Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: lukkk »

japanczyk pisze: 29 kwie 2020, 09:45
Mixthoor pisze: 29 kwie 2020, 09:43 Panie i Panowie. Karnomorfy to jednak okrutne są... Mutacje, żerowanie, adaptacja - to ścierwo ciężko ubić. Rasa bezlitosna, dzięki czemu gra ukazuje nowe oblicze.
Szkoda, że tylko jako add-on ;)
Ale w kampanii Nemesis: Lockdown można będzie nabyć ponownie.
Więc może warto? Z chęcią posłuchał bym opinii kogoś, kto ograł już Karnomorfy i może powiedzieć, jak dużo dodają do klimatu/ funu z rozgrywki.
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: osa1908 »

A ja chcialbym sie dowiedziec czy waro korzystac z kart cech postaci z aftermath do gry podstawowej,badz czy wogole uzywacie jakis dodatkow z aftermath w grze podstawowej???np,zetow,wiezyczek.
Zielony123
Posty: 146
Rejestracja: 03 sty 2020, 18:08
Has thanked: 28 times
Been thanked: 25 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Zielony123 »

lukkk pisze: 29 kwie 2020, 10:33
japanczyk pisze: 29 kwie 2020, 09:45
Mixthoor pisze: 29 kwie 2020, 09:43 Panie i Panowie. Karnomorfy to jednak okrutne są... Mutacje, żerowanie, adaptacja - to ścierwo ciężko ubić. Rasa bezlitosna, dzięki czemu gra ukazuje nowe oblicze.
Szkoda, że tylko jako add-on ;)
Ale w kampanii Nemesis: Lockdown można będzie nabyć ponownie.
Więc może warto? Z chęcią posłuchał bym opinii kogoś, kto ograł już Karnomorfy i może powiedzieć, jak dużo dodają do klimatu/ funu z rozgrywki.
O Carno pisałem już wcześniej w tym i innych wątkach. Dużo bardziej wolę grać Carno niż innymi rasami intruzów- gra jest dynamiczna, masz poczucie ciągłego zagrozenia bo za chwile pojawi się kolejny intruz albo co bardziej ohydne zeżre coś lub kogoś i ewoluuje. Nowe karty ataków, karty mutacji, dzięki którym karty skażenia mogą być użyte jako waluta do nowych umiejętności gracza. Coś jak połączenie klimatu Obcego z The Thing.
Obowiązkowy zakup dla każdego posiadacza Nemesis- może nie za ceny jakie można teraz zobaczyć na Allegro czy olx. ale za cenę z kampanii Lockdown na 100%
Zielony123
Posty: 146
Rejestracja: 03 sty 2020, 18:08
Has thanked: 28 times
Been thanked: 25 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Zielony123 »

osa1908 pisze: 29 kwie 2020, 11:08 A ja chcialbym sie dowiedziec czy waro korzystac z kart cech postaci z aftermath do gry podstawowej,badz czy wogole uzywacie jakis dodatkow z aftermath w grze podstawowej???np,zetow,wiezyczek.
Jezeli masz namyśli karty traitów do postaci z podstawki to Tak- używam ich do normalnej rozgrywki- dają lekki powiew świeżości po XX rozgrywkach tymi postaciami.
Jest to jedyny jak dotąd element z Aftermath jaki używam w normlanych rozgrywach. Samego trybu Aftermath jeszcze nie próbowałem.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4509
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1365 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

ODebrałem dziś w końcu kopie SG. Pytanko mam. Kupiłem w aleplanszówki, dostałem 2x fix packi. Jeden to 4 karty, drugi to 9. Podmieniłem wszystkie karty z tej 9 z podstawki i jedna karta była dla Kapitana "stary druh". Co w niej było nie tak? Bo oglądałem kartę pare razy i dla mnie nowa jak i stara są identyczne
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 195
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 116 times
Been thanked: 73 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Neysmeey »

Hardkor pisze: 30 kwie 2020, 15:45 ODebrałem dziś w końcu kopie SG. Pytanko mam. Kupiłem w aleplanszówki, dostałem 2x fix packi. Jeden to 4 karty, drugi to 9. Podmieniłem wszystkie karty z tej 9 z podstawki i jedna karta była dla Kapitana "stary druh". Co w niej było nie tak? Bo oglądałem kartę pare razy i dla mnie nowa jak i stara są identyczne
Pierwotna karta posiadała błąd ortograficzny "druch" :lol: ale w obu fixpackach jest poprawione to samo.
Profil na: Boardgamegeek
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: dziobanes »

Hardkor pisze: 30 kwie 2020, 15:45 ODebrałem dziś w końcu kopie SG. Pytanko mam. Kupiłem w aleplanszówki, dostałem 2x fix packi. Jeden to 4 karty, drugi to 9. Podmieniłem wszystkie karty z tej 9 z podstawki i jedna karta była dla Kapitana "stary druh". Co w niej było nie tak? Bo oglądałem kartę pare razy i dla mnie nowa jak i stara są identyczne
Właśnie jestem w trakcie przygotowania do pierwszej rozgrywki z dodatkiem "Koszmary" . Z fix packów jeden , chyba ten z poza pudełka, zawiera poprawione "karty gracza intruz" w nieco innym odcieniu niż oryginał. Te z pudełka są ok. Problemem dla mnie jest różniący się kolor żetonów "leża" z dodatku "Koszmary" , gdzie na pierwszy rzut oka widać różnicę i od początku rozgrywki wszyscy gracze wiedzieliby dokładnie gdzie znajdują się leża. Na razie użyję starych żetonów "śluzu" i "ciszy" , które nie są wykorzystywane w grze z tym dodatkiem. Po odkryciu któregoś z nich będziemy losować jeden z 3 żetonów leża na jego miejsce. Takie rozwiązanie na szybko. Pozdrawiam
Maniake
Posty: 77
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:56
Lokalizacja: Zgorzelec
Has thanked: 1 time

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Maniake »

Niedawno odebrałem SG z Aleplanszowki.pl i wkoncu wczoraj rozegraliśmy pierwsza partie z dodatkami. Jednakże nigdzie w pudełku od SG nie mogłem znałem kart "wybór postaci" dla nowych postaci prócz medyka. Zgaduje ze to błąd AR i powinienem to zgłosić?
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 355
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 274 times
Been thanked: 114 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: dispe »

Maniake pisze: 03 maja 2020, 18:11 Niedawno odebrałem SG z Aleplanszowki.pl i wkoncu wczoraj rozegraliśmy pierwsza partie z dodatkami. Jednakże nigdzie w pudełku od SG nie mogłem znałem kart "wybór postaci" dla nowych postaci prócz medyka. Zgaduje ze to błąd AR i powinienem to zgłosić?
Nie, z tego co wiem trzeba użyć tych z podstawki i sugerować się odpowiednimi kolorami postaci.
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: krisow »

To nie błąd. Postacie z dodatku mają takie same 5 kolorów (tylko mechanik oraz bonusowy medyk nie mają swojego odpowiednika). Załóżmy, że wylosowałeś "czerwoną" postać żołnierza. Powinieneś teraz wybrać pomiędzy żołnierzem i skazańcem. W instrukcji jest także sugestia, że te dodatkowe postaci bardziej pasują do rozszerzenia. Chociaż można spróbować zagrać takimi samymi kolorami postaci, nikt Ci nie zabroni :)
Ostatnio zmieniony 03 maja 2020, 22:29 przez krisow, łącznie zmieniany 2 razy.
Maniake
Posty: 77
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:56
Lokalizacja: Zgorzelec
Has thanked: 1 time

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Maniake »

Czyli jak dobrze rozumiem, najpierw losujemy 2 postacie z podstawowych, poczym decydujemy czy gramy postacią z dodatku czy z podstawki. Nie licząc mechanika i medyka?
Zielony123
Posty: 146
Rejestracja: 03 sty 2020, 18:08
Has thanked: 28 times
Been thanked: 25 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Zielony123 »

Maniake pisze: 03 maja 2020, 20:49 Czyli jak dobrze rozumiem, najpierw losujemy 2 postacie z podstawowych, poczym decydujemy czy gramy postacią z dodatku czy z podstawki. Nie licząc mechanika i medyka?
albo możesz przed wyborem postaci uzgodnić czy gracie postaciami z podstawki czy z dodatku
Maniake
Posty: 77
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:56
Lokalizacja: Zgorzelec
Has thanked: 1 time

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Maniake »

No i wszystko jasne. Dzięki za wyjaśnienie. My graliśmy w dodatek karnomorfow w 3 i 2 osoby i losowaliśmy z wszystkich postaci. Użyliśmy do tego planszetki graczy.
Zielony123
Posty: 146
Rejestracja: 03 sty 2020, 18:08
Has thanked: 28 times
Been thanked: 25 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Zielony123 »

Maniake pisze: 03 maja 2020, 20:59 No i wszystko jasne. Dzięki za wyjaśnienie. My graliśmy w dodatek karnomorfow w 3 i 2 osoby i losowaliśmy z wszystkich postaci. Użyliśmy do tego planszetki graczy.
w instrukcji do aftermath jest nawet wzmianka, że nie zaleca się łączenia w jednej drużynie postaci z podstawki z postaciami z dodatku. Postacie z dodatków są dużo mocniejsze, mają więcej umiejętności niż podstawowe postacie. Ja się do tego stosuję, ale jeżeli komuś jest wygodnie robić mixy to nic nie stoi na przeszkodzie- grunt by się przy tym dobrze bawić.
topcat4
Posty: 75
Rejestracja: 14 wrz 2018, 13:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: topcat4 »

Kolorowe podstawki pod figurki pasują Wam do SG ? Mi żadna nie pasuje, wszystkie są za luźne . . .
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4509
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1365 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Jeśli dobrze zrozumiałem dziś Marcina na sekcji Q&A to podstawka Nemesis będzie tylko po ANG jednak w kampanii Lockdown, zaś oni starają się i raczej w maju będzie kampania :) Również sprobują, aby core box podstawki i dodatki z podstawki doszły już do wspierających w tym roku, ale tego nie mogą obiecać.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: addekk »

topcat4 pisze: 04 maja 2020, 12:47 Kolorowe podstawki pod figurki pasują Wam do SG ? Mi żadna nie pasuje, wszystkie są za luźne . . .
U mnie też xd
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 355
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 274 times
Been thanked: 114 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: dispe »

addekk pisze: 04 maja 2020, 19:03
topcat4 pisze: 04 maja 2020, 12:47 Kolorowe podstawki pod figurki pasują Wam do SG ? Mi żadna nie pasuje, wszystkie są za luźne . . .
U mnie też xd
a sprawdzaliście jak stoją figurki w kapsułach ratunkowych? ;) też idealnie nie jest a Terrain Expansion swoje kosztuje...
Golin
Posty: 329
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Golin »

ogolnie jesli chodzi o caly plastik to niestety AR wciąż lata swietlne za takim CMON, mam nadzieje ze w etherfields bedzie lepiej
drzewko
Posty: 294
Rejestracja: 05 sie 2016, 09:37
Has thanked: 46 times
Been thanked: 300 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: drzewko »

Golin pisze: 05 maja 2020, 11:48 ogolnie jesli chodzi o caly plastik to niestety AR wciąż lata swietlne za takim CMON, mam nadzieje ze w etherfields bedzie lepiej
Na szczęście gameplayowo lata świetlne przed CMON :)
kamilstany
Posty: 137
Rejestracja: 10 maja 2018, 14:47
Has thanked: 40 times
Been thanked: 64 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: kamilstany »

Cześć,
zainteresował mnie tytuł Nemesis. Nie zdążyłem wesprzeć, ani kupić w sklepach ;P
Z drugiej ręki to cena jednak jest zastraszająca ;D

Ostatnio rzuciła mi się w oczy informacja o dodatku? Który będzie wspierany na platformie Kickstarter. Zauważyłem, że będzie możliwość zakupienia podstawowej wersji gry.
I tutaj mam do was pytanie ;)

Czy moglibyście mi wyjaśnić jakie i ile wersji ma ten tytuł?
Zarówno sklepy jak i oferty prywatne mają przeróżne nazwy.
Chodzi mi mianowicie o to : jaka jest różnica i co oznaczają takie wersje jak: Retail ( sklepowa?)
Core Box, SG, Kickstarter ver. itp itd
Zielony123
Posty: 146
Rejestracja: 03 sty 2020, 18:08
Has thanked: 28 times
Been thanked: 25 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Zielony123 »

kamilstany pisze: 05 maja 2020, 15:14 Cześć,
zainteresował mnie tytuł Nemesis. Nie zdążyłem wesprzeć, ani kupić w sklepach ;P
Z drugiej ręki to cena jednak jest zastraszająca ;D

Ostatnio rzuciła mi się w oczy informacja o dodatku? Który będzie wspierany na platformie Kickstarter. Zauważyłem, że będzie możliwość zakupienia podstawowej wersji gry.
I tutaj mam do was pytanie ;)

Czy moglibyście mi wyjaśnić jakie i ile wersji ma ten tytuł?
Zarówno sklepy jak i oferty prywatne mają przeróżne nazwy.
Chodzi mi mianowicie o to : jaka jest różnica i co oznaczają takie wersje jak: Retail ( sklepowa?)
Core Box, SG, Kickstarter ver. itp itd
Hej,

Corebox- to gra podstawowa
SG- to skrót od strech goals, czyli dodatki jakie były dodawane za darmo do wersji podstawowej. Jest to dodatek aftermath&voidseeders. SG wprowadzają nową rasę obcych, nowe postacie graczy i nowy tryb gry.
Są też inne dodatki:
Carnomorphy- dodatek wprowadzający nową rasę intruzów
dodatki kosmetyczne- które zmieniają grę pod względem wizualnym:
- terrain: plastikowe zamienniki tekturowych elementow np: drzwi, kapsuły ratunkowe
- Kings: alterntywne wersje obcych
- cats: alternatywne tokeny pierwszego gracza

Co do różnic wersji sklepowej do wersji z KS to niech kto inny się wypowie. Mi się wydaje, że to co sprzedawały sklepy to były egzemplarze zakupione na kickstarterze. Ja kupiłem podstawkę w sklepie Rebel i miałem normalnie wszystkie pierdoły jakie były dodawane ezgemplarzach z KS ( moneta do tainteg grail, komiks do kampanii i artbook z ISS vanguard).

Jak coś pominąłem to daj znać
kamilstany
Posty: 137
Rejestracja: 10 maja 2018, 14:47
Has thanked: 40 times
Been thanked: 64 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: kamilstany »

Super, bardzo dziękuję za odpowiedź ;)
Pytam, ponieważ tytuł jest teraz niedostepny i jedyne co można znaleźć to przedsprzedaż dodruku (najtaniej udało mi się znaleźć za 475zł).
Zastanawiam się czy taniej mi wyjdzie kupić podczas tej kampani na kickstarter czy jednak w tym sklepie jak już będzie dodruk. I w czym ewentualnie byłbym stratny decydując się na zakup dodruku ze sklepu względem wersji z kampani ;P
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4509
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1365 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Na KS można było kupić corebox (sama gra nemesis) i ZA DARMO do niego były wszystkie SG (kolega pisal dokladne nazwy wyzej). Królowie, koty, Carno, Terrain to są dodatki, które były do kupienia na KS.

Następnie Rebel wystartował z Nemesis wersją retail. Jest ona w 100% identyczna jak corebox pod wzgledem samej gry, ale zawiera troche mniej elementów. Brakuje na pewno SG, komiksu z kampania oraz rzeczy promocyjnych (artbook i karty z innej gry twórców). Dodatki królowe koty etc rebel również sprzedawał, ale w wiekszości są już wyprzedane. Na tę chwile ze sklepu można kupić tylko Terrain oraz w niektórych koty.
Sklepy podczas kampanni na KS miały specjalną oferte dla nich gdzie oferowali wersję gry z KS (czyli z SG), ale te oferty są już niedostępne i jest tylko wersja rebela=retail (któraa jest bez SG i się wyprzedała również).

Podsumowujac corebox jest zawsze ten sam, ale na KS mogles dostac SG za darmo gratis, sklepy rowniez sprzedawały WERSJE KS ktora je zawierala, ale to bylo dawno. W tej chwili zostały w sklepach wersje Rebel, bez tych SG. Mam nadzieje, ze wszystko jasne :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4509
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1365 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

kamilstany pisze: 05 maja 2020, 15:50 Super, bardzo dziękuję za odpowiedź ;)
Pytam, ponieważ tytuł jest teraz niedostepny i jedyne co można znaleźć to przedsprzedaż dodruku (najtaniej udało mi się znaleźć za 475zł).
Zastanawiam się czy taniej mi wyjdzie kupić podczas tej kampani na kickstarter czy jednak w tym sklepie jak już będzie dodruk. I w czym ewentualnie byłbym stratny decydując się na zakup dodruku ze sklepu względem wersji z kampani ;P
Zagraj u kogoś i ocen. Mi podeszła od razu i ciesze się, że udało mi się jeszcze dorwać w normalnej wersji. Jak ci się spodoba to ocen czy wolisz
a) kupic od razu z drugiej reki podstawke, a dodatki na KS
b) całość pewnie w lepszej cenie na KS, ale wtedy czekania masz wiecej
c) przeplacic i wziac od razu dodatki i podstawke z drugiej reki
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
ODPOWIEDZ