Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Eremita »

jrz8888 pisze: 07 kwie 2020, 14:421) Czy gracze mają jakąkolwiek kontrolę nad tym, co się dzieje na planszy? Wiem, że gra zawiera sporą dawkę losowości.
Możesz mieć pewną dozę kontroli gdy zaczniesz ogarniać grę. Świeżakowi wszystko wali się na głowę.
jrz8888 pisze: 07 kwie 2020, 14:422) Czy grając we dwoje koniecznie każdy z graczy musi mieć po dwóch badaczy? Z jakiego powodu jest to zalecane?
Przez niektórych jest zalecane bo gra na czterech badaczy jest na ogół dużo łatwiejsza niż na dwóch.
jrz8888 pisze: 07 kwie 2020, 14:423) Czy EH jest trudniejszy od AH (edycja 2 i 3)? Oczywiście pytanie skierowane do tych, co mają porównanie.
AH2 vs. EH
Dla początkujących poziom trudności podobny.
Dla ekspertów AH2 prostsze bo można je w dużo większym stopniu rozgryźć.
W AH3 mam trochę za mało doświadczenia ale wydaje mi się że bazowy poziom trudności podobny do EH.
Ale z uwagi na skryptowany scenariusz powinno się później robić prostsze jako że wiesz dość precyzyjnie co kiedy może się stać.
jrz8888 pisze: 07 kwie 2020, 14:424) Ile w podstawowej wersji znajduje się scenariuszy? Czy po ich ograniu jest sens do nich wracać?
4 scenariusze. Z samą podstawką ze dwa trzy razy można każdy zagrać zanim się znudzi.
Z dodatkami regrywalność _bardzo_ się zwiększa.
jrz8888 pisze: 07 kwie 2020, 14:425) Czy warto od razu zakupić dodatek Zaginiona Wiedza, ponieważ zupełnie zmienia oblicze gry, czy może lepiej wpierw upewnić się, iż jest to gra dla Nas?
Z punktu widzenia rozgrywki nie ma sensu kupować od razu.
Ze strategicznego możesz kupić, zostawić zafoliowany, i odsprzedać jeśli Ci się gra nie spodoba. To dlatego że często go brakuje w sklepach. Ale to może być zbytnia asekuracja.
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: kelvar »

Eremita pisze: 07 kwie 2020, 15:10
Spoiler:
1. Nad gra da się bardzo dobrze panować przy 4+ badaczach (oczywiście jak jakiś mit mocny nie wejdzie/nie ma się pecha w kościach i kartach).

2. Na dwóch badaczy robi się problem z poruszaniem po mapie (marynarz daje tu fajny bonus, odpowiednie zaklęcie pomaga - o ile jest badacz który to "ogarnia"), ale za to mniej się dzieje na mapie. Na 4 badaczy jak jest dobry skład gra się dużo łatwiej (np. polityk w drużynie robi gigantyczną robotę...). Że facto na więcej badaczy jest on bardzo mocną postacią.

4. Przedwieczni mają swoje karty zadań idę facto te scenariusze to mocne określenie bo wszystko wchodzi praktycznie losowo :) (mają swoje wskazówki, tajemnice, parę twistów zasad i faktycznie dobre jest to, że gra się przeciwko nim zupełnie inaczej:))

5. Według mnie jeśli masz fundusze to pierwszy dodatek to część podstawki (zwłaszcza na więcej badaczy). W podstawce brakuje kart (dosłownie np. Błogosławieństw na więcej graczy zabraknie :P).
Więc jak dla mnie to podstawowka nadaje się do testów (parę potyczek można zagrać), ale potem trzeba od razu zakładać dodatek. Z pierwszym dodatki już jest spoko regrywalność, ale ciągle np. akcja skupienia jest jak dla mnie wycięta z podstawowej gry (nawet karty pomocy są dołączane do dodatków już że skupieniem...).

Więc jak się gra spodoba to dodatek jest niemal konieczny + bardzo pomocny jest choćby wydruk kart pomocy i dodatnie skupienia... (zanim zacząłem dokładać dodatki - miałem właśnie tylko pierwszy - drukowałem karty pomocy i używałem kolorowych kamyków jako skupienia - potem część znajomych długo mówiło o przygotowaniu kamieni, a w sumie byli bardziej klimatyczne niż oryginalne żetony :P)
ponika
Posty: 532
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 232 times
Been thanked: 445 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: ponika »

Zastanawiam się nad dużym dodatkiem do Eldritcha. Mam Zaginioną wiedzę i Tajemnicze ruiny, gram właściwie wyłącznie na 2 osoby albo solo. Kuszą mnie Maski, bo nie mają dodatkowej planszy, a wydaje mi się, że to może wprowadzić wyłącznie więcej zamieszania na stole, z drugiej strony może któryś z pozostałych dodatków ma w sobie coś godnego polecenia?

I drugie pytanie, macie jakieś bajery albo rozwiązania "must have" do polecenia? Coś, bez czego nie wyobrażacie sobie już gry? Mam standy bram, podobnie żetony ekspedycji i podobne stoją w standach postaci, co bajecznie ułatwia orientację na planszy. Nałogowo używam kości K6 zamiast żetonów życia, poczytalności, licznika życia potworów. Myślę nad zakupem organizera z eraptora, wygląda na najwygodniejszy i najbardziej porządkujący ekwipunek postaci. Ktoś ma jakieś sugestie ułatwiające życie?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Tutaj jest wątek, gdzie widać pare usprawnień które wprowadziłem do swojego egzemplarza:

viewtopic.php?f=61&t=60153

Może coś wpadnie Ci w oko.

Ostatnio podmieniłem również planszetki do EH robione na zamówienie. Poszukam ich zdjęć
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Elemenek »

Spoiler:
Kazdy maly dodatek jest dobry i nie wprowadza duzo zamieszania. Maski sa ponoc najslabszym dodatkiem (opinie wieli graczy, sam nie mialem jeszcze okazji zagrac) i w pelni mozesz z niego korzystac dopiero gdy masz juz komplet gry (historie badaczy). Polecam rozejrzec sie za "Miastami w gruzach" super mechanika katastrof dzieki ktorej na planszy duzo rzeczy sie zmienia. Poki co niedostepny w sklepach lecz niedlugo ma byc dodruk.
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: kelvar »

Dodatkowe plansze rozwijają grę - grywałem regularnie z Górami Szaleństwa. Najlepiej mi się grało na 2 badaczy (najbardziej hardcorowo, chyba że na 3 - bo wtedy też jest ciekawie).

Ogólnie ta gra ma tendencje do upraszczania przygody w więcej postaci (np. na 6 osób). Zwłaszcza jak jest mocno dobrany skład (choć osobiście preferowałem "losowanie" postaci - każdy losował dwie i jedna wybierał... Polecam takie rozwiązanie:)).

Ostatnio grałem trochę na telefonie i na 6 postaci robi się miazga z Azatotha :P

Na 6 badaczy wgl jest łatwo (oczywiście karty lubią "docisnąć"), ale jak się wybiera, a nie losuje skład...

Przykład?
1. Polityk - jest OP - zbroi wszystkich, w międzyczasie próbuje przedostać się do miasta gdzie mnoży wskazówki/zabija potwory/zbiera czary (ostatnie preferuje - z nastawieniem na Buenos Aires gdzie robimy "punkt zbiorczy", choć i kilka inkantacji się przyda po drodze:-)). Nie warto bać się pożyczek - oczywiście w pierwszym ruchu ja biorąc, a w drugim spłacając - nie znoszę nim grać jako jedynym badaczem przeze mnie sterowanym bo to nudne :P

2. + 3. Czary-mary... Długo słabo oceniałem, ale robią robotę. Dwie postacie od czarów - cel: zdobycie kilku inkantacji (ochrona "towarzyszy" + odbywanie spotkań badawczych - więcej nie trzeba :P) i lądowanie w Buenos Aires gdzie lądujemy różne rytuały, wzmacniamy wiedzę po zdobyciu czaru + wpływy politykowi, do tego teleport, przywoływanie błogosławieństwa, zdobywanie wskazówek i ewentualnie niszczenie potworów na bramach... Robi się miazga. Najbardziej leży mi tu Medium (przekazuje/pozyskuje wskazówki), fajnie sprawdza się Bibliotekarka (zdobywanie ksiąg, dodatkowy rytuał w czasie odpoczynku), ale jest dużo fajnych postaci w tym zakresie :-) Bardzo uniwersalna jest Kultystka i Szamanka, ale o nich później...

4 + 5 ...ktoś musi walczyć!
Najlepiej sprawdza się Marynarz (duża mobilność!), ja bardziej lubię jednak Włóczęgę (to z Miast w Gruzach), fajnym uzupełnieniem jest Odkrywca (...nie wiem czy dobrze napisałem - Ursula w każdym razie:), ale tak Włóczęga i Odkrywca nie są w pełni do walki więc warto mieć jednego koksa... Jak mamy Marynarza i Włóczęgę/Ursule to jest bajka w szybkości poruszania:-)

6. Ten ostatni. Tutaj albo mobilny albo od czarów (moje typy to Szamanka/Kultystka lub bardziej na mapie - zwłaszcza z dodatkową mapą stawiam na mobilność:-)).

W skrócie: Polityk + 2 magów + 2 wojowników + ...ktoś :P
Oczywiście dostosowujemy pod preferencje i Przedwiecznego. Teraz grając na więcej osób chyba bym usunął po cichu polityka z gry :twisted:
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 87 times
Been thanked: 43 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Yuri pisze: 02 maja 2020, 11:29 Tutaj jest wątek, gdzie widać pare usprawnień które wprowadziłem do swojego egzemplarza:

viewtopic.php?f=61&t=60153

Może coś wpadnie Ci w oko.

Ostatnio podmieniłem również planszetki do EH robione na zamówienie. Poszukam ich zdjęć
I jak z tymi fotkami planszetek? :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

MrAtrion pisze: 06 maja 2020, 14:42
Yuri pisze: 02 maja 2020, 11:29 Tutaj jest wątek, gdzie widać pare usprawnień które wprowadziłem do swojego egzemplarza:

viewtopic.php?f=61&t=60153

Może coś wpadnie Ci w oko.

Ostatnio podmieniłem również planszetki do EH robione na zamówienie. Poszukam ich zdjęć
I jak z tymi fotkami planszetek? :)
Nooooo.... nie mam :) Wysłali mnie do Wrocławia, ale wracam w pt i jak będzie to o ludzkiej porze to zagramy wieczorem z kobitą w "Eldritcha...." to obfotografuje co trzeba i podrzucę tutaj, bo są warte grzechu. Gdybym tego nie zrobił to rzuć proszę macką we mnie :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

My z kobitą gramy i w "Posiadłość..."+wszystkie dodatki i w "Eldritcha..."+wszystkie dodatki i w "Znak..."+wszystkie dodatki i w "Arkham Horror 3ed"+"Śmiertelna...", a i w "Pandemic Czas Cthulhu" się zdarza :) Dodam również, że mocno czekamy na portalowego krasnoluda i "Cthulhu Death May Die" i tam też będziemy okładać Przedwiecznych z przyjemnością :)

Każdą z tych gier kochamy po równo :) Choć - jak pisałem tutaj na Forum - nie ma co na razie porównywać AH3ed do EH, bo gry sa na zupełnie innym etapie wydawniczym/rozwojowym. Jak zamknie sie linia AH3ed to można sie bawić w porównania. Na razie gra "dorasta" i oby "zaliczyła" 4 duże i 4 małe dodatki jak EH. Niemniej już teraz jest to brzdąc znacznej urody jak dla mnie :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
ponika
Posty: 532
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 232 times
Been thanked: 445 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: ponika »

Małe pytanko na boku: czy pudełka od podstawki i dużych dodatków mają te same wymiary?
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Paskuder »

ponika pisze: 08 maja 2020, 14:45 Małe pytanko na boku: czy pudełka od podstawki i dużych dodatków mają te same wymiary?
Tak, nie wiem jak na grubość, ale nawet jak jest jakaś różnica to minimalna.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Paskuder »

Yuri pisze: 06 maja 2020, 22:09 My z kobitą gramy i w "Posiadłość..."+wszystkie dodatki i w "Eldritcha..."+wszystkie dodatki i w "Znak..."+wszystkie dodatki i w "Arkham Horror 3ed"+"Śmiertelna...", a i w "Pandemic Czas Cthulhu" się zdarza :) Dodam również, że mocno czekamy na portalowego krasnoluda i "Cthulhu Death May Die" i tam też będziemy okładać Przedwiecznych z przyjemnością :)
Czy ta twoja kobita nie ma przypadkiem niezamężnej siostry?
Kolega się pyta :mrgreen:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Paskuder pisze: 08 maja 2020, 14:59
Yuri pisze: 06 maja 2020, 22:09 My z kobitą gramy i w "Posiadłość..."+wszystkie dodatki i w "Eldritcha..."+wszystkie dodatki i w "Znak..."+wszystkie dodatki i w "Arkham Horror 3ed"+"Śmiertelna...", a i w "Pandemic Czas Cthulhu" się zdarza :) Dodam również, że mocno czekamy na portalowego krasnoluda i "Cthulhu Death May Die" i tam też będziemy okładać Przedwiecznych z przyjemnością :)
Czy ta twoja kobita nie ma przypadkiem niezamężnej siostry?
Kolega się pyta :mrgreen:
Ma, sztuk 1, niezamężna i nieświadoma jeszcze zagrożeń jakie dla świata niesie Cthulhu&spółka :)
ponika pisze: 08 maja 2020, 14:45 Małe pytanko na boku: czy pudełka od podstawki i dużych dodatków mają te same wymiary?
Takie samiutkie są. A mały dodatek x 2 na wysokość też pasuje do dużego dodatku.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Dhel
Posty: 706
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 470 times
Been thanked: 394 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Dhel »

Yuri pisze: 08 maja 2020, 15:17
Paskuder pisze: 08 maja 2020, 14:59
Yuri pisze: 06 maja 2020, 22:09

Czy ta twoja kobita nie ma przypadkiem niezamężnej siostry?
Kolega się pyta :mrgreen:

Ma, sztuk 1, niezamężna i nieświadoma jeszcze zagrożeń jakie dla świata niesie Cthulhu&spółka :)
Chyba się zakochałem...

Tylko co żonie powiedzieć ?... :lol:
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

MrAtrion pisze: 06 maja 2020, 14:42
Yuri pisze: 02 maja 2020, 11:29 Tutaj jest wątek, gdzie widać pare usprawnień które wprowadziłem do swojego egzemplarza:

viewtopic.php?f=61&t=60153

Może coś wpadnie Ci w oko.

Ostatnio podmieniłem również planszetki do EH robione na zamówienie. Poszukam ich zdjęć
I jak z tymi fotkami planszetek? :)
Voila:

Obrazek

Jeszcze ciepłe z dzisiejszego pojedynku z Ithaquą.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 87 times
Been thanked: 43 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Yuri pisze: 08 maja 2020, 22:15
Voila:

Obrazek

Jeszcze ciepłe z dzisiejszego pojedynku z Ithaquą.
Wow. To jest drukowane 3d? Z Thingiverse?

Karty bez koszulek widzę :P

Z Ithaquą to chyba powinieneś napisać "jeszcze zimne" :D
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

MrAtrion pisze: 08 maja 2020, 23:36 ...
Wow. To jest drukowane 3d? Z Thingiverse?

Karty bez koszulek widzę :P

Z Ithaquą to chyba powinieneś napisać "jeszcze zimne" :D
Szczerze to....nienawidze koszulek :) Używam tylko jak naprawdę MUSZĘ.
Planszetki nie są z druku 3d, a z cięcia laserem :) Zamawiałem w 0box.pl, projektowaliśmy je wspólnie i jak dla mnie sprawdzają się wyśmienicie. Ponadto pasują również idealnie do "Arkham Horror" 3ed.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 87 times
Been thanked: 43 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Mam trochę podobne zdanie odnośnie koszulek, ale niestety EH to chyba jedyna gra, gdzie karty są takie mocne. Reszta mojej kolekcji ma albo bardzo cienkie, albo ogólnie cienkie i z tendencją do "odpryskiwania" rysunku na krawędzi jeśli wiesz o czym mówię :)

Obadam temat planszetek :D Najgorsze jest to zajmowanie miejsca przez grę. A tutaj pionowe prawie ułożenie sporo pomoże. :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

MrAtrion pisze: 08 maja 2020, 23:44 Mam trochę podobne zdanie odnośnie koszulek, ale niestety EH to chyba jedyna gra, gdzie karty są takie mocne. Reszta mojej kolekcji ma albo bardzo cienkie, albo ogólnie cienkie i z tendencją do "odpryskiwania" rysunku na krawędzi jeśli wiesz o czym mówię :)
Dlatego m.in. uwielbiam gry od Flying Frog Productions, mają pancerno-luksusowe wydania :) "Eldritch..." również ma bardzo trwałe karty, nie widze sensu pakowania ich w koszulki.
MrAtrion pisze: 08 maja 2020, 23:44 Obadam temat planszetek :D Najgorsze jest to zajmowanie miejsca przez grę. A tutaj pionowe prawie ułożenie sporo pomoże. :)
Zdecydowanie tak. Pamiętam nasze rozgrywki na początku, a teraz.... no Niebo, a Ziemia w kwestii zajmowanego miejsca.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 87 times
Been thanked: 43 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Na ich stronie są inne planszetki tylko. Tych nie dali : <
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

MrAtrion pisze: 08 maja 2020, 23:51 Na ich stronie są inne planszetki tylko. Tych nie dali : <
Zdjęcie dostali z godzinkę temu, daj im chwile na aktualizacje strony :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 87 times
Been thanked: 43 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Jak tak to nawet i jutro mogę zobaczyć :)

Ostatnio AH3 bardziej ogrywam niż EH. Nie wiem czy uzupełniać dalej kolekcję nawet. Jakaś rada? :P Trochę słaby klimat jak ze wszystkich Przedwiecznych potwory są wrzucane na planszę itd.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

MrAtrion pisze: 08 maja 2020, 23:54 Jak tak to nawet i jutro mogę zobaczyć :)

Ostatnio AH3 bardziej ogrywam niż EH. Nie wiem czy uzupełniać dalej kolekcję nawet. Jakaś rada? :P Trochę słaby klimat jak ze wszystkich Przedwiecznych potwory są wrzucane na planszę itd.
Może zastosuj patent z AH3ed i przygotuj sobie własną talię Potworów i Potworów Unikatowych pod poszczególnych Przedwiecznych? Powinno sporo pomóc :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 87 times
Been thanked: 43 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Yuri pisze: 08 maja 2020, 23:56
MrAtrion pisze: 08 maja 2020, 23:54 Jak tak to nawet i jutro mogę zobaczyć :)

Ostatnio AH3 bardziej ogrywam niż EH. Nie wiem czy uzupełniać dalej kolekcję nawet. Jakaś rada? :P Trochę słaby klimat jak ze wszystkich Przedwiecznych potwory są wrzucane na planszę itd.
Może zastosuj patent z AH3ed i przygotuj sobie własną talię Potworów i Potworów Unikatowych pod poszczególnych Przedwiecznych? Powinno sporo pomóc :)
Czyli do kogo dorzucić Wściekły tłum czy czarownicę? :D

Masz też AH3?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

MrAtrion pisze: 08 maja 2020, 23:58 Czyli do kogo dorzucić Wściekły tłum czy czarownicę? :D

Masz też AH3?
Nie no takich generycznych jak Wściekły tłum przyporządkowałbym do każdego Przedwiecznego. To tylko pomysł sprzed 5 minut, ale chyba rozwiązałby Twój kłopot braku "jednorodności" Potworów.

Tak, mam AH3ed i bardzo sobie chwalę, czekam na nowy dodatek oczywiście.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
ODPOWIEDZ