Spartakus: Krew i Zdrada / Spartacus: A Game of Blood & Treachery (A. Dill, J. Kovaleski, S. Sweigart)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 323
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 197 times
Been thanked: 242 times

Re: Spartakus: Krew i Zdrada / Spartacus: A Game of Blood & Treachery (A. Dill, J. Kovaleski, S. Sweigart)

Post autor: BasiekD »

Wszystko jest względne. Dużo zależy od graczy.

Ale: nawet grając od 7 punktów liczyłbym te 1,5 h bezpiecznie.
Graliśmy od 1 i czas gry się wydłuża, ale też nie wprost proporcjonalnie. Zaczynając od 7 zaczynasz też niejako od zera w tym sensie, że nie masz dobrych gladiatorów, sprzętu itd. Zaczynając od 1, gdy dojdziesz do 7 to jesteś już trochę rozpędzony, łatwiej potem te punkty zdobyć.

Nam zajmuje gra od 1 punktu koło 4 godzin, ale jak kolega wyżej napisał, nie czuć upływu czasu bo gra bardzo angażuje.
Daro_ufo
Posty: 54
Rejestracja: 18 cze 2019, 17:35
Has thanked: 45 times
Been thanked: 2 times

Re: Spartakus: Krew i Zdrada / Spartacus: A Game of Blood & Treachery (A. Dill, J. Kovaleski, S. Sweigart)

Post autor: Daro_ufo »

A czy Spartacus sprawdzi się na 3 graczy? Czy lepiej działa w pełnym czteroosobowym składzie?
Awatar użytkownika
Rikonelli
Posty: 90
Rejestracja: 26 sty 2019, 21:27
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 19 times
Been thanked: 15 times

Re: Spartakus: Krew i Zdrada / Spartacus: A Game of Blood & Treachery (A. Dill, J. Kovaleski, S. Sweigart)

Post autor: Rikonelli »

Daro_ufo pisze: 23 lis 2019, 08:59 A czy Spartacus sprawdzi się na 3 graczy? Czy lepiej działa w pełnym czteroosobowym składzie?
Dużo, dużo lepiej działa na 4 osoby - to najlepszy skład na tę grę.
W 3 osoby, jeśli dwie zawiążą ze sobą sojusz, to trzecia zostaje sama.
Możecie oczywiście przed grą ustalić, że nie robicie stałych sojuszy, nie gracie 2v1, żeby było fair.
Gerto
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2018, 17:48
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Spartakus: Krew i Zdrada / Spartacus: A Game of Blood & Treachery (A. Dill, J. Kovaleski, S. Sweigart)

Post autor: Gerto »

Rikonelli pisze: 23 lis 2019, 13:00
Daro_ufo pisze: 23 lis 2019, 08:59 A czy Spartacus sprawdzi się na 3 graczy? Czy lepiej działa w pełnym czteroosobowym składzie?
Dużo, dużo lepiej działa na 4 osoby - to najlepszy skład na tę grę.
W 3 osoby, jeśli dwie zawiążą ze sobą sojusz, to trzecia zostaje sama.
Możecie oczywiście przed grą ustalić, że nie robicie stałych sojuszy, nie gracie 2v1, żeby było fair.
A próbowałeś grać na 5,6,7 osób? Zabawa staje się jeszcze lepsza :D
Daro_ufo
Posty: 54
Rejestracja: 18 cze 2019, 17:35
Has thanked: 45 times
Been thanked: 2 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Daro_ufo »

warlock pisze: 12 sie 2017, 17:33 http://site.gamesfactory.pl/pl/gry/209

Errata i FAQ do Spartakusa już od kilku dni na stronie Games Factory :!: :wink:
Czy FAQ jest gdzieś dostępny na innej stronie?


Edit: znalazłem tutaj https://info.znadplanszy.pl/2017/08/15/ ... ata-i-faq/
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Spartakus: Krew i Zdrada / Spartacus: A Game of Blood & Treachery (A. Dill, J. Kovaleski, S. Sweigart)

Post autor: Bary »

Gerto pisze: 25 lis 2019, 07:05
Rikonelli pisze: 23 lis 2019, 13:00
Daro_ufo pisze: 23 lis 2019, 08:59 A czy Spartacus sprawdzi się na 3 graczy? Czy lepiej działa w pełnym czteroosobowym składzie?
Dużo, dużo lepiej działa na 4 osoby - to najlepszy skład na tę grę.
W 3 osoby, jeśli dwie zawiążą ze sobą sojusz, to trzecia zostaje sama.
Możecie oczywiście przed grą ustalić, że nie robicie stałych sojuszy, nie gracie 2v1, żeby było fair.
A próbowałeś grać na 5,6,7 osób? Zabawa staje się jeszcze lepsza :D
To zależy. Jest świetnie, jeśli grają wprawieni gracze. Jednak granie w takim składzie z casualami to mordęga...
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2319
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 912 times

Re: Spartakus: Krew i Zdrada / Spartacus: A Game of Blood & Treachery (A. Dill, J. Kovaleski, S. Sweigart)

Post autor: Galatolol »

Moja jedyna partia na więcej niż czterech (bez nowicjuszy) zdecydowanie nie należała do najlepszych.
Daro_ufo
Posty: 54
Rejestracja: 18 cze 2019, 17:35
Has thanked: 45 times
Been thanked: 2 times

Re: Spartakus: Krew i Zdrada / Spartacus: A Game of Blood & Treachery (A. Dill, J. Kovaleski, S. Sweigart)

Post autor: Daro_ufo »

Może nie do końca związane z samą grą ale mam do Was pytanie. Ściągnąłem erratę oraz FAQ z https://info.znadplanszy.pl/2017/08/15/ ... ata-i-faq/ i chciałem sobie wydrukować to w formie broszury (format A5 spinany jak książka, który mieści się w pudełku). Niestety erraty nie mogę za żadne skarby wydrukować w tej formie ponieważ drukuje się tylko jedna strona na A4 a nie dwie (poniżej screen). Już łączyłem oba pliki w jeden, konwertowałem itp. i problemu nie rozwiązałem :roll:
Obrazek

Z plikiem FAQ nie ma żadnego problemu i można go wydrukować jako broszurę.
Obrazek
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Spartakus: Krew i Zdrada / Spartacus: A Game of Blood & Treachery (A. Dill, J. Kovaleski, S. Sweigart)

Post autor: mauserem »

Daro_ufo pisze: 20 gru 2019, 14:18 Może nie do końca związane z samą grą ale mam do Was pytanie....

:mrgreen: natrafiłeś na bolesny przykład drukarskich problemów
Zwróć uwagę, że opracowanie ma 5 stron, a każda kartka w broszurze ma ich 2
To oznacza, że jedna strona nie ma pary :mrgreen: jest tzw "sierotą".
W takim przypadku, zawsze pierwsza, albo ostatnia strona broszury będzie miała "ślepą" stronicę.
Zabawnie się robi kiedy chcesz drukować taką broszurę do oprawy zszywanej - wtedy drukujesz składki - arkusze z 4 stronami, które po zgięciu będą tworzyły dwie kartki broszury.
W Twoim przypadku to zupełnie bez sensu - bo modułem jest liczba 4 - co przy tej 5-cio stronicowej erracie dawałoby 3 strony "ślepe" :mrgreen:
poligrafia to suka :mrgreen: - wgraj sobie tę erratę na kindla albo telefon - oszczędzaj papier.
Ta errata została przygotowana jako digital - gdyby było inaczej - już na poziomie składu tego dokumentu wzięto by pod uwagę formę jego druku - dodano stron luźniej układając treść, lub odejmując jedną - robiąc ciaśniejszy skład.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Spartakus: Krew i Zdrada / Spartacus: A Game of Blood & Treachery (A. Dill, J. Kovaleski, S. Sweigart)

Post autor: Muad'Dib »

GF9 zapowiedziało dodruk gry, w kompletnie nowej szacie graficznej. Szczerze mówiąc, wygląda ohydnie.
Spoiler:
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Spartakus: Krew i Zdrada / Spartacus: A Game of Blood & Treachery (A. Dill, J. Kovaleski, S. Sweigart)

Post autor: Gambit »

Muad'Dib pisze: 11 mar 2020, 08:13 GF9 zapowiedziało dodruk gry, w kompletnie nowej szacie graficznej. Szczerze mówiąc, wygląda ohydnie.
Ohydnie, to może nie, ale niepokojąco dziwne :) Dla mnie Spartacus był jedną z tych gier, którym udało się dobrze wykorzystać klatki z serialu jako grafikę. Swoją drogą, co to za House Chuma?
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 993 times
Been thanked: 433 times

Re: Spartakus: Krew i Zdrada / Spartacus: A Game of Blood & Treachery (A. Dill, J. Kovaleski, S. Sweigart)

Post autor: KurikDeVolay »

To może być dla mnie szansa, żeby w końcu spróbować Spartacusa. Karty z klatkami filmów/seriali to porażka. Grafiki bywają różne, czasem lepsze, czasem gorsze, ale widząc kadry przekreślam tytuł nie ważne jak dobry by był. Następuje całkowity zgon mojej wyobraźni i wyłączenie odczuwania przyjemności z tytułu. A tutaj widzę światełko w tunelu.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Spartakus: Krew i Zdrada / Spartacus: A Game of Blood & Treachery (A. Dill, J. Kovaleski, S. Sweigart)

Post autor: Bary »

Gambit pisze: 11 mar 2020, 08:32 Swoją drogą, co to za House Chuma?
O tym samym pomyślałem. Chyba sobie to wymyślili, bo za diabła nie kojarzę z serialu. Ciekawe, czy tym razem dodatki w pakiecie, czy znowu osobno i po drakońskich cenach.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Spartakus: Krew i Zdrada / Spartacus: A Game of Blood & Treachery (A. Dill, J. Kovaleski, S. Sweigart)

Post autor: warlock »

Princes of the Renaissance Martina Wallace'a zabiła u mnie Spartakusa w segmencie gier z walką, licytacjami, negocjacjami i negatywną interakcją. ;) Polecam sprawdzić każdemu, kto lubi taki rodzaj gier. PotR ma po prostu solidniejszą mechanikę ;).
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Spartakus: Krew i Zdrada / Spartacus: A Game of Blood & Treachery (A. Dill, J. Kovaleski, S. Sweigart)

Post autor: KrzysiekL »

warlock pisze: 11 mar 2020, 09:42 Princes of the Renaissance Martina Wallace'a zabiła u mnie Spartakusa w segmencie gier z walką, licytacjami, negocjacjami i negatywną interakcją. ;) Polecam sprawdzić każdemu, kto lubi taki rodzaj gier. PotR ma po prostu solidniejszą mechanikę ;).
W Spartakusie jest specyficzny klimat, który dodatkowo punktuje. ;)

Ale może to dlatego, że już za dzieciaka bardzo lubiłem klimaty starożytnego Rzymu i Gladiatorów. ;)
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Spartakus: Krew i Zdrada / Spartacus: A Game of Blood & Treachery (A. Dill, J. Kovaleski, S. Sweigart)

Post autor: NestorZolo »

Wygląd Tuliusza mocno dziwny. Nie była to postać historyczna (chyba), więc skoro i tak wykorzystują postacie z serialu, to mogliby zrobić Tuliusza choć trochę podobnego. Osobiście po cichu liczyłem, że wyjdzie kiedyś dodatek (zamiast reedycji) do starego Spartakusa, bo kilka postaci mi tam brakuje. Np. Donar albo ten wcześniejszy doctore (nie pamiętam jak się nazywał). Myślałem, że dodadzą droższych strażników, którzy mieli by "lepsze" rzuty. Albo nowy rodzaj kart ludzi np. sprzymierzeńcy, którzy też coś by tam robili.
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Spartakus: Krew i Zdrada / Spartacus: A Game of Blood & Treachery (A. Dill, J. Kovaleski, S. Sweigart)

Post autor: grzeslaw90 »

Muad'Dib pisze: 11 mar 2020, 08:13 GF9 zapowiedziało dodruk gry, w kompletnie nowej szacie graficznej. Szczerze mówiąc, wygląda ohydnie.
Teściu bawi się w grafikę? Zróbmy szybki skok na kasę, toć planszówkowicze lubio towar niedostępny!
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2319
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 912 times

Re: Spartakus: Krew i Zdrada / Spartacus: A Game of Blood & Treachery (A. Dill, J. Kovaleski, S. Sweigart)

Post autor: Galatolol »

IMO chcą mieć 4 typowe archetypy wyglądu: młody, wojskowy, przybysz z dalszych krain, przaśny grubas.

W sumie rzeczywiście to chyba jedyna gra, gdzie zdjęcia mnie nie raziły.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Spartakus: Krew i Zdrada / Spartacus: A Game of Blood & Treachery (A. Dill, J. Kovaleski, S. Sweigart)

Post autor: mauserem »

Zabawne... najwyraźniej zapotrzebowanie jest, ale "pieniążki" na licencje się skończyły
GF9 właśnie w tym jest takie dobre, że dobrze radzi sobie z wykorzystywaniem assetów telewizyjnych i filmowych.
Za to lubię to wydawnictwo, tam gdzie muszą "szyć" z niczego jest u nich zawsze średnio - a ten przykład z "nowym" Spartakusem pokazuje raczej jak źle może być.

W tej zabawie z "jazdami" na licencjach filmowych IP własnie o to chodzi, że ma być zgodnie z tym co mamy zakodowane w tzw "szerokim odbiorze".
"Firefly the board game" to przykład jak to powinno być robione - w opozycji do tego stoją z kolei takie "produkcje" jakie "Firefly Legendary Encounters" od Upper Deck - gdzie sprawia to wrażenie, jakby ilustracje machnęła jakaś przypadkowa dziewczynka po kółku plastycznym na godzinę przed oddaniem do druku - dla mnie coś, co zupełnie zdyskwalifikowało tę, podobno dobrą, edycję gry.

Zdecydowanie wolę swoją "telewizyjną" wersję Spartakusa :)
warlock pisze: 11 mar 2020, 09:42 Princes of the Renaissance Martina Wallace'a (...) ;) Polecam sprawdzić każdemu, kto lubi taki rodzaj gier. PotR ma po prostu solidniejszą mechanikę ;).
Oj taaaak! A dla mnie setting renesansowych Włoch jest idealny do przepychanek.
Awatar użytkownika
Rikonelli
Posty: 90
Rejestracja: 26 sty 2019, 21:27
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 19 times
Been thanked: 15 times

Re: Spartakus: Krew i Zdrada / Spartacus: A Game of Blood & Treachery (A. Dill, J. Kovaleski, S. Sweigart)

Post autor: Rikonelli »

To już nie to samo.
Postacie wyglądają trochę zbyt komiksowo/cukierkowo jak na walki gladiatorów na śmierć i życie.
Mi obecna, serialowa edycja bardzo leży ;)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Spartakus: Krew i Zdrada / Spartacus: A Game of Blood & Treachery (A. Dill, J. Kovaleski, S. Sweigart)

Post autor: rattkin »

Ciekawe, czy będą jakieś zmiany komponentowe/zasadowe - blue dice variant itd.

Ale no, uch, grafiki to ewidentnie wypożyczony stażysta z punktu ksero naprzeciwko biura GF9 robił :)
Awatar użytkownika
pabloviega
Posty: 131
Rejestracja: 08 mar 2012, 13:35
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Spartakus: Krew i Zdrada / Spartacus: A Game of Blood & Treachery (A. Dill, J. Kovaleski, S. Sweigart)

Post autor: pabloviega »

A może ktoś spróbuje dogadać się z GF9 i wyda to w Polsce? :)
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Spartakus: Krew i Zdrada / Spartacus: A Game of Blood & Treachery (A. Dill, J. Kovaleski, S. Sweigart)

Post autor: Atk »

Rzuci ktoś linka do tej nowej grafiki bo coś odnaleźć nie mogę Za to trafiłem na matę Nie widziałem że była Wygląda konkretnie szkoda że nie można kupić chyba
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Spartakus: Krew i Zdrada / Spartacus: A Game of Blood & Treachery (A. Dill, J. Kovaleski, S. Sweigart)

Post autor: donmakaron »

Zdjęcia są wrzucone na profilu fb Gale Force Nine.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Spartakus: Krew i Zdrada / Spartacus: A Game of Blood & Treachery (A. Dill, J. Kovaleski, S. Sweigart)

Post autor: Atk »

donmakaron pisze: 07 maja 2020, 08:59 Zdjęcia są wrzucone na profilu fb Gale Force Nine.
Dzięki idę szukać

OMG jakie to dla mnie słabe Może sama grafika na kartach nie jest taka tragiczna ale postacie na planszach rodów to jakaś masakra
Nie mam problemów ze zdjęciami filmów na kartach Spartakus serial oglądam 2 lata po kupieniu planszowki i w sumie podoba mi się tu ten zabieg
Poza tym klimat z ciężkiego gdzie wręcz czuło się ten klimat gladiatorów został zamieniony jakbyśmy siadali to jakiejś słodkiej gry familijnej
Dla mnie zabieg na minus
Ostatnio zmieniony 07 maja 2020, 09:30 przez Atk, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ