Malowanie planszówkowych figurek

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Matiel
Posty: 147
Rejestracja: 13 mar 2018, 13:02
Has thanked: 6 times
Been thanked: 12 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Matiel »

właśnie kupowałem pędzle i chociaż napaliłem się na Raphaele to nigdzie w polskich sklepach nie były dostępne ( a przynajmniej nie mogłem znaleźć rozmiaru 1 i 2). Tak poglądowo to kształt i rozmiar włosia bardziej mi w nich pasuje niż w W&N... Jednak ostatecznie wybór był żaden i stanęło na nich właśnie- zobaczymy jak to jest z tą przesiadką z malucha ( budżetowe naturalne włosie) do tego "porsche" Series 7, jak już dotrą :wink:

Mam tylko nadzieję, że nie trafię na jakiegoś bardzo pechowego bubla ze zniekształconym włosiem czy uszkodzonym w transporcie.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: rastula »

dopytałem w skleplastyczny.pl o brakujące raphael - info dostawy mają regularne, następna ma być pod koniec tygodnia przyszłego. Jest to produkt produkowany ręcznie, więc partie są małe i znikają dość szybko - najlepiej ustawić powiadomienie.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Scamander »

Matiel pisze: 26 lut 2020, 14:06 Mam tylko nadzieję, że nie trafię na jakiegoś bardzo pechowego bubla ze zniekształconym włosiem czy uszkodzonym w transporcie.
Szansa na to raczej nikła. Jest osłonka na włosie + plastikowa tuba na cały pędzel. Wszystko to ręczna robota (trzy lata zajmuje nauczenie się tego fachu), każdy pędzel jest sprawdzany po wykonaniu. Ja bym powiedział, zupełnie bez przesady że jest to małe dzieło sztuki :D, polecam ten film z produkcji żeby to sobie w pełni uświadomić: https://www.youtube.com/watch?v=3EucesmTrLA
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: manicminer »

To jaki podkład czarny Den Braven polecacie? Rzeczywiście nie ma różnicy z typowo figurkowymi?
Jest jeszcze inny nadający się niż ten?
https://allegro.pl/oferta/den-braven-su ... 8721771872
tomasz987
Posty: 28
Rejestracja: 23 sty 2019, 22:56
Has thanked: 6 times
Been thanked: 13 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: tomasz987 »

Ten który wrzuciłeś to nie jest typowy podkład.
Ja korzystam z polecanych tutaj wielokrotnie:
https://allegro.pl/oferta/den-braven-pr ... 7536249168

Wcześniej kupiłem Vallejo ale różnicy nie zauważyłem więc nie ma sensu przepłacać
Haemophilus
Posty: 37
Rejestracja: 24 gru 2018, 18:34
Has thanked: 35 times
Been thanked: 8 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Haemophilus »

Ja używam pędzli Kozłowskiego (i nie tylko) i uważam, że to są całkiem porządne pędzle, a przy okazji cenowo bardzo ok i ładnie wyglądają. 😆👍
Obrazek
Dbania o pędzle, trzeba się po prostu nauczyć, a wtedy będą służyć długo.
tar1234@o2.pl
Posty: 8
Rejestracja: 25 sie 2019, 00:55
Been thanked: 6 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: tar1234@o2.pl »

Hej wszystkim.
Chciałbym zacząć malować figurki odpłatnie, ponieważ spotkałem się z opinią że idzie mi to dobrze i mógłbym to robić też dla innych. Chciałbym jednak zapytać was, jak to wygląda od strony prawnej, czy muszę mięć swoją działalność, czy jak pomaluję coś raz czy dwa na miesiąc to jest ok?
Niestety nie mogę nigdzie doszukać się jednoznacznej odpowiedzi, a tutaj pewnie nie jedna osoba to przechodziła.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: rastula »

tar1234@o2.pl pisze: 27 lut 2020, 14:58 Hej wszystkim.
Chciałbym zacząć malować figurki odpłatnie, ponieważ spotkałem się z opinią że idzie mi to dobrze i mógłbym to robić też dla innych. Chciałbym jednak zapytać was, jak to wygląda od strony prawnej, czy muszę mięć swoją działalność, czy jak pomaluję coś raz czy dwa na miesiąc to jest ok?
Niestety nie mogę nigdzie doszukać się jednoznacznej odpowiedzi, a tutaj pewnie nie jedna osoba to przechodziła.

Pozdrawiam

Art. 5 ust. 1 ustawy Prawo przedsiębiorców:
Nie stanowi działalności gospodarczej działalność wykonywana przez osobę fizyczną, której przychód należny z tej działalności nie przekracza w żadnym miesiącu 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia, o którym mowa w ustawie z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2017 r. poz. 847 oraz z 2018 r. poz. …), i która w okresie ostatnich 60 miesięcy nie wykonywała działalności gospodarczej.

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-dzia ... w-praktyce
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: vaski »

tar1234@o2.pl pisze: 27 lut 2020, 14:58 Hej wszystkim.
Chciałbym zacząć malować figurki odpłatnie, ponieważ spotkałem się z opinią że idzie mi to dobrze i mógłbym to robić też dla innych. Chciałbym jednak zapytać was, jak to wygląda od strony prawnej, czy muszę mięć swoją działalność, czy jak pomaluję coś raz czy dwa na miesiąc to jest ok?
Niestety nie mogę nigdzie doszukać się jednoznacznej odpowiedzi, a tutaj pewnie nie jedna osoba to przechodziła.

Pozdrawiam
Cześć.
Pokaż jakieś swoje prace.
Syndra1993
Posty: 10
Rejestracja: 13 lut 2020, 21:49

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Syndra1993 »

Macie jakieś patent by zrobić uchwyt do malowania figurek? Palcami nie chce pobrudzić a wydatek takiego urządzenia z citadel 30 zł wydaje mi się zbędne m
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Jiloo »

Syndra1993 pisze: 03 mar 2020, 21:31 Macie jakieś patent by zrobić uchwyt do malowania figurek? Palcami nie chce pobrudzić a wydatek takiego urządzenia z citadel 30 zł wydaje mi się zbędne m
Kupujesz Blu Tack albo Patafix i przyczepiasz do czegoś. Ja używam słoiczków z farbą, ale mam akryle celulozowe z płaską przykrywką. Nada się cokolwiek innego co ma płaską powierzchnię. Widziałem, że ludzie używają korków od wina.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 323
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 197 times
Been thanked: 242 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: BasiekD »

Syndra1993 pisze: 03 mar 2020, 21:31 Macie jakieś patent by zrobić uchwyt do malowania figurek? Palcami nie chce pobrudzić a wydatek takiego urządzenia z citadel 30 zł wydaje mi się zbędne m
Ja jeszcze prościej - korek od napoju, na to taśma klejąca dwustronna. Mam tak przygotowane kilkanaście figurek do malowania.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: KamradziejTomal »

Blue tac (albo Tack-it od Faber Castel czy inny zamiennik) przyklejony na stary słoik od farby (u mnie P3), zapinowane figurki wbite w korek po winie albo uchwyt GW. Ten ostatni dostałem w zeszłym roku na urodziny i jak na produkt od GW to jest naprawdę fajny w tej cenie. Do malowania małych ilości figurek jest super, dla mnie wygodniejszy niż korek czy słoik.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Syndra1993
Posty: 10
Rejestracja: 13 lut 2020, 21:49

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Syndra1993 »

Dzięki wielkie a jeszcze pytanko, wykonując Zenithal priming muszę odczekać jakoś z czasem nakładając kolejne warstwy spreyem?
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: manicminer »

Syndra1993 pisze: 04 mar 2020, 08:18 Dzięki wielkie a jeszcze pytanko, wykonując Zenithal priming muszę odczekać jakoś z czasem nakładając kolejne warstwy spreyem?
Ja czekam pomiędzy sprayami około 15 minut, szczególnie po czarnym, poźniej szary i biały, tutaj używam podkładu do Contrastów i one już schną bardzo szybko.
tar1234@o2.pl
Posty: 8
Rejestracja: 25 sie 2019, 00:55
Been thanked: 6 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: tar1234@o2.pl »

vaski pisze: 28 lut 2020, 17:14
tar1234@o2.pl pisze: 27 lut 2020, 14:58 Hej wszystkim.
Chciałbym zacząć malować figurki odpłatnie, ponieważ spotkałem się z opinią że idzie mi to dobrze i mógłbym to robić też dla innych. Chciałbym jednak zapytać was, jak to wygląda od strony prawnej, czy muszę mięć swoją działalność, czy jak pomaluję coś raz czy dwa na miesiąc to jest ok?
Niestety nie mogę nigdzie doszukać się jednoznacznej odpowiedzi, a tutaj pewnie nie jedna osoba to przechodziła.

Pozdrawiam
Cześć.
Pokaż jakieś swoje prace.
Powoli zabieram się za zrobienie ładnej prezentacji i cennika, wstawię pewnie w weekend.
Jeśli jednak chcesz to mogę Ci wysłać kilka zdjęć prywatnie nawet dziś.
Awatar użytkownika
LynUlv
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2018, 14:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 6 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: LynUlv »

Wstaw tutaj, żebyśmy mogli popodziwiać :)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Gromb »

tar1234@o2.pl pisze: 04 mar 2020, 20:44
vaski pisze: 28 lut 2020, 17:14
tar1234@o2.pl pisze: 27 lut 2020, 14:58
Wstaw, wstaw, to forum w końcu. Nacieszymy oczy, docenimy kunszt. Doradzimy i skrytykujemy jak trzeba :wink:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Syndra1993
Posty: 10
Rejestracja: 13 lut 2020, 21:49

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Syndra1993 »

Jakie pędzle do szczegółów?
Planuje pomalować zombiecide, figurki są dość małe i nie wiem jakie najlepiej się sprawdzą 0/5, 0/10?
Celuje w renosanse bo są tanie a to moje początki z malowaniem więc i tak popsuje pędzle.
Misiekg3
Posty: 106
Rejestracja: 12 mar 2018, 22:44
Has thanked: 14 times
Been thanked: 43 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Misiekg3 »

Właśnie maluję zombicide zieloną hordę i mniejszego niż 0 nie używam a w większości lecę 2 i 1. Zombicide jak i większość figurek z CMON jest zrobiona na tyle dobrze, że szczegóły są wyraźnie zarysowane i nie potrzeba jakiegoś pędzla z jednym włoskiem;)
Od siebie polecam 0, 1 i 2
zorro555
Posty: 43
Rejestracja: 01 lis 2016, 19:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 41 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: zorro555 »

Czas się znowu czymś pochwalić

Rebelianccy weterani z Legionu od FFG

Obrazek Obrazek

i generał Veers

Obrazek
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: mmag »

Czy jest może jakaś farba / technika pozwalająca uzyskać efekt chromowanej / lustrzanej powierzchni? Czy jest to po prostu fizycznie niemożliwe do osiągnięcia?;)
Misiekg3
Posty: 106
Rejestracja: 12 mar 2018, 22:44
Has thanked: 14 times
Been thanked: 43 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Misiekg3 »

W zależności na czym chcesz uzyskać efekt. Jeśli mówimy tu o elementach figurek to najbliżej będzie molotov liquid chrome marker. Im bardziej gładka powierzchnia tym lepszy efekt, ale nie uzyskasz nigdy w 100% efektu lustra.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Cyel »

Jest technika nazywająca się NMM - Non Metallic Metal - polega na oddaniu odblasków światła na powierzchni metalicznej przy pomocy odpowiednich odcieni (np szarości w wypadku zwykłego metalu). Natomiast jest to bardzo wymagająca technika i na pewno nie dla początkujących.
Obrazek

https://creativetwilight.com/nmm/
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
tar1234@o2.pl
Posty: 8
Rejestracja: 25 sie 2019, 00:55
Been thanked: 6 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: tar1234@o2.pl »

Dla zainteresowanych wstawiam kilka zdjęć, czekam na rady i opinię ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ