Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Zielony123
Posty: 146
Rejestracja: 03 sty 2020, 18:08
Has thanked: 28 times
Been thanked: 25 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Zielony123 »

Witam,
Pytanie do wyjadaczy LOH: powoli chodzi mi po głowie ta gra i teraz pytanie czy na początek wystarczy sama podstawka czy raczej szukać na start z jakimś dodatkiem?

Pozdrawiam
ta.skunk.manitou
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 26 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Zielony123 pisze: 19 mar 2020, 22:59 Witam,
Pytanie do wyjadaczy LOH: powoli chodzi mi po głowie ta gra i teraz pytanie czy na początek wystarczy sama podstawka czy raczej szukać na start z jakimś dodatkiem?

Pozdrawiam
Wszyscy wyjadacze mają dodatki lub chociaż SG z KS, a to czy będziesz zainteresowany dodatkami dowiesz się grając w podstawkę... która bez dodatków ma w sobie bardzo dużo grywalności.
Natomiast polecam grać w 4 osobowym składzie, by poznać potencjał tej gry.
Obawiam się, że dodatki i tak mogą być bardzo trudno osiągalne już teraz, natomiast podstawka jest za to w bardzo fajnej cenie.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Zielony123 pisze: 19 mar 2020, 22:59 Witam,
Pytanie do wyjadaczy LOH: powoli chodzi mi po głowie ta gra i teraz pytanie czy na początek wystarczy sama podstawka czy raczej szukać na start z jakimś dodatkiem?

Pozdrawiam
Polecam szukać podstawki samej na początek albo po prostu zagrać w jakimś barze. Ja kupiłem gre po gameplayach na YT, bardzo mi podeszła, więc potem bez mruknięcia okiem kupiłem SG oraz dodatki wszystkie.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Zielony123
Posty: 146
Rejestracja: 03 sty 2020, 18:08
Has thanked: 28 times
Been thanked: 25 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Zielony123 »

Co takiego wprowadza dodatek SG: Warlord box?
Czy oprócz zestawu kolejnego gracza wprowadza jeszcze jakieś mechaniki które zmieniana rozgrywkę.
Co się bardziej opłaca kupić: warlord box czy inne dodatki : atlas, Lord od the sun?
rowerzysta37
Posty: 25
Rejestracja: 05 gru 2018, 18:15
Lokalizacja: Lędziny

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: rowerzysta37 »

A gra ktoś solo?
Jak sprawuje się w tej grze wariant solo? Jest satysfakcja z rozgrywki?
Attan
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2018, 12:22
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Attan »

Taaak, grałem solo i mega dobra zabawa. Udało mi się dopiero po około 10 razach przejść wariant solo. Polecam
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Zielony123 pisze: 26 mar 2020, 11:26 Co takiego wprowadza dodatek SG: Warlord box?
Czy oprócz zestawu kolejnego gracza wprowadza jeszcze jakieś mechaniki które zmieniana rozgrywkę.
Co się bardziej opłaca kupić: warlord box czy inne dodatki : atlas, Lord od the sun?
Bardzo dużo rzeczy. Ogółem z pamięci
Dodatek Chronos- tryb 1 vs all, gdzie ten 1 steruje ogromnym potworem
Nowy monument- Posejdon, który dodaje żegluge oraz porty (słabe dość) I CO WAŻNE kawałek mapy jako 5 gracz (ogółem jest to atlantyda)
Monument Hefajstos i dodatek relikty- połączenie artefaktów i kart walki
Monument Hades- wprowadza wrota hadesu, miesjca na mapach gdzie jest coś w stylu najemników oraz mamy możliwość wskrzeszania swoich hoplitów
Dodatkowe potwory i questy
Dodatkowi- nowi bohaterowie
Puszka pandory- nie wiem co tam jest i chyba niech lepiej nikt nie spoileruje

szczerze mówiąc nie pamiętam więcej, mega polecam sobie dokupić bo daje ogrom nowych rzeczy.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
rowerzysta37
Posty: 25
Rejestracja: 05 gru 2018, 18:15
Lokalizacja: Lędziny

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: rowerzysta37 »

A te dodatki w SG: Warlord Box można wykorzystać w grze solo? Czy tylko są przeznaczone dla większej liczby osób?
Gram głownie solo i nie wiem czy kupić grę.
Attan
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2018, 12:22
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Attan »

Nie, one do rozgrywki solo nic nie dadzą.
rowerzysta37
Posty: 25
Rejestracja: 05 gru 2018, 18:15
Lokalizacja: Lędziny

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: rowerzysta37 »

I jeszcze zapytam czy te wszystkie postacie: Hades, Posejdon, Hefajstos, Potwory i inne postacie można wszystkie razem wyłożyć na planszę, czy odgrywa się scenariusze w których jest tylko 1 postać mitologiczna?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

rowerzysta37 pisze: 26 mar 2020, 13:04 I jeszcze zapytam czy te wszystkie postacie: Hades, Posejdon, Hefajstos, Potwory i inne postacie można wszystkie razem wyłożyć na planszę, czy odgrywa się scenariusze w których jest tylko 1 postać mitologiczna?
Nie wiem jak wygląda gra solo, ale grając z innymi osobami to jest zalecane, by korzystać z jednego dużego dodatku na raz. Ale dużo osób wymienia sobie i korzysta z paru jak ogarniają już grę
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Attan
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2018, 12:22
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Attan »

Jak grasz solo to tylko podstawka. Jak masz większą liczbę graczy, to dodatek. Z pasagami z dodatków jest tak że przeważnie dokładasz 4 monument do standardowego Hermesa Ateny i Zeusa. Można bawić się w wariacje i wymieniać jednego na innego itp. Wg mnie jak trasa na 3 monumenty i dorzucić 4go Apolla + opcje ulepszania armii z dodatków to jest już tyle do roboty i zapamiętania że więcej nie ma sensu. Lepiej zagrać kilka razy z różnymi opcjami niż ładować wszystko na stół na raz (czego nie rekomendują w instrukcji).
ta.skunk.manitou
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 26 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Na chwile obecną najbardziej mi się podobał Apollo (z muzami), za raz potem Atlas z przeciążeniem.
Posejdon rzeczywiście nic specjalnego... można go dać po prostu w zastępstwie Ateny jak jest 5 lub 6 graczy.

Plansza na 6 graczy i Troja - bardzo fajne :) chociaż wcale ta Troja aż tak powerna nie jest.
Hades / Hefajstos / Relikty ... czy ktoś to testował w wiekszym gronie i może się wypowiedzieć?

Nie łatwo teraz zebrać ekipę 4-6 osób do takiej gry z ogólnie znanych powodów... i nie wiadomo kiedy będzie można, więc też rozważam wariant solo, natomiast nie mam raczej teraz wszystkich żetonów X z cyferkami z tyłu, na bank kilka mi się zgubiło, a AR oczywiście totalnie mnie zlał jak spytałem czy mogą mi dosłać :(
Attan
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2018, 12:22
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Attan »

ta.skunk.manitou pisze: 26 mar 2020, 18:26 Na chwile obecną najbardziej mi się podobał Apollo (z muzami), za raz potem Atlas z przeciążeniem.
Posejdon rzeczywiście nic specjalnego... można go dać po prostu w zastępstwie Ateny jak jest 5 lub 6 graczy.

Plansza na 6 graczy i Troja - bardzo fajne :) chociaż wcale ta Troja aż tak powerna nie jest.
Hades / Hefajstos / Relikty ... czy ktoś to testował w wiekszym gronie i może się wypowiedzieć?

Nie łatwo teraz zebrać ekipę 4-6 osób do takiej gry z ogólnie znanych powodów... i nie wiadomo kiedy będzie można, więc też rozważam wariant solo, natomiast nie mam raczej teraz wszystkich żetonów X z cyferkami z tyłu, na bank kilka mi się zgubiło, a AR oczywiście totalnie mnie zlał jak spytałem czy mogą mi dosłać :(
Dosłać czy kupić? Skoro zgubiłeś to wypadałoby kupić ;) jakby dosłali za free to świadczy tylko o ich fajnym podejściu do klienta ale umówmy się ze to nie ich wina że ktoś coś stracił :)
- do gry solo możesz zrobić 24 nowe żetony, wystarczy markerem opisać np. 1 groszówki. Sprawdzi się tak samo kiedy będziesz losował je z jakiegoś woreczka i myślę że koszt nie jest porażający ;)
Pozdrawiam
Attan
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2018, 12:22
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Attan »

Tak przy okazji lekki offtop ale rozgrywam sam kronos vs 2 bohaterów żeby poznać zasady i powiem szczerze że Kronos zdarzył się wyzwolic, na planszy są 4 potwory, 1 monument całkowicie zniszczony a bohaterowie nie mają nawet żadnej cechy zwiększonej do 2 i tym samym nie mogą podjąć się realizacji zadania. Ogólnie są w bardzo kiepskiej sytuacji.
To 1 taka rozgrywka i skupiałem się na Kronosie ale co do bohaterów też starałem się wykonywac jak najlepsze posunięcia.
Narazie mam takie wrażenie że aby pokonać Kronosa będzie potrzeba super kooperacja i dużo szczęścia...
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: 13thcaesar »

Attan pisze: 28 mar 2020, 08:30 Tak przy okazji lekki offtop ale rozgrywam sam kronos vs 2 bohaterów żeby poznać zasady i powiem szczerze że Kronos zdarzył się wyzwolic, na planszy są 4 potwory, 1 monument całkowicie zniszczony a bohaterowie nie mają nawet żadnej cechy zwiększonej do 2 i tym samym nie mogą podjąć się realizacji zadania. Ogólnie są w bardzo kiepskiej sytuacji.
To 1 taka rozgrywka i skupiałem się na Kronosie ale co do bohaterów też starałem się wykonywac jak najlepsze posunięcia.
Narazie mam takie wrażenie że aby pokonać Kronosa będzie potrzeba super kooperacja i dużo szczęścia...
Ja mam jedną rozgrywkę z Kronosem za sobą - na 2 graczy. Mój 10-letni syn grał Kronosem. Bardzo szybko uwolnił się z łańcuchów i rozwalił wszystkie 3 Monumenty wygrywając grę.
Ten tryb chyba jest bardziej przeznaczony na większą liczbę graczy, bo 1vs1 raczej nie ma szans.
Attan
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2018, 12:22
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Attan »

13thcaesar pisze: 28 mar 2020, 16:53
Attan pisze: 28 mar 2020, 08:30 Tak przy okazji lekki offtop ale rozgrywam sam kronos vs 2 bohaterów żeby poznać zasady i powiem szczerze że Kronos zdarzył się wyzwolic, na planszy są 4 potwory, 1 monument całkowicie zniszczony a bohaterowie nie mają nawet żadnej cechy zwiększonej do 2 i tym samym nie mogą podjąć się realizacji zadania. Ogólnie są w bardzo kiepskiej sytuacji.
To 1 taka rozgrywka i skupiałem się na Kronosie ale co do bohaterów też starałem się wykonywac jak najlepsze posunięcia.
Narazie mam takie wrażenie że aby pokonać Kronosa będzie potrzeba super kooperacja i dużo szczęścia...
Ja mam jedną rozgrywkę z Kronosem za sobą - na 2 graczy. Mój 10-letni syn grał Kronosem. Bardzo szybko uwolnił się z łańcuchów i rozwalił wszystkie 3 Monumenty wygrywając grę.
Ten tryb chyba jest bardziej przeznaczony na większą liczbę graczy, bo 1vs1 raczej nie ma szans.
Ja też tak gram ale rozumie że Ty grałeś 2 bohaterami...? Tryb kooperacji musi być trudny i spróbuję takich symulacji zrobić z 10 żeby sprawdzić czy balans rzeczywiście jest zachowany.

Kiedy grałem 1 raz solo to tez szybciutko dostałem po dupie i dopiero po ponad 10 rozgrywkach udało mi się go ukończyć.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: 13thcaesar »

Attan pisze: 28 mar 2020, 08:30
Ja też tak gram ale rozumie że Ty grałeś 2 bohaterami...?
Tak, ja grałem dwoma Herosami (Odyseuszem i Achillesem).
maro40
Posty: 32
Rejestracja: 11 lut 2016, 10:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: maro40 »

W rozgrywce 3 osobowej bez dodatków Perseusz po zabiciu Hydry i zdobyciu artefaktu Zeusa uzyskał takie combo i bardzo szybko zakończył grę ubiciem 2 dodatkowych potworów - siłę miał na 3 poziomie:
Spoiler:
Macie jakieś pomysły na grę przeciw niemu w takiej sytuacji (może jakiś mechanizm z dodatków) ?
ta.skunk.manitou
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 26 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

maro40 pisze: 06 kwie 2020, 12:44 W rozgrywce 3 osobowej bez dodatków Perseusz po zabiciu Hydry i zdobyciu artefaktu Zeusa uzyskał takie combo i bardzo szybko zakończył grę ubiciem 2 dodatkowych potworów - siłę miał na 3 poziomie:
Spoiler:
Macie jakieś pomysły na grę przeciw niemu w takiej sytuacji (może jakiś mechanizm z dodatków) ?
1. Skoro Perseusz skupia się na polowaniach to można np. zabrać artefakt Zeusa przejmując teren z monumentem.
2. Po za tym, żeby ubić Hydre Perseusz już sam musiał być nieźle przygotowany, lub ktoś mu tą Hydrę wystawił... więc trzeba widzieć co się dzieje za wczasy.
3. Na przyszłość polecam grać zasadą 4 żetonów chwały zamiast 3 ubitych potworów jako jedna z dróg zwycięstwa.
Awatar użytkownika
Gamleer
Posty: 129
Rejestracja: 19 sty 2019, 09:33
Been thanked: 14 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Gamleer »

Bardzo często gram w 3 osoby i jeszcze ani razu nie zabiliśmy Hydry.
- Atak na Hydre
- Budowa monumentu w celu odnowienia akcji polowanie
- Atak na Hydre i zdobycie artefaktu
- Budowa monumentu w celu odnowienia akcji polowanie
- Atak na drugiego potwora
- Budowa monumentu w celu odnowienia akcji polowanie
- Atak na trzeciego potwora
- Budowa monumentu rozpoczyna odliczanie do końca gry

Wygrać można tylko jeżeli żąden z przeciwników nie będze polował na potwory.
Najczęściej wygrywa gracz który wybudował monument.
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2020, 18:30 przez Gamleer, łącznie zmieniany 1 raz.
ta.skunk.manitou
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 26 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Gamleer pisze: 06 kwie 2020, 14:27 Bardzo często gram w 3 osoby i jeszcze ani razu nie zabiliśmy Hydry.
- Atak na Hydre
- Budowa monumentu w celu odnowienia akcji polowanie
- Atak na Hydre i zdobycie artefaktu
- Budowa monumentu w celu odnowienia akcji polowanie
- Atak na drugiego potwora
- Budowa monumentu w celu odnowienia akcji polowanie
- Atak na trzeciego potwora
- Budowa monumentu rozpoczyna oliczanie do końca gry

Wygrać można tylko jeżeli żąden z przeciwników nie będze polował na potwory.
Najczęściej wygrywa gracz który wybudował monument.
To ciekawostka jak ty jestes w stanie nieporanionym i niepodpakowanym na sile bohaterem atakowac co ture na potwory? i chyba każdy w kolejce sie ustawia koło siebie na mapie :D
maro40
Posty: 32
Rejestracja: 11 lut 2016, 10:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: maro40 »

ta.skunk.manitou pisze: 06 kwie 2020, 15:51
Gamleer pisze: 06 kwie 2020, 14:27 Bardzo często gram w 3 osoby i jeszcze ani razu nie zabiliśmy Hydry.
- Atak na Hydre
- Budowa monumentu w celu odnowienia akcji polowanie
- Atak na Hydre i zdobycie artefaktu
- Budowa monumentu w celu odnowienia akcji polowanie
- Atak na drugiego potwora
- Budowa monumentu w celu odnowienia akcji polowanie
- Atak na trzeciego potwora
- Budowa monumentu rozpoczyna oliczanie do końca gry

Wygrać można tylko jeżeli żąden z przeciwników nie będze polował na potwory.
Najczęściej wygrywa gracz który wybudował monument.
To ciekawostka jak ty jestes w stanie nieporanionym i niepodpakowanym na sile bohaterem atakowac co ture na potwory? i chyba każdy w kolejce sie ustawia koło siebie na mapie :D
Napisałem, że:

"...siłę miał na 3 poziomie". Co do ustawiania w kolejce na mapie Perseusz ma zdolność wyboru miejsca na mapie, więc może trafić tam gdzie są potwory.
Awatar użytkownika
Gamleer
Posty: 129
Rejestracja: 19 sty 2019, 09:33
Been thanked: 14 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Gamleer »

Mała modyfikacja:

Bardzo często gram w 3 osoby i jeszcze ani razu nie zabiliśmy Hydry.
- Budowa świątyni daje kapłana
- Atak na Hydre
- modlitwa pod posągiem Zeusa +1 do siły
- Budowa monumentu Zeusa w celu odnowienia akcji polowanie +1 do siły
- Atak na Hydre i zdobycie artefaktu
- modlitwa pod posągiem Zeusa +1 do siły
- Budowa monumentu w celu odnowienia akcji polowanie +1 do siły
- Atak na drugiego potwora
- modlitwa pod posągiem Zeusa +1 do siły
- Budowa monumentu w celu odnowienia akcji polowanie +1 do siły
- Atak na trzeciego potwora
- Budowa monumentu rozpoczyna odliczanie do końca gry

Teraz dobrze? :-)
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 422
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 168 times
Been thanked: 207 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Tachion »

I za każdym razem bez problemu zabijasz potwora? Masz szczęście przy drafcie kart.
ODPOWIEDZ