Jaka gra Uwego?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Jaka gra Uwego?

Post autor: roadrunner »

Szklany szlak, Nusfjord.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Jaka gra Uwego?

Post autor: tomuch »

Nusfjord jest jedną z bardzo nielicznych gier Uwego, których nie posiadam. Jak się sprawdza?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Jaka gra Uwego?

Post autor: Arek001 »

Arsen pisze: 04 kwie 2020, 01:35 Agricola (obie wersje), Kawerna i Wyspa Skye będą miały dodruk w tym roku. Najprawdopodobniej w okolicach czerwca lub lipca. Sam zaopatrzę się w Kawernę, będzie to moja pierwsza gra od Uwe ;)
Czy to jest oficjalnie potwierdzona wiadomość od Lacerty o dodruku tych gier?
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Jaka gra Uwego?

Post autor: Brylantino »

tomuch pisze: 05 kwie 2020, 16:38 Nusfjord jest jedną z bardzo nielicznych gier Uwego, których nie posiadam. Jak się sprawdza?
Źle! Słodki Jezu, jak kocham Uwe, to w żadną jego grę tak źle mi się nie grało jak w Nusfjord (była to też jego jedyna gra, którą sprzedałem - resztę sobie zostawiam). Polecam sprawdzić przed zakupem, bo reszta przy stole miała bardzo podobne odczucia.
Arsen
Posty: 66
Rejestracja: 21 mar 2019, 19:38
Has thanked: 19 times
Been thanked: 20 times

Re: Jaka gra Uwego?

Post autor: Arsen »

Arek001 pisze: 06 kwie 2020, 10:10
Arsen pisze: 04 kwie 2020, 01:35 Agricola (obie wersje), Kawerna i Wyspa Skye będą miały dodruk w tym roku. Najprawdopodobniej w okolicach czerwca lub lipca. Sam zaopatrzę się w Kawernę, będzie to moja pierwsza gra od Uwe ;)
Czy to jest oficjalnie potwierdzona wiadomość od Lacerty o dodruku tych gier?
Si. Jeśli chodzi o Lacertę to polecam śledzić ich stronę i facebooka, na forum udzielają się w mocno ograniczonym zakresie.
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Jaka gra Uwego?

Post autor: roadrunner »

tomuch pisze: 05 kwie 2020, 16:38 Nusfjord jest jedną z bardzo nielicznych gier Uwego, których nie posiadam. Jak się sprawdza?
Moim zdaniem to przyjemniejsza w rozgrywce, ale może mniej sprawna mechanicznie, wariacja Szklanego szlaku. Sałatka punktowa, w której mniej od danego wyboru liczy się pozostanie przy nim przez resztę gry. Poza podbieraniem sobie kontraktów pasjans. Tempo rozgrywki, dyskretna nutka klimatu i fajne grafiki stanowiły dla mnie plusy, graficznie gra nie przypomina wyprawy do skansenu. Sprawdź i zagraj sam.
Btw. przy moim stole wszystkim podeszło, ale nie uważam takich argumentów za argument ;)
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Jaka gra Uwego?

Post autor: Szpanerski »

Ja cały czas rozważam Kawerne mając już Agricole w którą gra mi się super...główniw dlatego że wiem co mam robić, znam cele...

Kawerna choć kusi jeszcze mnie nie przekonała wlansie przez zbyt duża swobodę...skoro mogę wszystko to czemu nie robić zawsze tego samego gdy wiadomo że to zadziala lepiej niż co inne?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Jaka gra Uwego?

Post autor: brazylianwisnia »

Nie do konca tak to dziala. Masz inne budynki wiec nie zawsze to samo da tyle samo punktow. Mi sie fajnie gralo ale irytacja z bieganiem wokol stolu bo nie widze co tam byla za komnata do wybudowania bylo slabe i dlatego wole Agricole. To jest wlasnie fajne w Uczcie czy Polach Arle ze strategii jest wiele i wcale nie da sie skutecznie grac tlukac to samo jesli grasz z obeznanymi ludzmi. W kawernie tez tak jest choc wbrew pozorom nie ma tam tyle opcji.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ