Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Berni77 »

Tak.
juzprawieee
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2020, 22:05

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: juzprawieee »

Czy do descenta 2 są jakieś fanowskie scenariusze ?
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Porchpeople »

juzprawieee pisze: 18 mar 2020, 01:05 Czy do descenta 2 są jakieś fanowskie scenariusze ?
Tak.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Yuri »

juzprawieee pisze: 18 mar 2020, 01:05 Czy do descenta 2 są jakieś fanowskie scenariusze ?
Sprawdź aplikacje o nazwie Valkyrie. Znajdziesz tam tego sporo.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Yuri »

No to już z deka lenistwo, jak wpiszesz "Valkyrie descent 2" to od razu Ci wyskakuje taki link:

https://github.com/NPBruce/valkyrie/wiki
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Ethin
Posty: 10
Rejestracja: 14 lut 2019, 16:38
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Ethin »

A ja dopytam, czy znacie godne polecenia fanowskie scenariusze po polsku?
Około rok czy dwa temu był tu wrzucony link na stronę wydawcy do wytworów fanów, ale on już nie działa. :-(
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Lost Death »

Zamawiał ktoś lieutenant packi bezpośrednio od FFG? W Polsce większość jest już niedostępna i zastanawiam się nad opcją "od FFG".
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
keldorn
Posty: 564
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 22 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: keldorn »

ja szukałem i znalazlem na amazonie. Z przesyłka darmowa wychaczyłem 3 ostatnich wydawanych popleczników w cenie o 10 zł drożej niz w polsce jak były. Tylko tyle że nie mam polskich kart do tych figurek.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: stary gracz »

Niezdecydowanym proponuję aby uzupełniali kolekcję bo w FFG już kilku zestawów nie ma a cisza na temat dodruków nie napawa optymizmem.
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: vaski »

To może pracują w FFG teraz nad 3 odświeżoną wersją?
Przyznam, że chętnie coś nowego o tematyce Descenta bym kupił.
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Lost Death »

stary gracz pisze: 21 mar 2020, 20:43 Niezdecydowanym proponuję aby uzupełniali kolekcję bo w FFG już kilku zestawów nie ma a cisza na temat dodruków nie napawa optymizmem.
teraz w czasach apokalipsy zamawiać coś z zagranicy to trochę ryzyko xD
ale jeśli ktoś wie skąd można bezpiecznie zamówić lieutenant packi to dajcie linka :)
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: yoyocmg »

vaski pisze: 21 mar 2020, 23:11 To może pracują w FFG teraz nad 3 odświeżoną wersją?
Przyznam, że chętnie coś nowego o tematyce Descenta bym kupił.
Nie, zamykają linię. Już to wiele razy było wspominane w wywiadach i na forach.
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: jrz8888 »

Czołem.
Czy w przypadku zakupu gry jest się zmuszonym do używania aplikacji? Czy to tylko dodatek, który nie jest wymagany?
dżeq
Posty: 39
Rejestracja: 15 mar 2019, 21:19
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: dżeq »

jrz8888 pisze: 01 kwie 2020, 19:15 Czołem.
Czy w przypadku zakupu gry jest się zmuszonym do używania aplikacji? Czy to tylko dodatek, który nie jest wymagany?
Ja aplikacji używam głównie do gry solo (jak mi się nie chce z trybem RAOV grać w którąś z kampanii zagrać),
nie jest wymagana do samej gry, zawiera dodatkowe kampanie, których nie ma w grze i dodatkach.

Pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
Darku
Posty: 20
Rejestracja: 30 sty 2013, 06:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Darku »

jrz8888 pisze: 01 kwie 2020, 19:15 Czołem.
Czy w przypadku zakupu gry jest się zmuszonym do używania aplikacji? Czy to tylko dodatek, który nie jest wymagany?
To tylko dodatek lub alternatywa kiedy nikt nie chce grać jak Mroczny Władca
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: jrz8888 »

A jak prezentują się rozgrywki na dwoje? Warto wtedy sięgać po tę pozycję?
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Miszon »

Na 2 osoby jedna musi prowadzić 2 bohaterów. Są nieco inne zasady aby ułatwić grę bohaterom.

Ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby jedna osoba prowadziła nawet 3 czy 4 bohaterów, choć oczywiście im więcej tym bardziej ta osoba musi ogarniać grę aby nie zapominać o wszystkich zdolnościach. Tym dłuższe też będą tury bohaterów w stosunku do tur Mrocznego Władcy.
Kampania Spadkobiercy Krwi jest najlepiej zbalansowana chyba właśnie na 4 bohaterów, a Run Cienia na 3.

Osobiście uważam że gra bez aplikacji jest ciekawsza, choć z aplikacją pozwala szybko nauczyć się wyciskać jak najwięcej że swoich bohaterów i ogólnie pozwala poznać o co chodzi w grze, bo nawet na poziomie łatwym trudność misji wymaga dobrego pomyślenia.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Witkowskyy
Posty: 4
Rejestracja: 01 mar 2020, 23:53

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Witkowskyy »

Witam serdecznie , czy jest ktoś kto grał z automatycznym overlordem i jest w stanie wytłumaczyć co nie co laikowi ? Chciałbym mocno tego trybu spróbować ! Zapraszam do kontaktu prywatnego . Pozdrawiam gorąco !
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Phate »

Ja byłbym też zainteresowany jakimś prostym tutorialem dla automatycznego Overlorda. Proponowałbym jednak odpowiedź tu w wątku aby większa ilość ludzi mogła się czegoś dowiedzieć.
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Elemenek »

Na dniach ma pojawic sie nowa kampania w aplikacji (info z forum Galakty).
Szkoda ze aplikacja nie obsluguje kampanii z "pudelek".
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Kilson »

Czy ktoś potrafi ocenić jak wpływa zastosowanie naprzemiennej aktywacji w klasycznej grze z overlordem?
Gra się lepiej? Czy nie wpływa za mocno na balans rozgrywki?

Grałem do tej pory kilka gier, głównie z apką, ale po pojedynczych rozgrywkach z overlordem brakuje tej naprzemiennej aktywacji, bo czasem potwory padają jak muchy zanim dojdzie do ich tury :P
Ciekaw jestem tylko, czy wprowadzenie tej zasady nie przegnie w drugą stronę.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Miszon »

Misje nie są pod tym względem zbalansowane, balans może raz tak a raz inaczej wypadać.
Ryzykowne, nie chciałbym sobie tak psuć gry
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: stary gracz »

Jestem w trakcie przygotowywania kart zachowań potworów na podstawie aplikacji. Narazie do podstawki. Są chętni do testowania?
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Cyel »

Kilson pisze: 15 kwie 2020, 12:48 Czy ktoś potrafi ocenić jak wpływa zastosowanie naprzemiennej aktywacji w klasycznej grze z overlordem?
Gra się lepiej? Czy nie wpływa za mocno na balans rozgrywki?

Grałem do tej pory kilka gier, głównie z apką, ale po pojedynczych rozgrywkach z overlordem brakuje tej naprzemiennej aktywacji, bo czasem potwory padają jak muchy zanim dojdzie do ich tury :P
Ciekaw jestem tylko, czy wprowadzenie tej zasady nie przegnie w drugą stronę.
Overlord musi się po prostu bardziej starać. Ma naprawdę niezłe możliwości do gry, nawet wtedy gdy wszystko mu ginie na lewo i prawo - ważne, że bohaterowie nie mogą dotrzeć do celu scenariusza. Ważny jest spacing potworów (jeden blokuje drogę do pozostałych tak, że w jednym ruchu bohaterowie mogą zabić tylko tego najbliższego), szybkie ruchy potworami ("sprężenie" do jednego pola-ruch-rozprężenie-akcja-sprężenie-ruch-rozprężenie żeby wykorzystać w pełni szybkość dużych stworów), karty hamujące graczy w odpowiednim momencie (Pamiętaj by gracze pokazywali swoje ruchy pole po polu, byś miał możliwość ich zatrzymać tam, gdzie to korzystne - rycerz miał wpaść w grupę potworów? Ups, o jedno pole za daleko by zaatakować wpadł nogą w norkę pieska preriowego i utknął tam do końca tury...)

Granie przeciwko aplikacji Ci nie pokaże jak powinien grać dobry Overlord.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
ODPOWIEDZ