Obecna sytuacja a Kickstarter

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: Halloween »

brazylianwisnia pisze: 27 kwie 2020, 15:35 Tylko jak wszyscy zaczniemy oglądać kazda zlotowke 2 razy to kryzys będzie znacznie wiekszy. Moze sie z tego stworzyc samospelniajaca sie przepowiednia.
Nie kazdy jest dotkniety w tym samym stopniu. Mnostwo ludzi ma np.placone postojowe czego im zazdroszcze.

Kryzys bedzie w Polsce duzy i tak niezaleznie od zachowan zakupowych Twoich czy moich bo mimo, ze państwo doplaca ogromna czesc do wyplat to i tak polecialy i leca dalej wypowiedzenia. A dodatkowo nastroje konsumenckie sa bardzo slabe. Nie mowiac o zmniejszeniu zamówień.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: Yuri »

Halloween pisze: 27 kwie 2020, 18:10 ... A dodatkowo nastroje konsumenckie sa bardzo slabe. Nie mowiac o zmniejszeniu zamówień.
Prowadzę m.in. firmę zajmującą się stolarstwem historycznym. Moim największym hurtowym odbiorcą jest Polak, który jest rusznikarzem i produkuje karabiny czarnoprochowe wartości 8.000-12.000zł. Sporo wysyła na zachód, ale sporo "goni" ich też w PL. Nie dalej jak 7 dni temu rozmawiałem z nim na co się nastawiać i jak u niego z towarem i powiedział, że tyle zamówień jeszcze nie miał, nawet na towar który mu zalegał od dawien dawna. A umówmy się, karabin czarnoprochowy za 10.000zł nie jest towarem pierwszej potrzeby.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: MichalStajszczak »

Yuri pisze: 27 kwie 2020, 18:20A umówmy się, karabin czarnoprochowy za 10.000zł nie jest towarem pierwszej potrzeby.
Ale może być, sądząc po reakcjach na koronawirusa w USA
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: Yuri »

MichalStajszczak pisze: 27 kwie 2020, 18:24
Yuri pisze: 27 kwie 2020, 18:20A umówmy się, karabin czarnoprochowy za 10.000zł nie jest towarem pierwszej potrzeby.
Ale może być, sądząc po reakcjach na koronawirusa w USA
Nawet wtedy wziąłbym np Colta Navy kalibru. 44 ( wiem, że robili i wersje .58cal :) ), sześciostrzałowego, który można mieć bez pozwolenia za <3000zł, a nie taki długi kij od mopa za 10.000zł. Niemniej odchodzimy od meritum. Moim skromnym zdaniem w PL nie odczujemy całej koronawirusowej hecy tak bardzo. Przyrost bezrobotnych w PL jest na poziomie ok. 40.000os. z tego co dziś usłyszałem na podcaście z prez. Klubu Jagiellońskiego. To nie jest tragedia w porównaniu z innym krajami, że o USA nie wspomnę. Mój Przyjaciel ma sieć sklepów spożywczych i również mówi, że takich obrotów to dawno nie mieli.

p.s. a amerykanie kupują broń na potęgę, bo nie są pewni przyszłości po prostu. U nas też był przecież ten odruch, ale ludziska rzucili się po prostu na coś innego, bo broni w markecie nie kupimy jak w USA. Paradoksalnie to ten sam odruch, ale inaczej zaspokajany.

p.s.2. Uszy do góry i grajmy w planszówki :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: Halloween »

Yuri pisze: 27 kwie 2020, 18:50 Moim skromnym zdaniem w PL nie odczujemy całej koronawirusowej hecy tak bardzo. Przyrost bezrobotnych w PL jest na poziomie ok. 40.000os. z tego co dziś usłyszałem na podcaście z prez. Klubu Jagiellońskiego. To nie jest tragedia w porównaniu z innym krajami, że o USA nie wspomnę.
To polecam sprobowac zarejestrowac sie jako bezrobotny. Obojetne czy ma sie pistolet skalkowy czy mieszkanie na wynajem czy jest sie prezesem klubu.
Bedzie zamkniete. Obowiazuje rejestracja online z uploadowaniem dokumentów w rozmiarze do 1MB (czyli trzeba zmniejszac rozmiar zdjecia czy skanu bo system odrzuca) oraz wyrobieniem sobie podpisu kwalifikowanego a nie każdy ma potwierdzona tozsamosc w ZUS czy banku. Zajelo mi to duzo czasu a co dopiero osobie bez internetu/komputera.

A na decyzje o uzyskaniu upragnionego statusu bezrobotnego (wysyłana online) czeka sie kilka dni. Bo jest dluga kolejka wniosków.

Kwietniowy wskaznik ufnosci konsumenckiej-36.4. Od 2004 tak nie bylo.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2020, 19:12 przez Halloween, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: Yuri »

Halloween pisze: 27 kwie 2020, 19:05
Yuri pisze: 27 kwie 2020, 18:50 Moim skromnym zdaniem w PL nie odczujemy całej koronawirusowej hecy tak bardzo. Przyrost bezrobotnych w PL jest na poziomie ok. 40.000os. z tego co dziś usłyszałem na podcaście z prez. Klubu Jagiellońskiego. To nie jest tragedia w porównaniu z innym krajami, że o USA nie wspomnę.
To polecam sprobowac zarejestrowac sie jako bezrobotny. Obojetne czy ma sie pistolet skalkowy czy mieszkanie na wynajem czy jest sie prezesem klubu.
Bedzie zamkniete. Obowiazuje rejestracja online z uploadowaniem dokumentów w rozmiarze do 1MB (czyli trzeba zmniejszac rozmiar zdjecia czy skanu bo system odrzuca) oraz wyrobieniem sobie podpisu kwalifikowanego a nie każdy ma potwierdzona tozsamosc w ZUS czy banku. Zajelo mi to duzo czasu a co dopiero osobie bez internetu/komputera.

A na decyzje o uzyskaniu upragnionego statusu bezrobotnego (wysyłana online) czeka sie kilka dni. Bo jest dluga kolejka wniosków.
To, że system nie jest wydolny nie zmienia faktu, że takich osób nadal jest tylko 40.000. I o ile przykro mi z powodu Waszych kłopotów to nadal nie zmieni to ilości osób w takiej sytuacji.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: awawa »

Nie ma co porównywać oficjalnej stopy bezrobocia w Polsce i w USA, gdyż można się na tym przejechać. Amerykanie reagują znacznie szybciej na to, co dzieje się na rynku. Poza tym w obecnym układzie często opłaca im się zarejestrować, aby otrzymywać większy zasiłek niż gdyby mieli pracować co było dawniej nie do pomyślenia. Aby nie było kompletnego offtopu to na forach planszówkowych nawet dyskutują, na jakie gry przeznaczą część czeku od panstwa...taki to juz urok socjalizmu.

Dane makro od nich mogą szokować, ale równie szybko jak zwalniali będą zatrudniali. A u nas kodeks pracy powoduje większe opóźnienie, ale w końcu i do nas to trafi. Pamiętam doskonale jak rodacy w 2008 śmiali się z amerykanów i tego ich niby kryzysu, gdy u nas panował bal na titanicu jeszcze przez rok. Co z tego że handel spożywczy oraz farmaceutyka jeszcze kwitną jak cała reszta leży i kwiczy jednocześnie modląc się albo o jakiś cud lub darowiznę. Przestojowe tylko kupi im parę miesięcy na rozstrzygnięcie tego dylematu jak dostosować się do obecnej sytuacji. Prawdopodobnie obecnie wiekszość firm ma problem płynnościowy który spadł na nich jak grom z jasnego nieba o ile nie śledzili tego co działo się w Chinach. W dłuższej perspektywie bedą musieli się dostosować do nowych realiów, zarówno turystyka, branża lotnicza, kina, teatry, transport oraz logistyka itp. Te ostatnie mają szczególne znaczenie dla nas, gdyż już dla kilku tytułów przesyłki zostały wstrzymane w hubach (m.in. w Europie) a koszty wysyłki z tego co informują wydawcy dla spóźnialskich wzrosło niemal o 50%.

Ja jednak odpuszczam sobie w tym roku kickstarter poza jednym tytułem na który od dawna mam już odłożone dewizy (7th citadel). Nawet nie chodzi o to iż jakoś bardziej obawiam się iż któryś wydawca zaliczy zgon tylko terminów, skoro nawet w tłustych latach przy sprawnie działających drukarniach i transporcie tytuły z KS notorycznie zaliczały notoryczne opóźnienia. Najwyżej zapłacę później więcej gdyż inaczej mógłbym zapomnieć co zamawiałem.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: brazylianwisnia »

Tylko u nas ludzie maja 3 miesieczne wypowiedzenia wiec to jak jest wyjdze w wakacje. Mysle ze bezrobocie wzrosnie mocno, do ponad 10%. Taki poziom bezrobocia byl killa lat temu i panstwo nie padlo, zmierzaliśmy w pozytywnym kierunku i teraz tez tak będzie. Szokowy skok bezrobocia ale pozniej bedzie sie szybko polepszac. Za 2 lata będziemy znow na wirtualnym bezrobociu.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: Halloween »

Yuri pisze: 27 kwie 2020, 19:10
Halloween pisze: 27 kwie 2020, 19:05
Yuri pisze: 27 kwie 2020, 18:50 Moim skromnym zdaniem w PL nie odczujemy całej koronawirusowej hecy tak bardzo. Przyrost bezrobotnych w PL jest na poziomie ok. 40.000os. z tego co dziś usłyszałem na podcaście z prez. Klubu Jagiellońskiego. To nie jest tragedia w porównaniu z innym krajami, że o USA nie wspomnę.
To polecam sprobowac zarejestrowac sie jako bezrobotny. Obojetne czy ma sie pistolet skalkowy czy mieszkanie na wynajem czy jest sie prezesem klubu.
Bedzie zamkniete. Obowiazuje rejestracja online z uploadowaniem dokumentów w rozmiarze do 1MB (czyli trzeba zmniejszac rozmiar zdjecia czy skanu bo system odrzuca) oraz wyrobieniem sobie podpisu kwalifikowanego a nie każdy ma potwierdzona tozsamosc w ZUS czy banku. Zajelo mi to duzo czasu a co dopiero osobie bez internetu/komputera.

A na decyzje o uzyskaniu upragnionego statusu bezrobotnego (wysyłana online) czeka sie kilka dni. Bo jest dluga kolejka wniosków.
To, że system nie jest wydolny nie zmienia faktu, że takich osób nadal jest tylko 40.000. I o ile przykro mi z powodu Waszych kłopotów to nadal nie zmieni to ilości osób w takiej sytuacji.
Jest FORMALNIE 40tys bo są powazne utrudnienia w rejestracji. To tak jak obnizac liczbe chorych na koronawirusa poprzez NIE robienie testów.

Ale mimo obostrzen i przeszkod w rejestracji nie bój się, bedziesz miał i tak pokazna liczbe bezrobotnych ogloszona w maju.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: Yuri »

Halloween pisze: 27 kwie 2020, 19:17 ...Ale mimo obostrzen i przeszkod w rejestracji nie bój się, bedziesz miał i tak pokazna liczbe bezrobotnych ogloszona w maju.
Piszesz tak jakbym się cieszył, że jesteś na bezrobociu, była to moja wina jako przebrzydłego kułaka i obszarnika i trzeba mi było dopiec słownie w oczekiwaniu, aż dziejowe koło sprawiedliwości chłopsko-robotniczej rozjedzie moje małe ubrane we frak i kapelusz, grube cielsko. Zapewnię Cię, że nie cieszy mnie " mienie i tak pokaźnej liczby bezrobotnych ogłoszonej w maju", bo zwyczajnie chciałbym jak najlepiej dla Kraju i Polaków.. A gdybym był złośliwy to bym spytał czy ta przepowiednia Twa jest tak samo wiarygodna jak ta o wielkości zbiórki na Frosthaven.

p.s. ale że nie jestem to oczywiście nie spytam.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: Halloween »

Frosthaven KS jest dla mnie do dziś szokujace.
Fajnie jakby z bezrobociem było podobnie żeby rzeczywiscie liczba osob nieaktywnych zawodowo (bo zarejestrowac się w posredniaku obecnie ciężko) tez mnie az tak zaskoczyla np.w sierpniu jak juz większość tych co mieli umowy na czas nieokreslony w marcu/kwietniu i 3miesieczne wypowiedsenia tez splyna.
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: suibeom »

Nie obraź się, ale wciąż zastanawiam się czego właściwie oczekujesz od ludzi odwiedzających te forum, pisząc wkoło wciąż te same posty? Mam wrażenie, że właściwie tylko to Cię interesuje na tym forum. Myślisz, że wszyscy dookoła są ślepi i nie widzą co się dzieje? Że tylko Ty jeden to widzisz, więc Twoja misja to ciągłe uświadamianie o tym, że w końcu większość wyląduje na bruku, a wielu z nich popełni do tego samobójstwa, o czym kilka razy na forum wspominałeś? Wybacz, wiem, że się boisz i wiem, że strach łatwiej się trawi, gdy nie jest się samemu, ale Twoje posty odbieram teraz tylko jako niecierpliwe oczekiwanie globalnego upadku. Zrozum, nie jesteś sam, ale, nie wiem jak dla Innych, dla mnie jest to już irytujące i deprymujące. Więc zastanów się, to trudny czas, ale też i szansa dla tych, którzy marnują swój potencjał intelektualny na tanie prognozy, które wszyscy znają na pamięć, bo wszystkie media w chorej ekscytacji atakują nimi z każdej strony. Dlatego Halloween, zakładając najczarniejsze scenariusze, jakie nam wieszczysz, może dla odmiany dasz nam jakieś propozycje na wyjście z tego kryzysu?
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: lukkk »

Yuri pisze: 27 kwie 2020, 18:20
Halloween pisze: 27 kwie 2020, 18:10 ... A dodatkowo nastroje konsumenckie sa bardzo slabe. Nie mowiac o zmniejszeniu zamówień.
Prowadzę m.in. firmę zajmującą się stolarstwem historycznym. Moim największym hurtowym odbiorcą jest Polak, który jest rusznikarzem i produkuje karabiny czarnoprochowe wartości 8.000-12.000zł. Sporo wysyła na zachód, ale sporo "goni" ich też w PL. Nie dalej jak 7 dni temu rozmawiałem z nim na co się nastawiać i jak u niego z towarem i powiedział, że tyle zamówień jeszcze nie miał, nawet na towar który mu zalegał od dawien dawna. A umówmy się, karabin czarnoprochowy za 10.000zł nie jest towarem pierwszej potrzeby.
Żałuję, że nie mogę polubić tego postu podwójnie :)
Może Koronakryzys ( jak to media nadały nazwę) po prostu zmieni trochę oblicze części rynku (ta część będzie się musiała zmodernizować/ dostosować). Reszta tylko na tym zarobi. Przykładowo jeśli piłka nożna miała by nagle upaść, zastąpi ją coś innego w niedługim czasie. Natura nie lubi próżni.

Na początku ludzie rzucili się na artykuły żywnościowe i papier ( symbol kryzysu ). Nakupowali tego tyle, jakby chcieli przeżyć Fallout a swój dom zamienić w Kryptę 13. Potem okazało się, że jedzenie się zmarnowało i trafiło do kosza. Pandemia nas zaskoczyła, przestraszyła ( mnie nawet bardzo) ale teraz....teraz już trochę znudziła. Spowszedniała. Przyzwyczaiła nas do odmiennego stanu. A my? Nadal żyjemy. Nadal oddychamy. Jeśli musimy nagle stawić czoła kryzysowi na rynku, to także damy radę. Od dawna byliśmy przyzwyczajani do różnych przeciwności. Zresztą w Polsce odkąd pamiętam jest jakiś kryzys/ bezrobocie/ itp. Czy upadliśmy jako Naród? Nie sądzę. Więc i to przeżyjemy. Jeśli nie, to masowo przerzucimy się po prostu na coś nowego. Rusznikarstwo brzmi bardzo ciekawie :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: Yuri »

lukkk pisze: 28 kwie 2020, 10:55 ...Jeśli nie, to masowo przerzucimy się po prostu na coś nowego. Rusznikarstwo brzmi bardzo ciekawie :)
Żebys nie wykrakał! By nie być gołosłownym na tym forum miałem od wczoraj dwie PMki w tej sprawie :D A na serio bardziej to tak jak piszesz, również się zgadzam. Na początku kryzysu tona stali kosztowała 1920zł, jeszcze niedawno 2300zł, sprawdzam dziś...

https://kb.pl/cenniki/prety-zbrojeniowe/

A to właśnie nasze stalownie poprzez kontynuacje pracy weszły na miejsce chińskich i indyjskich w sporej mierze. Nie muszę dodawać, że w innym przypadku byłoby to raczej niemożliwe.

Reasumując każda, KAŻDA sytuacja ma dwie strony. nie skupiajmy się jedynie na "pustej części szklanki".

p.s. dziś jak naklejałem na kafle terenu do Shadows of Brimstone i przyporzadkowane im karty spotkań naklejki organizacyjne, by ekspresowo je znajdować to Mądry Pan (wybaczcie, nazwisko mi umknęło :( ) podawał dane z Francji, gdzie....50% pracowników sektora prywatnego jest na bezrobociu. Upewnia mnie to tylko w tym, że u nas nie jest tak najgorzej, serio.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: Halloween »

suibeom pisze: 27 kwie 2020, 22:33 Dlatego Halloween, zakładając najczarniejsze scenariusze, jakie nam wieszczysz, może dla odmiany dasz nam jakieś propozycje na wyjście z tego kryzysu?
Ja mam dawac rozwiazania? Jak cala gospodarka swiatowa popekala i sie powoli rozsypuje? Przy pełnej zaleznosci Polski od rynków zagranicznych?
Az tak wysokiego mniemania to o mnie nie miej. Osoby 3x mądrzejsze od całego tego forum nie wiedza co robic oprocz drukowania kasy, bo na znoszenie ograniczen nie ma politycznej zgody. Nie ma wyjscia, trzeba bedzie zyc w kolejnym kryzysie gospodarczym.

A, że niektore firmy jak farmaceutyczne, ubezpieczalnie i czesc z sektora IT na tym kryzysie zarobi to oczywiste. W Somalii byly osoby co się wzbogacily na glodzie i wojnie Nie zmienia to faktu, ze przytlaczajaca wiekszosc tracila.
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: suibeom »

W motywowaniu są dwa rodzaje mantry, negatywny i pozytywny. Negatywny, najbardziej powszechny, to ciągłe powtarzanie "nie da się!", a, że nie muszę Ci tłumaczyć, jak działa to programowanie, rozumiesz, dlaczego jedni na tym wygrają a inni nie. Spytaj jakiegokolwiek psychologa, od razu Ci powie, że czas kryzysu, to najlepszy czas na wybicie się. O ile zmieni się mantrę. Więc co Ci zależy? Boisz się, że jak spróbujesz będzie jeszcze gorzej? Halloween, po tych wszystkich prognozach, jakie nam tu serwujesz, wierzysz, że mogą być jeszcze czarniejsze scenariusze?
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 479
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 391 times
Been thanked: 330 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: cactusse »

Halloween pisze: 27 kwie 2020, 21:15 Frosthaven KS jest dla mnie do dziś szokujace.
Wedle BGG Gloomhaven ma 55 tys. posiadaczy, stosunkowo niewiele byłych-posiadaczy, nadal trzyma cenę i patrząc po statusach out-of-stock w większych sklepach w USA, raczej nie zalega w magazynach. Przypuszczam, że dla wielu osób to jest to po prostu bezpieczna inwestycja, którą będą mogli sprzedać z niewielką stratą gdy kryzys ich bardzo przyciśnie. Jest też dosyć znacząca liczba bezpiecznych pledge'y za 1$, wygląda więc, że nie wszyscy walą na ślepo.
Imio
Posty: 296
Rejestracja: 31 paź 2016, 19:45
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Has thanked: 53 times
Been thanked: 28 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: Imio »

cactusse pisze: 28 kwie 2020, 14:32 Przypuszczam, że dla wielu osób to jest to po prostu bezpieczna inwestycja, którą będą mogli sprzedać z niewielką stratą gdy kryzys ich bardzo przyciśnie.
Przepraszam, czy my mówimy tu o trzystu dolcach, że to jest ta inwestycja (w 40 browarów w knajpie), co ją zamkną (sprzedadzą grę), jak ich przyciśnie ?
Powaga, czy to tak dla jaj miało być?
Podpis nieczynny. Najbliższy podpis powyżej lub w wątku obok.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: Halloween »

suibeom pisze: 28 kwie 2020, 13:41 Halloween, po tych wszystkich prognozach, jakie nam tu serwujesz, wierzysz, że mogą być jeszcze czarniejsze scenariusze?
Z takich co sie spotkalem a uważam je za Baaaardzo malo prawdopodobne w kryzysie 2020-202x
1.Upadek pieniadza fiducjarnego na swiecie
2. Hiperinflacja w Polsce. Tzn. za rok czy 2 lata wyzsza niz obecnie (4.6%) jest bardzo
mozliwa ale powtorki z 89 roku teraz nie bedzie.
3. Bankructwa znaczacych bankow jak Lehman Brothers 2008.

Szybkie odbicie po zniesieniu ograniczen jest tez bardzo mało prawdopodobne. Straty są juz ogromne przez ta izolacje.
Imio
Posty: 296
Rejestracja: 31 paź 2016, 19:45
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Has thanked: 53 times
Been thanked: 28 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: Imio »

Halloween pisze: 26 mar 2020, 16:36
Imio pisze: 26 mar 2020, 15:45 Inflacja wyhamuje?

To że wystrzeli w kosmos to w zasadzie jedyna pewna rzecz. Przed wirusem 5%, stopy obecnie poziom zera. Wszyscy drukują lub będą drukować kasę na potęgę. Gdzie pokrycie w towarze jak wszystko stoi. Litości.
Tak wyhamuje. Cel inflacyjny jest 2.5% a bedzie ponizej tego.
Fed dodrukowywuje zeby skupowac z rynku akcje, obligacje itd. Obywatel tych pieniedzy nie zobaczy. Jak ludzie beda miec mniej pieniedzy a bezrobocie bedzie 2x albo 3x wieksze, konsumpcja bardzo ostro wyhamuje to jak niby ma rosnac inflacja?

Z dalszych pewnikow akcje i nieruchomosci beda tansze w drugiej polowie roku jak na poczatku.
Sorry, że tak w nocy, ale obudziła mnie hamująca inflacja i hałaśliwe spadki cen nieruchomości.
Podpis nieczynny. Najbliższy podpis powyżej lub w wątku obok.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: japanczyk »

Smiechłem mocno - fajnie wrócić do takich prognoz sprzed 2 lat z perspektywy obecnej sytuacji ekonomicznej
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 53 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: kruker »

Taaa, inflacja hamuje... Chyba na lodzie bez ABSu :wink:
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: sliff »

Ej, ale obywalele tych pieniędzy z dodruku nie zobaczyli także trafność 50%
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: Gizmoo »

japanczyk pisze: 10 sty 2022, 07:01 fajnie wrócić do takich prognoz sprzed 2 lat z perspektywy obecnej sytuacji ekonomicznej
Ej! Według rządowych ekspertów te prognozy są nadal realne. Przynajmniej wiemy gdzie (i dla kogo) pracuje Halloween. :lol:
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: tomp »

Wydaję mi się, że to idealny moment na wspieranie kickstartera. "Dziś" płacę, gry za 2+ lat będą droższe o minimalne 8% na rok (wg bieżących prognoz).
Spoiler:
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
ODPOWIEDZ