Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Info odnośnie do dnż i AH LCG z forum galakty:

"Najpierw sprawa DNZ. Sytuacja wygląda w tej chwili tak, że te produkty zawsze miały duże opóźnienia, co nas i Was doprowadzało do szału. Dobrą informacją jest to, że będą teraz robione w zupełnie innym miejscu. Złą, że mogą być droższe a na dodatek nie mamy jeszcze szczegółów dotyczących tych produkcji i możliwości. Dlatego na wszelkie sprawy dotyczące DNZ, po prostu nie jestem wstanie w chwili obecnej odpowiedzieć."

"Arkham Horror LCG: Kontynuujemy serię i pojawiają się nowe scenariusze i cykle mitów.
Między innymi związku z kłopotami z DNZ zastanawiamy się nad dodrukiem pierwszego całego cyklu w trybie „normalnym”."
Awatar użytkownika
Sawmody
Posty: 98
Rejestracja: 16 wrz 2019, 17:23
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 57 times
Been thanked: 7 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Sawmody »

kozz84 pisze: 05 mar 2020, 11:19 Info odnośnie do dnż i AH LCG z forum galakty:

"Najpierw sprawa DNZ. Sytuacja wygląda w tej chwili tak, że te produkty zawsze miały duże opóźnienia, co nas i Was doprowadzało do szału. Dobrą informacją jest to, że będą teraz robione w zupełnie innym miejscu. Złą, że mogą być droższe a na dodatek nie mamy jeszcze szczegółów dotyczących tych produkcji i możliwości. Dlatego na wszelkie sprawy dotyczące DNZ, po prostu nie jestem wstanie w chwili obecnej odpowiedzieć."

"Arkham Horror LCG: Kontynuujemy serię i pojawiają się nowe scenariusze i cykle mitów.
Między innymi związku z kłopotami z DNZ zastanawiamy się nad dodrukiem pierwszego całego cyklu w trybie „normalnym”."
Dobrze by było, gdyby przy okazji rozważyli dodruk drugiego i trzeciego cyklu (chciałem im to zasugerować, ale teraz nie można się rejestrować na ich forum - może ktoś ma taką możliwość?). Pierwszy jest jeszcze jakoś do skompletowania z pomocą DNŻ i angielskiej wersji Krwi na ołtarzu.
Dopiero się wkręciłem i akurat zaczynam kompletowanie od początku, ciekaw jestem jak szybko byliby w stanie wyprodukować dodruk - mam polską wersję i wspomniana Krew na ołtarzu w wersji angielskiej trochę by się wyróżniała :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Moim zdaniem pierwszy cykl to max co dodrukuja. Mozna kolekcjonowac od najnowszych cykli. Nie kazdy chyba chce wydac 5000zl na gre wiec zakładam ze nie bedzie duzo tych co kupia wszystko.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Przecież dopiero był dodruk Dunwich.
Liczę na dodruk trzeciego cyklu.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Mówią o dodruku całego cyklu w normalnym trybie. Dodruk był tylko 2 paczek.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Markus »

kozz84 pisze: 07 mar 2020, 00:32 Mówią o dodruku całego cyklu w normalnym trybie. Dodruk był tylko 2 paczek.
Uściślając: był dodruk DELUXA w normalnym trybie oraz druk na żądanie 2 mytosów
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gribbler »

Na 19 marca FFG planuje "ogłoszenie nowego produktu" do gry AH LCG. O ile się nie mylę, gdy chodziło o kolejny cykl, było to "ogłoszenie nowego rozszerzenia". Czy ktoś się domyśla, co to może być? Mata już była.
manicminer
Posty: 823
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: manicminer »

Gribbler pisze: 07 mar 2020, 13:53 Na 19 marca FFG planuje "ogłoszenie nowego produktu" do gry AH LCG. O ile się nie mylę, gdy chodziło o kolejny cykl, było to "ogłoszenie nowego rozszerzenia". Czy ktoś się domyśla, co to może być? Mata już była.
Pewnie figurki 😁
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Gribbler pisze: 07 mar 2020, 13:53 Na 19 marca FFG planuje "ogłoszenie nowego produktu" do gry AH LCG. O ile się nie mylę, gdy chodziło o kolejny cykl, było to "ogłoszenie nowego rozszerzenia". Czy ktoś się domyśla, co to może być? Mata już była.
Akcesoria upiekszajace od Gamegenic albo hero pack wzorem Marvela.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arius »

Gribbler pisze: 07 mar 2020, 13:53 Na 19 marca FFG planuje "ogłoszenie nowego produktu" do gry AH LCG. O ile się nie mylę, gdy chodziło o kolejny cykl, było to "ogłoszenie nowego rozszerzenia". Czy ktoś się domyśla, co to może być? Mata już była.
Poczekamy, zobaczymy ;)
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Rigidigi »

A ja dzisiaj trochę spanikowałem i zamówiłem kolejne dwa powroty: Dunwich i Carcose..
W aleplanszowki.pl zwiększyła się cena Powrotu do Dunwich. Ostatnio jak podnieśli cenę FanaTKa to zaraz wszędzie zniknął..
Trompka
Posty: 31
Rejestracja: 01 gru 2019, 16:51
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trompka »

kozz84 pisze: 05 mar 2020, 11:19 Info odnośnie do dnż i AH LCG z forum galakty:

"Arkham Horror LCG: Kontynuujemy serię i pojawiają się nowe scenariusze i cykle mitów.
Między innymi związku z kłopotami z DNZ zastanawiamy się nad dodrukiem pierwszego całego cyklu w trybie „normalnym”."
Toż to miód dla moich uszu :)

Czołem wszystkim. Nie wierzę, że przeczytałem cały ten temat :) W 3-4 dni przeleciałem 180 stron. Ciekawie się ten projekt AH:LCG zwany rozwijał. Do rzeczy.

Zakupiłem ostatnio jedną podstawkę. Już wiem że niedługo zakupię drugą. Wczoraj, po drodze z pracy niechcący zakupiłem Deluxe Dunwich... i już wiem że muszę mieć wszystko! To rodzi kilka pytań.
Spoiler:
1. Taki kuferek brałbym w wersji - sloty 1-4 na duże karty, slot 5 albo też na duże karty, albo dedykowany dla AH:LCG.
Producent pisze, że mieści 500 kart w grubych, 750 w cienkich, albo 1000 bez. Do której z tych kategorii zaliczają się Dragon Shieldy matowe? Tak sobie planuję, że karty bohaterów w DS włożę, karty spotkań w DS w innym kolorze, a lokacje i inne dwustronne karty w rebela premium przezroczyste.

2. Wiem, że na to ciężko odpowiedzieć, ale nauczeni doświadczeniem jak myślicie - czy w oficjalnej dystrybucji uda mi się skompletować wszystko oprócz powrotów? Mam dziwną alergię na kupowanie gier z drugiej ręki. To info z początku posta dobrze wróży co do I cyklu, ale co z II i III ??? Grrrr. Nic tu się kompletnego nie da kupić. Wszystko wykupujecie. 7.02 Miszon napisał że jest świeżo po dodruku DnŻ I cyklu i w Dragoneye już pusto niemal :/

3. Na tę chwilę co najlepiej kupić, poza całym najnowszym cyklem (który jako jedyny jest EZ dostępny w całości) i drugim CORE? Te - kupię na bank już w najbliższych dniach. Myślałem żeby kupić wszystkie duże dodatki, a na mythosy czekać aż będą dostępne w całości. Ma to sens?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Poprostu przelam sie co do uzywek. Jak kupujesz od inmych graczy-kolekcjonerów to gry nie rozna sie niczym oprócz zdjecja folii. W oficjalnej dystrybucji bedzie ciezko ale pewnie kiedys wroci DNZ jesli nie przeszkadzaja Ci minimalnie inne karty.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: alpha »

Trompka pisze: 07 mar 2020, 21:24
Ad.1
Jeżeli chodzi ci o te koszulki (120 mikronów), to są to najgrubsze koszulki jakie znam (nie widziałem grubszych):
https://mepel.pl/koszulki-na-karty-drag ... czarne-100

Ad.2
Też mam taką alergię na używki, i wszystko co tylko się da mam kupione nowe ze sklepu (w fabrycznej folii).
Cykle 2 i 3 będzie trudno skompletować. Jeżeli Galakta zrobi dodruk DnŻ, to dasz radę, a na nie-DNŻ to chyba małe szanse, ale kto wie?

Ad.3
Ciężko przyjąć jakąś strategię, bo nie wiadomo co zrobi Galakta. Dodruki Deluksów muszą się zbiec z drukiem międzynarodowym, więc można długo czekać. Jeżeli możesz, to kup od razu to co jest dostępne. Małe dodatki to już słabo (wspomniane cykle 2 i 3). Dwa ostatnie cykle (4 i 5) skompletujesz. A co do powrotów i ich dodruków, to sam jestem ciekawy czy będzie to DnZ, czy nie-DnŻ.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Trompka
Posty: 31
Rejestracja: 01 gru 2019, 16:51
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trompka »

alpha pisze: 07 mar 2020, 22:14
Trompka pisze: 07 mar 2020, 21:24
Ad.1
Jeżeli chodzi ci o te koszulki (120 mikronów), to są to najgrubsze koszulki jakie znam (nie widziałem grubszych):
https://mepel.pl/koszulki-na-karty-drag ... czarne-100
Dokładnie o te mi chodzi. Ciekawe. Tak na oko to rebele premium mi się grubsze wydawały. Ale na oko to wiadomo co ;)

Dzięki za tipy.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: alpha »

Trompka pisze: 07 mar 2020, 22:23
Jeżeli o tych koszulkach mowa, to są nawet cieńsze (90 mikronów) niż FFG (100 mikronów):
https://www.rebel.pl/product.php/1,5285 ... sztuk.html
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Będzie sprzedaż to i będą dodruki, jeśli myślą nad dodrukiem 1 cyklu, to jest szansa że kolejne też się pojawią. Jeśli nie lubisz czekać to poluj na zestawy z 2giej ręki. Na grupie FB co jakiś czas się pojawia fajna kolekcja.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 463 times
Been thanked: 390 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Dhel »

Nie ogarniam, po prostu nie ogarniam systemu wydawania dodatków do tej gry, na 5 cykli tylko jeden teraz można zdobyć, co powoduje że nie tyle ciężko wejść w to ze względu na ilość pieniążków tylko dostępność...W grze gdzie dostępność scenariuszy by mieć kompletną kampanię jest kluczowa!! Paranoja wydawnicza wg mnie...
Awatar użytkownika
niepooczach
Posty: 169
Rejestracja: 26 lip 2008, 09:17
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 22 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: niepooczach »

U mnie podobnie to wygląda. Chciałem wrócić do gry po przerwie i dokupić sobie kolejny cykl, ale żadnego z kolejnych dwóch nie idzie już dostać w komplecie :/ Trochę to zniechęcające.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Gra się sprzedaje dobrze więc to chyba dobrze. Trzeba czekać na dodruki albo polować na zestawy z 2giej ręki.
Cykle nie są połączone więc można brać te dostępne i nie licząc kart dla badaczy to dużo nie tracimy.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3354
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1033 times
Been thanked: 2010 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ardel12 »

Zorak pisze: 12 mar 2020, 18:58 Gra się sprzedaje dobrze więc to chyba dobrze. Trzeba czekać na dodruki albo polować na zestawy z 2giej ręki.
Cykle nie są połączone więc można brać te dostępne i nie licząc kart dla badaczy to dużo nie tracimy.
Niektórzy po prostu wolą kompletować zestawy w kolejności wydawania. Sam wykupuje zestawy jak tylko widzę, że dodatki zaczynają znikać ze sklepów. Parę dni temu udało mi się dzięki temu skompletować cały zestaw Przerwanego Kręgu. Niestety na Powrót Nocy Fanatyka już się nie załapalem. Obecnie przymierzam się do zbierania powrotów, a następnie za najnowszy cykl.

Dla tych, którzy już przegapili to mogę radzić wyłącznie polowanie z drugiej ręki. Czekanie na dodruk jest zawsze jakąś opcją, ale zanim to się stanie, to nie jedna osoba wystawi dany cykl na sprzedaż. Polecam grupy na FB do tego.
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 463 times
Been thanked: 390 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Dhel »

Ehh, ja jako konsument nie będę polował na mythosy jak neandertalczyk na mamuty, to jest przesada... jak wydali grę w trybie kampanii to niestety muszą zapewnić dostępność wszystkiego z danego cyklu by się gra sprzedawała dalej, a nie że mogę kupić duże dodatki, których jest od cholery w sklepach i skończyć cykl bo reszta jest w rozsypce - kto to planował?, wydrukujmy, strzelam 5000 kopii dużego i po 100 małych, No bo jak się małe wyprzedadzą to duże ludzie kupią, nie? No po prostu głupie to, przy Marvel Champions nie przeszkadza brak jakiegoś heros packa, najwyżej nim nie zagram, ale brak mythosa w cyklu eliminuje dalej ten cykl dla nowego użytkownika. Czyli ja de facto nie mogę w tą grę wejść pomimo że chcę, to jest najdurniejsze wydanie gry jakie spotkałem do tej pory...
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 463 times
Been thanked: 390 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Dhel »

Zorak pisze: 12 mar 2020, 18:58 Gra się sprzedaje dobrze więc to chyba dobrze. Trzeba czekać na dodruki albo polować na zestawy z 2giej ręki.
Cykle nie są połączone więc można brać te dostępne i nie licząc kart dla badaczy to dużo nie tracimy.
Teraz przeczytałem uważnie, czyli powiedz mi proszę, warto brać podstawkę i ostatni dostępny cykl i kupić ewentualnie duże packi dla zwiększenia puli kart + parę dostępnych mythosow?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Nie do konca jest tak jak piszecie. Mysle ze ilosc duzych dodatkow i malych jest taka sama. Przeciez do wydawcy przyjezdza to wszystko w jednym czasie. Druga sprawa to pojedyncze dodatki daka karty gracza do uzycia wszedzie oraz mozna grav pojedyncze scenariusze czy w ostatecznosci zrobic pnp scenariusza ktorego brakuje.

Galakta nie chce ryzykowac zalegania cykli na magazynie a fakt ze cykle maja dziury to wina osob ktore kupia pojedyncza sztuke mythoska i nie skompletują calego cyklu. Jeszcze sporo dodatkow wyjdzie wiec mozna zaczac kompletowac od najnowszego a i tak bedziecie miec kilka cykli. Dodatkow fakt ze cykle znikaja ze sklepow ulatwiaja bezstratna sprzedaz kolekcji gdy wrazie co sie znudzi.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arius »

A ja myślę, że ilość dużych dodatków i małych nie jest taka sama.
Nie mam twardych danych, ale mogę spodziewać się, że dużych sprzedaje się więcej niż np. ostatniego małego.
A jeśli to są istotne różnica i stałe trendy to determinuje to liczba zamówień.
ODPOWIEDZ