Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: gogovsky »

Dzemi pisze: 14 sty 2020, 10:52 Dokładnie tak, a także sam sposób montowania ich na podstawce pozostawia wiele do życzenia. Niektóre z nich trzymają się sztywno, a inne cały czas wypadają. Jedyne wyjścia to chyba sklejenie na stałe z podstawką.
utnij bolec kup przeźroczyste podstawki i przyklej:) niebo, a ziemia :)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Oxytocine
Posty: 45
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Oxytocine »

Dzemi pisze: 13 sty 2020, 20:46 Jeśli opcja wystawienia wszystkich jednocześnie nie trafia się w grze to nie jest źle. Dzięki za informację :D

Czekam w takim razie na kontakt ze sklepu, a jak nie to piszę do Galakty.

Jeszcze raz dzięki.
Mnie się trafiła uszkodzona figurka. Grę kupowałam w innym sklepie internetowym, ale kazali kontaktować się od razu z Galaktą. Bez problemu i bardzo szybko dosłali nową figurkę.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: detrytusek »

Co zrobiliście z zestawem konwertującym? Pytanie oczywiście do ludzi, którzy nie mają ed. 1.
Da się to jakoś wykorzystać nie wywalając 400/500 zł na te dwa dodatki z figurkami?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Jareks1985 »

nawet nie musisz obcinać bolców wystarczy, ze sobie ponawiercasz podstawki drylem, przeźroczyste podstawki to muss, wydrukuj sobie liste potworów z Bgg i masz problem rozwiązany.
https://www.ebay.com/itm/Clear-Perspex- ... 4005450143
Awatar użytkownika
grzes19
Posty: 118
Rejestracja: 25 lis 2007, 11:12
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: grzes19 »

detrytusek pisze: 29 sty 2020, 08:21 Co zrobiliście z zestawem konwertującym? Pytanie oczywiście do ludzi, którzy nie mają ed. 1.
Da się to jakoś wykorzystać nie wywalając 400/500 zł na te dwa dodatki z figurkami?
Ja tam kupiłem kiedyś Recurring Nightmares i Suppressed Memories, ale możesz ściągnąć sobie moduł Vassala http://www.vassalengine.org/wiki/Module ... of_Madness, rozpakować (jest to zwykły zip), przeskalować kafelki terenu za pomocą https://letsenhance.io/ (algorytm sztucznej inteligencji, który wykrywa krawędzie, a efekty są znakomite, np. matę do LotR: JiME tak sobie zrobiłem z pliku 2000x2000 px z BGG) i wydrukować. Przynajmniej są tam kafelki terenu z podstawki 1ed (czyli Recurring Nightmares).

Podobno co niektórzy używają kafelków terenu z podstawki 2ed, żeby je jakoś zastąpić, ale to trochę gimnastyka.

Co do potworów, to w zestawie są żetony, które możesz wykorzystać zamiast figurek. Karty bohaterów też masz, tylko figurek brak, ale to nie problem.

Na upartego zaznaczasz w aplikacji, że te rozszerzenia posiadasz i grasz.


BTW - tutaj i tutaj można kupić same figurki (niby, że z żywicy jest tam napisane).
Kolekcja

Liczba 19 w moim nicku to deczko mniej niż mój wiek / 2 ;)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: detrytusek »

Figurki to mnie akurat nie ruszają ale chętnie bym sobie karty postaci wykorzystał. Czyli tylko kafle terenu są potrzebne? Żadne karty nie są wykorzystywane z jedynki ?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
grzes19
Posty: 118
Rejestracja: 25 lis 2007, 11:12
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: grzes19 »

Tylko kafle terenu.

W Recurring Nightmares i Suppressed Memories poza w/w są tylko figurki (i podstawki).
Kolekcja

Liczba 19 w moim nicku to deczko mniej niż mój wiek / 2 ;)
Dzemi
Posty: 5
Rejestracja: 27 lis 2019, 20:40

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Dzemi »

Mały update z mojej strony.

Figurka kultysty dotarła. Sklep w którym zakupiłem grę sam załatwił dosłanie figurki :D

Wczoraj rozegraliśmy pierwszy scenariusz i gra przypadła do gustu także na pewno zostanie na dłużej. Był problem z figurkami ponieważ wypadały z podstawek, ale nie przeszkadzało to jakoś mocno. Dzięki za wszystkie sugestie ich dotyczące na pewno je rozważę.

Przy okazji miałbym do was kilka pytań:
- Podczas gry dla jednej z postaci trafiły się stan ogłuszony i skupiony jednocześnie. Czy w takim wypadku postać powinna otrzymać tylko jeden z tych stanów?
- Czy gra nakazuje nam odrzucić losowy przedmiot to jest on losowany z puli wszystkich przedmiotów czy tylko z puli zwykłych?
- Obecnie rozglądając się za dodatkami do gry znajduje tylko Świątynie Świtu i Ulice Arkham (w cenach niższych niż sama podstawka). O ile ten pierwszy jest w przestępnej cenie to ten drugi jest już 2 razy od niego droższy. Czy warto w pierwszej kolejności kupić ten tańszy czy lepiej zainwestować droższy? A może wiecie coś na temat dodruku dodatków?
Awatar użytkownika
Oxytocine
Posty: 45
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Oxytocine »

Dzemi pisze: 01 lut 2020, 18:44 - Czy gra nakazuje nam odrzucić losowy przedmiot to jest on losowany z puli wszystkich przedmiotów czy tylko z puli zwykłych?
- Obecnie rozglądając się za dodatkami do gry znajduje tylko Świątynie Świtu i Ulice Arkham (w cenach niższych niż sama podstawka). O ile ten pierwszy jest w przestępnej cenie to ten drugi jest już 2 razy od niego droższy. Czy warto w pierwszej kolejności kupić ten tańszy czy lepiej zainwestować droższy? A może wiecie coś na temat dodruku dodatków?
- Z puli wszystkich :)
-Galakta podaje, że w 2020 planowany jest dodruk Przerażających Podróży i Za progiem. Ulice Arkham są "większym" dodatkiem, dlatego cena jest większa. Wybierz ten na który aktualnie możesz sobie pozwolić, a jeśli masz fundusze na oba - to się nie zastanawiaj :) Jeśli gra Ci się podoba, to warto inwestować w dodatki póki są, bo na dodruki trzeba zawsze trochę czekać, a ceny na rynku wtórnym bywają kosmiczne.
RaistlinJedyny
Posty: 50
Rejestracja: 06 wrz 2010, 19:39
Lokalizacja: Morze Spokoju
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: RaistlinJedyny »

Dzemi pisze: 01 lut 2020, 18:44
Przy okazji miałbym do was kilka pytań:
- Podczas gry dla jednej z postaci trafiły się stan ogłuszony i skupiony jednocześnie. Czy w takim wypadku postać powinna otrzymać tylko jeden z tych stanów?
A dlaczego miałaby otrzymać tylko jeden stan? Bierzesz oba i tyle, na postać działa zarówno Ogłuszenie jak i Skupienie.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Jareks1985 »

Czy znacie jakieś tanie zestaw przeźroczystych podstawek do Posiadłości? w linku poniżej znalazłem taki zestaw, czy taniej nie kupię?
https://www.ebay.pl/itm/Clear-Perspex-b ... 1438.l2649
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: vikingowa »

Kupisz bez problemu gdzie indziej cały zestaw poniżej stówki. Na 3trolle dawno temu zakupiłam moje ale nie wiem czy są jeszcze dostępne.
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć co to jest za figurka?

Obrazek

Wydaje mi się, że należy do tego 'pana', ale nigdzie nie widziałem, aby był on rozdzielony na 2 części 😯


Obrazek
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: awawa »

To noga Formless Spawn z przerażających podróży. Dokładnie po drugiej stronie tego potwora na zdjęciu masz miejsce gdzie to przykleić. Sam stwór przed sklejeniem składa się z 3 części o ile dobrze patrze na mojego.
Granie na Bemowie
Faello
Posty: 205
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:53
Has thanked: 29 times
Been thanked: 49 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Faello »

Może i taka była idea, ale nieciekawy pomysł na dużego figsa do tej gry :wink:
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: vikingowa »

awawa pisze: 10 lut 2020, 21:08 To noga Formless Spawn z przerażających podróży. Dokładnie po drugiej stronie tego potwora na zdjęciu masz miejsce gdzie to przykleić. Sam stwór przed sklejeniem składa się z 3 części o ile dobrze patrze na mojego.
Nie trzeba nic kleić tylko wsadzić w "dziurę"😉, trzyma bez problemu. Składa się tylko z tych 2 części...
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: awawa »

Nawet na tym zdjęciu widać, że ta cześć po lewej była klejona (możliwe że już w fabryce, mój jest już złożony ale widać to też wyraźnie), trzecia to właśnie noga. U mnie i tak wszystko siedzi na podstawkach sklejone. Te figurki z PŚ mają fabryczną zdolność do dekompozycji, czy to same w przypadku większych (zwłaszcza te duże z I ed. to mistrzostwo pod tym względem) czy to do opuszczania tych podstawek.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

jediwolf pisze: 05 sty 2020, 00:00 ... dodruk posiada lepszej jakości odlewy...

Coś za coś :) Cytat z FB fanpejdża MoMa:
"So, the core set has a conversion pack that was missed out of one of the more recent prints. Asmodee and FFG are not only ignoring customers but also suppliers (at least in the UK). No timelines for prints whatsoever."

To już wole stare figsy, ALE m.in. z 16 starymi badaczami z "Suppressed..." i "Recurring..." w grze :]
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Jareks1985 »

Yuri pisze: 28 lut 2020, 13:46
jediwolf pisze: 05 sty 2020, 00:00 ... dodruk posiada lepszej jakości odlewy...

Coś za coś :) Cytat z FB fanpejdża MoMa:
"So, the core set has a conversion pack that was missed out of one of the more recent prints. Asmodee and FFG are not only ignoring customers but also suppliers (at least in the UK). No timelines for prints whatsoever."

To już wole stare figsy, ALE m.in. z 16 starymi badaczami z "Suppressed..." i "Recurring..." w grze :]
zestaw konwertujący zawsze możesz dokupic, sporo osób ma i nie potrzebuje
mk20336
Posty: 1553
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: mk20336 »

Urodzinowa Posiadłość Szaleństwa

Planszówki na urodziny to już u nas standard. Tym razem świętowaliśmy u Filipa a nas stole wylądowała Posiadłość Szaleństwa (Drugie Wydanie, z aplikacją). Graliśmy tym razem przeciwko dżungli (scenariusz z dodatku) i było bardzo emocjonująco - zapraszam do krótkiej relacji!

LINK: Urodzinowa Posiadłość Szaleństwa

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Awatar użytkownika
Mulczas
Posty: 89
Rejestracja: 18 lut 2018, 22:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Mulczas »

Witam Wszystkim
https://docer.pl/doc/xsvnxc5
Pod tym linkiem można ściągnąć kafelki mapy z 1 edycji, wydrukować i można grać. Uważam że to niezła i całkiem tania propozycja.
grzes19 pisze: 29 sty 2020, 09:09
detrytusek pisze: 29 sty 2020, 08:21 Co zrobiliście z zestawem konwertującym? Pytanie oczywiście do ludzi, którzy nie mają ed. 1.
Da się to jakoś wykorzystać nie wywalając 400/500 zł na te dwa dodatki z figurkami?
Ja tam kupiłem kiedyś Recurring Nightmares i Suppressed Memories, ale możesz ściągnąć sobie moduł Vassala http://www.vassalengine.org/wiki/Module ... of_Madness, rozpakować (jest to zwykły zip), przeskalować kafelki terenu za pomocą https://letsenhance.io/ (algorytm sztucznej inteligencji, który wykrywa krawędzie, a efekty są znakomite, np. matę do LotR: JiME tak sobie zrobiłem z pliku 2000x2000 px z BGG) i wydrukować. Przynajmniej są tam kafelki terenu z podstawki 1ed (czyli Recurring Nightmares).

Podobno co niektórzy używają kafelków terenu z podstawki 2ed, żeby je jakoś zastąpić, ale to trochę gimnastyka.

Co do potworów, to w zestawie są żetony, które możesz wykorzystać zamiast figurek. Karty bohaterów też masz, tylko figurek brak, ale to nie problem.

Na upartego zaznaczasz w aplikacji, że te rozszerzenia posiadasz i grasz.


BTW - tutaj i tutaj można kupić same figurki (niby, że z żywicy jest tam napisane).
Ubaew
Posty: 5
Rejestracja: 08 lut 2020, 17:38
Been thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Ubaew »

Dzieki Mulczas,

Czy wymiary są juz prawidlowe, czy tez trzeba przeskalowac?
wesolykowal
Posty: 115
Rejestracja: 22 kwie 2011, 11:56
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: wesolykowal »

Siema :)
Parę pytań początkującego, ale technicznych 😃
1. Czym kleić figurki do podstawki?
2. Czym kleić figurki? Niestety jedna nie przetrwała podróży...
3. Czym prostować najlepiej lekko pogięte elementy figurek?
4. Kartoniki z opisem potworów, które włożyłem do podstawek w większości wypadają z nich... jakiś sposób?

Dzięki za odpowiedź wszystkie 😃
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 111
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Dejw87 »

wesolykowal pisze: 02 kwie 2020, 13:24 Siema :)
Parę pytań początkującego, ale technicznych 😃
1. Czym kleić figurki do podstawki?
2. Czym kleić figurki? Niestety jedna nie przetrwała podróży...
3. Czym prostować najlepiej lekko pogięte elementy figurek?
4. Kartoniki z opisem potworów, które włożyłem do podstawek w większości wypadają z nich... jakiś sposób?

Dzięki za odpowiedź wszystkie 😃
1. Super glue
2. Super glue
Tylko nie przesadź z tym klejem ;)
3. Gorąca woda/suszarka, po wyprostowaniu zanurzyć w zimnej wodzie.
4. Trzymaj obok planszy. Wyrzuć te fabryczne podstawki i przyklej figurki do okrągłych, przezroczystych podstawek, np. firmy geek mode.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: arian »

@wesolykowal
Ja też polecam rozwiązanie z przeklejenjem na inne podstawki, bo podstawki nie zasłaniają wtedy tak dużych obszarów planszy. Ale jeśli chcesz, żeby kartoniki nie wypadały, to możesz podłożyć pod każdy kawałek papieru, zwykła kartka z drukarki powinna wystarczyć.
ODPOWIEDZ