Orlean (Orleans) - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Orlean- Orleans

Post autor: Nidav »

Chłopów (białe) jest 16, Flisaków (niebieskie) 10, Rycerzy (czerwone) 14, Rzemieślników (brązowe) 10, Uczonych (szare) 14, Handlarzy (czarne) 10, Mnichów (żółte) 14. I do tego 4 zestawy z kolorami graczy u dołu - po jednym Chłopie, Handlarzu, Flisaku i Rzemieślniku.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Orlean- Orleans

Post autor: Pisarka »

Chciałam zapytać o łaźnię wedle polskiej instrukcji - pisze tam, że nie mogę zatrzymać żetonu (z dwóch dociągniętych), jeżeli nie mam wolnego miejsca na rynku.
Pytanie - jak mogę nie mieć wolnego miejsca, skoro do aktywacji łaźni muszę zużyć rolnika?
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Orlean- Orleans

Post autor: Nidav »

Możesz tam sobie ustawić rolnika w poprzednich turach, bo np. nie chcesz go zwrócić do worka albo mieć przygotowaną akcję na którąś z późniejszych tur. Wtedy może dojść do sytuacji (niezbyt prawdopodobnej mimo wszytko), że będziesz mieć pełny rynek po wylosowaniu robotników z worka i nie zużyciu choćby jednego.
Nosiadbt1100
Posty: 387
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Orlean- Orleans

Post autor: Nosiadbt1100 »

Co w przypadku posiadania większej ilości sztuk dodatkowego budynku (np zagroda) - czy na stosie trzymać więcej sztuk, czy tylko jedną?
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Orlean- Orleans

Post autor: Nidav »

Nosiadbt1100 pisze: 03 paź 2020, 14:26 Co w przypadku posiadania większej ilości sztuk dodatkowego budynku (np zagroda) - czy na stosie trzymać więcej sztuk, czy tylko jedną?
Raczej przewidywane jest posiadanie tylko jednego budynku danego typu, więc osobiście bym się tego trzymał, nie dodawał ponadprogramowych budynków do stosu, a wręcz je sprzedał kiedyś przy okazji ;)
ODPOWIEDZ