Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
tsodo
Posty: 124
Rejestracja: 01 maja 2018, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 46 times
Been thanked: 33 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: tsodo »

tomaszzet pisze: 21 mar 2020, 18:23 Mówienie o tym, że gra jest niezależna językowo - w momencie kiedy nie zrozumiesz bez znajomości języka...
Serio, kupiłeś grę bez rozumienia języka angielskiego ? No miej chłopie pretensje tylko do siebie.
tomaszzet
Posty: 23
Rejestracja: 20 sie 2015, 20:04
Been thanked: 1 time

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: tomaszzet »

Absolutnie nie; jesli trzeba - siade i zmecze; ale mimo swobodnego komunikowania sie w angielskim - to wording instrukcji nie jest przyjazny i wiele latwiej sie rozumie instrukcje w ojczystym;

gram i czytam instrukcje w angielskim; szukam uproszczenia; czesto sie udaje; nie widze powodu by nie szukac;

dla przykladu zanim pojawila sie instrukcja do zombicide - tak samo - kupilem z kicka... i gram do dzis - nigdy nie majac w reku polskiej instrukcji; bo nie bylo; a tu wiem ze jest
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2330
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 570 times
Been thanked: 918 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: Galatolol »

Zdarzyło mi się kiedyś czytać instrukcję w domu i zapomnieć włożyć jej z powrotem do pudełka przed wzięciem gry na spotkanie planszówkowe. Wydawca jej nie opublikował w internecie i nie muszę chyba mówić, jak bardzo byłem wówczas wkurzony.
tsodo
Posty: 124
Rejestracja: 01 maja 2018, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 46 times
Been thanked: 33 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: tsodo »

Galatolol pisze: 21 mar 2020, 23:55 Zdarzyło mi się kiedyś czytać instrukcję w domu i zapomnieć włożyć jej z powrotem do pudełka przed wzięciem gry na spotkanie planszówkowe. Wydawca jej nie opublikował w internecie i nie muszę chyba mówić, jak bardzo byłem wówczas wkurzony.
Rozumiem, że na siebie bo zapomniałeś instrukcji ? :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4505
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1358 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: Hardkor »

Phalanx podjał taką decyzję i musimy ją uszanować. Dla mnie to też głupota, ale to ich sprawa. Osobiście kupiłem grę po samym obejrzeniu zasad na YT i patrząc z perspektywy czasu warto było :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: omas »

Patrzec tylko jak jakas krucjata antypiracka z ich strony nastapi w przypadku nielegalnego udostepniania tresci jakimi sa prawa autorskie do instrukcji ;)

A teraz powaznie. Przypuszczam, ze policjant przyjmujacy zgloszenie zlapie sie za glowe. Niska szkodliwosc spoleczna czynu itd.. Zostaje wiec chyba tylko powodztwo cywilne. Prosze mnie poprawic jesli sie myle. Mowie oczywiscie o udostepnieniu skanu tylko koledze, ktory prosil a nie o bezczelnym wstawieniu na jakis hosting.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8756
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2670 times
Been thanked: 2353 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: Curiosity »

omas pisze: 22 mar 2020, 15:21 Mowie oczywiscie o udostepnieniu skanu tylko koledze, ktory prosil a nie o bezczelnym wstawieniu na jakis hosting.
Takie coś to jest legalne. https://pl.wikipedia.org/wiki/Dozwolony ... k_prywatny
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: omas »

Osobisty tzn. przeze mnie czy kolege ? To chyba dwie rozne sprawy ale prawnik ze mnie zaden.
dominGeS
Posty: 167
Rejestracja: 26 gru 2015, 16:43
Lokalizacja: Sadlinki woj.Pomorskie
Has thanked: 102 times
Been thanked: 19 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: dominGeS »

Ja kupiłem swój egzemplarz jako anglo-języczny i poradziłem sobie dzięki Watch it Played (na szczęście koleś i jego instrukcje są ogólno dostepne) wiem, wiem ma On z tego swoje profity dzieki YT. BTW z jednej strony rozumiem, że prawa autorskie tłumaczenia, a z drugiej kompletnie bez sensu, bo jak ktoś ma już wersję ang., to już z tłumaczeniem sobie poradził i zasady gry posiadł. Wersja rodzima wcale nie jest tańsza od tej ''niewłaściwej" angielskiej dlatego tym bardziej nie kumam. Rebel jakoś nie ma z tym problemu żeby udostępniać instrukcję w pl wer.
Reasumując, trochę mnie to boli, że wydawnictwo tak podchodzi do sprawy czysto marketingowo, biznesowo, ale mają prawo, a ja daje sobie z tym radę.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8756
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2670 times
Been thanked: 2353 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: Curiosity »

omas pisze: 22 mar 2020, 16:50 Osobisty tzn. przeze mnie czy kolege ? To chyba dwie rozne sprawy ale prawnik ze mnie zaden.
Czyli AFAIK, ustawa o prawie autorskim zezwala, żebyś zrobił kopię legalnie zakupionego przez siebie produktu (np. filmu, muzyki) i udostępnił ją np. bratu czy szwagrowi czy innej bliskiej osobie. Chodzi tylko o to, by na tym nie zarabiać. Czyli można spokojnie skserować/zeskanować instrukcję NA UŻYTEK WŁASNY oraz udostępnić bliskiej osobie (ale nie nie wrzucając tego np. w sposób ogólnodostępny do sieci).
Spoiler:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: kdsz »

Do poznania wszystkich zasad wystarczy skrót autorstwa WRS:
https://boardgamegeek.com/filepage/1678 ... krot-zasad

Tutaj skrót w wersji z grafiką (opracowanie - kosz1):
https://boardgamegeek.com/filepage/1894 ... asad-kolor
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4478
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1432 times
Been thanked: 1102 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: garg »

Curiosity pisze: 22 mar 2020, 17:25
omas pisze: 22 mar 2020, 16:50 Osobisty tzn. przeze mnie czy kolege ? To chyba dwie rozne sprawy ale prawnik ze mnie zaden.
Czyli AFAIK, ustawa o prawie autorskim zezwala, żebyś zrobił kopię legalnie zakupionego przez siebie produktu (np. filmu, muzyki) i udostępnił ją np. bratu czy szwagrowi czy innej bliskiej osobie. Chodzi tylko o to, by na tym nie zarabiać. Czyli można spokojnie skserować/zeskanować instrukcję NA UŻYTEK WŁASNY oraz udostępnić bliskiej osobie (ale nie nie wrzucając tego np. w sposób ogólnodostępny do sieci).
Spoiler:
Dobrze rozumiesz - chodzi o osoby, z którymi pozostajesz w bliskich relacjach. Czyli nie tylko rodzina, ale także bliscy znajomi/przyjaciele. Jeśli użyczasz im, to jest to użytek dozwolony i nie łamiesz prawa.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 969
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: krecilapka »

Wątek w którym mogę wylać swoje żale do Phalanxów - suuuper :).
Mam polskiego Brassa. Jak tylko zawędrował pod moją strzechę, od razu rzuciłem się do neta w poszukiwaniu instrukcji. I po prostu mnie trafiło jak się dowiedziałem, że nie została opublikowana.
Otóż instrukcję to ja przeważnie sobie drukuję na drukarce i te zasady czytam w drodze do / z pracy. Mam je upchane w plecaku, jem przy nich obiad i kolację. Po tym wszystkim wygląda jak szmata i nie miałbym serca robić tego z oryginalną.
Nie żebym z tego powodu aż żałował kupna gry bo jest fajna. Ale dla mnie jako użytkownika to spora niedogodność. Zawsze się cieszę gdy wychodzi po polsku jakiś tytuł i większości kibicuje by się sprzedały. Tak po prostu z trzymania kciuków za "naszych". Ale ponieważ Phalanx mi robi pod górkę, to im szczerze życzę by nie poradzili sobie z popularnymi grami i zagrzebali się w grach dla bitewniakowców. Oby już więcej nie wydawali niczego co bym chciał posiadać po polsku i w takiej formie. Na Brassa była szansa, że inna firma by się po to schyliła i nie byłbym zmuszony do szukania "pirackich" skanów po necie, po zakupie polskiej gry. Jeśli tak mają wydawać tytuły to trzymam kciuki moooocno żeby nie zaliczyli oszałamiającej sprzedaży :twisted: No nie żeby tam zaraz padli, bo doceniam ich wkład w moje hobby no ale...
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4505
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1358 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: Hardkor »

krecilapka pisze: 23 mar 2020, 01:00 Wątek w którym mogę wylać swoje żale do Phalanxów - suuuper :).
Mam polskiego Brassa. Jak tylko zawędrował pod moją strzechę, od razu rzuciłem się do neta w poszukiwaniu instrukcji. I po prostu mnie trafiło jak się dowiedziałem, że nie została opublikowana.
Otóż instrukcję to ja przeważnie sobie drukuję na drukarce i te zasady czytam w drodze do / z pracy. Mam je upchane w plecaku, jem przy nich obiad i kolację. Po tym wszystkim wygląda jak szmata i nie miałbym serca robić tego z oryginalną.
Nie żebym z tego powodu aż żałował kupna gry bo jest fajna. Ale dla mnie jako użytkownika to spora niedogodność. Zawsze się cieszę gdy wychodzi po polsku jakiś tytuł i większości kibicuje by się sprzedały. Tak po prostu z trzymania kciuków za "naszych". Ale ponieważ Phalanx mi robi pod górkę, to im szczerze życzę by nie poradzili sobie z popularnymi grami i zagrzebali się w grach dla bitewniakowców. Oby już więcej nie wydawali niczego co bym chciał posiadać po polsku i w takiej formie. Na Brassa była szansa, że inna firma by się po to schyliła i nie byłbym zmuszony do szukania "pirackich" skanów po necie, po zakupie polskiej gry. Jeśli tak mają wydawać tytuły to trzymam kciuki moooocno żeby nie zaliczyli oszałamiającej sprzedaży :twisted: No nie żeby tam zaraz padli, bo doceniam ich wkład w moje hobby no ale...
Wydawca nie chce ci udostępnić instrukcji, KTÓRĄ POSIADASZ. Tymczasem ty:

>szczerze życzę by nie poradzili sobie z popularnymi grami i zagrzebali się w grach dla bitewniakowców
>trzymam kciuki moooocno żeby nie zaliczyli oszałamiającej sprzedaży

"Jesteśmy poważnymi dorosłymi ludźmi"
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
kisiel365
Posty: 777
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 281 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: kisiel365 »

A pomyślał ktoś może, że wydawca dostał pewne zapisy w umowie od Roxley, które nie pozwalają mu na opublikowanie instrukcji w formie elektronicznej? Co więcej, może np. ze względu na NDA nie móc się wytłumaczyć się swoim niezadowolonym klientom? Brzmi mało prawdopodobnie? Sam spotkałem się wielokrotnie z różnymi absurdami licencyjnymi, więc nie byłoby to dużym zaskoczeniem.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: omas »

Ok. Tylko niestety tlumaczeniem o planszowkowym podziemiu strzelili sobie w stope. Marek z Portalu by to lepiej przypuszczam ogarnal ;)
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: kdsz »

kisiel365 pisze: 23 mar 2020, 02:04 A pomyślał ktoś może, że wydawca dostał pewne zapisy w umowie od Roxley, które nie pozwalają mu na opublikowanie instrukcji w formie elektronicznej?
Raczej nie. Instrukcji do Automobili i Steam'a też Phalanx nie udostępnił w sieci, więc jest to raczej przyjęta strategia. Oczywiście nie wszystkim musi się podobać, ale wydawca ma prawo tak postąpić. Sprzedaje produkt kompletny, a pdf z instrukcją należy traktować jako ukłon w stronę graczy, coś ekstra.
Udostępniając instrukcję Phalanksi wspieraliby nabywców wersji zagranicznych. Jeśli BGG nie kłamie, takich wersji jest obecnie 8, a pewnie kolejne są w drodze. Po poniższym poście:
krecilapka pisze: 23 mar 2020, 01:00 Otóż instrukcję to ja przeważnie sobie drukuję na drukarce i te zasady czytam w drodze do / z pracy. Mam je upchane w plecaku, jem przy nich obiad i kolację. Po tym wszystkim wygląda jak szmata i nie miałbym serca robić tego z oryginalną.
dochodze też do wniosku, że dodatkowo byłoby to wsparcie dla rynku wtórnego. Łatwiej sprzedać grę w stanie idealnym, niż egzemplarz z poprzecieraną i pogiętą instrukcją. Ja decyzję wydawcy w pewnym sensie rozumiem, chociaż wolałbym żeby była inna. Można się również zastanowić, czy ochrona edycji PL miała jakikolwiek sens, skoro pierwszy druk niemal w całości rozszedł się już w przedsprzedaży.
aeiou871
Posty: 979
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 313 times
Been thanked: 433 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: aeiou871 »

kisiel365 pisze: 23 mar 2020, 02:04 A pomyślał ktoś może, że wydawca dostał pewne zapisy w umowie od Roxley, które nie pozwalają mu na opublikowanie instrukcji w formie elektronicznej? Co więcej, może np. ze względu na NDA nie móc się wytłumaczyć się swoim niezadowolonym klientom? Brzmi mało prawdopodobnie? Sam spotkałem się wielokrotnie z różnymi absurdami licencyjnymi, więc nie byłoby to dużym zaskoczeniem.
Phalanx pisał już, że to ich decyzja. Roxley na swoim profilu facebookowym sam pochwalił się w poście z 15 lipca 2018: "ALL of the rulebooks for Brass are officially released! Available here in PDF, in English, German, French, Italian, and Spanish:" - czy z polskim wydaniem ich polityka miałaby się zmienić? Zwłaszcza, że instrukcje do Brassów to "living documents", które z zasady powinien być stale dostępny.

Uważam, że decyzja Phalanx Games obraża wspierających z Polski na KS, którzy przyczynili się do powstania gry - gdyby nie oni (i inni wspierający), to nie byłoby czego tłumaczyć i zarabiać pieniążków.

EDIT: ze względu na wrażliwość niektórych użytkowników zastąpiłem sformułowanie "pluć w twarz". O szarganiu świętości nie pisałem. Zachowałbym więcej umiaru we wkładaniu słów w czyjeś usta.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2020, 09:19 przez aeiou871, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: rastula »

plucie w twarz i szarganie świętości... może jeszcze obraza krzyża?

zachowalbym wiecej umiaru w języku


poza tym nie wierz, że wydanie tych gier naprawdę zależy od KS, to w 90% ściema żeby zbudować przedsprzedaż i dostać kredyt od graczy.

edit: akurat oferta KS Roxley była imho bardzo korzystna ...ale to nie zmienia faktu, czym obecnie jest KS - wyhajpowanym sklepem z przedsprzedażami a nie platformą dla kreatywnych twórców...
Ostatnio zmieniony 23 mar 2020, 09:18 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1345
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 558 times
Been thanked: 283 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: Atamán »

Roxley nie tylko publikuje wszystkie instrukcje, ale też je aktualizuje on-line, więc pobierając instrukcję z neta masz ją nawet w zaktualizowanej wersji. Podobnie zresztą robi Leder Games czy ostatnio też FFG.

Ja to najczęściej instrukcje czytam na smartfonie, nawet jak grę fizycznie mam. A często czytam przed zakupem gry. Do wydrukowanej instrukcji potem nawet nie zaglądam. Jak mam wątpliwości w trakcie gry to często też łatwiej w pdfie wyszukać, niż wertować papierową.

W przypadku Brassa mi to aż tak bardzo nie przeszkadza, bo angielska instrukcja jest dostępna, a gra jest niezależna językowo, więc nie muszę uwspólniać terminologii. Ale nie każdy zna angielski. Utrudnianie korzystania z produktu zwykłym użytkownikom w imię czego? Sprzedadzą więcej egzemplarzy dzięki temu? Jakoś w to nie wierzę. Ktoś spiraci grę robiąc samoróbkę w domu? Nie czaję.

Uważam, że to ich sprawa i mają prawo tak robić, tylko po prostu nie rozumiem takiej decyzji i nie popieram. Mam zamiar 'głosować portfelem', bojkotować, źle im życzyć i unikać gier tego wydawnictwa. Oby wydawali jak najmniej gier, zwłaszcza fajnych, bo wtedy nie wytrzymam i tak pewnie kupię :P
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: kdsz »

aeiou871 pisze: 23 mar 2020, 08:34 Uważam, że decyzja Phalanx Games to plucie w twarz wspierających z Polski na KS, którzy przyczynili się do powstania gry - gdyby nie oni (i inni wspierający), to nie byłoby czego tłumaczyć i zarabiać pieniążków.
Kurczę, jeśli faktycznie to pieniądze polskich graczy uratowały los Brass: Birmingham na kickstarterze, to brak instrukcji PL online należy uznać za wielki skandal. Nawet jeśli owi Polacy wspierali edycję angielską i taką też dostali od Roxley.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 969
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: krecilapka »

Hardkor pisze: 23 mar 2020, 01:25 Wydawca nie chce ci udostępnić instrukcji, KTÓRĄ POSIADASZ. Tymczasem ty:
"Jesteśmy poważnymi dorosłymi ludźmi"
PDF ma zalety jakich nie ma papierowa instrukcja. Mogę np. sobie szukać zagadnień po słowach, czego nigdy nie zrobię w papierowej. Zresztą wytłumaczyłem dlaczego ja sobie cenię wersje elektroniczną. Gdy chce coś sprawdzić po grze np. czy dobrze grałem bo mi się przypomni. Siedzę akurat przy kompie i sprawdzam w PDFie. Gdy wieczorem natknąłbym się w necie na pytanie o zasady, które mnie do czegoś natchną, i chciałbym je sprawdzać, to musiałbym leźć do pokoju gdzie mi śpi dzieciak a ja trzymam swoje pudła z grami. Musiałbym tą instrukcję wziąć i zamknąć się z nią w łazience, żebym wieczorem nie budził światłem śpiących domowników. Trochę to dla mnie bardziej upierdliwe niż klikniecie na PDFie i wyszukaniu tego czego mi potrzeba na kompie. To taka zaleta pewnych wynalazków z XXI wieku ;).

Wydawca ma obawy, że spotka go to co Red Impa. Że jakiś niemiecki sklep zrobi wyprzedaż BRASSA za 50 pln, i to załamie sprzedaż u nas w kraju. Ja rozumiem ich obawy. Przyszłość jest niepewna. Tyle, że są firmy które chcą dopieszczać klienta by był zadowolony i miał łatwo. A są takie które działają w warunkach niepewności i stresu twardych praw rynku. Ja wole firmy którym niepewność odniesienia sukcesu nie odbiera chęci na robienia mi dobrze :).

Jestem poważnym, dorosłym człowiekiem i nie rozumiem o co walczysz. Wytłumaczyłem dlaczego polityka wydawnicza Phalanx utrudnia mi zabawę. To dlaczego miałbym się cieszyć z tego, że ktoś mi coś UTRUDNIA skoro są wydawcy którzy mi nie utrudniają? Dlatego właśnie życzę sobie, by Phalanx wydawał po polsku gry które mnie w ogóle nie interesują i tyle. Tobie to nie przeszkadza, no i spoko, ciesz się, że Ci PDF do niczego nie jest potrzebny, ale ja mam inaczej i mi się przydaje.
tsodo
Posty: 124
Rejestracja: 01 maja 2018, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 46 times
Been thanked: 33 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: tsodo »

krecilapka pisze: 23 mar 2020, 13:06
Hardkor pisze: 23 mar 2020, 01:25 Wydawca nie chce ci udostępnić instrukcji, KTÓRĄ POSIADASZ. Tymczasem ty:
"Jesteśmy poważnymi dorosłymi ludźmi"
PDF ma zalety jakich nie ma papierowa instrukcja. Mogę np. sobie szukać zagadnień po słowach, czego nigdy nie zrobię w papierowej. Zresztą wytłumaczyłem dlaczego ja sobie cenię wersje elektroniczną. Gdy chce coś sprawdzić po grze np. czy dobrze grałem bo mi się przypomni. Siedzę akurat przy kompie i sprawdzam w PDFie. Gdy wieczorem natknąłbym się w necie na pytanie o zasady, które mnie do czegoś natchną, i chciałbym je sprawdzać, to musiałbym leźć do pokoju gdzie mi śpi dzieciak a ja trzymam swoje pudła z grami. Musiałbym tą instrukcję wziąć i zamknąć się z nią w łazience, żebym wieczorem nie budził światłem śpiących domowników. Trochę to dla mnie bardziej upierdliwe niż klikniecie na PDFie i wyszukaniu tego czego mi potrzeba na kompie. To taka zaleta pewnych wynalazków z XXI wieku ;).

Wydawca ma obawy, że spotka go to co Red Impa. Że jakiś niemiecki sklep zrobi wyprzedaż BRASSA za 50 pln, i to załamie sprzedaż u nas w kraju. Ja rozumiem ich obawy. Przyszłość jest niepewna. Tyle, że są firmy które chcą dopieszczać klienta by był zadowolony i miał łatwo. A są takie które działają w warunkach niepewności i stresu twardych praw rynku. Ja wole firmy którym niepewność odniesienia sukcesu nie odbiera chęci na robienia mi dobrze :).

Jestem poważnym, dorosłym człowiekiem i nie rozumiem o co walczysz. Wytłumaczyłem dlaczego polityka wydawnicza Phalanx utrudnia mi zabawę. To dlaczego miałbym się cieszyć z tego, że ktoś mi coś UTRUDNIA skoro są wydawcy którzy mi nie utrudniają? Dlatego właśnie życzę sobie, by Phalanx wydawał po polsku gry które mnie w ogóle nie interesują i tyle. Tobie to nie przeszkadza, no i spoko, ciesz się, że Ci PDF do niczego nie jest potrzebny, ale ja mam inaczej i mi się przydaje.
A może przestań płakać w internecie i sobie zeskanuj instrukcję, skoro tak bardzo potrzebujesz wersji elektronicznej ?
Czemu wymagasz, żeby ktoś robił to za Ciebie ?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8756
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2670 times
Been thanked: 2353 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: Curiosity »

tsodo pisze: 23 mar 2020, 13:23 A może przestań płakać w internecie i sobie zeskanuj instrukcję, skoro tak bardzo potrzebujesz wersji elektronicznej ?
Czemu wymagasz, żeby ktoś robił to za Ciebie ?
Po pierwsze, to płaczu żadnego nie zauważyłem. Zawsze tak deprecjonujesz rozmówcę, jak jego poglądy nie zgadzają się z Twoimi?

Po drugie, to skan a dokument PDF to są dwie różne rzeczy. Np. na skanie ciężko wyszukać żądaną frazę.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: rastula »

można zeskanowac z OCR, tylko trzeba cracka ściągnąć do programu , bo przecież chyba nie zapłacić...złodziejom jednym :D...
ODPOWIEDZ