Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: ghostdog »

W Planszostrefa pojawiła się przedsprzedaż 2 edycji. Tylko cena 350 jest wg mnie przesada. To świetna gra, szacunek dla sklepu, ze jest w stanie grę ściągnąć ale uważam, ze 350 to zdecydowanie za dużo. I żeby była jasność - nie winie sklepu.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 298 times
Been thanked: 97 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: MataDor »

Zważywszy że gra w KS kosztuje 70 USD + koszty przesyłki, to 315 PLN z wysyłką (10% zniżki) które zapłaciłem w Planszostrefie uważam ze jak najbardziej w porządku
Ostatnio zmieniony 12 mar 2020, 10:06 przez MataDor, łącznie zmieniany 1 raz.
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: warlock »

True, ale w pakiecie nie ma metalowych monet, więc akurat wybrałem opcję gra + monety za 100 dolców z przesyłką ;).
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: ghostdog »

Mam edycje pierwsza i w sumie jedyne czego bym pragnął z tej edycji to monety bo są ładne.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: AnimusAleonis »

Ta gra jest po prostu droga, planszostrefa nic to nie zawiniła, wręcz przeciwnie duży szacunek dla Adama że w ogóle to ściąga i to po bardzo dobrej cenie dla indywidualnego kupującego.

Na KS podstawka kosztuje $70 plus $15 dostawy do Polski, czyli $85 co daje po obecnym kursie około 330 PLN.
U Adama po zniżkach, a powiedzmy szczerze jedyni którzy będą kupować ten tytuł jakiś dostęp do zniżki będą mieli, to 311,41 PLN…. czyli dla indywidualnej osoby nawet te 6% taniej niż jak by sam z KS zamawiał…. i nie musi zamrażać gotówki na pół roku czy więcej.

Tak oczywiście, sklepy mają lepszą ofertę cenową - a propos te $50 na stronie KS to tylko depozyt dla sklepów a nie cena egzemplarza, nie wiem skąd przekonanie że to cena - ale też ma koszty transportu, wątpię że o wiele niższe niż detaliczni wspierający, plus ma VAT do opłacenia itp - co też każdy który będzie robił szacher macher z retail pledge i brał na fakturę na jakąś tam firmę raczej też będzie płacił, chyba że będzie chciał ryzykować skarbówkę za kilkadziesiąt złotych oszczędności -

Ale nawet biorąc te $50 jako cena dla sklepu, plus powiedzmy $5 za transport na sztuce, plus 23% VAT daje jakieś $67 czyli jakieś 260 PLN. Czyli nawet robiąc różne kombinacje i biorąc na fakturę, można oszczędzić około 50 PLN między tym za ile można w sklepie kupić…. czy warto? No to już sprawa indywidualna.
Chodzi mi tylko o to że oftera planszostrefy nie jest zla per se.

Też rok temu gra na KS kosztowała o $10 mniej, $60 plus wysyłka, a w jedynym sklepie w jakim była dostępna w Polsce kosztowała po rabatach koło 350 chyba, wiec myślę że i tak jest lepiej.

Ta gra, jak Splottery, jest po prostu droga jeśli za główną miarę “adekwatności” czy “opłacalności” ceny bierze się ilość komponentów - bo o jakości tu nawet nie ma co mówić bo jest bardzo bardzo dobra -
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: ghostdog »

Ależ ja w swoim poście wyraźnie napisałem, ze szacunek dla Adama. Chodziło tylko o kwestie samej ceny gry. Pierwsza edycja kosztowała chyba z polowe tego.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: AnimusAleonis »

Mój wpis był tak ogólnie odnośnie cen, na KS i w sklepach, tej gry, nie specyficznie do tego co napisałeś, wybacz jeśli tak to zabrzmiało.

Co do pierwszej i drugiej edycji... jedna i druga jest równie funkcjonalna oczywiście... mieliśmy pierwszą i tak, była znacznie tańsza, ale grę na tyle lubiliśmy i na tyle graliśmy by zakupić ta nowa wersje, bo bądź co bądź przyjemna dla oka jest. Kwestia indywidualnych preferencji, ale tego że tak wyglądająca edycja będzie droższa się nie uniknie.

Gry ogólnie drożeją z roku na rok, nawet te dwa druki drugiej edycji Pamir, wzrost ponad 15% na cenie bazowej w przeciągu roku.

Co zrobisz....
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: japanczyk »

Zawsze można sobie cyknac Print n Play w MBPrint do własnego użytku
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: AnimusAleonis »

japanczyk pisze: 12 mar 2020, 11:18 Zawsze można sobie cyknac Print n Play w MBPrint do własnego użytku
Prawda. Opcja PnP zawsze jest, widziałem jak jeden cyknął całe Twilight Imperium z dodatkami, i to w naprawdę imponującej jakości, więc dla chcącego i tak dalej :P
A ciekaw jestem ile taki Pamir by kosztował na dobrej jakości/grubym papierze w relacji do ceny KS...
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Rafal_Kruczek »

ghostdog pisze: 12 mar 2020, 10:14 Ależ ja w swoim poście wyraźnie napisałem, ze szacunek dla Adama. Chodziło tylko o kwestie samej ceny gry. Pierwsza edycja kosztowała chyba z polowe tego.
Nowe gry Ion/SMG w małych pudełkach pomimo podobnej zawartości sa już sporo dorższe.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Wosho »

Teraz jest KS Pamir pozniej ma byc Renesans, czy trzeba kazdy zamawiac osobno czy mozna poczekac na Renesans i wtedy wziac oba?
Awatar użytkownika
Xenir
Posty: 354
Rejestracja: 07 cze 2018, 13:42
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 304 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Xenir »

Wosho pisze: 12 mar 2020, 13:08 Teraz jest KS Pamir pozniej ma byc Renesans, czy trzeba kazdy zamawiac osobno czy mozna poczekac na Renesans i wtedy wziac oba?
Każdy osobno. Tymi grami zajmują się 2 różne wydawnictwa
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Wolf »

Przy ciągłym wysypie kiepskich gier narzekanie na ceny tych nielicznych dobrych jest dla mnie niezrozumiałe. Pamir jest spokojnie wart swojej ceny, również tej droższej. W pierwszym KS płaciłem za niego 250 zł (z wysyłką), spokojnie zapłaciłbym 350 zł.
Wosho pisze: 12 mar 2020, 13:08Teraz jest KS Pamir pozniej ma byc Renesans, czy trzeba kazdy zamawiac osobno czy mozna poczekac na Renesans i wtedy wziac oba?
Wątpię. To projekty ze sobą na tym etapie niezwiązane, owszem Pamir bazuje na Porfirianie, natomiast nie jest już wydawany przez Eklunda. Za drugą edycję Pax Pamir odpowiada wydawnictwo braci Wehrle, natomiast Renesans to ION/SMG. Co prawda można było kupić egzemplarze drugiej edycji Pax Pamir w sklepie SMG, ale współpracy na poziomie kampanii KS bym się nie spodziewał ze względów czysto technicznych (produkcja, logistyka itd.). Natomiast w wypadku Renesansu można spokojnie liczyć na szerszą dystrybucję i co za tym idzie dobrą cenę w polskich sklepach. W ostatniej kampanii (Bios Origins, Pax Transhumanity, Pax Porfiriana) taniej było kupić przez sklep niż bezpośrednio z KS.
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: ghostdog »

Może precyzując. Nie narzekam na ceny. Choć może trochę bo to hobby robi się pierunsko drogie. Tak to prawda. Ze patrząc na to ze zapłacimy 350 za super grę z bardzo duża regrywalnoscia to patrząc na wysyp wielu średnich delikatnie mówiąc w podobnej cenie to dobra oferta. Uwaga dotyczyła głównie tego ze poprzednia edycja była prawie o polowe tańsza. Mnie zreszta nowe cukierkowe elementy nie przekonują. Bardzo mi się podoba edycja pierwsza.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: pwoloszun »

Czytajac forum zastanawiam sie czy ktos w te gry gra czy tylko wspiera ksy/oburza sie na cene/dokupuje zlote monety? :)

Chlubny wyjatek to kolega Wolf, ktory pieknie opisuje rozgrywki na forum Gdanskiej ekipy.
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: ghostdog »

Ja grywałem. Teraz nie mam czasu
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: pwoloszun »

Ad Pax Renaissance 2nd edition.

Living rulesy sa na biezaco aktualizowane:
https://docs.google.com/document/d/1csD ... 5MGwA/edit

Zmiany dotychczas:

Minors:
1) rozwiazanie (w koncu!) niekonczacych sie problemow z Duchy of Ferrara, Wolf of Rimini etc
2) poki co ma NIE byc wiecej zmian w kartach jesli chodzi o Opsy/One-Shoty/Umiejetnosci(ale tutaj nie obstawialbym wiekszych pieniedzy...)

Medium(?):
3) gra bedzie miala fizyczna plansze z mapa, beda nowe grafiki mapy
4) kazde Empire bedzie mialo karty z wersja panujacej Teokracji(Catholic/Islam/Protestant) lub Medieval, wiec w momencie zmiany Teokracji bedziemy dokladac/sciagac/podmieniac karty na mapie

Majors:
1) F5a(Persistent repression): teraz KAZDY represjonowany agent(chlopi, szlachta) ma trafiac na karte Empire BEZ WZGLEDU czy jest ona w posiadaniu jakiegokolwiek gracza
2) WSZYSTKIE karty beda mialy zupelnie NOWY LAYOUT. Widzialem dwie takie karty i jak bardzo lubie karty w oryginalnym Pax Renaisance, to chyba nowy layout bedzie nieco lepszy/bardziej czytelny. Zobaczymy jak pokaza wiecej, roznorodnych kart.

Podoba mi sie pomysl z Persistent repression: znacznie wzmocni akcje represjonowania ORAZ One-Shoty: Peasant Revolt oraz Civil War, ktore (przynajmniej w moich partiach) zdarzaly sie ;) okazjonalnie.

Bardzo jestem ciekaw czy Phil sie nie skusi i jeszcze nie pomiesza troche z kartami. Nowe karty z teokracjami dla kazdego Empire, az prosza sie o wiecej ROZNORODNYCH wojen religijnych w roznych czesciach Morza Srodziemnego...
Ostatnio zmieniony 16 mar 2020, 23:55 przez pwoloszun, łącznie zmieniany 1 raz.
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: warlock »

Dzięki wielkie za podsumowanie! Na nic w tym roku tak nie czekam jak na drugą edycję :)
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: orzeh »

Dokladnie, to jest jedyna gra na którą naprawdę czekam
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Lukić »

orzeh pisze: 17 mar 2020, 10:53 Dokladnie, to jest jedyna gra na którą naprawdę czekam
Ja zamówiłem dodruk Pax Pamir. Najpierw sceptycznie podchodziłem do tematyki gry. Kto tam słyszał o walkach poganiaczy wielbłądów w dziewiętnastowiecznym Afganistanie? Ale jak zacząłem czytać dostępne źródła o "Wielkiej Grze" wywiadów Rosji i Albionu, okazało się, że to całkiem ciekawy kawal historii. W grze można także spotkać polski akcent - jest karta z Janem Witkiewiczem :)
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
micaj
Posty: 52
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:09
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: micaj »

lerhit pisze: 10 mar 2020, 16:39 Na stronie kampanii są informacje odnośnie kilku zapowiedzianych wersji językowych. Czy ktoś coś słyszał, o przymiarkach rodzimych wydawców do spolszczenia Pamirka?
Nie słyszałem, ale i nie wygląda na to. :)
Awatar użytkownika
Xenir
Posty: 354
Rejestracja: 07 cze 2018, 13:42
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 304 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Xenir »

Kampania nowej edycji Renesansu ciut przesunięta, ale za to od razu będzie w niej Pax Viking (i moduł do High Froniter 4 jeśli to kogoś interesuje)
Nowa data: 7 kwiecień

Info tutaj: https://www.facebook.com/SierraMadreGam ... 8652366133
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: pwoloszun »

To ja tylko dodam, ze to nie bedzie 2nd print ale faktycznie 2nd edition, NOWA, mocno zmieniona gra.

Zmiany beda DUZE:
- zmiany zasad
- kilkanascie nowych kart, sporo nowych Abilities
- kilkanascie zmian na "starych" kartach
- kompletnie nowy layout kart, mapy
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: warlock »

Okładka z tego posta na facebooku tylko rozbudza apetyt :D. Ale czuję, że o niemalże kieszonkowym formacie Pax Ren możemy zapomnieć, a to był wielki atut tej gry ;).
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: orzeh »

warlock pisze: 26 mar 2020, 16:21 Okładka z tego posta na facebooku tylko rozbudza apetyt :D. Ale czuję, że o niemalże kieszonkowym formacie Pax Ren możemy zapomnieć, a to był wielki atut tej gry ;).
Nie strasz!
Ale chyba masz racje, po obrazku proporcje bliższe są pudełku Origins
Wiecie coś więcej o Pax Vikings?
Zablokowany