On Mars (Vital Lacerda)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 300 times
Been thanked: 98 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: MataDor »

Cześć
Przyznam że mam 5 Lacerd i to moje ulubione gry, ale do żadnej nigdy nie zasiadłem solo ani nie grałem też żadnej 1vs1 (i raczej nigdy nie zagram). Jego gry zaczynają się dla mnie od 3ch graczy. Dopiero wtedy zaczyna prawidłowo działać wiele mechanizmów gry, te gry opierają się generalnie na interakcji. A im więcej zmiennych (ruchów innych graczy które wpływają na to co ty możesz/nie możesz zrobić) tym ciekawiej.
Tak więc przykro mi ale nie mam żadnego doświadczenia w graniu solo w jego gry. Niestety nie pomogę w tej sprawie.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2020, 14:53 przez MataDor, łącznie zmieniany 1 raz.
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
patrykvel
Posty: 21
Rejestracja: 01 lis 2017, 19:04
Has thanked: 1 time

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: patrykvel »

Moja pierwsza rozgrywka była właśnie solo, czyli odrazu z grubej rury.
Jeżeli chodzi o trudność, to trochę zajmie opanowanie automat, bo posiada kilka kluczowych zmian względem normalnego użytkownika, oraz wykonuje pare dodatkowych rzeczy np. przy podniesieniu poziomu LSS. Tryb ogólnie ciekawy, ale do łatwych się nie zalicza.
michalku

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: michalku »

Matador dzieki.
Patryk, mi chodzi wlasnie o to, zeby gra byla zajmująca solo i moze byc ciezka. Wazne zeby byla angazujaca. Dlatego podalem przyklady. Ciekaw jestem czy jest bardziej jak moje ulubione Project Gaja wlasnie, czy tez, jak nie trafiajace do mnie Anachrony. Jakiegos Lacerde chcialem w koncu miec. Mialem kupowac Lisboę, ale pomyslalem ze poczekam na OnM i teraz kombinuje.
patrykvel
Posty: 21
Rejestracja: 01 lis 2017, 19:04
Has thanked: 1 time

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: patrykvel »

Myśle, ze ze względu na temat bardziej odnajdziesz się w On Mars.
Co zauważyłem już podczas pierwszej rozgrywki, o ile sama gra ma multum małych zasad i zależności, to same akcje są proste i tematyczne przez co szybko zaczynasz łapać połączenia między nimi i planować swoje kolejne ruchy.
Na youtubie znajdziesz rozgrywkę solo z gry, obejrzyj i zobacz czy pasuje.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4101
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: brazylianwisnia »

W on mars solo jeszcze nie gralem ale gralem w pozostale tytuly Lacerdy i najlepiej dla mnie wypada Lisboa. Jest ciężko, przyjemnie i gra nic nie traci z kombinowania.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
sasquach
Posty: 1839
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 936 times
Been thanked: 588 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: sasquach »

Mi solo w On Mars nie podeszło. Niestety automa nie stanowi dużego wyzwania. Potrafi się pod koniec zablokować na orbicie i zdobywa ujemne punkty kupując projekty których nie zbuduje. Są wprawdzie wyższe poziomy trudności, ale wiążą się po prostu z dodatkowymi celami. W efakcie nie grasz już w on mars tylko w podobną grę ale z dodatkowymi wymaganiami. Plus w takiej mózgożernej grze konieczność ogarniania automy i celów i jeszcze faktycznego granie to jak dla mnie za dużo.

Ale obecnie na KS jest nowa wersja Kanbana gdzie solo przygotował Dávid Turczi, więc jest szans, że będzie sporo lepsza. Z drugiej strony nie podobało Ci się Anachrony tylko pytanie czy nie podobała Ci się ogólnie gra, czy konkretnie tryb solo. Ja osobiście bardzo lubię automy Davida bo dają najlepsze odczucie grania z żywmy przeciwnikiem. Takim którego ruchy do pewnego stopnia możesz przewidzieć i im przeciwdziałać.
michalku

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: michalku »

Dzieki panowie za cenne uwagi. Nie było jednoznacznego 'za', a to juz cos dla mnie znaczy. Dam sobie jeszcze troche czasu na obserwacje yt i bgg.

pzdr
M
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: Red Baron »

Czy jest gdzieś w sieci instrukcja pl?
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3076
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 90 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: cezner »

Nie ma (legalnie). Są tylko pomoce gracza na stronie Hobbitów.
Semen
Posty: 127
Rejestracja: 22 lis 2011, 15:01
Has thanked: 25 times
Been thanked: 20 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: Semen »

michalku pisze: 12 lut 2020, 10:58 Czesc,

(...) Jako ze pieniadz za gre jest spory ~400, dlatego chcialbym wiedziec, czy On Mars jest faktycznie tak dobry w rozgrywce jednoosobowej, jak w grupie. Bede wdzieczny za odpowoodz.

Pzdr
M
+1
Podbijam posta z pytaniem o wrażenia i ocenę gry jeśli chodzi o rozgrywkę jednoosobową.
patrykvel
Posty: 21
Rejestracja: 01 lis 2017, 19:04
Has thanked: 1 time

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: patrykvel »

Najlepiej będzie jak sprawdzisz samemu grę na darmowym Tabletopia, albo tabletop simulator.
cCAMILOOo
Posty: 55
Rejestracja: 18 sty 2016, 14:12
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: cCAMILOOo »

Czy reklamował ktoś postrzępione zetony?Jest w ogóle taka możliwość? Powiem tak: ogólnie bym na to pewnie takiej uwagi nie zwrócił, ale mając jeszcze trzy Lacerdy od EGG to kłuję trochę w oczy bo wykonanie tamtych to mistrzostwo świata.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: pan_satyros »

cCAMILOOo pisze: 23 mar 2020, 21:07 Czy reklamował ktoś postrzępione zetony?Jest w ogóle taka możliwość? Powiem tak: ogólnie bym na to pewnie takiej uwagi nie zwrócił, ale mając jeszcze trzy Lacerdy od EGG to kłuję trochę w oczy bo wykonanie tamtych to mistrzostwo świata.
Tak ja, pisz tutaj 'customer-service@eagle-gryphon.com', podeślij im foty, wpiszą Cię na listę do wysyłki poprawionych.
sasquach
Posty: 1839
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 936 times
Been thanked: 588 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: sasquach »

Dotyczy to też osób które kupowały od Hobbitów?
bowie
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 225 times
Been thanked: 63 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: bowie »

Hej. Czy te żetony strzępią się od grania, czy też są takie od razu po wyciśnięciu?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: pan_satyros »

sasquach pisze: 24 mar 2020, 02:34 Dotyczy to też osób które kupowały od Hobbitów?
Tak. Wszystkich.

Niszczeją już przy wyciśnięciu a w trakcie grania tylko się pogarsza :(
Lukas82
Posty: 40
Rejestracja: 14 mar 2018, 14:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: Lukas82 »

Hejka,

Mam drobne pytanie. Jak wygląda "spolszczenie" On Mars? Wszędzie piszą, że jest dołączona polska instrukcja (pytanie czy jest taka sama jak oryginalna, czy to jakieś "amatorskie" tłumaczenie i drukowanie na zwykłym papierze?), ale co z kartami/planszami? One są po angielsku ? Jak wyglądają karty pomocy gracza etc? To nadal jest angielskie, czy Hobbity dorzucają polskie "zasoby" ? Pytam, bo chętnie bym kupił, ale towarzystwo, z którym gram jest w 100% polskojęzyczne, więc jakies angielskie opisy kart/plasz w zasadzie dyskwalifikują grę, a szkoda by było.
Wojtek.k
Posty: 275
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 33 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: Wojtek.k »

Instrukcja jest jak oryginalna, choć trafiają się źle przycięte. Pomocy gracza nie ma, można sobie wydrukować z ich strony. Na kartach są tylko nazwy, działanie wytłumaczone ikonami.
_leigam_
Posty: 948
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: _leigam_ »

Instrukcja pl nie jest na zwykłym papierze, ale na dużo gorszym niż oryginalna.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: Pan_K »

_leigam_ pisze: 30 mar 2020, 11:44 Instrukcja pl nie jest na zwykłym papierze, ale na dużo gorszym niż oryginalna.
Eeee - bez przesady. Nie widzę jakieś gigantycznej różnicy.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
sasquach
Posty: 1839
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 936 times
Been thanked: 588 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: sasquach »

Pan_K pisze: 30 mar 2020, 11:55
_leigam_ pisze: 30 mar 2020, 11:44 Instrukcja pl nie jest na zwykłym papierze, ale na dużo gorszym niż oryginalna.
Eeee - bez przesady. Nie widzę jakieś gigantycznej różnicy.
Jest tak przynajmniej z 1,5 razy cieńszy jak nie dwa razy. Nie przeszkadza to specjalnie, ale różnicę czuć.

No i oryginalna instrukcja jest w pudełku, więc jak komuś jakość przeszkadza to zawsze można przerzucić się na wersję angielską.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: playerator »

sasquach pisze: 30 mar 2020, 12:46 (...) oryginalna instrukcja jest w pudełku, więc jak komuś jakość przeszkadza to zawsze można przerzucić się na wersję angielską.
Czyli wychodzi na to, że tę polską dokładali zupełnie niepotrzebnie.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
cCAMILOOo
Posty: 55
Rejestracja: 18 sty 2016, 14:12
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: cCAMILOOo »

Dlaczego mówisz niepotrzebnie? A jak ktoś nie zna na tyle ang żeby przejść instrukcje? Ma nigdy nie poznać tak zacnej gry? (zresztą jak każdej od Pana Vitala). Instrukcja jak instrukcja... Teskt ma a jakość da się przeżyć. Jeśli chodzi o jakoś to można by się czepiać komponentów. Te są takie same. Jeśli chodzi o takie pierdoły to zachowujecie się jak żona do męża czemu pije następne piwo. Szczególnie że wersja polska wcale nie jest droższa więc instrukcje dostajecie tak jakby gratis
Lukas82
Posty: 40
Rejestracja: 14 mar 2018, 14:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: Lukas82 »

A mógłby tez ktoś napisać jak wygląda granie z ludżmi, którzy nie fascynują się specjalnie kosmosem albo nie są oblatani w sensie technicznym, np. żona, siostra,....wiem, że to troche szowinistyczne, ale kobiety raczej nie fascynują się wyższością anten kierunkowych nad dookulnymi i jeśli w grze operujemy na nazwach typu radar albo robimy akcje pt. wzmacniamy zasięg anten to dla nich taka gra po prostu moze sie wydawać nudna - wiec z pytaniem dążę do tego czy da się tą grę zaproponować jako jedną z kolejnych planszówek (jak TM), czy raczej wszyscy powinni być nastawieni na to w co grają i próbowac poszuć klmat ? W sumie pytanie troche zasadne, bo koszt pomiedzy 430, a 480 do najnizszych nie należy. A strata za sprzedaż nietrafionej gry bedzie raczej nie mała, szczególnie, że będzie to po próbie/próbach ogrania, a nie po otworzeniu i przeliczeniu czy wszystkie kompoenenty są w ilosci w jakiej maja być.

I BTW. I jak to wygląda dla 2 graczy (nie jhest to wariant okrojony jak 7 cudów/Catan) i tryb automa (czy da sie w to jakos sensownie grac, czy jest to tryb dosć sztuczny i wiecej jest z tym męki niż pożytku). Wiem, że niektórzy już o tym pisali, ale to było ogólnikowo i dość wcześnie, bo po kilku partiach - teraz po prawie 2-3 miesiacach ogarneliście wiecej partii, wiec kazda sugestia jest jak najbardziej cenna, za co z góry bardzo dziękuję :)
patrykvel
Posty: 21
Rejestracja: 01 lis 2017, 19:04
Has thanked: 1 time

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: patrykvel »

Same akcje są intuicyjne. Wybuduj jakiś budynek, przesuń łazika, weź kontrakt. Gra nie wymaga wiedzy technicznej do odpowiedniej strategii.

Sama automa z którą grałem podczas pierwszej rozgrywki nie jest łatwa do kontrolowania, bo oprócz głównych zasad, ma kilka zmodyfikowanych o których trzeba pamiętać. Najlepiej zacząć z kimś.
ODPOWIEDZ