na forum FFG w jakimś pytaniu, ale nie w takiej postaci.
A ty tu się podpalasz, robisz cały wywód do retorycznego zabiegu. Cały post napisałeś odnośnie tego co tu jest najmniej znaczące. Nie przypominam sobie podobnej fuszerki od FFG, ale nie śledze wszystkich ich gier.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Trolliszcze »

szczudel pisze: 24 mar 2020, 14:15Ten cały tryb Heroic i Rookie to gówno
Zorganizuj pikietę? A, nie, teraz kwarantanna, to nie wolno. Ale mam jeszcze lepszy pomysł: nie kupuj gier, które nie są dobre prosto z pudełka. Tobie to oszczędzi rozczarowań, a innym konieczności czytania takich "gównianych" (nomen omen) postów. Win-win.
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 463 times
Been thanked: 390 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Dhel »

A mi się pomysł podoba, prosty do zastosowania a utrudnia grę - dla mnie bomba że to oficjalnie wprowadzili, teraz tylko uzbroić się w cierpliwość aż wydadzą kampanię, ale to pewnie z rok poczekamy.
ODPOWIEDZ