Maracaibo (Alexander Pfister)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: bobule »

kisiel365 pisze: 18 mar 2020, 18:32 Zobaczymy jak długo gra pożyje w sercach graczy jak już hype opadnie (a zaczyna opadać chyba).
Ciekawa teoria, patrząc na to, że gra jeszcze nawet nie pojawiła się (w pełni) na polskim rynku xDDD
kisiel365
Posty: 775
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 276 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: kisiel365 »

A to tylko polskimi wydaniami gracze żyją?
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
mazur_84
Posty: 218
Rejestracja: 23 paź 2011, 15:07
Has thanked: 45 times
Been thanked: 5 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: mazur_84 »

Mam pytanie dotyczące mini-dodatku Armada. Czy on jest w wersji PL? Dlaczego nie jest dostępny w przedsprzedaży w żadnym sklepie, a jedynie jako bonus u wydawcy?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1118 times
Been thanked: 1282 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: seki »

mazur_84 pisze: 18 mar 2020, 23:10 Mam pytanie dotyczące mini-dodatku Armada. Czy on jest w wersji PL? Dlaczego nie jest dostępny w przedsprzedaży w żadnym sklepie, a jedynie jako bonus u wydawcy?
Po polsku tylko u wydawcy. po angielsku znajdziesz w innych sklepach również. Taki produkt ekskluzywny by kupić u wydawcy. Dlaczego? Marketing. Bonus mający spowodować, że zamówisz u wydawcy. Nic nowego, standardowe chwyty. Być może wzorem Portalu, za kilka miesięcy, będzie możliwość zakupu go osobno w sklepie.
mazur_84
Posty: 218
Rejestracja: 23 paź 2011, 15:07
Has thanked: 45 times
Been thanked: 5 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: mazur_84 »

seki pisze: 19 mar 2020, 00:00
mazur_84 pisze: 18 mar 2020, 23:10 Mam pytanie dotyczące mini-dodatku Armada. Czy on jest w wersji PL? Dlaczego nie jest dostępny w przedsprzedaży w żadnym sklepie, a jedynie jako bonus u wydawcy?
Po polsku tylko u wydawcy. po angielsku znajdziesz w innych sklepach również. Taki produkt ekskluzywny by kupić u wydawcy. Dlaczego? Marketing. Bonus mający spowodować, że zamówisz u wydawcy. Nic nowego, standardowe chwyty. Być może wzorem Portalu, za kilka miesięcy, będzie możliwość zakupu go osobno w sklepie.
OK, dzięki za info! Skoro mówisz, że będzie można później dokupić sam dodatek w wersji PL, to i tak miło :-) Oby był w dobrej cenie :-)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1118 times
Been thanked: 1282 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: seki »

mazur_84 pisze: 19 mar 2020, 02:37
seki pisze: 19 mar 2020, 00:00
mazur_84 pisze: 18 mar 2020, 23:10 Mam pytanie dotyczące mini-dodatku Armada. Czy on jest w wersji PL? Dlaczego nie jest dostępny w przedsprzedaży w żadnym sklepie, a jedynie jako bonus u wydawcy?
Po polsku tylko u wydawcy. po angielsku znajdziesz w innych sklepach również. Taki produkt ekskluzywny by kupić u wydawcy. Dlaczego? Marketing. Bonus mający spowodować, że zamówisz u wydawcy. Nic nowego, standardowe chwyty. Być może wzorem Portalu, za kilka miesięcy, będzie możliwość zakupu go osobno w sklepie.
OK, dzięki za info! Skoro mówisz, że będzie można później dokupić sam dodatek w wersji PL, to i tak miło :-) Oby był w dobrej cenie :-)
Napisałem "być może". Nie znam planów wydawcy. Możesz spróbować napisać do nich. Jeśli planujesz zakupić ten dodatek to kupując całość w innym sklepie wcale nie wyjdzie taniej taki komplet. Zapłacisz drożej niż u wydawcy. Może więc warto nie czekać na decyzję.
mazur_84
Posty: 218
Rejestracja: 23 paź 2011, 15:07
Has thanked: 45 times
Been thanked: 5 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: mazur_84 »

Problem w tym, że już zamówiłem w innym sklepie, poza tym tych monet nie potrzebuję (będę korzystać z innych metalowych monet). No i jeszcze poczekam na opinie czy ten dodatek jest dobry. Na razie były głosy, że on dużo nie zmienia.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: detrytusek »

mazur_84 pisze: 19 mar 2020, 12:29 No i jeszcze poczekam na opinie czy ten dodatek jest dobry. Na razie były głosy, że on dużo nie zmienia.
Przecież to jest 12 kart, które się wrzuca w deck. Co to ma zmienić przy 150+ kartach? To jest minidodatek i jego wpływ na grę jest niezauważalny.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5237
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1843 times
Kontakt:

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: Gambit »

mazur_84 pisze: 19 mar 2020, 12:29 No i jeszcze poczekam na opinie czy ten dodatek jest dobry. Na razie były głosy, że on dużo nie zmienia.
Tak jak powyżej napisał detrytusek, to kilka dodatkowych kart. Ja go kupiłem głównie z powodu błędów w pierwszym wydaniu gry i tego, że w Armadzie były poprawione karty.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: detrytusek »

Gambit pisze: 19 mar 2020, 16:28
mazur_84 pisze: 19 mar 2020, 12:29 No i jeszcze poczekam na opinie czy ten dodatek jest dobry. Na razie były głosy, że on dużo nie zmienia.
Tak jak powyżej napisał detrytusek, to kilka dodatkowych kart. Ja go kupiłem głównie z powodu błędów w pierwszym wydaniu gry i tego, że w Armadzie były poprawione karty.
No to tak jak ja. :idea: Można by nawet uknuć teorie spiskową, że te karty powstały tylko dlatego by nie ponosić kosztu druku i wysyłki poprawionych kart. :idea: ;)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: dexete »

detrytusek pisze: 19 mar 2020, 16:44
Można by nawet uknuć teorie spiskową, że te karty powstały tylko dlatego by nie ponosić kosztu druku i wysyłki poprawionych kart. :idea: ;)
Nie do końca - napisałem do Capstone Games prośbę o wysyłkę poprawionych kart i, ku mojemu zdziwieniu, wysłali mi z USA cały dodatek (wraz z poprawionymi kartami) całkowicie za darmo. Tak więc tutaj zachowanie wydawcy na ogromny plus. Otrzymałem całkowicie za darmo nie tylko poprawione karty do podstawki, ale również dodatek do gry.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: detrytusek »

Właśnie odkryłem, że powstała instrukcja 2.0 jakiś miesiąc temu. Nie porównywałem ale jako że teraz ogrywam wariant solo to od razu rzuciły mi się w oczy 2 zmiany. Pierwsza po prostu dopisane zdanie rozwiewające pewne wątpliwości, natomiast druga to już wyższa liga. Została przemodelowana cała tabelka ile i jakie karty automa powinna mieć w zależności od poziomu trudności. I to nie jest kosmetyczna poprawka. Ciekawe, która wersja będzie w wersji PL i jakie jeszcze zmiany tam są.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: Pan_K »

detrytusek pisze: 09 kwie 2020, 17:49 Właśnie odkryłem, że powstała instrukcja 2.0 jakiś miesiąc temu. Nie porównywałem ale jako że teraz ogrywam wariant solo to od razu rzuciły mi się w oczy 2 zmiany. Pierwsza po prostu dopisane zdanie rozwiewające pewne wątpliwości, natomiast druga to już wyższa liga. Została przemodelowana cała tabelka ile i jakie karty automa powinna mieć w zależności od poziomu trudności. I to nie jest kosmetyczna poprawka. Ciekawe, która wersja będzie w wersji PL i jakie jeszcze zmiany tam są.
A masz sznurek do tych nowalijek?
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: detrytusek »

Pan_K pisze: 09 kwie 2020, 17:57
detrytusek pisze: 09 kwie 2020, 17:49 Właśnie odkryłem, że powstała instrukcja 2.0 jakiś miesiąc temu. Nie porównywałem ale jako że teraz ogrywam wariant solo to od razu rzuciły mi się w oczy 2 zmiany. Pierwsza po prostu dopisane zdanie rozwiewające pewne wątpliwości, natomiast druga to już wyższa liga. Została przemodelowana cała tabelka ile i jakie karty automa powinna mieć w zależności od poziomu trudności. I to nie jest kosmetyczna poprawka. Ciekawe, która wersja będzie w wersji PL i jakie jeszcze zmiany tam są.
A masz sznurek do tych nowalijek?
Żenujący Żart Piszącego
Do nowalijek mam kijek...yhyhyhyhy

https://boardgamegeek.com/filepage/1972 ... chable-pdf
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6456
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 590 times
Been thanked: 943 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: Odi »

Tabelka w podlinkowanej przez Ciebie instrukcji jest identyczną z tabelką w instrukcji udostępnionej prze Fishbone Games.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: detrytusek »

No i super! Tzn że w pudełku będzie poprawiona instrukcja.
Właściciele ang. wersji mają zapewne tą starą, więc uczulam na przedruk.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1599
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: eveni »

Fishbone rozpoczyna wysyłkę zamówień, właśnie dostałam numer przesyłki.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 505 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: rav126 »

Nie wiecie jak będzie z dostępnością gry? Jak na razie widzę przedsprzedaż w zaledwie kilku sklepach. I czy Armada będzie do kupienia osobno czy g dodawana do każdej gry?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4094
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: brazylianwisnia »

Chyba wogole nie bedzie do dokupienia. Byla na stronie wydawcy i to chyba tyle.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
tedoka
Posty: 56
Rejestracja: 21 sie 2016, 14:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: tedoka »

Pisali chyba nawet gdzieś, że Armada póki co to exclusive dla tych co kupują u nich w przedsprzedaży. Z tego co widziałem żaden inny sklep nie miał też tego w swojej ofercie.
eveni pisze: 11 kwie 2020, 16:21 Fishbone rozpoczyna wysyłkę zamówień, właśnie dostałam numer przesyłki.
Także dostałem info. Pewnie zaraz po Świętach zaczną wysyłać.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 505 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: rav126 »

dzięki, przekonaliście mnie, zamówiłem ostatni z monetami na ich stronie :) monety widziałem na Planszówkach w Spodku, chyba pierwszy raz miałem ochotę wydać pieniądze na taki bajer, który nic nie wnosi do gry :D
mazur_84
Posty: 218
Rejestracja: 23 paź 2011, 15:07
Has thanked: 45 times
Been thanked: 5 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: mazur_84 »

A ma ktoś porównanie tych monet z podobnymi monetami do innych gier? (np. Brass). Chodzi mi o porównanie jakości.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: Nidav »

Na Facebooku wydawnictwo pisało, że plan mają taki, aby we wtorek wysłać wszystkie przedsprzedaże ze swojej strony oraz wysłać też pudła do sklepów. Oficjalna data premiery to 17.04. Miła niespodzianka - też już dostałem wiadomość o przygotowaniu przesyłki wraz z numerem do śledzenia. Szkoda tylko, że zbyt szybko ekipy do tego nie będę w stanie ogarnąć. Ale chociaż karty pooglądam, pomacam metalowe monety... ;)
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: shod »

jestem po dwóch partiach. kilka słów na gorąco, może Komuś pomoże podjąć decyzję czy kupić czy nie. pierwsza partia rozpoznawcza, zaniedbaliśmy akcję walki i tory nacji. niby wiedziałem, że są ważne, ale... jeden gracz u nas gnał do przodu i nie było jakoś czasu na skupienie się ;). przez to wyniki bardzo niskie: 76, 75 i 74 pkt. ja pewnie bym sromotnie przegrał, ale zainwestowałem w budynek prestiżowy, który dał mi na koniec sporo punktów. ogóle dziwiliśmy się jak można wykręcić wyniki na ponad 200 pkt. druga partia już bardziej świadoma, sporo "inwestowania" w walkę, co przełożyło się też na punkty [wyniki w okolicach 150, ale już z różnicami ponad 20 pkt. - pierwszy gracz ponad 180]. Więcej akcji z pomocnikami, weszły do talii inne karty. Bardzo mi się podoba odkrywanie tej gry, jest też sporo elementów, które na etapie przygotowania rozgrywki jest zmiennych, co wpływa dobrze też na regrywalność. W grze jest mnóstwo rzeczy do zrobienia i rozkminiania a do tego spora presja czasu jak się trafi wśród graczy jakiś Pędziwiatr. Wiadomo, że odczucia są subiektywne, ale wspomnę, że GWT to jedna z moich ulubionych gier. A Maracaibo ma "niestety" tendencję do przeskoczenia GWT, choć może nie do wyparcia. Na tą chwilę mam wrażenie, że w Maracaibo jest o wiele więcej możliwości punktowania i o wiele więcej różnych opcji do wyboru i biorąc pod uwagę zmienne elementy, to gra jest dużo bardziej zróżnicowana stosunku do GWT i poszczególne rozgrywki też powinny być dużo bardziej różniące się. Te czynniki moim zdaniem dają przewagę Maracaibo. Nie mogę się doczekać zagrania w wariancie kampanii ze zmiennymi elementami planszy. Upierdliwym minusem jest tak jak w przypadku GWT planszetka gracza, dlatego już biorę się za nakładkę do organizacji dysków. Monety są fajne, ciężkie, solidne... warto było w nie zainwestować. A i jest jeszcze jeden minus...gra się za szybko kończy ;)...chyba dodałbym jeszcze kilka rund.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1118 times
Been thanked: 1282 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: seki »

Mój egzemplarz jeszcze nie dotarł, zacząłem czytać instrukcję i czuję, że będzie to mój ścisły top. Lubię gry, w których z partii na partię mamy różne akcje dostępne. Pytanie mam o czas rozgrywki. Ile czasu wam koledzy zajęły pierwsze partie?
Czy wg osób, które grają już jakiś czas jest sens od razu wchodzić w elementy kampanii czy zacząć od podstawowego scenariusza rozgrywki? Co radzicie?
ODPOWIEDZ