Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: lazarro »

W tym wątku pojawiły się rozczarowania.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

lazarro pisze: 13 kwie 2020, 22:33 W tym wątku pojawiły się rozczarowania.
Nie, ale serio - gdzie te rozczarowania - nie sledzilem watku caly czas, ale wrazenia byly raczej pozytywne, na tyle, ze sam gre zakupilem i jestem z tego zakupu neisamowicie zadowolony
Podrzuc jakis link w watku do rozczarowan
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: osa1908 »

Do osob ktore graly w Posiadlosc i Cthulhu DMD,na co postawic ?jakie sa plusy lub minuy gry od Erica Langa.Czy te gry bardzo roznia sie od siebie.?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

osa1908 pisze: 13 kwie 2020, 22:57 Do osob ktore graly w Posiadlosc i Cthulhu DMD,na co postawic ?jakie sa plusy lub minuy gry od Erica Langa.Czy te gry bardzo roznia sie od siebie.?
Dwie absolutnie różne gry - dla mnie Posiadłość ssała, za mało było tam gry, za duzo klikania na komórce
Cthulhu DMD to duzo wiecej scenariuszy w podstawowym pudełku, więcej zabawy, troche mniej kombinowania, mniejsza trudnosc, ciekawsza (dla mnie) mechanika
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Bartoszeg02 »

DMD to bardzo lekka i luźna gra; klimatu masz dużo dużo mniej niż przy posiadłości w dodatku wszystko jest takie bardziej humorystyczne. Mechanicznie działa bardzo fajnie, fabularnie gorzej; pytanie czego poszukujesz :)
Awatar użytkownika
Darku
Posty: 20
Rejestracja: 30 sty 2013, 06:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Darku »

No i w Posiadłości masz scenariusze na kilka godzin gry. DMD jest o wiele szybszy. Można spokojnie w godzinie się zmieścić
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 347
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: dispe »

japanczyk pisze: 13 kwie 2020, 22:52
lazarro pisze: 13 kwie 2020, 22:33 W tym wątku pojawiły się rozczarowania.
Nie, ale serio - gdzie te rozczarowania - nie sledzilem watku caly czas, ale wrazenia byly raczej pozytywne, na tyle, ze sam gre zakupilem i jestem z tego zakupu neisamowicie zadowolony
Podrzuc jakis link w watku do rozczarowan
pewnie chodzi o to, że scenariusze mają jedynie lekko zarysowaną fabułę, do tego z lekkim przymrużeniem oka i trzeba sobie dopowiadać pewne rzeczy w trakcie, no i gra opiera się głównie na przedzieraniu przez planszę do celu i pruciu do wszelakiego plugastwa po drodze a nie na jakimś budowaniu atmosfery przez opowieść.. to może być wada dla fanów opowiadań... a dla mnie bez większego znaczenia bo gra ma swój klimat, świetne figurki i ilustracje a kombinowanie z kośćmi i zdolnościami daje sporo frajdy i bywa wymagające
ted
Posty: 139
Rejestracja: 19 paź 2017, 22:36
Has thanked: 14 times
Been thanked: 18 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: ted »

Mam wersję KS i sezon 2.
Chociaż faktycznie fabuła (każdego scenariusza) jest tylko zarysowana, to ile można sobie dopowiedzieć! Każda historia jest epicka i układa się jak dobre kino.

Wczoraj cierpiąca na lęk przed ludźmi dziewczynka (the kid) przekonała dotkniętego nagłymi napadami szału Ala Capone aby udali się do muzeum zakłócić rytuał (chyba 5 scenariusz podstawki). Al przyjmował na siebie prawie wszystko (chroniąc dziecko) i padł w przedostatniej turze. Turę później dziewczynka władowała w Hastura wszystko co miała i wygrała grę.

Natomiast co do value-for-money za polską wersję: O ile nie ma opcji na wersję KS, to wiedząc to co wiem teraz - kupowałbym tylko podstawkę. Nie chcę nikomu zaglądać po portfelach, ale cena za podstawkę jest niska. Przedwieczni też są w uczciwej cenie, ale moim zdaniem grę robią przede wszystkim scenariusze - potem badacze, a na końcu przedwieczni. Skoro scenariuszy brak, to po co przepłacać.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

ted pisze: 14 kwie 2020, 10:59 Natomiast co do value-for-money za polską wersję: O ile nie ma opcji na wersję KS, to wiedząc to co wiem teraz - kupowałbym tylko podstawkę. Nie chcę nikomu zaglądać po portfelach, ale cena za podstawkę jest niska. Przedwieczni też są w uczciwej cenie, ale moim zdaniem grę robią przede wszystkim scenariusze - potem badacze, a na końcu przedwieczni. Skoro scenariuszy brak, to po co przepłacać.
Na pewno ceny (po 800 zł) za Core + Unspeakable Box są przesadzone
Ale w unspeakable Box masz 3 dodatkowe scenariusze i dwóch przedwiecznych - to dodaje troche zabawy do gry ;-)
Ja Kupiłem za niecałe 500 zł i uważam, że był to lepszy zakup niż Zombicide z KS z całym swoim conetentem
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

Express #42:
- postaramy się coś jeszcze dorzucić fanom, którzy kupili wersje z krasnalem. Ja obstawiam Dagona. W przeciągu tygodnia ma się wyjaśnić.
- Sezon 2 "oczywiście planujemy wydać w późniejszym terminie"
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Yuri pisze: 14 kwie 2020, 14:17 Express #42:
- postaramy się coś jeszcze dorzucić fanom, którzy kupili wersje z krasnalem. Ja obstawiam Dagona. W przeciągu tygodnia ma się wyjaśnić.
- Sezon 2 "oczywiście planujemy wydać w późniejszym terminie"
Fajniej byłoby dostać jakieś Lost Episodes po polsku, ale cokolwiek będzie super prezentem ;-)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

Jeżeli wydadzą Sezon 2 to jest to kolejne 6 scenariuszy, czyli łącznie 12 scenariuszy i 4 Przedwiecznych = 48 konfiguracji nie licząc zmiennych Badaczy. Dla mnie bomba.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: MrAtrion »

Wersji z krasnalem na pewno nie kupię. Za duży i za drogo. Nawet jak dadzą Dagona do niego. Podstawka plus 2 dodatki i tak wystarczy. Teraz tylko kasę zebrać i kupić :)
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: akahoshi »

Oj, strasznie kusicie tymi opiniami.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Jools »

Wrzucanie gameplaywoego contentu jako exlusive do krasnala za 700 zł będzie bardzo parszywym ruchem. Ludzie się wkurzą.
Niech nie robią jaj i dają wszystko do kupienia z osobna.
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: vcrproszek »

Jools pisze: 14 kwie 2020, 17:44 Wrzucanie gameplaywoego contentu jako exlusive do krasnala za 700 zł będzie bardzo parszywym ruchem. Ludzie się wkurzą.
Niech nie robią jaj i dają wszystko do kupienia z osobna.
Oni to juz zrobili dawno, oni czyli CMON. Watpie, aby Portal mogl to rozdzielic.
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: MrAtrion »

Dokładnie, CMON dyktuje warunki.
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: hadrian »

Jools pisze: 14 kwie 2020, 17:44 Wrzucanie gameplaywoego contentu jako exlusive do krasnala za 700 zł będzie bardzo parszywym ruchem. Ludzie się wkurzą.
Niech nie robią jaj i dają wszystko do kupienia z osobna.
CMON nie rzuca rzeczy KSex do sprzedaży detalicznej, a jeśli Trzewik ma możliwość wynegocjowania do tej liczby krasnali, które też były przecież KSex, czegoś jeszcze to czemu ma tego nie zrobić? Gdyby mieli coś z KSex co by mogli zapewnić w liczbie pudełek przedsprzedażowych samej podstawki to na pewno by dali i wtedy nie zjeżdżaliby z ceną podstawki na przedsprzedaży. Żeby nie było że ja krasnala nie kupiłem i nie zamierzam.
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: vikingowa »

Chyba wezmę, bo wszyscy tak chwalą... do solo się nada idealnie.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Irr3versible »

vikingowa pisze: 14 kwie 2020, 20:54 Chyba wezmę, bo wszyscy tak chwalą... do solo się nada idealnie.
Tak, do solo (na dwie ręcę) działa bardzo dobrze.
Mnie osobiście drażniły 'żarty' czy 'czerstwe' hasła, które od czasu do czasu można przeczytać na kartach - postaci czy lore. Gdy jednak zacząłem grać... zmieniłem opinię. Tematycznie pasuję, grupa szaleńców - taki trochę film klasy B w ;)
Mam za sobą 5 rozgrywek (w tym 2 na solo oraz 3 rodzinnie w 3 os), nie miałem zastrzeżeń do balansu - ale oby nie być posądzonym o opinie po 5 grach zapraszam do właściwego tematu na bgg:
https://boardgamegeek.com/thread/231558 ... re-results
Z przedwiecznych Dagon jest tylko bardzo nisko oceniany na mniejszą liczbę graczy.
Ja zostawiam statystyki win/loss w podziale na liczbę postaci:
Investigators Wins Losses Count Win Rate
2 423 374 797 53%
3 207 162 369 56%
4 126 88 214 59%
5 57 32 89 64%
wert74
Posty: 116
Rejestracja: 15 mar 2019, 00:21
Has thanked: 54 times
Been thanked: 3 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: wert74 »

Czy dobrze rozumiem, że w przedsprzedaży na Portalu można było zamówić krasnala?
Pytam bo nie widzę w tej chwili nic takiego. Czy była dostępna jeszcze inna zawartość, której już nie ma? CMD dostępny jest już w przedsprzedaży w innych sklepach, taniej.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

wert74 pisze: 15 kwie 2020, 21:50 Czy dobrze rozumiem, że w przedsprzedaży na Portalu można było zamówić krasnala?
Pytam bo nie widzę w tej chwili nic takiego. Czy była dostępna jeszcze inna zawartość, której już nie ma? CMD dostępny jest już w przedsprzedaży w innych sklepach, taniej.
Krasnal był w opcji za 1000 i 1200zł. Obie zeszły w zasadzie "na pniu". Widać je w sklepie jak klikniesz np. w zakładkę NOWOŚCI. Niemniej już nie da się ich zamówić, jak wspominałem widnieje tam opcja że wyprzedane te wersje. Wszystko inne możesz kupić gdzie indziej taniej, najtaniej chyba obecnie jest na DragonEye. Jak zwykle w sumie :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: MrAtrion »

U mnie z rabatami taniej jest na 3trolle :)
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Wosho »

Zastanawiam sie czy zaamwiac w ciemno czy poczekac na pierwsze opinie jest bledow i jak powazne..
Kojarzycie sytuacje ze jakiejs gry wydanej w PL nie mozna bylo kupic od razu po premierze?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Wosho pisze: 16 kwie 2020, 09:43 Zastanawiam sie czy zaamwiac w ciemno czy poczekac na pierwsze opinie jest bledow i jak powazne..
Kojarzycie sytuacje ze jakiejs gry wydanej w PL nie mozna bylo kupic od razu po premierze?
Na skrzydłach, Brzdęk
Pewnie cos by sie znalazło
ODPOWIEDZ