Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Zielony123
Posty: 146
Rejestracja: 03 sty 2020, 18:08
Has thanked: 28 times
Been thanked: 25 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Zielony123 »

KOSHI pisze: 05 kwie 2020, 13:12 Hej. Możecie powiedzieć co wchodzi dokładnie w skład odblokowanych wszystkich stretch goli? Zgubiłem się w tym całym kontencie...
- nowa rasa intruzów: voidseeders
- dodatkowy tryb gry: Aftermath
- nowe postacie: android, łowca nagród, CEO, skazany, psycholog
- może być tez postać Medyka
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Medyk to nie jest akurat SG ale oprocz tego co wymienil kolega sa jeszcze dzialka i adekwatne pomieszczenie oraz kot.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 347
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: dispe »

Zielony123 pisze: 05 kwie 2020, 15:01
KOSHI pisze: 05 kwie 2020, 13:12 Hej. Możecie powiedzieć co wchodzi dokładnie w skład odblokowanych wszystkich stretch goli? Zgubiłem się w tym całym kontencie...
- nowa rasa intruzów: voidseeders
- dodatkowy tryb gry: Aftermath
- nowe postacie: android, łowca nagród, CEO, skazany, psycholog
- może być tez postać Medyka
+ Nieznane Historie #1 w pierwszej fali
cCAMILOOo
Posty: 55
Rejestracja: 18 sty 2016, 14:12
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: cCAMILOOo »

Kupował ktoś kapsle na żetony kolonii? Zastanawiam się czy wejdą w 29,5 czy trzeba 30mm...Mam tez przesunięty druk na żetonach i trochę krzywe wieżyczki z sg i zastanawiam się czy takie coś nadaje sie do reklamacji.
Zielony123
Posty: 146
Rejestracja: 03 sty 2020, 18:08
Has thanked: 28 times
Been thanked: 25 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Zielony123 »

na tokeny intruzów ( core box i Carnomorphy) mam 30,5 mm- pasują idealnie
na tokeny eksploracji ( małe hexy) mam 25mm ale jest lekki luz więc można spokojnie kupic 24 mm
tokeny do voidseeders mam 26 mm- jest lekki luz. W 25mm wchodzą ciężko więc możesz użyć 25,5 mm
Aftermath- nie kapslowałem
Zielony123
Posty: 146
Rejestracja: 03 sty 2020, 18:08
Has thanked: 28 times
Been thanked: 25 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Zielony123 »

Nemesis Lockdown
Kampania rusza Maj/ czerwiec
Dodatek który nie wymaga podstawki i podczas kampanii będzie można kupić dodatki z pierwszej kampanii.

Hype on
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8741
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

Zielony123 pisze: 09 kwie 2020, 18:50 Nemesis Lockdown
Kampania rusza Maj/ czerwiec
Wszelkie dyskusje o projektach, które dopiero są finansowane, prowadzimy TUTAJ.
Ewentualnie, można założyć nowy wątek na podforum o crowdfundingu
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: KOSHI »

Kilka szybkich pytań...

1) Jaka jest re grywalność Nieopowiedzianych historii? Można w to wielokrotnie grać bez straty klimatu?

2) Jaka jest różnica między gołą wersją KS a sklepową. Jest w ogóle jakaś?

3) Postacie z Aftermatch - na szybko ogarnąłem instrukcję tylko. Te postacie można wsadzić do podstawki czy raczej to jest jakiś tryb? One się nadają do gry solo czy szukać medyka na 7 postać do solówek?

4) Widziałem jakiś mini statek i coś czytałem o grze na 5 rund ale nie jestem w stanie ogarnąć o co kaman i co to jest z SG. Ktoś coś wyjaśni?

5) Kotonauta. WTF?

6) No i jeszcze jedno. Chodzi mi o alternatywna planszę. Wygląda bardziej kusząco ale już widzę, że na 1 czy 2 postacie będzie hardcore. Dłuższe drogi do silników i miejsca, gdzie się sprawdza cel podroży, podwójne korytarze, pomieszczenia z 1 drogą dostępy czyli ślepe zaułki. Wyczuwam rzeźnię w grze solo...
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: addekk »

KOSHI pisze: 09 kwie 2020, 19:41 Kilka szybkich pytań...

1) Jaka jest re grywalność Nieopowiedzianych historii? Można w to wielokrotnie grać bez straty klimatu?

2) Jaka jest różnica między gołą wersją KS a sklepową. Jest w ogóle jakaś?

3) Postacie z Aftermatch - na szybko ogarnąłem instrukcję tylko. Te postacie można wsadzić do podstawki czy raczej to jest jakiś tryb? One się nadają do gry solo czy szukać medyka na 7 postać do solówek?

4) Widziałem jakiś mini statek i coś czytałem o grze na 5 rund ale nie jestem w stanie ogarnąć o co kaman i co to jest z SG. Ktoś coś wyjaśni?

5) Kotonauta. WTF?

6) No i jeszcze jedno. Chodzi mi o alternatywna planszę. Wygląda bardziej kusząco ale już widzę, że na 1 czy 2 postacie będzie hardcore. Dłuższe drogi do silników i miejsca, gdzie się sprawdza cel podroży, podwójne korytarze, pomieszczenia z 1 drogą dostępy czyli ślepe zaułki. Wyczuwam rzeźnię w grze solo...
1.Chodzi Ci o 1 czy 2 część ? Drugie to dodatkowe wydarzenia do semi coopa i trochę wątku fabularnego. Jedynka to kooperacyjna historia myślę do przejścia raz i tyle.
2. Samej podstawki nie ma.
3. Jest kilka wariantów gry z tymi postaciami można je traktować też zamiennie. Myślę też ze z innymi dodatkami też dadzą radę.
4.Dodatek aftermatch wprowadza "eksplorację" po głównej misji. Wchodzisz na statek zobaczyć co się stało. Masz jakieś cele masz 5 rund. Grasz druga wersja postaci co w podstawowa rozgrywkę.
5. Figurka 1 gracza. Dla nas kot Filemon najważniejsza z niepotrzebnych rzeczy do gry.
6. Solo nie grałem. Do niektórych celi łatwiejsza do niektórych trudniejsza. Do semi coopa 2 fajniejsza IMO
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: vegathedog »

Gra jest fantastyczna. Spędziliśmy rodzinnie, we trójkę całe święta przy tej grze. Mój 11-letni syn jest tytułem oczarowany. W zeszłym tygodniu obejrzeliśmy razem wszystkie części Obcego. Tylko wczoraj rozegraliśmy we dwóch 3 pełne partie. Każda inna, obfitująca w niesamowite zwroty wydarzeń. Zdecydowanie najlepsza gra w jaką grałem, jeżeli chodzi o poziom odczuwalnej imersji. Dodatkowo zasady, pomimo ilości szczegółów są proste, spójne, logiczne i intuicyjne. Widziałem gdzieś wpisy o tym jaka to instrukcja jest dramatyczna. Absolutnie się z tym nie zgadzam. Instrukcja jest czytelna i wszystko można w niej szybko znaleźć. Nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na tą grę. Wiem, że jeszcze wiele godzin spędzę przy tej grze.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: jakmis83 »

addekk pisze: 09 kwie 2020, 19:53
2. Samej podstawki nie ma.
Jest jako Nemesis edycja sklepowa.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: addekk »

jakmis83 pisze: 14 kwie 2020, 15:17
addekk pisze: 09 kwie 2020, 19:53
2. Samej podstawki nie ma.
Jest jako Nemesis edycja sklepowa.
Ale różnic nie ma żadnych między sklepowa a Kickstarterowa podstawka :D
Weźże chodźże grać BGG
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Golfang »

Mam pytanie odnośnie KS tej gry.
Aftermath jest jako DODATEK - czy to znaczy że był dostępny osobno jako płatny dodatek? czy jest to SG - i każdy kto zamówił na KS podstawkę dostanie także ten Aftermath dodatek?
Ja nie kupiłem na KS ale w aleplansowki wersję KS'ową z medykiem - czy to znaczy że teraz niedługo w drugiej fali otrzymam Aftermath czy to muszę sobie szukać i kupić z drugiej ręki?

Dla mnie opis tej kampanii jest trochę nie jasny... moze gdybym śledził na bieżącą gdy trwała byłoby to jasne ale teraz tak nie do końca wiem co jest SG które otrzymam a co jest dodatkie osobno płatnym.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

Golfang pisze: 15 kwie 2020, 08:40 Mam pytanie odnośnie KS tej gry.
Aftermath jest jako DODATEK - czy to znaczy że był dostępny osobno jako płatny dodatek? czy jest to SG - i każdy kto zamówił na KS podstawkę dostanie także ten Aftermath dodatek?
Ja nie kupiłem na KS ale w aleplansowki wersję KS'ową z medykiem - czy to znaczy że teraz niedługo w drugiej fali otrzymam Aftermath czy to muszę sobie szukać i kupić z drugiej ręki?

Dla mnie opis tej kampanii jest trochę nie jasny... moze gdybym śledził na bieżącą gdy trwała byłoby to jasne ale teraz tak nie do końca wiem co jest SG które otrzymam a co jest dodatkie osobno płatnym.
To jest dodatek, któy został skompilowany ze Streatch Goali, wiec jesli kupowales wersje KS w sklepie to dostaniesz Aftermath and Voidseers box ;-)
livers
Posty: 11
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:29

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: livers »

coś wiadomo o macie do gry? Kiedy będzie dostępna?
Zielony123
Posty: 146
Rejestracja: 03 sty 2020, 18:08
Has thanked: 28 times
Been thanked: 25 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Zielony123 »

Po zakończeniu wysyłki będzie update od AR ze szczegółami.
z tego co mówili będzie ponownie otwarty PM z resztkami jakie zostały po wysyłkach i ma być też dostępna mata.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Jareks1985 »

dodatki i mata będą również dostępne w KS Nemesis Lockdown.

Mam do Was pytania odnośnie wykonania, czy w waszych wersjach wypraska w Core Boxie zdrapuje czarny nadruk wewnątrz pudełka? widać, że przeźroczysta pokrywa ma ostre krawędzie jak i pierwsza warstwa. Nawet starając sie włożyć wypraske bardzo ostrożnie i tak gdzieś haczy. Jeśli tak to jak rozwiązaliście ten problem?

Druga sprawa to nawet po tych kartach z fix packa załączonych do pudełka widać, ze rewersy są inne, kolorystyka mocno siadała i z te mają mniej nasycone rewersy. Niestety nie były drukowane na tej samej maszynie, papierze i farbie, papier jest wyraźnie cieńszy. Nie mniej najbardziej kłuje w oczy różnica kolorystyczna rewersów. Ktoś pisał w wątku, że poprawione silniki również są gorszej jakości. Jakie znaleźliście rozwiązanie?
Awatar użytkownika
pjentaszeq
Posty: 367
Rejestracja: 07 gru 2016, 15:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: pjentaszeq »

Jareks1985 pisze: 16 kwie 2020, 09:31 dodatki i mata będą również dostępne w KS Nemesis Lockdown.

Mam do Was pytania odnośnie wykonania, czy w waszych wersjach wypraska w Core Boxie zdrapuje czarny nadruk wewnątrz pudełka? widać, że przeźroczysta pokrywa ma ostre krawędzie jak i pierwsza warstwa. Nawet starając sie włożyć wypraske bardzo ostrożnie i tak gdzieś haczy. Jeśli tak to jak rozwiązaliście ten problem?

Druga sprawa to nawet po tych kartach z fix packa załączonych do pudełka widać, ze rewersy są inne, kolorystyka mocno siadała i z te mają mniej nasycone rewersy. Niestety nie były drukowane na tej samej maszynie, papierze i farbie, papier jest wyraźnie cieńszy. Nie mniej najbardziej kłuje w oczy różnica kolorystyczna rewersów. Ktoś pisał w wątku, że poprawione silniki również są gorszej jakości. Jakie znaleźliście rozwiązanie?
Niestety zdrapuje się i u mnie. Nie ma na to rady, chyba że czarną izolacją zakleisz ;)
pnq 3d print studio - elementy 3d do gier planszowych

ETSY: https://www.pnq3d.etsy.com
FB https://www.facebook.com/pnq3dprint
IG https://www.instagram.com/pnq3dprint/
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Jareks1985 »

pjentaszeq pisze: 16 kwie 2020, 09:34
Jareks1985 pisze: 16 kwie 2020, 09:31 dodatki i mata będą również dostępne w KS Nemesis Lockdown.

Mam do Was pytania odnośnie wykonania, czy w waszych wersjach wypraska w Core Boxie zdrapuje czarny nadruk wewnątrz pudełka? widać, że przeźroczysta pokrywa ma ostre krawędzie jak i pierwsza warstwa. Nawet starając sie włożyć wypraske bardzo ostrożnie i tak gdzieś haczy. Jeśli tak to jak rozwiązaliście ten problem?

Druga sprawa to nawet po tych kartach z fix packa załączonych do pudełka widać, ze rewersy są inne, kolorystyka mocno siadała i z te mają mniej nasycone rewersy. Niestety nie były drukowane na tej samej maszynie, papierze i farbie, papier jest wyraźnie cieńszy. Nie mniej najbardziej kłuje w oczy różnica kolorystyczna rewersów. Ktoś pisał w wątku, że poprawione silniki również są gorszej jakości. Jakie znaleźliście rozwiązanie?
Niestety zdrapuje się i u mnie. Nie ma na to rady, chyba że czarną izolacją zakleisz ;)
Ja planuje obkleić narożniki taśmą przeźroczystą, bo zadrapania tworzą się głównie w narożnikach. taśmę trudniej będzie zdrapać a pudełko będzie lepiej wyglądać wewnątrz :P
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Banan2 »

Jareks1985 pisze: 16 kwie 2020, 09:31 Mam do Was pytania odnośnie wykonania, czy w waszych wersjach wypraska w Core Boxie zdrapuje czarny nadruk wewnątrz pudełka? widać, że przeźroczysta pokrywa ma ostre krawędzie jak i pierwsza warstwa. Nawet starając sie włożyć wypraske bardzo ostrożnie i tak gdzieś haczy. Jeśli tak to jak rozwiązaliście ten problem?
Owszem zdrapuje - niestety.
Ja już trochę macham ręką na kolejne partactwo AR. Po prostu nie chcę się już denerwować i, w przypadku tej firmy, głosuję portfelem.
Jareks1985 pisze: 16 kwie 2020, 09:31 Druga sprawa to nawet po tych kartach z fix packa załączonych do pudełka widać, ze rewersy są inne, kolorystyka mocno siadała i z te mają mniej nasycone rewersy. Niestety nie były drukowane na tej samej maszynie, papierze i farbie, papier jest wyraźnie cieńszy. Nie mniej najbardziej kłuje w oczy różnica kolorystyczna rewersów. Ktoś pisał w wątku, że poprawione silniki również są gorszej jakości. Jakie znaleźliście rozwiązanie?
Koszulki z nieprzezroczystymi rewersami ?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Jareks1985 »

Spoiler:
Widać, że chłopaki za bardzo pojęcia o procesie nie mają, skoro silniki umieścili na osobnych panchboardach, ale sie uczą, bo w wypraskach do dodatków, zostawili więcej miejsca oraz zrobili miejsca na palce.
Nie mniej dołujące jest to, że uczą się z nasze pieniądze. Mam nadzieje, że Nemesis Lockdown, będzie petardą, takim nemesisem 2.0 bo oczywiście wesprę :D


też mi to przyszło do głowy, generalnie nie powinno byc problemu z dostaniem takich koszulek, bo to standard ccg
Nie mniej chyba będzie to lepsze rozwiązanie, niż wpychać obie karty do jednej koszulki.
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: addekk »

Czy widział ktoś jakiś spoko zrobiony insert do podstawki i streach goals?
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Jareks1985 »

addekk pisze: 16 kwie 2020, 15:13 Czy widział ktoś jakiś spoko zrobiony insert do podstawki i streach goals?
widziałem kilka całkiem dobrych insertów, obecnie najlepszy jaki widziałem jest w nowym wydaniu eclipse 2ed
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Muad'Dib »

Może się mylę ale wg mnie kolega addekk pytał się o insert do Nemesisa, nie jakiejkolwiek gry ze SG z KS...

Ja czekałem na dodatki, żeby o czymś pomyśleć ale odkąd zapowiedziano Lockdown, trochę mi się odechciało.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: vojtas »

Jareks1985 pisze: 16 kwie 2020, 09:31Druga sprawa to nawet po tych kartach z fix packa załączonych do pudełka widać, ze rewersy są inne, kolorystyka mocno siadała i z te mają mniej nasycone rewersy. Niestety nie były drukowane na tej samej maszynie, papierze i farbie, papier jest wyraźnie cieńszy. Nie mniej najbardziej kłuje w oczy różnica kolorystyczna rewersów. Ktoś pisał w wątku, że poprawione silniki również są gorszej jakości.
Szczerze mówiąc, nie wiem, o czym mówisz. Dopiero co porównywałem karty i różnica jest absolutnie marginalna. Nowe karty są minimalnie jaśniejsze w cieniach, ale kolorystyka jest ta sama. Trzeba się bardzo, bardzo dobrze przypatrzeć - jeśli nie ustawisz kart obok siebie i się nie skupisz, to nie zauważysz tego (zwłaszcza jeśli karty są w koszulkach), chyba że na drugie ci Wielki_Szu.
No chyba że Ty dostałeś coś innego, w co wątpię.

Ja dostałem jeszcze to:

Obrazek

Silniki są tej samej jakości - nie wiem, skąd czerpiesz swoje info, ja mam je właśnie w ręce.
ODPOWIEDZ