Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!

Czy chcesz mieć własną kopię gry poprzez zamówienie zbiorowe?

TAK, pewnie że chcę
357
85%
Oczywiście, muszę ją mieć! (ankieta musi mieć min. 2opcje do wyboru ;) )
62
15%
 
Liczba głosów: 419

Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 173 times
Been thanked: 139 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: woytas »

TOMEQ pisze: 21 mar 2020, 22:54 Nie wiem jakich tam programów używasz, ale akurat jest promka na Affiinity.
Do moich potrzeb w zupełności wystarcza mi GIMP, ale to wygląda bardzo interesująco. Muszę się dokładniej przyjrzeć. Nawet nie wiedziałem, że jest takie narzędzie, dzięki za info.
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 253
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 147 times
Been thanked: 85 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: TOMEQ »

Cieszę się.
Dołączyłbym się także do drukowania, ale też i sam sobie chciałbym wydrukować.
Ile tych kart będzie? Czy masz zamiar drukować, czy dawać do drukarni?
Obejrzałem Twoje filmy z warsztatu gier. Bardzo dziękuję, że podzieliłeś się wiedzą.
Dzisiaj ktoś na fejsie wrzucił temat o grze Air, Land and Sea. U nas trudno dostępna. No i sama kwestia ceny... 18 kart za 80,00, jeśli zamówić z zagranicy no to powiem lekko nie jest. No i dodatkowo rozwiązała się rozmowa, że ktoś ma screeny do druku, więc już całkowicie mnie to zainteresowało.
Więc tak BTW, czekam na następne filmy z warsztatu, i kolejne info o LE Wiesiek edyszyn.
Pozdro
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 253
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 147 times
Been thanked: 85 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: TOMEQ »

Hej
Wiem, że kwestia kart już jest zaawansowana, ale czy zastanawiałeś się (na pewno) nad czcionką Gwinta? Chodzi mi o opisy kart. Oczywiście nie jest tak prosta jak obecne, ale ta obecna jest taka zwykła... Mimo wszystko przy wielkości czcionki 6 powinno być czytelne.
https://fontmeme.com/fonts/gwent-font/
hej
Spoiler:
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

hola0000 pisze: 22 mar 2020, 15:51 Witaj
Zarąbisty kawał dobrej roboty w to włożyłeś. Czy będziesz tą grę drukować jeżeli tak to ja chętnie się dołączę do zamówienia.
pozdrawiam.
Niestety drukuję zawsze tylko dla siebie, tak też projektuję, aby mi było wygodnie drukować. Nie wykonuję też innych prac związanych z wykonaniem gier planszowych. Moje hobby ogranicza się do projektowania i wykonania jednego-dwóch egzemplarzy na własne potrzeby. Czasami też zagram w to co zrobię ;)

Jako, że całość będzie dostępna za darmo, możecie się skrzyknąć i wydrukować to razem, nie widzę przeszkód, macie moje błogosławieństwo.
TOMEQ pisze: 22 mar 2020, 20:41 Dołączyłbym się także do drukowania, ale też i sam sobie chciałbym wydrukować.
Ile tych kart będzie? Czy masz zamiar drukować, czy dawać do drukarni?
Obejrzałem Twoje filmy z warsztatu gier. Bardzo dziękuję, że podzieliłeś się wiedzą.
Dzisiaj ktoś na fejsie wrzucił temat o grze Air, Land and Sea. U nas trudno dostępna. No i sama kwestia ceny... 18 kart za 80,00, jeśli zamówić z zagranicy no to powiem lekko nie jest. No i dodatkowo rozwiązała się rozmowa, że ktoś ma screeny do druku, więc już całkowicie mnie to zainteresowało.
Więc tak BTW, czekam na następne filmy z warsztatu, i kolejne info o LE Wiesiek edyszyn.
Kart będzie 600, tyle ile jest w LE:Alien, 8 kart na stronę to będzie 75 stron awersów, tyle samo rewersów. Do tego cała gama dodatkowych części jak pudełko, plansze graczy itp. itd.. Myślę, że całość będzie miała do 200 stron.
TOMEQ pisze: 22 mar 2020, 20:41 Obejrzałem Twoje filmy z warsztatu gier. Bardzo dziękuję, że podzieliłeś się wiedzą.
Dzisiaj ktoś na fejsie wrzucił temat o grze Air, Land and Sea. U nas trudno dostępna. No i sama kwestia ceny... 18 kart za 80,00, jeśli zamówić z zagranicy no to powiem lekko nie jest. No i dodatkowo rozwiązała się rozmowa, że ktoś ma screeny do druku, więc już całkowicie mnie to zainteresowało.
Osobiście nie pakowałbym się w druki skanów. Lepiej już przeboleć jedną grę i wydrukować coś równie dobrego w dobrej jakości. Obecnie wiele stron oferuje promocje na gry PnP. Sam wczoraj na PnP Arcade kupiłem Sprawlopolis, The Networks, Mini-Rouge, Maquis, Chain Mail z dodatkami, a od Board&Dice paczkę np z Mistfallem ( https://store.boardanddice.com/pl/produ ... ay-tittles ). Parę złotych i masz super jakość i przyjemność z własnego wykonania. Pewnie wszystkiego nawet nie wydrukuję, ale w razie czego to mam :)
TOMEQ pisze: 22 mar 2020, 20:41 Więc tak BTW, czekam na następne filmy z warsztatu, i kolejne info o LE Wiesiek edyszyn.
Może zrobię tylko jakiś skrót z wykonania, ale wątpię. Z warsztatu może dodam jeszcze projektowanie gry w programie graficznym i na tą chwilę zakończę, ale gdyby była potrzeba to coś jeszcze dorzucę do tematu.
woytas pisze: 22 mar 2020, 17:56 Do moich potrzeb w zupełności wystarcza mi GIMP, ale to wygląda bardzo interesująco. Muszę się dokładniej przyjrzeć. Nawet nie wiedziałem, że jest takie narzędzie, dzięki za info.
GIMP jest super opcją, ale Affinity bardziej przypomina mi Adobe, które znam bardzo dobrze. Zawsze mogę mieć dwa programy, może się to jeszcze przydać.
TOMEQ pisze: 25 mar 2020, 09:38 Wiem, że kwestia kart już jest zaawansowana, ale czy zastanawiałeś się (na pewno) nad czcionką Gwinta? Chodzi mi o opisy kart. Oczywiście nie jest tak prosta jak obecne, ale ta obecna jest taka zwykła... Mimo wszystko przy wielkości czcionki 6 powinno być czytelne.
Pomysł od początku miałem taki, żeby gra była podobna do serii LE i równocześnie jak najmniej podobna do Gwinta. Nie ukrywam, że korzystam z grafik z tej karcianki, ale dzieje się to jedynie w ostateczności. Obecna czcionka jest co prawda mało imponująca, ale też czytelna w trudnych warunkach.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: mauserem »

strategie_pl pisze: 25 mar 2020, 17:27 ...Pomysł od początku miałem taki, żeby gra była podobna do serii LE i równocześnie jak najmniej podobna do Gwinta. Nie ukrywam, że korzystam z grafik z tej karcianki, ale dzieje się to jedynie w ostateczności. Obecna czcionka jest co prawda mało imponująca, ale też czytelna w trudnych warunkach.
I tego założenia się trzymaj - ścieżka, którą obrałeś jest bardzo dobra.
Trzymam kciuki za powodzenie i po cichu liczę na to, że uda Ci się zmonetyzować projekt.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Golfang »

strategie_pl pisze: 25 mar 2020, 17:27 Niestety drukuję zawsze tylko dla siebie, tak też projektuję, aby mi było wygodnie drukować. Nie wykonuję też innych prac związanych z wykonaniem gier planszowych. Moje hobby ogranicza się do projektowania i wykonania jednego-dwóch egzemplarzy na własne potrzeby. Czasami też zagram w to co zrobię ;)

Jako, że całość będzie dostępna za darmo, możecie się skrzyknąć i wydrukować to razem, nie widzę przeszkód, macie moje błogosławieństwo.
No nic - tylko czekać na finalne pliki i będzie można próbować zorganizować zbiorowe drukowanie. Może znajdzie się ktoś na forum, kto to wszystko ogarnia.
W każdym bądź razie dzięki za Twój wkład i wysiłek dla dobra ogółu :)
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 253
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 147 times
Been thanked: 85 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: TOMEQ »

KRÓJ PISMA Witcher odpada - ok, przyjąłem, nie wnikam. Ok, główny cel - czytelność, spełniony, ale i tak uważam, że nie pasuje. Nie będę już do tego wracał, no ale nie pasuje... :?
NIE MA ZGODY na zostawienie takich KROJÓW PISMA!!! ("pięść w stół").
Spoiler:
Tylko nie piszcie, że nie wygląda lepiej, bo wygląda.
Chodzi mi tylko o to, że jak już RAZ będzie coś zrobione to nikt już nie będzie się bawił w poprawianie. JEST możliwość to dlaczego nie korzystać. Tamten KRÓJ PISMA był robiony przez amerykanów dla amerykanów, prosty lud musi proste KROJE PISMA czytać.
A w tym KROJU PISMA są polskie znaki i w ogóle. I są ohhhy i ahhhy.
I poproszę o wypowiedzi. Tylko nie, że tamta prosta jest dobra. To już było.

600 kart to nie 20. Trzeba będzie faktycznie pomyśleć o zbiórce.

Co do Air, Land and Sea to bardziej mi chodziło o wygląd kart i ich opisy. Albo sobie je przerysuję, albo zrobię retheme. W końcu to tylko 18 kart. Najpierw muszę ogarnąć przygotowanie graficzne kart w programie... W sensie czekam na filmik na YT. I tu wkraczasz TY!
Kolejny raz życzę wytrwałości w tym projekcie.
PS. mauszserem dla Ciebie poprawiłem cały wpis. :D
Ostatnio zmieniony 26 mar 2020, 11:17 przez TOMEQ, łącznie zmieniany 1 raz.
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Golfang »

No mnie się podobają obie czcionki - zawrówno Oryginał jak i Wiedzminowa... ale to nei ma znaczenia - Oryginalna jest dla mnie OK.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: mauserem »

<off_topic>
Ja tylko w kwestii formalnej - bo krwawi moje serce projektanta:
tak wyglądają czcionki:
Spoiler:
Znajomi z MOFO napisali króciutki artykuł - tłumaczący nieporozumienia w kwestii nazewnictwa
TLDR = nie czcionka, często font, a najlepiej - KRÓJ PISMA
<off_topic_end>
sasquach
Posty: 1829
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: sasquach »

Fakt, oryginalna czcionka nie jest może idealna, ale wygląda lepiej niż Verdana czy Trebuchet. Do tego jest spójna z innymi grami z serii co dla mnie jest na plus. Obie zaproponowane czcionki może i były fajne 20 lat temu jak strony www wychodziły z etapu text only, ale dziś są lepsze alternatywy.

Co do Witchera, to z jakiegoś powodu projektanci Gwinta używali go tylko do krótkich tekstów jak tytuły kart, a do opisów stosowali prostszą czcionkę. Witcher jest klimatyczna, świetnie pasuje do gry, ale jest nieczytelna w przypadku dłuższego tekstu. Miała by sens w nazwie karty, ale nie w opisie.
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 253
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 147 times
Been thanked: 85 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: TOMEQ »

Nigdy nie grałem w żadną grę LE, więc temat spójności do mnie w ogóle nie przemawia. Zaciekawiłem się tematem z racji świata Wiedźmina. Tematu spójności to może się trzymać wydawca gry, TU w tym przypadku nie ma takiej potrzeby.
Drukarnie wydają drugie i trzecie edycje gier, zawsze coś poprawiają. Tak więc można i to zmienić.
Porównując: Kupując nowy samochód też przekładasz kołpaki ze sprzedanego 10 letniego? Żeby była spójność? W końcu to samochód i to.
Inne argumenty poproszę.
Krój pisma być zmieniony musi.
Aleksie Stonie Ty się teraz wypowiedz.
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: mmag »

Ale jest wiele innych osób, dla których nie będzie to pierwsza gra z serii LE i taka spójność stylistyczna jest dla nich plusem. A co do...
NIE MA ZGODY na zostawienie takich KROJÓW PISMA!!! ("pięść w stół").
(...)
Krój pisma być zmieniony musi.
...To sorry, ale co najwyżej możesz autorowi coś zasugerować i poprosić o zmianę. Bo On nic nie musi. Może chcieć. Albo może nie chcieć. Może nawet wstawić tam Comic Sansa - bo to jest jego projekt, na który przeznacza swój wolny czas i który ma się podobać przede wszystkim jemu samemu. To, że się tym z nami dzieli to tylko uprzejmość z jego strony i nie daje ona absolutnie żadnych podstaw - ani tobie, ani mi, ani nikomu innemu - żeby czegokolwiek od niego żądać, wymagać i mówić co MUSI zrobić.

Wybacz, ale musiałem. Bo jako osoba, która też nieraz robi różną zawartość fanowską do planszówek, to trochę trafia mnie jak widzę takie wymagania.

I kończąc - strategie_pl - jeszcze raz gratuluję świetnej pracy i życzę wytrwałości w dowiezieniu projektu do końca :)
Ostatnio zmieniony 26 mar 2020, 14:06 przez mmag, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 253
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 147 times
Been thanked: 85 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: TOMEQ »

To sorry, ale co najwyżej możesz autorowi coś zasugerować i poprosić o zmianę. Bo On nic nie musi. Może chcieć. Albo może nie chcieć. Może nawet wstawić tam Comic Sansa - bo to jest jego projekt, na który przeznacza swój wolny czas i który ma się podobać przede wszystkim jemu samemu. To, że się tym z nami dzieli to tylko uprzejmość z jego strony i nie daje ona absolutnie żadnych podstaw - ani tobie, ani mi, ani nikomu innemu - żeby czegokolwiek od niego żądać, wymagać i mówić co MUSI zrobić.
Ty tak na serio??? łomatko...
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
hola0000
Posty: 49
Rejestracja: 22 mar 2015, 09:58
Lokalizacja: Boronów
Has thanked: 47 times
Been thanked: 8 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: hola0000 »

Golfang pisze: 26 mar 2020, 07:29
strategie_pl pisze: 25 mar 2020, 17:27 Niestety drukuję zawsze tylko dla siebie, tak też projektuję, aby mi było wygodnie drukować. Nie wykonuję też innych prac związanych z wykonaniem gier planszowych. Moje hobby ogranicza się do projektowania i wykonania jednego-dwóch egzemplarzy na własne potrzeby. Czasami też zagram w to co zrobię ;)

Jako, że całość będzie dostępna za darmo, możecie się skrzyknąć i wydrukować to razem, nie widzę przeszkód, macie moje błogosławieństwo.
No nic - tylko czekać na finalne pliki i będzie można próbować zorganizować zbiorowe drukowanie. Może znajdzie się ktoś na forum, kto to wszystko ogarnia.
W każdym bądź razie dzięki za Twój wkład i wysiłek dla dobra ogółu :)
Jestem za, jeżeli ktoś by to ogarną i zbierał na zamówienie grupowe do wydruku to ja piszę się na to
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

mauserem pisze: 25 mar 2020, 19:06 I tego założenia się trzymaj - ścieżka, którą obrałeś jest bardzo dobra.
Trzymam kciuki za powodzenie i po cichu liczę na to, że uda Ci się zmonetyzować projekt.
CD Projekt chyba nie będzie chciał odwracać uwagi od Gwinta, w którego sporo inwestują. Oczywiście wiem, że to jest bardziej gra komputerowa-online-pvp itd., ale takie mam odczucie. Zresztą, po co mi pieniądze? ;)
TOMEQ pisze: 26 mar 2020, 10:02 KRÓJ PISMA Witcher odpada - ok, przyjąłem, nie wnikam. Ok, główny cel - czytelność, spełniony, ale i tak uważam, że nie pasuje.
Jestem otwarty na każdy pomysł i zachęcam każdego do komentowania i dzielenia się swoimi uwagami, w ten sposób można stworzyć coś pięknego.

Trzeba więc zgłębić nieco kwestię kroju (zapewne wkrótce zapomnę o tym kroju i ponownie będę pisał o czcionkach, więc z góry przepraszam, kwestia przyzwyczajenia :) ). Na samym początku wybrałem kilkanaście rodzajów krojów, powklejałem je do kart i zostawiłem kilka które prezentowały się najlepiej. Następnie te przebrane wydrukowałem. I tutaj w zasadzie jest cała tajemnica. Zostały trzy, czy tam cztery, które na wydruku były czytelne. I te właśnie przedstawiłem Wam jeszcze na pierwszej stronie.

Musicie wiedzieć, że jakość i "waga" plików musi być ograniczona. Grafika w TTS nie jest bardzo zredukowana, wszystko wygląda ostro, tylko że nam bardziej zależy na fizycznej wersji, więc żebyście mogli spokojnie wszystko wydrukować, pliki muszą zostać spłaszczone. Nie raz drukarnia zgłaszała mi zbyt duże pliki, których nie mogą otworzyć. To wszystko oczywiście odbija się na jakości. Dodatkowo dochodzi kwestia wydruku. Drukarnie raczej nie zapewnią Wam jakości takiej jak w wysokonakładowych produkcjach (a może?). Z tych wszystkich powodów muszę przede wszystkim zadbać o to by gra wyglądała dobrze u każdego Jana Kowalskiego z jego średniej jakości drukarką.

Patrząc na krój w Alienie, to moim zdaniem jest świetny, ale oczywiście nie w tym klimacie. Jest wąski, mały, ale przy tym czytelny. Niestety u nas nie sprawdziłby się z powodu spadku jakości na końcu procesu drukowania, który jak już mówiłem musi zachodzić przy niskonakładowym drukowaniu. Uwierzcie mi, że rozważałem tą kwestię długo i dokładnie, więc podejrzewam, że powrót akurat do tego konkretnego tematu, będzie kosztował nas kolejne zbędne opóźnienia.

Krój z Gwinta jak już wiemy odpada, Verdana i Trebuchet niestety nie spełniają powyższych warunków. Są drobne i rozległe. Oczywiście, można je zawęzić itd., ale to znowu wpłynie na czytelność.

No i położenie i wyjustowanie tekstu karty jest dostosowane do serii Alien, więc takie też musi pozostać. Chciałbym, żebyście traktowali LE: Wiedźmin jako grę z rodziny LE, a nie osobny byt.
TOMEQ pisze: 26 mar 2020, 10:02 Co do Air, Land and Sea to bardziej mi chodziło o wygląd kart i ich opisy. Albo sobie je przerysuję, albo zrobię retheme. W końcu to tylko 18 kart. Najpierw muszę ogarnąć przygotowanie graficzne kart w programie... W sensie czekam na filmik na YT. I tu wkraczasz TY!
Jak zrobisz retheme to będę drukował :)
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 253
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 147 times
Been thanked: 85 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: TOMEQ »

Argumenty przyjęte.
Dzięki za wpis.
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lukić »

Golfang pisze: 26 mar 2020, 07:29 W każdym bądź razie dzięki za Twój wkład i wysiłek dla dobra ogółu :)
Nie żebym się czepiał... ;-)
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

Mam małą zagwozdkę. Takie zadanie z gwiazdką. Większość kart przeciwników to "Enemy - Alien" u nas "Przeciwnik - Zwykły", był jeden Ash "Enemy - Synthetic", u nas "Przeciwnik - Istota Magiczna".
Zapomniałem tylko o "Enemy - Human" i teraz nie wiem jak to oddać. Tego rodzaju karty to Carter Burke - Junghans, Michael Weyland - Toublanc Michelet i Dr. Wren - Artaud Terranova, czyli wice Bossowie. Jakieś pomysły?
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Silent »

Może: Przeciwnik - Najemnik
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

Silent pisze: 07 kwie 2020, 21:25 Może: Przeciwnik - Najemnik
Nawet by pasowało, ale Colonial Marines są już nazywani u nas Najemnikami.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Silent »

No to może coś z tego: Weteran, Zawodowiec, Elitarny
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
sasquach
Posty: 1829
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: sasquach »

Jeśli dobrze rozumiem ich funkcję to może "pomagier", "pomocnik", "prawa ręka".
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1284
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 214 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: ShapooBah »

Wróg - nie potwór, wróg -niekontraktowany, albo faktycznie tłumaczyć dosłownie wróg-człowiek. Wszak Geralt wiele razy musiał mierzyć się z przeciwnikami, którzy nijak w sposób fizyczny mieli się do jego profesji.
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 253
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 147 times
Been thanked: 85 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: TOMEQ »

Że tak zacytuję...
Biedna Pier... na Piechota, BPP, czy Be-Pe-Pe – dywizja piechoty ochotniczej, utworzona w Wyzimie, na potrzeby wojny z Nilfgaardem. Należy nadmienić, że prawdopodobnie składała się z różnej maści inteligentów a także kmiotków, którzy kompletnie nie potrafili walczyć, ni z łuku szyć ni kopią robić. Mieli stanowić odwód, jako kompletnie niedoświadczone wojsko. Równego kroku uczono ich, przywiązując odpowiednio do nóg słomę i siano - wtedy na rozkaz "Słoma! Siano!" maszerowali względnie równym krokiem
Taka moja propozycja.
Lub Płatni zabójcy., Maruderzy,
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

Co do powyższych odpowiedzi. Zdecyduję się na "Przeciwnik - Człowiek". Wyglada na to, że zostało to zróżnicowane w stosunku do karty Asha, który był Syntetykiem - u nas Istota Magiczna, a nie w stosunku do reszty kart, więc taka nazwa powinna być odpowiednia, dzięki za pomoc!

Tymczasem...

UPDATE 0.32!

Gotowe są karty do misji drugiej. Dostępne są one również w Warsztacie programu Tabletop Simulator na platformie Steam.

Muszę tutaj zaznaczyć, że przyłączając się do akcji #zostanwdomu mod dla tej gry udostępniłem tymczasowo dla wszystkich, więc jeżeli ktoś będzie potrafił rozegrać partię z instrukcją do Aliena to proszę bardzo.

LINK: https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1970710786

Również umieściłem jako dostępne dla wszystkich modyfikacje kilku gier PnP.

LINK: https://drive.google.com/drive/folders ... xLa0wL2ZNf

Pozdrawiam!
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
ODPOWIEDZ