A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: A Touch of Evil, The Supernatural Game

Post autor: godpuppet »

mam pytanie w kwestii zasad:
w trybie kooperacyjnym, Evil Elderzy, ktorych sekret poznalismy, a ktorzy zgineli w trakcie gry - czy dolaczaja sie z automatu do Villaina w czasie Showdown czy nie?
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: A Touch of Evil, The Supernatural Game

Post autor: westwood »

Dołączają.
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: A Touch of Evil, The Supernatural Game

Post autor: godpuppet »

dzieki, tak tez gralismy, w instrukcji nie bylo to jasno wytlumaczone.
ten tryb kooperacyjny taki sobie, mysle ze mala konfrontacja bedzie ciekawsza 8)
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: A Touch of Evil, The Supernatural Game

Post autor: Dzej »

Sa jakieś oficjalne zasady do grania solo czy poprostu grasz co-op samemu?
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: A Touch of Evil, The Supernatural Game

Post autor: godpuppet »

Dzej pisze:Sa jakieś oficjalne zasady do grania solo czy poprostu grasz co-op samemu?
ale ja nie mowie do siebie w liczbie mnogiej :wink: - gralismy z zona. co do trybu solo, to z tego co wiem, to nie ma oficjalnego wariantu, zawsze mozesz zagrac co-opa samemu, choc imho nie jest to zbyt fajne.
w niedziele znowu zagralismy co-opa i bylo jeszcze gorzej (czytaj - nudniej) niz za pierwszym razem. w pierwszej grze przeciw Wampirowi byla masa minionow i ciagle cos sie dzialo. teraz, przeciw Wilkolakowi, przez cala gre bylo 3 minionow. Co prawda shadow track szybko przesuwal sie w kierunku 0 a Elderzy gineli jak muchy, ale jakiegos zagrozenia sie nie odczuwalo - ot, polazilismy, pozbieralismy/pokupowalismy przedmioty i eventy i jak juz bylo prawie ciemno zastrzelilismy tego biednego wilkolaka, nawet nie zipnal - another day in the office.
Porownujac do AH, bo gry sa do siebie podobne - co-op zdecydowanie bardziej podoba mi sie w AH - dzieki klimatowi i ciaglemu poczuciu zagrozenia (no, w wiekszosci rozgrywek) - czy sie wygra, czy sie przegra, podobalo sie. W AToE po dwoch grach co-op sie nie sprawdzil, natomiast widze potencjal w konfrontacji i musze sprobowac nastepnym razem tak zagrac.
na razie lekkie rozczarowanie.
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: A Touch of Evil, The Supernatural Game

Post autor: Wallenstein »

Czy grał już ktoś może z dużym dodatkiem?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Corabb
Posty: 127
Rejestracja: 22 cze 2009, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim i okolice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 8 times

Re: A Touch of Evil, The Supernatural Game

Post autor: Corabb »

A tak przy okazji, jest gdzieś w polskich sklepach w ogóle dostępny ten dodatek?
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: A Touch of Evil, The Supernatural Game

Post autor: Dzej »

A była już premiera ? :shock:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Corabb
Posty: 127
Rejestracja: 22 cze 2009, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim i okolice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 8 times

Re: A Touch of Evil, The Supernatural Game

Post autor: Corabb »

OK, faktycznie nie sprawdziłem :oops: jeszcze trzeba poczekać, szkoda :( .
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: A Touch of Evil, The Supernatural Game

Post autor: Wallenstein »

Jaka premiera?
Dodatek jest już w sprzedaży, choć jeszcze nie u nas.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: A Touch of Evil, The Supernatural Game

Post autor: Dzej »

http://www.rebel.pl/product.php/1,1295/ ... nsion.html

Dodatek droższy od podstawki :D

i pierwszy hero pack

http://www.rebel.pl/product.php/1,1295/ ... ack-1.html

też drogi jak , bardzo drogi 8)
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: A Touch of Evil, The Supernatural Game

Post autor: Matio.K »

Wreszcie udało się zagrać.

Ale przedtem słówko o preferencjach : nie lubię gier przygodowych [np. nie przypada mi do gustu turlanie, duża losowość etc.]. Tymczasem ATOE, w wariancie versus na trzy osoby [na chwilę obecną jedna rozgrywka] grało się super, nawet mimo powyższych czynników. Odpalona muzyka z dołączonego soundtracku, klimat filmu Burtona "Jeździec bez Głowy" [doskonalym pomyslem jest obejrzenie go przed rozgrywką] i fajne mechanizmy, w szczególności rady miasta i polowania na złego.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
mafiafb
Posty: 137
Rejestracja: 28 lip 2013, 20:18

Re: A Touch of Evil, The Supernatural Game

Post autor: mafiafb »

Odświeżę topic po dwóch latach, gdyż gra ta gości w poradniku
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =43&t=6212
Jak jest z powtarzalnością gry, oraz jak gra wypada w porównaniu z Arkham Horror? Mam aktualnie Arkham, Robinsona, Dracule i szukam podobnych gier przygodowych, kooperacyjnych. Szczerze mówiąc z tego co czytałem o ToE to najbardziej zniechęcająco wypada fakt małego wyzwania - nie udało się w tej turze, trudno - spróbuję za tury dwie, trzy i tak w kółko. Podzielcie się opinią bo gra ma dwa dodatki i piękną grafikę co zachęca do jej kupna ;)
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: A Touch of Evil, The Supernatural Game

Post autor: Hiu »

Jest troche tak jak mowisz. Ale ... :)
Pamietaj - w kartach czai sie zlo :) Takze, jezeli sie nie ruszyles - karta, ruszyles sie - karta. Takze zawsze cos zlego moze ci pod nogi spasc.
Poza tym - oczywista, ze w kolejnej turze mozna zawsze sprobowac (no chyba, ze w kartach napisali - ze spadlo ci zelazko na glowe - to juz nie sprobujesz ;) )
Mysle, ze jezeli jestes fanem takich produkcji - to o powtarzalnosc i wyzwanie nie masz co sie obawiac. Tematyka jest przyjemna. Troche przesadzili z iloscia zetonow (i ich roznorodnoscia - w instrukcji masz zapis typu - niektore zetony sa dla wlasnego uzytku - w sensie jak sobie wymyslisz co z nimi zrobic - to tak zrob :)
Pomijajac te drobna niedogodnosc - jest zly, co sie czai za rogiem, sa "ludzie z miasta" i nie wiesz czyt pomagaja tobie, czy temu zlemu (a tak moze byc - ale to sie tylko liczy na koniec) - ale jako nadworny sherlock powinienes wiedziec kto jest z toba a kto przeciwko tobie :)... masz typowe miejsca (rozwidlena drog, rynek miejski, las, pola, wiatrak itp) - gdzie mozesz sie zagubic we mgle (a tam jak wiadomo, zelazka nisko lataja). Jednym slowem - sie dzieje panie!

Gra z dwoma dodatkami (w sumie 3 plansze) to juz nie sa zarty. Teren jest spory i przepchanie jednego bohatera z jednego konca na drugi moze troche zajac ( dlatego sa tajne przejscia pomiedzy planszami ).
Ilosc kart spora - moze nie tak powalajaca jak w AH - ale sporo tego towaru jest (szczegolnie jezeli zainstalujesz dodatki).

Jezeli podobaja ci sie coopy - to spod tego samego znaku masz jeszcze:

FanG (Fortune and Glory - w pudle wielkosci Descenta 1 ED) - 2 dodatki wyjda za kilka tygodni (plansza sie nie powiekszy, glownie kart dojdzie i troche mechaniki).

Conquest of the planet earth: Jeden dodatek. Plansza wielkosciowo dostosowana do ilosci graczy. Podstawka daje juz podstawy rozrywki - jednak w dodatku jest pare kart, ktore dodaja zaru (typu dodatkowi przeciwnicy) :)

oprocz tego:

Lord of the rings: Nazgul - poczytaj - moze podpasuje. Jak to mowia - kolderka jest dosc krotka - w sensie masz niewiele czasu na wykonanie zadania - a jezeli nie uda ci sie czegos "rozwalic" na czas - to jakby mozesz zbierac lopatke i wiaderko i zegnac sie powoli ze swiatem :) Latwo nie jest. A - i nie turla sie koscmi - tylko sie kostki wyciaga z battle cube'a :)

Wszystkie w/w maja opcje coop / competitive
caen
Posty: 4
Rejestracja: 06 lut 2005, 18:34
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Re: A Touch of Evil, The Supernatural Game

Post autor: caen »

Witam

Grywacie nadal w ten tytuł?

Ostatnio rozegrałem kilka partii ze Znajomymi, samą grę kupiłem dla klimatu rodem z Jeźdźca bez Głowy.

Gramy z dodatkiem SW, ogólnie oceniamy grę b. wysoko, jednak po trzeciej rozgrywce pojawiła się potrzeba Homerules bilansujących postacie (które wybieramy) i dodania opcji szkolenia cechy Combat
(inaczej wszyscy graja Marcusem albo kupują Tools of Science, itp...)
WM&H: Cygnar, Khador, Najemnicy, Cryx, Circle
MalifauX: Neverborn, Outcasts, Guild, Ressurectionists, Arcanists
Freebooter's Fate: Brotherhood, Amazons, Pirates
WFB: DE
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: A Touch of Evil, The Supernatural Game

Post autor: Yuri »

caen pisze: 15 sty 2016, 21:40 Witam

Grywacie nadal w ten tytuł?

Ostatnio rozegrałem kilka partii ze Znajomymi, samą grę kupiłem dla klimatu rodem z Jeźdźca bez Głowy.

Gramy z dodatkiem SW, ogólnie oceniamy grę b. wysoko, jednak po trzeciej rozgrywce pojawiła się potrzeba Homerules bilansujących postacie (które wybieramy) i dodania opcji szkolenia cechy Combat
(inaczej wszyscy graja Marcusem albo kupują Tools of Science, itp...)
A pewnie, że gramy :)

Dzisiaj na stronie i sklepie producenta pojawiła się wersja 10th Anniversary Edition ( na 12 rocznice akurat <lol> ) oraz zupełnie nowy Supplement z 15 nowymi kartami do dodatku "Something Wicked". Cieszy mnie, że nie zapomnieli o tej grze, a dodatek karciany do....dodatku to już miód na me serce.

EDIT: "The Coast" właśnie kończy się drukować w Chinach. Tak tylko wspominam, bo pewnie komuś brakuje i nigdzie nie ma :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: A Touch of Evil, The Supernatural Game

Post autor: kastration »

Yuri pisze: 24 kwie 2020, 14:07
caen pisze: 15 sty 2016, 21:40 Witam

Grywacie nadal w ten tytuł?

Ostatnio rozegrałem kilka partii ze Znajomymi, samą grę kupiłem dla klimatu rodem z Jeźdźca bez Głowy.

Gramy z dodatkiem SW, ogólnie oceniamy grę b. wysoko, jednak po trzeciej rozgrywce pojawiła się potrzeba Homerules bilansujących postacie (które wybieramy) i dodania opcji szkolenia cechy Combat
(inaczej wszyscy graja Marcusem albo kupują Tools of Science, itp...)
A pewnie, że gramy :)

Dzisiaj na stronie i sklepie producenta pojawiła się wersja 10th Anniversary Edition ( na 12 rocznice akurat <lol> ) oraz zupełnie nowy Supplement z 15 nowymi kartami do dodatku "Something Wicked". Cieszy mnie, że nie zapomnieli o tej grze, a dodatek karciany do....dodatku to już miód na me serce.

EDIT: "The Coast" właśnie kończy się drukować w Chinach. Tak tylko wspominam, bo pewnie komuś brakuje i nigdzie nie ma :)
A czym masz info, czy sama podstawka może będzie jeszcze na rynku? Bo w wersji jubileuszowej płacimy głównie za te figurki fikuśne, a do nich nie jestem przekonany jakoś. Mogliby dodrukować też dodatki do Fortune and Glory, oni zawsze mają takie opóźnienia.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: Yuri »

Wiesz, wiem tyle ile powiedzieli dziś na FB przez oficjalny kanał :(
O podstawce nic nie mówili, ale mozna ją dostać na ebayu. Mnie również ta ich wersja 10th nie interesuje zupełnie, bardziej się ciesze z suppla z nowymi kartami. Głównie dlatego, że nie będzie ona kompatybilna z resztą dodatków - one nie mają "główek" Starszyzny, i obiektów 3d. Co do dodatków do FanG to mam dziwne przeczucie, że mogą nadejść niedługo skoro 10thAE w końcu dopłynęła do nich. Ale to tylko moje spekulacje. Sam na nie czekam, bo mocno usprawnią mechanikę Świątyń, która jest najsłabszym elementem gry.

EDIT: Co do dodatków do FanG to cytuje "Still in development."
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Kostaki
Posty: 135
Rejestracja: 20 lis 2010, 09:20
Has thanked: 29 times
Been thanked: 7 times

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: Kostaki »

Yuri nawet nie wiesz jak mi zrobiłeś dzień tym newsem :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: Yuri »

Kostaki pisze: 24 kwie 2020, 21:13 Yuri nawet nie wiesz jak mi zrobiłeś dzień tym newsem :)
Chyba wiem o co chodzi :P

EDIT: Nowy dodatek karciany wyprzedał się praktycznie na pniu w ok <2h
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: Yuri »

Po około 3 latach prac Alessandro Rivieri skończył prace nad fanowskim dodatkiem do ATOE pt. "Les Pacte des Loupes" Oczywiście na motywach znanego tu i ówdzie francuskiego filmu pt. "Bractwo Wilków". Właśnie uploaduje pliki na BGG, dosłownie gdy do Was piszę. Polecam sprawdzić, wygląda nieziemsko:

https://boardgamegeek.com/filepage/2099 ... ario-expan

Jestem świeżutko po lekturze instrukcji i jak dla mnie rewelacja. Trzyma i klimat i styl graficzny oryginału.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 paź 2020, 20:14 przez Yuri, łącznie zmieniany 2 razy.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Chilihead
Posty: 35
Rejestracja: 25 kwie 2020, 13:22
Has thanked: 21 times
Been thanked: 5 times

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: Chilihead »

Może nie do końca pytanie do tego tematu, ale jest jakiś dystrybutor na europę gier od FFP? Cena wysyłki 100 USD z USA/CAD troszkę odstrasza.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: Yuri »

Chilihead pisze: 15 paź 2020, 16:52 Może nie do końca pytanie do tego tematu, ale jest jakiś dystrybutor na europę gier od FFP? Cena wysyłki 100 USD z USA/CAD troszkę odstrasza.
Nie ma. Moja paka od nich właśnie "się cli" w Przemyślu i tak jest niemal za każdym razem, jak biorę coś więcej niz same Supplementy.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
LordMongo
Posty: 134
Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: LordMongo »

Podłączę się do zapytania: a ktoś próbował namówić jakiś sklep, żeby ściągnął coś z asortymentu Latających Żab? Swego czasu można było kupić ich gry na Rebelu, ale później cała oferta wyparowała.
pioma10
Posty: 299
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: pioma10 »

LordMongo pisze: 15 paź 2020, 17:39 Podłączę się do zapytania: a ktoś próbował namówić jakiś sklep, żeby ściągnął coś z asortymentu Latających Żab? Swego czasu można było kupić ich gry na Rebelu, ale później cała oferta wyparowała.
Z tego co kojarzę to Planszomania ma sporo z ich gier.
Albo przynajmniej miała.
ODPOWIEDZ