Co kupić do 150zł!

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Hydracoww
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2020, 12:34

Co kupić do 150zł!

Post autor: Hydracoww »

Hej
Zastanawiam się nad kupnem gry urzekł mnie tzolkin ale wiem że jest mocno monotonna po kilku grach, chciałbym kupić coś mocno podobnego, proszę o poradę.
Monotonna w ten sposób że wystarczy iść w świątynie aby wygrać szukam czegoś na tej zasadzie że zbiera się surowce prowadzi swoją wioskę, klan etc.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2020, 13:41 przez Hydracoww, łącznie zmieniany 1 raz.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Co kupić do 150zł!

Post autor: Cyel »

Tzn coś co też staje się monotonne po kilku grach ?

Btw, wiele osób się z tą opinią na temat Tzolkina nie zgodzi.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Co kupić do 150zł!

Post autor: mecenas »

Hydracoww pisze: 22 mar 2020, 12:48 Hej
Zastanawiam się nad kupnem gry urzekł mnie tzolkin ale wiem że jest mocno monotonna po kilku grach, chciałbym kupić coś mocno podobnego, proszę o poradę.
Dodatek do Tolkiena :mrgreen: serio jest mega i sprawia że gra jest jeszcze lepsza.

A jak nie... to Teotihuacan. Ten sam autor, ten sam temat tylko mechaniki trochę inne ;)
Hydracoww
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2020, 12:34

Re: Co kupić do 150zł!

Post autor: Hydracoww »

Nie tyle co monotonna ale powtarzalna po kilku grach zauważyłem że wystarczy iść w świątynie aby natrzaskac najwięcej punktów a coś podobnego to mam na myśli strategie ze zbieraniem surowców i budowaniem swojej wioski czy klanu czy czegokolwiek.
Pozdrawiam
Hydracoww
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2020, 12:34

Re: Co kupić do 150zł!

Post autor: Hydracoww »

Cyel pisze: 22 mar 2020, 13:03 Tzn coś co też staje się monotonne po kilku grach ?

Btw, wiele osób się z tą opinią na temat Tzolkina nie zgodzi.
Ale po co piszesz takie rzeczy, wszyscy wiemy o co chodzi panie grammar nazi, niepotrzebna odpowiedź która wcale nie pomaga mi w moim temacie.
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Co kupić do 150zł!

Post autor: Khag »

Tzolkin nie jest ani trochę powtarzalny czy schematyczny. Wbrew ogólnym opiniom nie ma czegoś takiego jak strategia wygrywająca. Z podobnych gier, jest wyżej wymieniony Teotihuacan, ale moja grupa się od niego odbiła bo graliśmy prawie 3h w 4 osoby (jeden to król downtime'u). Z dobrych gier poleciłbym Great Western Trail - w przypadku losowego rozmieszczenia początkowych budynków gra zmienia się diametralnie. Osobiście bardzo lubię Terra Mystica - ale tu gra sie zaczyna dopiero od 3 graczy.
Poznań i okolice.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Co kupić do 150zł!

Post autor: Cyel »

Hydracoww pisze: 22 mar 2020, 14:00
Cyel pisze: 22 mar 2020, 13:03 Tzn coś co też staje się monotonne po kilku grach ?

Btw, wiele osób się z tą opinią na temat Tzolkina nie zgodzi.
Ale po co piszesz takie rzeczy, wszyscy wiemy o co chodzi panie grammar nazi, niepotrzebna odpowiedź która wcale nie pomaga mi w moim temacie.
Ej, no. To był częściowo żarcik, nie obrażaj się ;)

Częściowo zaś faktyczne pytanie - podobna, ale w jaki sposób ? Z podobną tematyką (coś w klimatach Indian Ameryki Południowej - np Mexica, czy wspomniane Teotihuacan)? Z podobną mechaniką (worker placement a może wyobraźnia przestrzenna w planowaniu przyszłej sytuacji)? A może wizualnie - z atrakcyjnymi, ruchomymi elementami planszy ?

Nie piszesz o co Ci chodzi, więc nic dziwnego, że potrzebne są pytania pomocnicze. Jedyną cechą Tzolkina jaką wymieniłeś była monotonia, więc nie bardzo dałeś inny punkt zaczepienia co do szukanych przez siebie podobieństw.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Hydracoww
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2020, 12:34

Re: Co kupić do 150zł!

Post autor: Hydracoww »

Cyel pisze: 22 mar 2020, 15:49
Hydracoww pisze: 22 mar 2020, 14:00
Cyel pisze: 22 mar 2020, 13:03 Tzn coś co też staje się monotonne po kilku grach ?

Btw, wiele osób się z tą opinią na temat Tzolkina nie zgodzi.
Ale po co piszesz takie rzeczy, wszyscy wiemy o co chodzi panie grammar nazi, niepotrzebna odpowiedź która wcale nie pomaga mi w moim temacie.
Ej, no. To był częściowo żarcik, nie obrażaj się ;)

Częściowo zaś faktyczne pytanie - podobna, ale w jaki sposób ? Z podobną tematyką (coś w klimatach Indian Ameryki Południowej - np Mexica, czy wspomniane Teotihuacan)? Z podobną mechaniką (worker placement a może wyobraźnia przestrzenna w planowaniu przyszłej sytuacji)? A może wizualnie - z atrakcyjnymi, ruchomymi elementami planszy ?

Nie piszesz o co Ci chodzi, więc nic dziwnego, że potrzebne są pytania pomocnicze. Jedyną cechą Tzolkina jaką wymieniłeś była monotonia, więc nie bardzo dałeś inny punkt zaczepienia co do szukanych przez siebie podobieństw.
Wybacz masz rację źle sformułowałem wypowiedź , głównie chodzi o to żebym mógł budować budynki zbierać surowce rozwijać swoją wioskę, rasę etc, jak w grach strategicznych na komputer np settlers, myślałem nad res arcana, osadnicy z catanu, osadnicy narodziny imperium, Agricola (czekam na dodruk bodajże w czerwcu), tzolkin mnie tak zachwycił i potrzebuje takiej gry (nie chodzi o mechanikę a właśnie o te surowce budynki etc)
Awatar użytkownika
duulamon
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2018, 11:24
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Co kupić do 150zł!

Post autor: duulamon »

Epoka Kamienia - prosty (ale nie prostacki) worker placement ze zbieraniem surowców i rozwijaniem wioski
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Co kupić do 150zł!

Post autor: Khag »

Może everdell? Sprawdź, bo gra ładna i ciekawa. Budowanie i rozwijanie juz masz wyżej w wywiemionych przez mnie GWT i Terra Mystica.
Poznań i okolice.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Co kupić do 150zł!

Post autor: Cyel »

Great Western Trail czy Terra Mystica jak najbardziej świetne. Agricola też evergreen, Viticulture mi nie siadło, ale ma zwolenników. Tapestry jak dla mnie zbyt abstrakcyjne, ale mógłbyś sprawdzić. Scythe, jeśli jednak byłbyś skłonny zapłacić więcej.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Co kupić do 150zł!

Post autor: Mortinista »

Cyel pisze: 22 mar 2020, 18:20 Great Western Trail czy Terra Mystica jak najbardziej świetne. Agricola też evergreen, Viticulture mi nie siadło, ale ma zwolenników. Tapestry jak dla mnie zbyt abstrakcyjne, ale mógłbyś sprawdzić. Scythe, jeśli jednak byłbyś skłonny zapłacić więcej.
Great Western Trail w tej cenie jest super. Co do reszty zgadzam się w 100 %

Poza tym powinny podejść następujące tytuły :

- Tzolk'in
- Władcy Podziemi
- Klany Kaledonii
- Lewis & Clark
- Paladyni z zachodniego królestwa

Pozdrawiam
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Co kupić do 150zł!

Post autor: mecenas »

Mortinista pisze: 22 mar 2020, 18:54 Poza tym powinny podejść następujące tytuły :

- Tzolk'in
Gratulacje...
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Co kupić do 150zł!

Post autor: Mortinista »

mecenas pisze: 22 mar 2020, 19:05 Gratulacje...
Oj tam, oj tam :P
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Co kupić do 150zł!

Post autor: Piaskoryb »

Hmm może Concordia? U nas przyjeła się bardzo dobrze. Zagraliśmy juz mnóstwo razy w każdym składzie. Nawet dokupiliśmy dodatek Salsa. Gra niby prosta (bo jeden ruch w swojej turze) a spala zwoje u większości osób. Przyjemne kolorowe mapy, zbieranie surowców, kupowanie "domów" w lokacjach itp. Warto rzucić okiem ;) Pozdrawiam
ODPOWIEDZ