Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
murzyn666
Posty: 4
Rejestracja: 25 lut 2015, 08:33

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: murzyn666 »

Wydaje mi się, że na karcie Łowcy nagród "DO DZIEŁA!" jest błąd. "Przesuń łajkę do ..." nie powinno być "Przesuń Łajkę do ..."?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

Może jak się zbierzemy w parę osób, to uskładamy całą planszę? :)

Obrazek
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Boże Curiosity co to jest i co ty z tym zrobiłeś? Serce boli na sam widok
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
thorus197
Posty: 90
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:53
Lokalizacja: Bristol
Has thanked: 37 times
Been thanked: 22 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: thorus197 »

Cześć ludziska ! :)

Miło mi was powitać.

Pogubiłem się w tym całym kontencie Nemesisa.. Niestety nie idzie już nigdzie kupić KS wersji Polskiej więc kombinuje trochę. Będę składać zamówienie na samą podstawkę w oficjalnym sklepie by w czasie dodruku mi wysłali, ale co z dodatkami? Pojawią się jeszcze w sprzedaży? Myślicie że lepiej się wstrzymać z zakupem teraz i zobaczyć co będzie do zaoferowania potem? Mam szanse kupić Aftermath & Void Seeders + Medyk PL na aledrogo ale widzę że zamieszanie z samą grą jest straszna i obawiam się że mogę otrzymać jakąś trefną wersje i mieć potem problem z naprawieniem tego.. :P
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

thorus197 pisze: 16 kwie 2020, 18:15 Cześć ludziska ! :)

Miło mi was powitać.

Pogubiłem się w tym całym kontencie Nemesisa.. Niestety nie idzie już nigdzie kupić KS wersji Polskiej więc kombinuje trochę. Będę składać zamówienie na samą podstawkę w oficjalnym sklepie by w czasie dodruku mi wysłali, ale co z dodatkami? Pojawią się jeszcze w sprzedaży? Myślicie że lepiej się wstrzymać z zakupem teraz i zobaczyć co będzie do zaoferowania potem? Mam szanse kupić Aftermath & Void Seeders + Medyk PL na aledrogo ale widzę że zamieszanie z samą grą jest straszna i obawiam się że mogę otrzymać jakąś trefną wersje i mieć potem problem z naprawieniem tego.. :P
Po wysyłce drugiej fali (która właśnie trwa, a wręcz się kończy, bo większość już ma) zostanie ponownie otwarty PM (pierwotnie dla backerów, potem dla innych) z niesprzedanymi resztkami oraz niespodziankami. Potem ma być KS Nemesis Lockdown podczas którego mają też sprzedawać dodruk dodatków STARYCH. Aktualnie teraz ze sklepów możesz kupić tylko preorder dodruku podstawki (chyba wakacje to najblizszy termin realizacji), ale skoro ma do nich dojść zaraz druga fala to może będą też podstawki (przy LoH tak było), więc polecam przez najbliższe dni obserwować sklepy+ grupy na fb i forum, bo ludzie sprzedają podstawki w dobrych cenach (co innego z dodatkami). Dodatki zawsze możesz potem dokupić, ale nie ma pewnośći jak dużo będzie przy otwarciu PM i czy starczy oraz nie wiadomo jakie będą dostępne przy N:L oraz pewnie je wyślą późno (czyt. za rok).
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
thorus197
Posty: 90
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:53
Lokalizacja: Bristol
Has thanked: 37 times
Been thanked: 22 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: thorus197 »

Hardkor pisze: 16 kwie 2020, 18:21

Po wysyłce drugiej fali (która właśnie trwa, a wręcz się kończy, bo większość już ma) zostanie ponownie otwarty PM (pierwotnie dla backerów, potem dla innych) z niesprzedanymi resztkami oraz niespodziankami. Potem ma być KS Nemesis Lockdown podczas którego mają też sprzedawać dodruk dodatków STARYCH. Aktualnie teraz ze sklepów możesz kupić tylko preorder dodruku podstawki (chyba wakacje to najblizszy termin realizacji), ale skoro ma do nich dojść zaraz druga fala to może będą też podstawki (przy LoH tak było), więc polecam przez najbliższe dni obserwować sklepy+ grupy na fb i forum, bo ludzie sprzedają podstawki w dobrych cenach (co innego z dodatkami). Dodatki zawsze możesz potem dokupić, ale nie ma pewnośći jak dużo będzie przy otwarciu PM i czy starczy oraz nie wiadomo jakie będą dostępne przy N:L oraz pewnie je wyślą późno (czyt. za rok).


Z tego co czytam to dodruk podstawki ma się odbyć na przełomie Q3/Q4 - także już niedługo :)
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2020, 19:08 przez thorus197, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Jareks1985 »

Spoiler:
Szczerze mówiąc, nie wiem, o czym mówisz. Dopiero co porównywałem karty i różnica jest absolutnie marginalna. Nowe karty są minimalnie jaśniejsze w cieniach, ale kolorystyka jest ta sama. Trzeba się bardzo, bardzo dobrze przypatrzeć - jeśli nie ustawisz kart obok siebie i się nie skupisz, to nie zauważysz tego (zwłaszcza jeśli karty są w koszulkach), chyba że na drugie ci Wielki_Szu.
No chyba że Ty dostałeś coś innego, w co wątpię.
Najlepiej jak pochwalisz się swoimi kartami, bo na moich po między oryginalnymi kartami i fix packiem ewidentnie widać różnice nasycenie kolorem, znacznie większe ilości lakieru oraz odczuwalną różnice faktury i frakcji papieru. Owszem zakoszulkuje i część tych różnic przestanie być istotna, ale nie che kupować koszulek jednokolorowych a wtedy nasycenie nadal będzie widoczne i nie trzeba sie wcale przyglądać, wystarczy to wiedzieć a karty same się pokazują.
Silniki są tej samej jakości - nie wiem, skąd czerpiesz swoje info, ja mam je właśnie w ręce.
Na tym forum ktos na to narzekał, ja nadal czekam za swoimi, ale patrząc na jakość kart z fix packa, jestem wstanie w to uwierzyć.

Denerwuje mnie wypraska z podstawki, rysuje boki pudełka oklejone czarnym papierem, nawet palce sie nie mieszczą bo wyciągania jej z pudełka. Natomiast wypraska w dodatkach jest w drugą stronę poprawili miejsce na palce, zrobili więcej luzu od pudełka, ale znowu figurki są tak zablokowane, że strach cokolwiek wyciągać aby nie połamać, nie wspominając o malowaniu, które raczej długo nie będzie trzymać się figurki.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Kisun »

Wczoraj macałem z pół godziny karty poprawione i te stare od Nemezisa. I u mnie naprawdę niemal nie ma różnicy. Awersy wszystkich są odrobinę bledsze. Jednak zauważyłem że i w podstawce nie wszystkie były identycznie nasycone. Rewersy kart identyczne, tylko te zielone też są minimalnie bledsze. Ale bez położenia obok siebie dwóch kart, nie da rady zgadnąć która jest która. A i tak trzeba się mocno przyglądać. Faktura - śliskość (są gładkie, żadnych chropowatości), grubość, rozmiary, zaokrąglenia i ślady po cięciu - identyczne. Wsadzone do talii, z boku nie widać które są nowe. Wrzucę fotki jak będę w domu. Jeżeli u ciebie są inne, to najprawdopodobniej albo masz jakąś felerną wersję tych poprawionych i żądaj ich ponownej wymiany, albo twoje karty z podstawki są inne niż moje (wersja pl. dwie fale). Za to nowe żetony pomieszczeń wyraźnie się różnią, są grubsze i tkaninka jakaś taka mniej wyraźna, błyszcząca. Nie tak matowa jak w podstawce. To znaczy że i reszta żetonów jest taka. Figurki, to chyba każdy widział i porównał :/ To mnie najbardziej zaskoczyło.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: vojtas »

Jareks1985 pisze: 17 kwie 2020, 09:35 Najlepiej jak pochwalisz się swoimi kartami, bo na moich po między oryginalnymi kartami i fix packiem ewidentnie widać różnice nasycenie kolorem, znacznie większe ilości lakieru oraz odczuwalną różnice faktury i frakcji papieru. [...]
Nie mam teraz jak, ale z tego, co piszesz, wynika, że problem jest poważny. Może Ty zrób zdjęcia - na górze połóż 3 stary karty, a na dole 3 nowe i porównamy. Tylko nie rób przypadkiem z lampą błyskową.
Jareks1985 pisze: 17 kwie 2020, 09:35Na tym forum ktos na to narzekał, ja nadal czekam za swoimi, ale patrząc na jakość kart z fix packa, jestem wstanie w to uwierzyć.
Na tym forum narzeka się chyba na wszystko, na co tylko się da. Dlaczego często tak jest, że ludzie wolą brać pod uwagę opinie negatywne, a nie neutralne czy pozytywne?
Jareks1985 pisze: 17 kwie 2020, 09:35Denerwuje mnie wypraska z podstawki, rysuje boki pudełka oklejone czarnym papierem, nawet palce sie nie mieszczą bo wyciągania jej z pudełka.
To prawda. Ewidentny błąd projektowy. Ale znacznie bardziej mnie irytuje, to co odwalili z przegródką na karty - te mniejsze w koszulkach się praktycznie nie mieszczą. Musiałem część wypraski po prostu odciąć nożykiem. Możliwe że jak dokupię Karnomorfy, to po prostu zmajstruję swoją własną wypraskę, aby zmieścić wszystko w jednym pudełku.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: KOSHI »

Zagrałem wreszcie pełnoprawna sesję zwiadowcą zgodną z zasadami i umarłem szybko z gracją po otwarciu się hibernatorium. Lazły za mną gady non stop aż mnie utłukły. Jeden się podsmażył, potem dostał 2 seryjki i uciekł z powrotem do pokoju, gdzie zaczął przygodę z zapałkami i spłonął do reszty. Niestety zdołał wysłać do kolegów spod bloku SMS-a że na dzielni kręci się ktoś obcy. Zjechałem do parteru nawet nie wykonawszy celu. Na 3 partie solo 3 KO. Mam się przyzwyczajać do wpierdzielu czy jednak grac coopa na 2 czy 3 postacie? Solo wydaje mi się chyba jeszcze cięższe od solo w Zonie...
Zielony123
Posty: 146
Rejestracja: 03 sty 2020, 18:08
Has thanked: 28 times
Been thanked: 25 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Zielony123 »

KOSHI pisze: 19 kwie 2020, 23:17 Zagrałem wreszcie pełnoprawna sesję zwiadowcą zgodną z zasadami i umarłem szybko z gracją po otwarciu się hibernatorium. Lazły za mną gady non stop aż mnie utłukły. Jeden się podsmażył, potem dostał 2 seryjki i uciekł z powrotem do pokoju, gdzie zaczął przygodę z zapałkami i spłonął do reszty. Niestety zdołał wysłać do kolegów spod bloku SMS-a że na dzielni kręci się ktoś obcy. Zjechałem do parteru nawet nie wykonawszy celu. Na 3 partie solo 3 KO. Mam się przyzwyczajać do wpierdzielu czy jednak grac coopa na 2 czy 3 postacie? Solo wydaje mi się chyba jeszcze cięższe od solo w Zonie...
W grze Solo na 2+ postaci jest łatwiej. Próbuj nowych kombinacji postaci by wiedzieć jak Ci się najwygodniej gra.
Ja w grze solo gram tylko jedną postacią- wiem masochizm ale tak mi najbardziej pasuje. Często dłużej grę rozkładam niż gram :D
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Jools »

KOSHI pisze: 19 kwie 2020, 23:17 Zagrałem wreszcie pełnoprawna sesję zwiadowcą zgodną z zasadami i umarłem szybko z gracją po otwarciu się hibernatorium. Lazły za mną gady non stop aż mnie utłukły. Jeden się podsmażył, potem dostał 2 seryjki i uciekł z powrotem do pokoju, gdzie zaczął przygodę z zapałkami i spłonął do reszty. Niestety zdołał wysłać do kolegów spod bloku SMS-a że na dzielni kręci się ktoś obcy. Zjechałem do parteru nawet nie wykonawszy celu. Na 3 partie solo 3 KO. Mam się przyzwyczajać do wpierdzielu czy jednak grac coopa na 2 czy 3 postacie? Solo wydaje mi się chyba jeszcze cięższe od solo w Zonie...
Nemesis zdecydowanie przeznaczony jest dla większej liczby postaci. Czym więcej tym lepiej, 4 to sweet spot, choć oczywiście da się na mniej, np 3. Nigdy nie wyobrażałem sobie by siadać do tego solo czy we dwóch.
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: suibeom »

solo nie grałem, ale w dwójkę z dziewczyną i owszem. Było naprawdę klimatycznie mroczno, do tego ciągłe napięcie związane z podejrzeniem, czy aby moja towarzyska chce ubić tylko obcych. Dodam zasadne, bo raz wywaliła mnie ze statku śluzą powietrzną, a raz wysłała do pokoju pełnego obcych. W obu wypadkach niby niechcący, ale jej uśmiech przeczył temu.
Zielony123
Posty: 146
Rejestracja: 03 sty 2020, 18:08
Has thanked: 28 times
Been thanked: 25 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Zielony123 »

Jools pisze: 20 kwie 2020, 13:00
KOSHI pisze: 19 kwie 2020, 23:17 Zagrałem wreszcie pełnoprawna sesję zwiadowcą zgodną z zasadami i umarłem szybko z gracją po otwarciu się hibernatorium. Lazły za mną gady non stop aż mnie utłukły. Jeden się podsmażył, potem dostał 2 seryjki i uciekł z powrotem do pokoju, gdzie zaczął przygodę z zapałkami i spłonął do reszty. Niestety zdołał wysłać do kolegów spod bloku SMS-a że na dzielni kręci się ktoś obcy. Zjechałem do parteru nawet nie wykonawszy celu. Na 3 partie solo 3 KO. Mam się przyzwyczajać do wpierdzielu czy jednak grac coopa na 2 czy 3 postacie? Solo wydaje mi się chyba jeszcze cięższe od solo w Zonie...
Nemesis zdecydowanie przeznaczony jest dla większej liczby postaci. Czym więcej tym lepiej, 4 to sweet spot, choć oczywiście da się na mniej, np 3. Nigdy nie wyobrażałem sobie by siadać do tego solo czy we dwóch.
owszem im więcej osób tym lepiej, ale w obecnej sytuacji gra solo może być jedyną opcją. Moja kobieta w ogóle nie siada do gier planszowych, a moja córka ma tylko 4 lata, więc zostaje solo do czasu, aż będzie można wyjść z domu do ludzi.
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: lukkk »

Zielony123 pisze: 20 kwie 2020, 13:34
Jools pisze: 20 kwie 2020, 13:00
KOSHI pisze: 19 kwie 2020, 23:17 Zagrałem wreszcie pełnoprawna sesję zwiadowcą zgodną z zasadami i umarłem szybko z gracją po otwarciu się hibernatorium. Lazły za mną gady non stop aż mnie utłukły. Jeden się podsmażył, potem dostał 2 seryjki i uciekł z powrotem do pokoju, gdzie zaczął przygodę z zapałkami i spłonął do reszty. Niestety zdołał wysłać do kolegów spod bloku SMS-a że na dzielni kręci się ktoś obcy. Zjechałem do parteru nawet nie wykonawszy celu. Na 3 partie solo 3 KO. Mam się przyzwyczajać do wpierdzielu czy jednak grac coopa na 2 czy 3 postacie? Solo wydaje mi się chyba jeszcze cięższe od solo w Zonie...
Nemesis zdecydowanie przeznaczony jest dla większej liczby postaci. Czym więcej tym lepiej, 4 to sweet spot, choć oczywiście da się na mniej, np 3. Nigdy nie wyobrażałem sobie by siadać do tego solo czy we dwóch.
owszem im więcej osób tym lepiej, ale w obecnej sytuacji gra solo może być jedyną opcją. Moja kobieta w ogóle nie siada do gier planszowych, a moja córka ma tylko 4 lata, więc zostaje solo do czasu, aż będzie można wyjść z domu do ludzi.
To może Tabletop Simulator? Ponoć Nemesis tam jest. Gracze także się znajdą :)
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Jools »

Zielony123 pisze: 20 kwie 2020, 13:34
Jools pisze: 20 kwie 2020, 13:00
KOSHI pisze: 19 kwie 2020, 23:17 Zagrałem wreszcie pełnoprawna sesję zwiadowcą zgodną z zasadami i umarłem szybko z gracją po otwarciu się hibernatorium. Lazły za mną gady non stop aż mnie utłukły. Jeden się podsmażył, potem dostał 2 seryjki i uciekł z powrotem do pokoju, gdzie zaczął przygodę z zapałkami i spłonął do reszty. Niestety zdołał wysłać do kolegów spod bloku SMS-a że na dzielni kręci się ktoś obcy. Zjechałem do parteru nawet nie wykonawszy celu. Na 3 partie solo 3 KO. Mam się przyzwyczajać do wpierdzielu czy jednak grac coopa na 2 czy 3 postacie? Solo wydaje mi się chyba jeszcze cięższe od solo w Zonie...
Nemesis zdecydowanie przeznaczony jest dla większej liczby postaci. Czym więcej tym lepiej, 4 to sweet spot, choć oczywiście da się na mniej, np 3. Nigdy nie wyobrażałem sobie by siadać do tego solo czy we dwóch.
owszem im więcej osób tym lepiej, ale w obecnej sytuacji gra solo może być jedyną opcją. Moja kobieta w ogóle nie siada do gier planszowych, a moja córka ma tylko 4 lata, więc zostaje solo do czasu, aż będzie można wyjść z domu do ludzi.
To polecam spróbowanie na dwie postacie lub nawet - cała drużyna - np czterech.
Np. w Eldritchu gramy we dwóch graczy ale każdy zawsze gra dwoma badaczami, łącznie 4. Innej opcji w tej grze nie ma, tam zawsze graliśmy i grać będziemy, dla nas to już norma.
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Dr_Kecaj »

Nie wiem, czy był poruszany już ten temat, ale powinno fanów gry zainteresować, że Awakeni bedą robić gre komputerową ze studiem Ovid Works pod tytułem "Nemesis" :)
Kupię Szczura rogatego PL
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: rafaelus »

Mam kilka pytań do graczy, którzy już się zapoznali z grą i zawartością dodatkowych celów (jako że grafiki na KS wydają mi się mylące).

1) Wydaje mi się, że nie dostałem komiksu, który jest opisany w liście od wydawnictwa jako add-on do untold stories. Czy ktoś może mi zrobić zdjęcie tego komiksu? Czy on był poza pudełkiem ze stretch golami?
2) Czy do full co-op mode jest osobna instrukcja, czy tylko wzmianka w instrukcji na koniec?
3) Czy intruzi mają swoje 5 kart celów (jak opisano w kampanii)? Ja mam tylko kartę akcji intruzów.
4) Czy markery amunicji mają kształt czerwonych sześcianów w wersji KS a śluz przezroczystych szklanych znaczników?
5) Czy medyk ma osobne karty przedmiotów osobistych? Wg bgg tak, ale nie umiem ich znaleźć w żadnym z pudełek...
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 192
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 114 times
Been thanked: 73 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Neysmeey »

1)Komiks był w najmniejszym pudełeczku oznaczonym jako "bonus content".
2)Do coopa jest akapit w instrukcji, dodatkowe "zasady" są w komiksie jeśli decydujesz się na grę z nim związaną.
3)Musiałbym sprawdzić, ale z tego co kojarze rzeczywiście są osobne karty celów dla intruzów.
4)Tak, markery wyglądają jak g$!#wno, ale według AR tak ma być i jest super. Ostatecznie AR zrezygnował całkiem ze znaczników śluzu, zamiast tego są pomieszczenia pokryte śluzem (kafle), te przezroczyste służa do czegoś innego.
5) Medyka ma swoje miejsce w pudle Aftermath i tam też są związane z nim karty, w tym karty przedmiotów osobistych/podstawowych z tego co pamiętam były spakowane osobno w małej "folijce" w pudełku z SG.

Edit: uzupełniałem informacje.
Profil na: Boardgamegeek
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: rafaelus »

Neysmeey pisze: 24 kwie 2020, 18:48 1)Komiks był w najmniejszym pudełeczku oznaczonym jako "bonus content".
Dzięki! Jeszcze tylko wyjaśnię, bo napisałem trochę ze skrótem myśliowym. Powinny być 2 komiksy czy jeden? W pudełku z bonus content mam Untold stories and list od AR jeszcze wspomina, że jest jakiś dodatkowy.
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 192
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 114 times
Been thanked: 73 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Neysmeey »

rafaelus pisze:
Dzięki! Jeszcze tylko wyjaśnię, bo napisałem trochę ze skrótem myśliowym. Powinny być 2 komiksy czy jeden? W pudełku z bonus content mam Untold stories and list od AR jeszcze wspomina, że jest jakiś dodatkowy.
Jeśli masz #1 to jest w porządku pod tym względem, był #2 ale był to dodatkowo płatny, opcjonalny addon, zaprojektowany głównie pod grę solo. Czyli podstawowo jest jeden komiks.

*Edit: komiks #2 pierwotnie miał być projektowany pod solo, ale wyszedł twórcom zestaw scenariuszy do semi-coop... co z tego, że ludzie płacili za coś innego. Opsie xD
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2020, 15:17 przez Neysmeey, łącznie zmieniany 2 razy.
Profil na: Boardgamegeek
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Neysmeey pisze: 24 kwie 2020, 19:40
rafaelus pisze:
Dzięki! Jeszcze tylko wyjaśnię, bo napisałem trochę ze skrótem myśliowym. Powinny być 2 komiksy czy jeden? W pudełku z bonus content mam Untold stories and list od AR jeszcze wspomina, że jest jakiś dodatkowy.
Jeśli masz #1 to jest w porządku pod tym względem, był #2 ale był to dodatkowo płatny, opcjonalny addon, zaprojektowany głównie pod grę solo. Czyli podstawowo jest jeden komiks.
Ten drugi nie jest pod solo tylko sa to scenariusze standalone do semi coop.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Muad'Dib »

Odnośnie zawartości to właśnie AR opublikowało co będzie można zamawiać na KS. Na ten moment wszystko co wyszło po angielsku, inne wersje językowe się okaże (ciekawe co na to lokalni dystrybutorzy/wydawcy).

Obrazek
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Irr3versible »

Jak rozgrywka w Carnomorph?
Nie miałem okazji spróbować, więc za opinie byłbym wdzięczny.

Co do samej kampani, chciałbym zmianę w polityce i wydanie dodatku wraz z SG w tym samym momencie. W przeciwnym wypadku spodziewałbym się dodatkowych celów nie wcześniej niż 4 kwartał 2021.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

Czyli wyceniają całość na 620 zł + przesyłka (po obecnym kursie)
ODPOWIEDZ