Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 347
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: dispe »

My graliśmy już kilkanaście razy. Każdy scenariusz to minimum 2 podejścia, bywa że 3. Gra jest dosyć trudna, głównie, kiedy na kartach mitów ciągle losuje się symbol przyspieszający przedwiecznego. Po odkryciu 3 symbolu karty należy zebrać i przetasować i ciągnie się od nowa z "pełnej puli". Gdyby nie to, byłoby ciut łatwiej. No ale dzięki wysokiemu poziomowi trudności jest mega satysfakcja z wygranej. Trzeba dużo wspólnie planować, nie robić żadnych zbędnych akcji i wcześniej opowiednio dobrać drużynę i ich zdolności, najlepiej pod scenariusz ;) Jeśli ktoś to przechodzi bez problemu to podziwiam :)
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: feniks_ciapek »

Moje wrażenie było takie, że marksman jest bardzo potężny. Nie dość, że strzela z odległości, to jeszcze ma multum kostek. Dodać do tego tę zdolność z zamienianiem elder signów na sukcesy i już jest postać, która Wielkiego Przedwiecznego wciąga nosem.
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Arius »

feniks_ciapek pisze: 02 mar 2020, 17:54 Moje wrażenie było takie, że marksman jest bardzo potężny. Nie dość, że strzela z odległości, to jeszcze ma multum kostek. Dodać do tego tę zdolność z zamienianiem elder signów na sukcesy i już jest postać, która Wielkiego Przedwiecznego wciąga nosem.
Ale w sumie jak postać z arcan mastery na trójce walnie przedwiecznego to i bez marksmana zrobi swoje ;)
Awatar użytkownika
muldi
Posty: 52
Rejestracja: 02 lis 2013, 13:46
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: muldi »

W zadawaniu damage'u będzie nieźle. Tylko że...większość scenariuszy wymaga pośpiechu, by wykonać konkretne zadanie (tym samym więcej obszarów poruszania się, czy opcja unikania wrogów nabiera znaczenia). Typowy fighter to must have. Trzeba jeszcze dodać pomysł na built pod konkrenty scenariusz. IMO wiele zdolności się świetnie uzupełnia.
Bandit
Posty: 30
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:45
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Bandit »

Po kilku następnych epizodach gra jest coraz lepsza, wyjaśniliśmy kilka drobnych błędów i nauczyliśmy się kilku taktyk, co nie zmienia faktu że narazie Cthulhu vs gracze 4:2 ale idzie ku lepszemu
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Eskimos »

Mam pytanie do osób co już grały. Warto kupować ten tytuł jeżeli się już ma Horror w Arkham i Posiadłość Szaleństwa. Czy wnosi ta gra coś nowego i oryginalnego do świata Cthulhu?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Eskimos pisze: 07 kwie 2020, 09:22 Mam pytanie do osób co już grały. Warto kupować ten tytuł jeżeli się już ma Horror w Arkham i Posiadłość Szaleństwa. Czy wnosi ta gra coś nowego i oryginalnego do świata Cthulhu?
Nie grałem w HwA, ale dla mnie CDMD to dwa razy lepsza zabawa niz Posiadłość
Różne epizody tworzące interesujaca fabule w locie, zmienni przedwieczni, mnóstwo postaci do wyboru, karty Mythos zmieniające sposób w jaki akcja się toczy... Posiadłosc była dla mnie mega statyczna i kilkanie wszystkiego doprowadzalo mnie do szału, przy tej samej ilosci postaci mozna sie bylo gry nauczyc na pamiec... CDMD duzo lepsze pod tym wzgledem
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: yoyocmg »

Moim zdaniem warto, mam Posiadłość z prawie wszystkimi dodatkami, Horror Arkham LCG, a Eldritcha kiedyś miałem. Death May Die ma zupełnie inny klimat, tutaj nie uciekasz przed zagrożeniem, a szaleństwo Ciebie powoli doprowadza do obłędu, ale też napędza i przez to stajesz się silniejszym, nie jesteś zaszczuty tylko czekasz, aż bardziej oszalejesz i zdobędziesz dodatkowe kostki i umiejętności.

Do tego jest to na prawdę dobra gra z dość szybki set-upem i fajnym budowanie historii. Nie masz jej tam zbyt dużo bezpośrednio w opisie scenariusza, tylko budujesz ją za pomocą kart podczas gry. Oczywiście to nie są jakieś rozbudowane historie, ale czasem układają się fajne w małe historyjki.

Jeżeli miałbyś kupować, to chyba bym polecał jednak poszukać wersję KS.
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Eskimos »

Czekam na wersję PL, ale dzięki za informację. W takim razie się skuszę i ocenie sam ☺️
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: gogovsky »

japanczyk pisze: 07 kwie 2020, 09:35
Eskimos pisze: 07 kwie 2020, 09:22 Mam pytanie do osób co już grały. Warto kupować ten tytuł jeżeli się już ma Horror w Arkham i Posiadłość Szaleństwa. Czy wnosi ta gra coś nowego i oryginalnego do świata Cthulhu?
Nie grałem w HwA, ale dla mnie CDMD to dwa razy lepsza zabawa niz Posiadłość
Różne epizody tworzące interesujaca fabule w locie, zmienni przedwieczni, mnóstwo postaci do wyboru, karty Mythos zmieniające sposób w jaki akcja się toczy... Posiadłosc była dla mnie mega statyczna i kilkanie wszystkiego doprowadzalo mnie do szału, przy tej samej ilosci postaci mozna sie bylo gry nauczyc na pamiec... CDMD duzo lepsze pod tym wzgledem
badaczy w posiadłości jest 40, więc jakie granie na pamięć ?:D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

gogovsky pisze: 07 kwie 2020, 10:13 badaczy w posiadłości jest 40, więc jakie granie na pamięć ?:D
A co wybór badaczy zmienia w scenariuszach?
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 347
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: dispe »

Portal uruchomił przedsprzedaż, jest nawet wersja z krasnalem! 8)
https://portalgames.pl/pl/death-may-die/
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Eskimos »

Cena kosmos, ale jako wierny wyznawca ciężko jest nie kupic i nie wyobrażać sobie jak to będzie wyglądać pomalowane w domu 😜
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 347
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: dispe »

Eskimos pisze: 10 kwie 2020, 18:25 Cena kosmos, ale jako wierny wyznawca ciężko jest nie kupic i nie wyobrażać sobie jak to będzie wyglądać pomalowane w domu 😜
Baardzo lubię tę grę i mam do niej wszystko oprócz tego kolosa ale płacić ok. 700 zł (po odsprzedaniu podstawki za 300) za jedną misję i fajną figurkę żeby sobie wyglądała, to dla mnie przesada, nawet mam tą kasę ale za chwilę ruszają dwie kampanie (Ankh i Nemesis) które chcę wesprzeć i trzeba się trochę ograniczać :P Na szczęście mój sąsiad jest równie zagorzałym fanem i już ma zamówioną więc tak czy siak będę miał okazję zagrać 8)
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Eskimos »

Ja na nic nie czekam, więc mogę poszaleć 😜 swoją drogą Portal rozumiem, że wydaje wszystko naraz co może? Reszta rzeczy do tej gry była KS exlusive?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Eskimos pisze: 10 kwie 2020, 18:59 Ja na nic nie czekam, więc mogę poszaleć 😜 swoją drogą Portal rozumiem, że wydaje wszystko naraz co może? Reszta rzeczy do tej gry była KS exlusive?
Sezon drugi jeszcze zostal, on nie jest KS ex
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

Sezon drugi o ile dobrze zrozumiałem ich Expressy jest uzależniony jedynie od sprzedaży obecnego wypustu. Ja swoją cegiełkę dołożyłem, wziąłem z krasnalem nawet :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 773
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: raphaell7 »

Waham się czy wziąć grę z dodatkami za 499,50 zł, czy dopłacić 700 zł za krasnala ogrodowego :D
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Eskimos »

Ignacy dzisiaj mówił, że spodziewa się, że krasnali już po weekendzie nie będzie, więc spiesz się 😉
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

raphaell7 pisze: 10 kwie 2020, 19:43 Waham się czy wziąć grę z dodatkami za 499,50 zł, czy dopłacić 700 zł za krasnala ogrodowego :D
Nie stracisz na nim. Jeżeli niekoniecznie interesuje Cie gra aż tak, to potraktuj to jako kupię-zagram-sprzedam. I tak nie stracisz, weź na moją odpowiedzialność :)
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2020, 20:40 przez Yuri, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 773
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: raphaell7 »

Yuri pisze: 10 kwie 2020, 20:09
raphaell7 pisze: 10 kwie 2020, 19:43 Waham się czy wziąć grę z dodatkami za 499,50 zł, czy dopłacić 700 zł za krasnala ogrodowego :D
Nie stracisz na nim. Jeżeli niekoniecznie interesuje Cie gra, aż tak to potraktuj to jako kupię-zagram-sprzedam. I tak nie stracisz, weź na moją odpowiedzialność :)
Kupione :)
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

Niemniej wersję z krasnalem zostawili tylko do sprzedaży poprzez własny sklep.
Eskimos pisze: 10 kwie 2020, 18:59 Ja na nic nie czekam, więc mogę poszaleć 😜 swoją drogą Portal rozumiem, że wydaje wszystko naraz co może? Reszta rzeczy do tej gry była KS exlusive?
Przepraszam, dopiero zauważyłem Twoje pytanie. Krasnal i dodatek calutki "Rlyeh Rising" był /jest KS Exclusive. Do sprawdzenia na wspieraczce.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: jediwolf »

A wspominali coś o dodatku Dagon? Widzę, że KS YogSothoth wydają.
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Arius »

A ja chętnie zapoznam kogoś w Wawie z krasnalem celem zagrania tego epickiego scenariusza po kwarantannie :)
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: gogovsky »

dagon jest ks, więc nie będzie raczej :)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
ODPOWIEDZ