Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: arian »

Moim zdaniem z kompletowaniem od najnowszego może być ciężko o tyle, że przeskakiwanie od razu o cztery cykle, to wchodzenie na poziom wysoki nie tyle jeśli chodzi o poziom trudności, co zastosowane mechaniki. Z tego co zauważyłem, to w każdym cyklu jest tego coraz więcej. Jak wiesz jak coś działało w Dunwich, a w Carcosie jest do tego dodany dodatkowy bajer, to fajnie, bo musisz załapać tę jedną dodatkową rzecz. Jak w Przerwanym Kręgu tych rzeczy dochodzi pięć, to robi się mechaniczne szaleństwo. Ja musiałem poświęcić trochę czasu na ogarnięcie tego, jak działają karty w prologu Przerwanego Kręgu, bo nagle pojawia się cztery-pięć zazębiających się mechanik i musisz o każdej z nich pamiętać, a zaczynasz z wieloma kartami już w grze. Nowy gracz może zrezygnować w takiej sytuacji, bo nie będzie to dla niego żadna przyjemność przedzierać się przez dziesiątki nakłądających się zasad. Wrogowie mają bardziej skomplikowane mechaniki. Badacze mają bardziej skomplikowane mechaniki i więcej zależności. Dla mnie mówienie, że można wchodzić od razu w czwarty cykl, bo nie jest trudniejszy (wygrana/przegrana), to lekkie kłamstwo, bo jest trudniejszy zdecydowanie pod względem ilości zastosowanych mechanik, a więc jednocześnie nowemu graczowi będzie trudniej go rozgryźć. Dochodzą nowe słowa kluczowe, których trzeba się nauczyć, dochodzą nowe wyjątki.

Dla nowego gracza, który wskakuje do czegoś takiego po podstawce to może być bardzo łatwy sposób na zrażenie się do gry, jeśli nie ma dość samozaparcia, żeby to wszystko rozgryzać. Badacze z Dunwich są prostaccy. Ci z Carcosy w sumie też. Ale już Ci z Przerwanego Kręgu są trudniejsi do opanowania, mają dodatkowe talie, mamy guardiana, któremu nie można wrzucić broni, Prestona, którego talię buduje się w oparciu o zasoby, kultystkę z podstawową statystyką dla tej klasy - wolą - wynoszącą 1. To nie jest ten sam poziom trudności. Dla kogoś nowego to jest mechaniczny koszmar i pisanie, że ktoś tam sobie wskoczy po podstawce w aktualny cykl to jest ogromne niedopowiedzenie.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Dhel pisze: 12 mar 2020, 20:49
Zorak pisze: 12 mar 2020, 18:58 Gra się sprzedaje dobrze więc to chyba dobrze. Trzeba czekać na dodruki albo polować na zestawy z 2giej ręki.
Cykle nie są połączone więc można brać te dostępne i nie licząc kart dla badaczy to dużo nie tracimy.
Teraz przeczytałem uważnie, czyli powiedz mi proszę, warto brać podstawkę i ostatni dostępny cykl i kupić ewentualnie duże packi dla zwiększenia puli kart + parę dostępnych mythosow?
Oczywiście że braki nie zachęcają, ale ciężko winić Galaktę bo zamówienie robiła dawno temu. Gdy podobna sytuacja miała miejsce z 1 i 2gim Cyklem to była zbiórka brakujących Mythosów w ramach DnŻ. Teraz na forum Galakty padło że myślą o normalnym pełnym dodruku pierwszego cyklu. Wiem że to trwa ale z uwagi na te działania można być raczej spokojnym. Nawet jeśli ktoś wchodzi w grę po paru latach (super) to lepsza jest sytuacja gdzie wydawca robi w ramach możliwości dodrkuki, niż że od 3 lat ciągle pierwszy druk zalega na sklepowych półkach.

Problem jest taki, że wszystkie dodruki , terminy i ilości dyktuje FFG, a jak pewnie wielu z nas widzi FFG ma ostatnio niezły burdel u siebie.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2449
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 556 times
Been thanked: 272 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Markus »

Tajemnica nowych produktów wyjaśniona.
FFG zapowiedziało gotowe decki z badaczami

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... on-begins/
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Są to gotowe talie plus karty do ulepszeń.

Jak ktoś chce pozmieniać coś inaczej w budowie to deckbuilding jest bardzo prosty. Karty z danej frakcji 0-5 plus karty neutralne 0-5.

Pomysł fajny tylko obawiam się czy nowe karty które tutaj się znajdują, pojawia się również w zwykłych dodatkach? Nie chciałbym mieć duplikatów kart. Powiedzieli ze 80 % kart jest nowych, ale nie znalazłem informacji czy zostaną one dodane w późniejszych deluxach i mythosach.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Jareks1985 »

chyba wejde w ten interes, Podstawka i te talie wystarczą na początek?
micaj
Posty: 52
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:09
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: micaj »

Jareks1985 pisze: 24 mar 2020, 22:41 chyba wejde w ten interes, Podstawka i te talie wystarczą na początek?
Podstawka na bardzo początek tak. Na rzeczone decki trzeba będzie sporo czasu poczekać.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

kozz84 pisze: 24 mar 2020, 21:50 Są to gotowe talie plus karty do ulepszeń.

Jak ktoś chce pozmieniać coś inaczej w budowie to deckbuilding jest bardzo prosty. Karty z danej frakcji 0-5 plus karty neutralne 0-5.

Pomysł fajny tylko obawiam się czy nowe karty które tutaj się znajdują, pojawia się również w zwykłych dodatkach? Nie chciałbym mieć duplikatów kart. Powiedzieli ze 80 % kart jest nowych, ale nie znalazłem informacji czy zostaną one dodane w późniejszych deluxach i mythosach.
Powiedzieli ze badacze nie znajda sie w przyszłych cyklach. Mysle ze z duza doza prawdopodobienstwa mozna powiedziec ze karty rowniez. Inaczej kolejne decki sprzedawałyby sie duzo slabiej. Do Arkham można wymyslac tyle kart co do Magica wiec nie maja powdu by kombinowac. Biore wszystkie 5. Szczegolnie ze do jesieni, przed tym ma wyjsc tylko ostatni mythos i powrto ZE.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
micaj
Posty: 52
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:09
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: micaj »

brazylianwisnia pisze: 25 mar 2020, 00:41
kozz84 pisze: 24 mar 2020, 21:50 Są to gotowe talie plus karty do ulepszeń.

Jak ktoś chce pozmieniać coś inaczej w budowie to deckbuilding jest bardzo prosty. Karty z danej frakcji 0-5 plus karty neutralne 0-5.

Pomysł fajny tylko obawiam się czy nowe karty które tutaj się znajdują, pojawia się również w zwykłych dodatkach? Nie chciałbym mieć duplikatów kart. Powiedzieli ze 80 % kart jest nowych, ale nie znalazłem informacji czy zostaną one dodane w późniejszych deluxach i mythosach.
Powiedzieli ze badacze nie znajda sie w przyszłych cyklach. Mysle ze z duza doza prawdopodobienstwa mozna powiedziec ze karty rowniez. Inaczej kolejne decki sprzedawałyby sie duzo slabiej. Do Arkham można wymyslac tyle kart co do Magica wiec nie maja powdu by kombinowac. Biore wszystkie 5. Szczegolnie ze do jesieni, przed tym ma wyjsc tylko ostatni mythos i powrto ZE.

Z tym, że "ma wyjsc" brałbym spory margines. Niemniej brać trzeba, jak tylko wyjdą. :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Moim zdaniem nawet jak bedzie pandemia to wkoncu zaczna wydawac bo broniac sklepy lokalne taka polityka sami za bardzo oberwa. Teraz przekladaja bo i tak nic im to nie robi - maja przerwe w nowych produkcjach ktora wypadnie na lato z powodu sytuacji ktora byla w chinach wiec efektywnie przesuwaja przerwe z lata na teraz.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
picollo
Posty: 26
Rejestracja: 20 gru 2018, 15:46
Been thanked: 6 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: picollo »

Ma wyjść ostatni Mytos, Blob, Barkham, Powrót do ZE, te talie badaczy i nowy cykl. Więc to nie jest wcale tak mało.
micaj
Posty: 52
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:09
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: micaj »

Ostatni cykl przesunięty o miesiąc. Innsmouth bliżej jesieni. To z wczoraj czy przedwczoraj oficjalna informacja. Niemniej sporo w planach i linia wydawnicza żyje.

Ciekawe czy karty z deckow osobnych bedą w mythosach kolejnych, czy nie. Choć znając politykę ffg, to nie będzie. :)
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: skiba »

micaj pisze: 26 mar 2020, 12:32 Ciekawe czy karty z deckow osobnych bedą w mythosach kolejnych, czy nie. Choć znając politykę ffg, to nie będzie. :)
Wydaje mi się, że na streamie powiedzieli, że nie będzie powtórek w przyszłości ;-)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: skiba »

I bum, tydzień od streamu FFG mija i Galakta zapowiada talie badaczy: http://galakta.pl/talia-poczatkowe-bada ... zapowiedz/

<3
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
litk
Posty: 848
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: litk »

Macie jakies niedrogie pomysly na przechowywanie kart? Moze jakies pudelka w formacie jak z powrotow, idzie gdzies cos takiego kupic? Jak wy to ogarniacie, nie mam gdzie juz tego trzymac, 3 pudelka z powrotow nie wystarczaja juz.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Golfang »

litk pisze: 31 mar 2020, 17:54 Macie jakies niedrogie pomysly na przechowywanie kart? Moze jakies pudelka w formacie jak z powrotow, idzie gdzies cos takiego kupic? Jak wy to ogarniacie, nie mam gdzie juz tego trzymac, 3 pudelka z powrotow nie wystarczaja juz.
Ja zrobiłem sobie pudło po butach żony - botki (takie średnie butowe pudełko). Środek przygotowałem sam z płyty piankowo-papierowej. Wyszło bardzo tanio :)
Zmieściło podstawkę 2x + 3 pełne zestawy Dunwich + Zapominana Era + Carcossa - wiecej już się nie zmieści.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

litk pisze: 31 mar 2020, 17:54 Macie jakies niedrogie pomysly na przechowywanie kart? Moze jakies pudelka w formacie jak z powrotow, idzie gdzies cos takiego kupic? Jak wy to ogarniacie, nie mam gdzie juz tego trzymac, 3 pudelka z powrotow nie wystarczaja juz.
Skrzynia na 3 wina miesci 1500-1700 kart. Kosztuje 35zl + trzeba zmontowac prosty insercik. Nie ma co kombinowac z pudelkami po butach do gry za kilka tys zl.
Obrazek


Obrazek
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kamil018 »

W sumie i tak miałem zapytać, mam skrzynie drewnianą, w której mam 2 ostatnie cykle i wszystkie karty badaczy, pozostałe oddzielne dodatki i cykle tyrzymam w pudłach z powrotów, ale w skrzyni już karty badaczy zaczynają wypierać cykle swoją ilością... Jest jakieś inne rozwiązanie na trzymanie kart badaczy i jednocześnie żeby łatwiej je przeglądać podczas budowania talii a szczególnie pomiędzy scenariuszami? Karty badaczy mam w koszulkach ffg szarych...
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Ja trzymam karty badaczy bez koszulek w duzym segregatorze na karty. Swietnie sie przeglada i oszczednosc na koszulkach.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: skiba »

Skrzynki z internetu po 25 złotych od sztuki: https://skrzynkizdrewna.pl/pl/skrzynka- ... 761-z.html
Insert do środka po 30-parę złotych od sztuki od longmen76.
3 puszki bejcy z Brico Marche po 15 złotych od sztuki.
Kilka wieczorów po godzince/dwie malowania i mamy wynik na zdjęciach:
Spoiler:
Gorąco polecam! :-)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
_leigam_
Posty: 945
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: _leigam_ »

skiba pisze: 01 kwie 2020, 14:03
Insert do środka po 30-parę złotych od sztuki od longmen76.
Insert - mały arkusz sklejki 3mm z chyba castoramy i nożyk do tapet (jak się postara to się utnie) i klej do drewna.

Moja w trakcie robienia (trochę za głęboka):
Spoiler:
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Szybkie pytanie odnośnie do pożeracza snów? Warto grać rownolegle obydwie kampanie? Fajnie się zazębiają? Pytam się, ponieważ nie chce mi się tworzyć 4 talii na raz :)
litk
Posty: 848
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: litk »

Te skrzynki sa mega? Ile kart w nich sie miesci, albo contentu od Arkham tam sie upcha, ile cykli, plus poboczne scenariusze?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Zalezy ile kart koszulkujesz(ja np przestalem koszulkowac lokacje, akty, tajemnice) i jakich koszulek uzywasz. 6 cykli+noc fanatyka raczej wejdzie. Mowa o samych scenariuszach(karty gracza osobno).
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: skiba »

litk pisze: 02 kwie 2020, 19:47 Te skrzynki sa mega? Ile kart w nich sie miesci, albo contentu od Arkham tam sie upcha, ile cykli, plus poboczne scenariusze?
W jedną skrzynię wchodzi 2500 kart w grubych koszulkach na luzie. Na ścisk by 3000 wsadził ;-)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: akahoshi »

Zacząłem dopiero przygodę z AH LCG i nie bardzo mogę się rozeznać w tych zestawach.

Do takiego Dziedzictwa Dunwich jest 6 małych dodatków z mitami tworzących razem kampanię.
Ale jest jeszcze coś takiego jak Powrót Dziedzictwa Dunwich. Co to właściwie jest?

Czy poszczególne cykle łączą się fabularnie jakoś ze sobą? Czy po "przejściu" podstawki można od razu przeskoczyć np. do Przerwanego Kręgu?

I na koniec: na jakiej zasadzie działa druk na żądanie?
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
ODPOWIEDZ