Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: c08mk »

Wosho pisze: 27 mar 2020, 09:56 Wyglada na spore ulatwienie a Nemesis tez dostaje sporo mocy?
Czy Nemesis sie układa wg trudności? Czy sa rozpisane? Czy korzysta się tylko z nowych czy możma mixować?
U nemesis się wymienia karty na silniejsze (+/- odpowiednik kart "fully evolved" z Legacy).
plisowanka29
Posty: 10
Rejestracja: 23 lut 2020, 10:51
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Aeons end

Post autor: plisowanka29 »

Hej,
Zakupiłam Aeons end, spodziewałam się samych klęsk a tu wygrywam z królowa roju non stop, czy u Was też tak łatwo wygrać? Gram zgodnie z zasadami, bez błędów etc, gra się przyjemnie no ale gdzie tu challenge? Klimat mroczny a czesciej Szczur mnie dobija w bajkowej krainie Everdell niż potwory w Aeons. Wasze wrażenia?
km007tbg12
Posty: 140
Rejestracja: 06 gru 2014, 15:59
Lokalizacja: Sandomierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Aeons end

Post autor: km007tbg12 »

graj z mniejszym życiem np 8 na postać.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 994 times
Been thanked: 433 times

Re: Aeons end

Post autor: KurikDeVolay »

Większość osób które ciągle wygrywały zarzekało się że gra zgodnie z zasadami, a potem "ojeju". Spróbuj upewnić się czy wszystko ok, a potem graj z losowym rynkiem i magami.
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Aeons end

Post autor: Freshus »

Wbrew pozorom przy dobrym mikrozarządzaniu, królowa roju (moim zdaniem) jest najłatwiejszym z nemesis obecnie dostępnych po polsku.

Poza tym spróbuj wariant trudny (nie wiem na którym grasz), ale to zupełnie inny poziom doświadczeń.
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Freshus »

+ dostaje się "randomizer" dla nemesis i wszystkie dotychczas wypuszczone nemesis podzielone są na 4 tiery. Więc najpierw walczymy z teoretycznie najsłabszymi, by na końcu zmierzyć się z tymi najtrudniejszymi, które dodatkowo dopakowane są kartami (z tego co widziałem kilka to naprawdę solidne są).
plisowanka29
Posty: 10
Rejestracja: 23 lut 2020, 10:51
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Aeons end

Post autor: plisowanka29 »

Tak, będę grała na trudnym, bo za łatwo to idzie, wszystko podchodzi gładko :)
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 175 times
Been thanked: 139 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: woytas »

A wiadomo już kiedy można się spodziewać kolejnych dodatków do Aeon's End po polsku?
j_g
Posty: 1982
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 241 times

Re: Aeons end

Post autor: j_g »

U mnie jakoś 80% wygranych (mowa tu tylko o pierwszej podstawce), ale z tego to z 70% na styk (gratulacje dla autora za dobry balans). Z nowych nemezisów to dwa dni temu wziąłem Mrocznego Tytana na warsztat. Pokonany, w specyficznej rozgrywce (wylosowałem do sklepu same klejnoty o koszcie 5 - gratulacje do autora spowodowanie działania gry także w takich warunkach), ale też na styk.

PS. Raz, po dłuższej przerwie od gry, wygraliśmy z kolegą na luziku. Na drugi dzień tknęło mnie, że wystawialiśmy zaklęcia na zamknięte bramy bez względu na to czy były one tknięte w danej turze czy nie.
plisowanka29
Posty: 10
Rejestracja: 23 lut 2020, 10:51
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Aeons end

Post autor: plisowanka29 »

Moja 1sza obserwacja--bardzo łatwo B szybko wszystkie bramy otworzyc
2. Jak podpasuje 1, 2 zaklęcia można je w kółko brać aż się dobije nemerzis
3. Rzadko tracę pkt życia, o wiele częściej G.
To wszystko dotyczy trybu solo.
Grałam wariant z Gnoeworodny trudny i tak 3 na 4 rozgrywki wygrałam. Zaczynam wątpić w fuks.
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Aeons end

Post autor: Freshus »

plisowanka29 pisze: 28 mar 2020, 15:57 Moja 1sza obserwacja--bardzo łatwo B szybko wszystkie bramy otworzyc
2. Jak podpasuje 1, 2 zaklęcia można je w kółko brać aż się dobije nemerzis
3. Rzadko tracę pkt życia, o wiele częściej G.
To wszystko dotyczy trybu solo.
Grałam wariant z Gnoeworodny trudny i tak 3 na 4 rozgrywki wygrałam. Zaczynam wątpić w fuks.
Zależy od maga i tego czy na rynku znajdują się karty umożliwiające wzmacnianie bram. W innym przypadku wyłożenie powiedzmy 3x4 aetheru na bramę lvl 4 to jednak spory koszt i na początku jeżeli będziemy iść mocno w bramy, nie kupując żadnego spellu to dość szybko zaczną nas kąsać miniony.

Grając na gnieworodnego na trudnym i rzadko tracić życia, gdzie 3/6 kart z jego strike decku to bicie życia, a 4 bije G i życie, a na trudnym te striki lubią odpalać się nawet co turę. W innym wypadku dziwię się, że Gravehold stoi jeszcze cały :D. Co prawda Gnieworodny to taki pseudo "turtorial", ale jednak na trudnym wariancie, w dodatku solo... Hmmm... Co znaczy brać w kółko 1, 2 zaklęcia, które podpasowały?

Ja zaczynam wątpić w poprawność prowadzenia rozgrywki, ale może tylko się czepiam :D.

Tak z ciekawości, grając solo (rozumiem, że na jednego maga?) grasz 4 tury gracza 2 nemesis, czy 3 tury gracza 2 nemesis?
plisowanka29
Posty: 10
Rejestracja: 23 lut 2020, 10:51
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Aeons end

Post autor: plisowanka29 »

4 tury gracza 2 nemezis
Zaklęcie 2rany plus dodatkowo 2 jeżeli zapłacisz ładunek, miałam tego zaklęcia dużo, ciągle kupowałam ładunek i ładowałam 3 zaklęcia tego typu na bramy, i tak w kółko aż dobilam Gnieworodnego :D może coś, źle robię, ech no nie wiem
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Aeons end

Post autor: Freshus »

Ok, 4 tury gracza na solo przez wielu uważane jest za najłatwiejszy tryb gry w grze (sam nie wiem, nigdy nie próbowałem). Możliwe, że grasz dobrze, chociaż i tak na ubicie tym spellem potrzebujesz powiedzmy 14-18 ataków (minus parę powiedzmy skubnięć z iskier), a do tego otwarte bramy +1 dmg. Trochę tur jednak na to potrzeba, uwzględniając początkowe pójście w ekonomię + ubijanie wyskakujących minionów. Zależy też od tego jak ułożą się karty nemesis. No nie wiem, może i możliwe jednak jakoś taki optymistyczny scenariusz nie chce mi wejść do głowy :D.

Z innej beczki jeżeli rzeczywiście grasz dobrze i nie dostrzegasz możliwości żadnych błędów to warto spróbować innego wariantu. Polecam zacząć od 3 tur gracza i dwóch nemesis :). W takim układzie jest o wiele ciaśniej w mikrozarządzaniu i goręcej jeżeli chodzi o akcję. Z tego też powodu uwielbiam tę grę - każdy może sobie ją dostosować do swojego poziomu i znaleźć wyzwanie.
plisowanka29
Posty: 10
Rejestracja: 23 lut 2020, 10:51
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Aeons end

Post autor: plisowanka29 »

Iskry oczywiście też, inne triki, pod koniec weszłam w te monotonię zbijania i kupowania ładunku etc
Ok, zrobię wariant 3 talii tur :) dzieki
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Aeons end

Post autor: Freshus »

Z chęcią się dowiem jak wrażenia po takiej rozgrywce. Jeżeli nie było okazji do zagrania w większej ilości osób to zachęcam również do próby zagrania solo na dwóch magów. Wbrew pozorom nie ma "dużo więcej ogarniania", gra idzie płynnie, a immersja gry zdecydowanie inna :).
Sawczan
Posty: 45
Rejestracja: 13 lut 2019, 11:52

Re: Aeons end

Post autor: Sawczan »

Wariant 3 tur gracza jest podstawowym wariantem solo... Także granie na 4 tury, jest trybem ułatwiającym znacznie... To tak jak granie w dwie osoby, tylko jeszcze łatwiej, bo można sobie w miarę dokładnie zaplanować. Na 3 tury to już jest całkowicie inna sprawa, chociaż Gniewko i Królowa są zdecydowanie łatwiejsi wg. mnie niż Pożeracz czy Maska... Do solo są też można powiedzieć niektórzy magowie "lepsi", inni stanowią większe wyzwanie, także jeśli masz tak łatwo nadal przy trzech turach, zrób sobie challenge przejścia każdą postacią.

Jeszcze tylko dodatkowe pytanie, czy aby na pewno w żadnym momencie podczas gry nie zmieniasz kolejności kart? Bo ja na początku myślałem, że mogę sobie ustalać kolejność kart na stosie kart odrzuconych i przed zmianą ze stosu odrzuconych, na aktualny ustalałem sobie kolejność i dopiero po 2 rozgrywkach doczytałem, że tak nie wolno i zaczęło się robić ciekawie... Kolejność rozgrywania tury gracza też jest na 100% poprawna? Jeśli na pewno wszystko się zgadza, instrukcja przeczytana dodatkowe 2 razy, rozgrywasz 3 tury solo, i każdą postacią niszczysz każdego bossa, to jesteś mistrzynią tej gry i powinnaś się przerzucić na zawodowstwo :mrgreen:
Sprzedam: Warhammer Inwazja, Gateway Driver.
Awatar użytkownika
vagus
Posty: 27
Rejestracja: 26 sie 2017, 08:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: vagus »

Ma ktos może pomysł jak samodzielnie zrobić przegrody do kart w standardowej wyprasce ? Nie chce kupować insertu a wydaje mi się że same takie przegrody ułatwia dużo set up
Sprzedam/wymienię: Aquatica, londyn, mini cywilizacja, kimono
imrowai
Posty: 150
Rejestracja: 09 lis 2018, 21:29
Has thanked: 22 times
Been thanked: 16 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: imrowai »

Płyta kartonowa piankowa + klej. Ja na początku też myślałem by wykorzystać wyprawkę, ale na dłuższą metę to się chyba nie sprawdzi
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3357
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 2020 times

Re: Aeons end

Post autor: Ardel12 »

Moim zdaniem z dobrym układem(mag/sklep) da się każdego nemesis ubić na poziomie normal na luzie. Ja przejechałem podstawkę i dwa pierwsze dodatki na poziomie normal w dwie osoby w sumie na luzie. Liczba przegranych max na poziomie 10%. Grałem przy użyciu stronki do losowania rynku oraz magów pod konkretne układy, z których próbowałem wszystkie. Na poziomie trudnym wyzwanie oczywiście rośnie, ale nie dane mi było wielu partii na nim zagrać(gra mnie po prostu znudziła).

Biorąc pod uwagę granie solo na 4 tury gracza, to nie ma co się dziwić wrażenia łatwizny.
Telchar
Posty: 24
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:44
Been thanked: 1 time

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Telchar »

Ja na normalu nawet nie próbowałem, poza pierwszą grą. Na trudnym jest wypas.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Aeons end

Post autor: c08mk »

Ardel12 pisze: 29 mar 2020, 21:10 ...
Biorąc pod uwagę granie solo na 4 tury gracza, to nie ma co się dziwić wrażenia łatwizny.
Jak dla mnie to na 3 tury gracza w grze solo nie ma czasu na nic. Wygrać można jak się ręcznie ustawi market i wybierze maga do konkretnego nemezis. Na 4 karty z kolei faktycznie jest łatwo. Najlepszą opcją dla mnie póki co jest granie na 4 tury gracza plus na wyższym poziomie trudności z maty nemezis. W ten sposób jest czas na zabawę z rozwojem talii, a gra nie zawsze kończy się sukcesem.
sasquach
Posty: 1832
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 587 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

Jeśli dobrze się bawisz jednym magie to spoko. Ale osobiście polecam granie solo na dwóch magów. Dochodzi sporo ciekawych interakcji, a i poziom trudności jest wyrównany.

Co do solo i 4 kart gracza to możesz spróbować grać z kartą blitz (była dodawana na KSie AE Legacy). Wsadzasz ja zamiast jednej z kart nemesis i w momencie wyciągnięcia rozgrywasz dodatkową fazę główna nemesis, a potem całą turę nemezis (czyli nemesis ma dwie fazy główne).
piotrlenda
Posty: 20
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:16
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: piotrlenda »

Ktos juz po ekspedycjach z The New Age? Jak wrazenia? Jak dla mnie nowe mechaniki magow i nemesis na duzy plus. Warstwa graficzna na najwyzszym poziomie. Najlepszy Aeon's jak do tej pory?
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Wosho »

Dobrze wiedziec, zamówiłem New Age i ten nowy caly zestaw, a na razie gramy sobie Legacy :)
sasquach
Posty: 1832
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 587 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

Też czekam na swój New Age i liczę na dużo. Bo po Legacy zwykły AE to trochę wersja demo. Niby wszystko fajnie, ale brakuje mi tego poczucia rozwoju z Legacy.
ODPOWIEDZ