Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

alpha pisze: 23 kwie 2020, 18:57
Spoiler:
Póki co mam te "zwykłe", na inner jeszcze czekam, ale mam już dedykowane inner do Keyforge'a (które o dziwo idealnie pasują na Zakazane gwiazdy, przypadeg? :wink: ) i wydają się być ok.
Jakościowo jest bardzo podobnie do FFG, przy pierwszym koszulkowaniu się nie kleiły (tak samo w paczce), jak z czasem jeszcze nie wiem.
Są naprawdę minimalnie bardziej mleczne, po prostu widać że to inny plastik.
myrmek
Posty: 26
Rejestracja: 10 paź 2019, 00:38
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: myrmek »

Cześć, potrzebuję waszej rady.

Szukam koszulek do Everdell oraz Horror w Arkham LCG.

Moje wymagania:

- koszulki jak najbardziej matowe, odbijające jak najmniej światła
- jak najmniejsze wrażenie "folii", nie wiem czy dobrze mnie zrozumiecie - poszukuję koszulek, które będą w dotyku bardziej zbliżone do papieru niż do folii ;)
- generalnie cena nie gra roli - jeżeli są koszulki które spełniają powyższe wymagania i sa drogie, to nie jest to przeszkodą
- mogą być z rewersami nieprzeroczystymi

Wydaje mi się, że szukam takich koszulek, jakich używa ten gość na tym filmiku (niestety nie wiem jakie to są): https://www.youtube.com/watch?v=drVD_OJKszA&t=3425s
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: yrq »

Ultra Pro Matte spełniają Twoje wymagania
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

myrmek pisze: 25 kwie 2020, 17:12
Spoiler:
Wydaje mi się, że używa tych https://mepel.pl/koszulki-na-karty-drag ... petrol-100

Dragon Shield Matte mają gładki przezroczysty front i teksturowany tył (chociaż określenie chropowaty wydaje mi się lepiej oddawać stan faktyczny). Dragon shieldy są jednymi z najgrubszych koszulek na rynku i raczej spokojnie zabezpieczą karty na długi czas :) Warto je rozważyć jako jedną z opcji.

Typowo matowych koszulek na rynku jest stosunkowo mało - kojarzę tę z Ultra Pro o których wspomniał yrq, poza tym na czasie w rozmiarze CCG mają wejść jeszcze Gamegenic (już w kilku sklepach nakład wyprzedany jeszcze przed dostawą).
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

myrmek pisze: 25 kwie 2020, 17:12 Wydaje mi się, że szukam takich koszulek, jakich używa ten gość na tym filmiku (niestety nie wiem jakie to są): https://www.youtube.com/watch?v=drVD_OJKszA&t=3425s
Myślę, że jakbyś pod filmem zapytał o koszulki, to jest szansa, że Zee odpowie.

Ale podobnie jak krwing myślę, że Dragon Shield to dobry trop. Z tym, że DS to jedne z najlepszych i najdroższych koszulek na rynku. W podobnej cenie i jakości znajdziesz jeszcze KMC Hyper Mat, ale tych nie używałem, więc nie ocenię.

Tańszą opcją są też już wspomniane Ultra-Pro – tylko tutaj musisz zwrócić uwagę, bo wiele koszulek UP jest opisywanych jako matowe, ale przody są w nich błyszczące. Matowe mają to wyraźnie opisane w nazwie na opakowaniu – Ultra-Pro Pro Matte. Przy okazji w tej serii znajdziesz też koszuli clear – czyli z przezroczystymi pleckami – jedna część koszulki jest w nich matowa, druga błyszcząca – to ostatnio jedne z moich ulubionych koszulek.

Jeśli chciałbyś coś przeźroczystego matowego po obu stronach to polecam Arcane Tinmen Non-Glare, pakowane po 50 szt w pudełeczka. Przy okazji – Arcane Tinmen jest producentem koszulek Dragon Shield.

A na koniec subiektywna uwaga ode mnie – testowałem koszulki matowe, ale nie jestem fanem. Czasami, jeśli teksty na kartach są drobnym drukiem to matowa koszulka utrudnia ich czytanie. Generalnie wybieram więc błyszczące, a te wspomniane wcześniej UP które lubię ubieram matową stroną na tył :)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Marks
Posty: 55
Rejestracja: 04 sty 2018, 09:55
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Marks »

Zgadzam się z przedmówcą. Sam wybieram Dragon Shield, chociaż mam również koszulki innych producentów - FFG, Ultra Pro i Rebel. Jedyną wadą Dragon Shieldów jest ich cena.

Polecam odwiedzić kanał Tolarian Community College na yt, koleś robi testy koszulek (i nie tylko) najróżniejszych firm.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

Jiloo pisze: 25 kwie 2020, 23:46 A na koniec subiektywna uwaga ode mnie – testowałem koszulki matowe, ale nie jestem fanem. Czasami, jeśli teksty na kartach są drobnym drukiem to matowa koszulka utrudnia ich czytanie. Generalnie wybieram więc błyszczące, a te wspomniane wcześniej UP które lubię ubieram matową stroną na tył :)
Zapytam z ciekawości bo zaintrygowałeś mnie. Po co stosujesz mat na rewersie? Jest jakiś konkretny powód? Rozumiem matową stronę na awersie bo zmniejsza refleksy świetlne na karcie, którą czytamy (choć sam wolę błyszczące bo nie lubię zmiany kolorów i czytelności).
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

seki pisze: 26 kwie 2020, 13:56 Zapytam z ciekawości bo zaintrygowałeś mnie. Po co stosujesz mat na rewersie? Jest jakiś konkretny powód? Rozumiem matową stronę na awersie bo zmniejsza refleksy świetlne na karcie, którą czytamy (choć sam wolę błyszczące bo nie lubię zmiany kolorów i czytelności).
Podobnie jak Ty wolę błyszczące, bo nie mam problemu z refleksami, a czytelność jest w nich lepsza. Ale matowa ścianka ma swoje zalety.
W jakimś teście koszulek koleś zwrócił uwagę, że karty matowe mniej się ślizgają na stosie i to się sprawdza. Druga sprawa, że hologram jest na stronie matowej – dzięki temu u mnie jest na tyłach, a nie na frontach. Trzecia sprawa, że dużo przyjemniej trzyma się je w dłoni.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: alpha »

Marks pisze: 26 kwie 2020, 09:08 Jedyną wadą Dragon Shieldów jest ich cena.
No nie jedyną. Druga wada to wyższy stos kart, bo to są bardzo grube koszulki.
Gdyby nie cena i grubość, to byłyby chyba idealne :)

Skoro FFG zrezygnowało ze swoich koszulek na rzecz Gamegenic, to spróbuję dam im szansę i przetestuję je.
Jeżeli się sprawdzą, to przerzucę się na nie z FFG.
Szkoda tylko, że mam tysiące FFG i trzeba to będzie jakoś poprzekładać żeby nie było dziwnych połączeń jednych z drugimi w karciankach LCG :?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
machond
Posty: 5
Rejestracja: 31 lip 2018, 03:20

Re: Koszulki na karty

Post autor: machond »

Czy ktoś zna przyczynę dlaczego nigdzie na rynku nie można dostać aktualnie CCG Rebel Premium? Dlaczego tak nagle wszystkie znikły?
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

machond pisze: 28 kwie 2020, 17:33 Czy ktoś zna przyczynę dlaczego nigdzie na rynku nie można dostać aktualnie CCG Rebel Premium? Dlaczego tak nagle wszystkie znikły?
To tylko moje spekulacje, ale pewnie zadziałał tutaj mechanizm jak wszędzie gdzie jest zbyt duży popyt i zbyt mała podaż. Trzeba poczekać na kolejną partię.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Sporo pytań o koszulki Gamegenic, może prezentacja Zee Garcii rzuci trochę światła.
https://www.youtube.com/watch?v=r2qGPX7bsF0
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: mnw »

Jiloo pisze: 26 kwie 2020, 15:27
seki pisze: 26 kwie 2020, 13:56 Zapytam z ciekawości bo zaintrygowałeś mnie. Po co stosujesz mat na rewersie? Jest jakiś konkretny powód? Rozumiem matową stronę na awersie bo zmniejsza refleksy świetlne na karcie, którą czytamy (choć sam wolę błyszczące bo nie lubię zmiany kolorów i czytelności).
Podobnie jak Ty wolę błyszczące, bo nie mam problemu z refleksami, a czytelność jest w nich lepsza. Ale matowa ścianka ma swoje zalety.
W jakimś teście koszulek koleś zwrócił uwagę, że karty matowe mniej się ślizgają na stosie i to się sprawdza. Druga sprawa, że hologram jest na stronie matowej – dzięki temu u mnie jest na tyłach, a nie na frontach. Trzecia sprawa, że dużo przyjemniej trzyma się je w dłoni.
Interesują mnie właśnie matowe z tyłu i z przodu błyszczące, najlepiej żeby nie były też zbyt grube. Z wcześniejszych postów rozumiem, że moje opcje to: Dragon Shield oraz Ultra Pro Matte clear, tak? Są jakieś inne?
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: arian »

machond pisze: 28 kwie 2020, 17:33 Czy ktoś zna przyczynę dlaczego nigdzie na rynku nie można dostać aktualnie CCG Rebel Premium? Dlaczego tak nagle wszystkie znikły?
Pytałem u Rebela i jeszcze trochę trzeba będzie na nie niestety poczekać. Niby jest alternatywa w postaci Long, i takie sobie kupiłem do Aeons End, ale ja akurat wole bardziej dopasowane koszulki i nieprzedłużana wersja bardziej mi odpowiadała.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

mnw pisze: 29 kwie 2020, 12:14 Interesują mnie właśnie matowe z tyłu i z przodu błyszczące, najlepiej żeby nie były też zbyt grube. Z wcześniejszych postów rozumiem, że moje opcje to: Dragon Shield oraz Ultra Pro Matte clear, tak? Są jakieś inne?
Nie do końca tylko te dwie opcje.

Te wspomniane przeze mnie Ultra-Pro to trochę ewenement wśród koszulek, bo są przeźroczyste, a jednocześnie mają jedną ściankę matową, drugą błszczącą. Najczęściej spotkasz wersje które mają obie ścianki z tego samego tworzywa.

Z koszulkami z kolorowymi pleckami jest inaczej. Kolorowa ścianka najczęściej jest bardziej matowa niż błyszcząca – jeśli nie gładko matowa, to jakaś lekko porowata – zależnie od marki, serii itp. Tutaj wybranie błyszczące czy nie tyczy się przezroczystej części. Obojętnie więc czy wybierzesz Ultra-Pro, Dragon Shield, KMC czy inną markę musisz tylko zwrócić uwagę żeby przody były takie jakie chcesz. Nie znam wszystkich koszulek, może być tak, że przy innych makrach koszulki będą cale błyszczące.
Uwaga, bo koszulki z grafikami mają ściankę drukowaną śliską, ale tutaj chodzi o czytelność ilustracji na karcie.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: tapczanik420 »

japanczyk pisze: 23 sty 2020, 11:38 Czym zakosuzlkowaliscie Marvel Champions?
Wszedzie widze Standard CCG, ale te karty mają 62mm i leza bardzo luźno w koszulkach :/
Cos chyba w FFG jest nie tak bo właśnie odpakowalem Arkham Horror LCG i rzeczywiście karty mają ~62mm i w Rebelach mają trochę luzu na szerokosc. Porównałem z MTG, Everdell, Root, Brzdek i one maja te 63mm i leżą dobrze.
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: tapczanik420 »

Jiloo pisze: 29 kwie 2020, 17:43 Te wspomniane przeze mnie Ultra-Pro to trochę ewenement wśród koszulek, bo są przeźroczyste, a jednocześnie mają jedną ściankę matową, drugą błszczącą.
A po ile są pakowane te matowe Ultra Pro o których mówisz?
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

tapczanik420 pisze: 02 maja 2020, 00:37
Jiloo pisze: 29 kwie 2020, 17:43 Te wspomniane przeze mnie Ultra-Pro to trochę ewenement wśród koszulek, bo są przeźroczyste, a jednocześnie mają jedną ściankę matową, drugą błszczącą.
A po ile są pakowane te matowe Ultra Pro o których mówisz?
Oficjalnie występują opakowane po 50 szt i po 100 szt. Ale te paczki po 100 szt to u nas rzadkość. Udało mi się kiedyś kupić w jednym sklepie, a później już nie widziałem nigdzie.

Przy okazji informacja. Na zdjęciach w linkach powyżej są aktualne, nowe, opakowania. Niektóre sklepy na swoich stronach (np. StrefaMTG, Plnaszomania) mają stare opakowania, na dodatek mogą być źle opisane.
Np. te koszulki z planszomani mają stary wzór opakowania, na dodatek nie są matowe (sprawdzałem w sklepie). Natomiast te koszulki ze StrefyMTG (i to są te o których pisałem wcześniej) mają na stronie stary wzór opakowania, ale są matowe. W sklepie mają już nowe koszulki, ale nie uaktualnili obrazków. Na koszulkach matowych zawsze będzie wyrazie napisane Pro-matte – obojętnie czy będą przezroczyste czy kolorowe.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: tapczanik420 »

Jiloo pisze: 02 maja 2020, 15:16
tapczanik420 pisze: 02 maja 2020, 00:37
Jiloo pisze: 29 kwie 2020, 17:43 Te wspomniane przeze mnie Ultra-Pro to trochę ewenement wśród koszulek, bo są przeźroczyste, a jednocześnie mają jedną ściankę matową, drugą błszczącą.
A po ile są pakowane te matowe Ultra Pro o których mówisz?
Oficjalnie występują opakowane po 50 szt i po 100 szt. Ale te paczki po 100 szt to u nas rzadkość. Udało mi się kiedyś kupić w jednym sklepie, a później już nie widziałem nigdzie.

Przy okazji informacja. Na zdjęciach w linkach powyżej są aktualne, nowe, opakowania. Niektóre sklepy na swoich stronach (np. StrefaMTG, Plnaszomania) mają stare opakowania, na dodatek mogą być źle opisane.
Np. te koszulki z planszomani mają stary wzór opakowania, na dodatek nie są matowe (sprawdzałem w sklepie). Natomiast te koszulki ze StrefyMTG (i to są te o których pisałem wcześniej) mają na stronie stary wzór opakowania, ale są matowe. W sklepie mają już nowe koszulki, ale nie uaktualnili obrazków. Na koszulkach matowych zawsze będzie wyrazie napisane Pro-matte – obojętnie czy będą przezroczyste czy kolorowe.
OK, dzięki za info. Z tego co widzę to koszulki z tej serii w wersji przezroczystej maja wlasnie jedna strone matt drugą glossy, natomiast z kolorowym tyłem są full matt - a mówie o tym w perspektywie tasowania i "ślizgania" się stosu. Odczuwasz to jakos? Myslalem tez, ze dobrym rozwiązaniem byłoby talia badaczy i spotkańn w czarne albo jakieś inne kolorowe - jedyny problem jaki widze to te kilka kart aktów/spraw no i pewnie przydałoby się jeden kolor na badaczy drugi na spotkania, żeby łatwiej było w razie czego segregować karty.
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: tapczanik420 »

Jiloo a podesłałbyś może fotki jak w tych matach wyglądają?
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

tapczanik420 pisze: 02 maja 2020, 15:44 OK, dzięki za info. Z tego co widzę to koszulki z tej serii w wersji przezroczystej maja wlasnie jedna strone matt drugą glossy, natomiast z kolorowym tyłem są full matt - a mówie o tym w perspektywie tasowania i "ślizgania" się stosu. Odczuwasz to jakos? Myslalem tez, ze dobrym rozwiązaniem byłoby talia badaczy i spotkańn w czarne albo jakieś inne kolorowe - jedyny problem jaki widze to te kilka kart aktów/spraw no i pewnie przydałoby się jeden kolor na badaczy drugi na spotkania, żeby łatwiej było w razie czego segregować karty.
Jeśli chcesz całe matowe, ale przezroczyste to na pewno robi takie Arcane Tinmen (seria non-glare), ale tu koszulki są dość duże (dokładnie wymiar FFG), a nie każdy to lubi. Z nietestowanych jeszcze przeze mnie koszulek matowe robi Gamegenic – kilka postów wcześniej dawałem link do filmu na którym prezentuje je Zee Garcia.

Odpowiadając na pytanie odnośnie ślizgania się stosu – jedna matowa ścianka już poprawia stabilność. Miałem w tych koszulkach Terraformację Marsa (niecałe 300 kart) i ustawialiśmy dwa stosy, bo na jeden to jednak trochę za dużo kart, i trzymały się dobrze.

Zrobię później jakieś foty i wrzucę zdjęcia wieczorem.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: Golfang »

Jakich koszulek używacie do Maracaibo?
Gdzieś znalazłem informację że STANDARD EUROPEAN będzie pasował (rozmiar 59x92) - ale po zmierzeniu kart wychodzi 58x88? Czy te nie będą więc za duże?
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 124 times
Been thanked: 79 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: eltadziko »

Golfang pisze: 03 maja 2020, 11:23 Jakich koszulek używacie do Maracaibo?
Gdzieś znalazłem informację że STANDARD EUROPEAN będzie pasował (rozmiar 59x92) - ale po zmierzeniu kart wychodzi 58x88? Czy te nie będą więc za duże?
Ja zapakowałem w Rebel Standard European Premium. Na szerokość są ok - jest akurat ciut luzu po bokach, żeby karta łatwo wchodziła. Na wysokość jest trochę gorzej, bo koszulka wystaje parę mm, ale mi to nie przeszkadza :P Wiem, że podobno "Sloyca" (jeśli dobrze kojarzę) ma dobrze dopasowane koszulki do takich kart, ale ja już miałem wcześniej Rebele zamówione ;)
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: Golfang »

eltadziko pisze: 03 maja 2020, 11:25
Golfang pisze: 03 maja 2020, 11:23 Jakich koszulek używacie do Maracaibo?
Gdzieś znalazłem informację że STANDARD EUROPEAN będzie pasował (rozmiar 59x92) - ale po zmierzeniu kart wychodzi 58x88? Czy te nie będą więc za duże?
Ja zapakowałem w Rebel Standard European Premium. Na szerokość są ok - jest akurat ciut luzu po bokach, żeby karta łatwo wchodziła. Na wysokość jest trochę gorzej, bo koszulka wystaje parę mm, ale mi to nie przeszkadza :P Wiem, że podobno "Sloyca" (jeśli dobrze kojarzę) ma dobrze dopasowane koszulki do takich kart, ale ja już miałem wcześniej Rebele zamówione ;)
Dzięki. Właśnie tego się obawaiam - to jednak 4 mm większe z góry protektory są.
Zastanawiam się nad Standard American Premium od Rebel - 57,5x89 - byłyby prawie idealne? Ktoś próbował tych?
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: seki »

Golfang pisze: 03 maja 2020, 11:48
eltadziko pisze: 03 maja 2020, 11:25
Golfang pisze: 03 maja 2020, 11:23 Jakich koszulek używacie do Maracaibo?
Gdzieś znalazłem informację że STANDARD EUROPEAN będzie pasował (rozmiar 59x92) - ale po zmierzeniu kart wychodzi 58x88? Czy te nie będą więc za duże?
Ja zapakowałem w Rebel Standard European Premium. Na szerokość są ok - jest akurat ciut luzu po bokach, żeby karta łatwo wchodziła. Na wysokość jest trochę gorzej, bo koszulka wystaje parę mm, ale mi to nie przeszkadza :P Wiem, że podobno "Sloyca" (jeśli dobrze kojarzę) ma dobrze dopasowane koszulki do takich kart, ale ja już miałem wcześniej Rebele zamówione ;)
Dzięki. Właśnie tego się obawaiam - to jednak 4 mm większe z góry protektory są.
Zastanawiam się nad Standard American Premium od Rebel - 57,5x89 - byłyby prawie idealne? Ktoś próbował tych?
Tak, próbowałem. Są zbyt ciasne. Sloyca Universal są na karty 58x88.
ODPOWIEDZ