Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 400
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

Ten oficjalny wygląda jakby wydawca o nim zapomniał. Ale to nie jedyny wydawca który tak sobie podchodzi do zasobów w sieci, jedna kicskstarterowa gra która ostatnio zgarnęła miliony promuje swojego instagrama na którym jest zero zdjęć do teraz, więc wygląda, że to co wobec promocji robią gracze - fora, poczta pantoflowa i własne aplikacje/strony robią najlepszą robotę :P
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: MrAtrion »

Grzech pisze: 08 maja 2020, 20:15
MrAtrion pisze: 08 maja 2020, 13:13 Super ten randomizer :D Tylko tych dodatków Portalowych nie uwzględnia ;D
Slabo szukasz np. ten uwzględnia wszystko co do tej pory się pojawiło

https://aeons-end-randomizer.de/about
A te dwa mini? Karty Nemezis czy zaklęcie Utonięcie w płomieniach?
tommyray
Posty: 1317
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 409 times
Been thanked: 549 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: tommyray »

MrAtrion pisze: 10 maja 2020, 09:31
Grzech pisze: 08 maja 2020, 20:15
MrAtrion pisze: 08 maja 2020, 13:13 Super ten randomizer :D Tylko tych dodatków Portalowych nie uwzględnia ;D
Slabo szukasz np. ten uwzględnia wszystko co do tej pory się pojawiło

https://aeons-end-randomizer.de/about
A te dwa mini? Karty Nemezis czy zaklęcie Utonięcie w płomieniach?
Tak, ten randomizer dotyczy wszystkich kart, promek i dodatków.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

MrAtrion pisze: 10 maja 2020, 09:31 A te dwa mini? Karty Nemezis czy zaklęcie Utonięcie w płomieniach?
W ustawieniach zaznaczasz które podstawki/dodatki/promki posiadasz i z tej puli randomizer wyciąga karty. Potwierdzam, że to na ten moment najlepszy randomizer do AE. Da się w nim nawet tworzyć spersonalizowane szablony dla ustawień marketu.

Jedynym mankamentem na ten moment jest to, że nie ma polskiej wersji więc market generowany jest z kartami bez polskich nazw i bez grafik na kartach więc czasami ciężko je odnaleźć (tym bardziej, że tłumaczenie nie zawsze jest jeden do jednego). Tutaj polecam sobie zrobić podręczną listę z angielskimi i polskimi odpowiednikami nazw kart.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2020, 10:41 przez Scamander, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Piaskoryb »

Scamander pisze: 10 maja 2020, 10:35
MrAtrion pisze: 10 maja 2020, 09:31 A te dwa mini? Karty Nemezis czy zaklęcie Utonięcie w płomieniach?
W ustawieniach zaznaczasz które podstawki/dodatki/promki posiadasz i z tej puli randomizer wyciąga karty. Potwierdzam, że to na ten moment najlepszy randomizer do AE. Da się w nim nawet tworzyć spersonalizowane szablony dla ustawień marketu.
A po co skoro wystarczy stasowac karty modyfikatorów (tak sie chyba nazywaja?) ? Bez sensu xD
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Sęk w tym, że setup w AE jest wystarczająco długi żeby jeszcze do niego dokładać tasowanie trzech talii modyfikatorów (gemy/artefakty/spelle) kiedy mogę to zrobić jednym kliknięciem w apce.

Do tego randomizery pozwalają na większą ingerencję w to jak ta randomizacja ma przebiegać (np. żeby zawsze w puli losowanych gemów pojawiał się co najmniej jeden kosztujący 3 lub mniej eteru itp.).

Jeszcze dodam, że przy połączeniu kilku podstawek w jeden zestaw jestem w stanie kilkoma kliknięciami wyłączyć np. War Eternal z randomizacji żeby przykładowo z nowicjuszem zagrać kartami z samej podstawki. Podczas gdy zmieszane karty modyfikatorów musiałbym do takiego zabiegu najpierw posegregować.

Plusów jest od groma :P choć da się i bez tego żyć.
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Freshus »

Nie chcę się czepiać, ale siedząc przy stole: odpalenie przeglądarki na czymkolwiek, odpalenie strony internetowej, wybranie odpowiednich opcji i ogarnięcie co się wylosowało tak jak mówisz bez obrazków (nawet jeżeli byłyby same Polskie nazwy to dobrej połowy kart nie pamiętam po nazwach, bo za dużo tego :D) zajmuje tyle samo czasu co potasowanie 3 talii modyfikatorów xD. Moim zdaniem randomizer na stronie rzeczywiście ma sens tylko wtedy, kiedy chcemy spersonalizować sobie losowanie tak jak wspomniane wyżej, np. gdy chcemy gemy/czary z konkretnych przedziałów kosztu.

Co do wykluczenia kart przy nowicjuszach: Przecież i tak gramy tylko 9, a nie wszystkimi. Co za różnica czy nowy gracz zagra kartą A, czy kartą B. Dodatki nie wprowadzają jakiś ciężkich mechanik do ogarnięcia :shock: .

Tzn. nie umniejszam wygody strony internetowej, na pewno "mniej trzeba przy niej zrobić", ale z tym zaoszczędzaniem czasu bym polemizował. Zależy również od gustów. Ja tam lubię mielić karty, a nie odczuwał żeby to wpływało znacząco na mój setup :D .
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Odpalam zakładkę w telefonie, dwa kliknięcia i szukam kart w pudle (ustawienia są zapisane w przeglądarce, więc nie muszę co grę przez wszystko przeklikiwać). Trwa to całą chwilę :)
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: mecenas »

Freshus pisze: 10 maja 2020, 10:59 Nie chcę się czepiać, ale siedząc przy stole: odpalenie przeglądarki na czymkolwiek, odpalenie strony internetowej, wybranie odpowiednich opcji i ogarnięcie co się wylosowało tak jak mówisz bez obrazków (nawet jeżeli byłyby same Polskie nazwy to dobrej połowy kart nie pamiętam po nazwach, bo za dużo tego :D)
Wlazłem na tę stronę wczoraj na komórce i pierwsze co mi wyskoczyło to możliwość ściągnięcia jako apki na telefon. Ściągnąłem i ustawiłem jakie posiadam zestawy u siebie. Dziś wchodzę i dalej są zapisane ustawienia, które posiadam dodatki u siebie. Przypominam, że już nie wchodzę w przeglądarkę, tylko mam na to w odpowiednim miejscu na ekranie startowym komórki.
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Freshus »

Ja otwieram pudełko, wyciągam modyfikatory z odpowiedniej przegródki i całość zajmuje mi może minutę dłużej niż Wam :D. Ale tak jak mówię kwestia gustu. Na pewno randomizer na stronie jest to swój sposób wygodny.
tommyray
Posty: 1317
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 409 times
Been thanked: 549 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: tommyray »

Scamander pisze: 10 maja 2020, 10:35
Jedynym mankamentem na ten moment jest to, że nie ma polskiej wersji więc market generowany jest z kartami bez polskich nazw i bez grafik na kartach więc czasami ciężko je odnaleźć (tym bardziej, że tłumaczenie nie zawsze jest jeden do jednego). Tutaj polecam sobie zrobić podręczną listę z angielskimi i polskimi odpowiednikami nazw kart.
Komu potrzeba takiej listy Eng/Pol to może przejrzeć ją pod linkiem z mojego opisu. Nie mam tam na razie Wiecznej Wojny uwzględnionej i czekam też na nowe dodatki, aby dodać polskie nazwy kart tam zawartych (ale same karty są uwzględnione).
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 400
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

Ten randomizer jest widzę na githubie ( https://github.com/on3iro/aeons-end-randomizer ), więc teoretycznie można by spolszczyć karty (albo robiąc kopię/forka tego repozytorium, albo zgłaszając odpowiednie zmiany do oryginalnego, może przy okazji wtedy inne kraje by swoje wersje też zgłosiły).

Btw. ponieważ to jest PWA, to z tego co rozumiem, działa nawet jak telefon nie ma dostępu do neta, warto wiedzieć :)
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: jnowaczy »

Nie wiem czy było ale planuje w końcu zakup tej gry i tak się zastanawiam czym się różni podstawowe wydanie od tej wiecznej wojny. Które warto na początek kupić albo od której wersji warto zacząć swoją przygode.
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10988
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3246 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: japanczyk »

jnowaczy pisze: 11 maja 2020, 11:53 Nie wiem czy było ale planuje w końcu zakup tej gry i tak się zastanawiam czym się różni podstawowe wydanie od tej wiecznej wojny. Które warto na początek kupić albo od której wersji warto zacząć swoją przygode.
Nie ma znaczenia - obie to podstawki z kompletem magów i Nemesis
Wieczna Wojna podobno ma trudniejszych Nemesis, ale przy obu bedziesz bawił się tak samo - wybierz ktore Ci pasuje/jest tańsze na poczatek i baw sie dobrze, ja mam AE z dwoma dodatkami i sie bawie doskonale, do tej pory nie mialem potrzeby kupowania wiecej, obstawiam, ze w koncu sie znudzi, ale nie szybko ;-)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10988
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3246 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: japanczyk »

jnowaczy pisze: 11 maja 2020, 11:53 Nie wiem czy było ale planuje w końcu zakup tej gry i tak się zastanawiam czym się różni podstawowe wydanie od tej wiecznej wojny. Które warto na początek kupić albo od której wersji warto zacząć swoją przygode.
mnw akurat wrzucił oferte sprzedazy z promkami: viewtopic.php?f=65&t=65423 - polecam sprzedajacego :P
Wosho
Posty: 1440
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Wosho »

Zacznij od podstawki bo i tak kupisz wszystko :D
A jak sie okaze ze nie ogarniasz i nie radzisz sobie z nimi to z tymi z WW tym bardziej.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 340 times
Been thanked: 309 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Chudej »

Wiadomo coś o dodatku The New Age? Grał ktoś może? Będzie polska edycja?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10988
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3246 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: japanczyk »

Chudej pisze: 11 maja 2020, 16:02 Wiadomo coś o dodatku The New Age? Grał ktoś może? Będzie polska edycja?
Najpierw Legacy
logr3s
Posty: 7
Rejestracja: 20 paź 2017, 20:18
Has thanked: 2 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: logr3s »

Jesteśmy z partnerką po ok. 15 rozgrywkach w podstawową wersję Aeons End. Po pokonaniu wszystkich Nemezis na poziomie łatwym i trudniejszym (byly próby na zagladzie, ale to już przesada), gra kurzy się na półce.
Zastanawiam się nad zakupem dodatków. I tu pojawia się pytanie: czy kupić wszystkie mniejsze dodatki ( na maj planowany jest dodruk i jest ryzyko, ze w późniejszym okresie nie będą dostępne), czy kupić większe pudło WW.
Czytałem wątek na bgg, niestety nie pomógł w podjęciu decyzji.
tommyray
Posty: 1317
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 409 times
Been thanked: 549 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: tommyray »

logr3s pisze: 17 maja 2020, 19:10 Jesteśmy z partnerką po ok. 15 rozgrywkach w podstawową wersję Aeons End. Po pokonaniu wszystkich Nemezis na poziomie łatwym i trudniejszym (byly próby na zagladzie, ale to już przesada), gra kurzy się na półce.
Zastanawiam się nad zakupem dodatków. I tu pojawia się pytanie: czy kupić wszystkie mniejsze dodatki ( na maj planowany jest dodruk i jest ryzyko, ze w późniejszym okresie nie będą dostępne), czy kupić większe pudło WW.
Czytałem wątek na bgg, niestety nie pomógł w podjęciu decyzji.
W dodatkach (Bezimienni, Czeluście, Otchłań, Niezbadany Mrok) masz w sumie co następuje:
Kryształy: 6 nowych stosów (vs 7 w podstawce) +3 karty startowe graczy
Artefakty: 8 nowych stosów (vs 6 w podstawce)
Zaklęcia : 20 nowych stosów (vs 14 w podstawce) + 5 kart startowych graczy
W sklepie Portalu jest również 1 dodatkowy stos zaklęcia (P03-P07) oraz 10 dodatkowych podstawowych kart Nemesis (P02, P09-P17) też jako promki .

Nowe Nemezis: 7 (vs 4 w podstawce)
Nowi magowie: 8 (vs 8 w podstawce)

Więcej szczegółów w linku w stopce poniżej.
Wosho
Posty: 1440
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Wosho »

Zagrajcie na hardmodach, extinction rules i hard rules z ułożeniem rynku i wyborem magów, jest mega ciężko czasem ale zabawa w rozwiązywanie zagadki jak to ułożyć i zagrać też jest :)
A później kupujcie wszystko jak leci :)
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 340 times
Been thanked: 309 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Chudej »

U mnie Aeon's End zdecydowanie odżył po zakupie Wiecznej Wojny (wcześniej miałem tylko podstawkę) i ostatnio stał się najczęściej graną przez nas grę (zdarza się po 3-4 razy dziennie w weekendy), i póki co ciągle nam mało :) Wieczna Wojna ma IMO trudniejszych bossów i trochę mocniejsze zaklęcia, ale wszystko tak super się integruje z podstawką, że jestem po prostu zachwycony i polecam każdemu dokupienie WW do podstawki.
shad
Posty: 36
Rejestracja: 13 sty 2020, 13:21
Lokalizacja: Tuszyn
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: shad »

logr3s pisze: 17 maja 2020, 19:10 Jesteśmy z partnerką po ok. 15 rozgrywkach w podstawową wersję Aeons End. Po pokonaniu wszystkich Nemezis na poziomie łatwym i trudniejszym (byly próby na zagladzie, ale to już przesada), gra kurzy się na półce.
Zastanawiam się nad zakupem dodatków. I tu pojawia się pytanie: czy kupić wszystkie mniejsze dodatki ( na maj planowany jest dodruk i jest ryzyko, ze w późniejszym okresie nie będą dostępne), czy kupić większe pudło WW.
Czytałem wątek na bgg, niestety nie pomógł w podjęciu decyzji.
Moim zdaniem lepiej kupić Wieczną Wojnę - dostaniesz ją już za ok 100zł, przy czym dodatki kosztują ok 55zł/każdy. WW będzie po prostu bardziej opłacalna ze względu na obszerną zawartość pudełka :) Nemesis z Wiecznej Wojny są trudniejsze, jesli ograliście wszystkich z pierwszej wersji, tutaj już tak łatwo nie bedzie :P
Wczoraj zamieściłam natomiast zestwienie zawartości dodatków, jeśli jesteś nim zainteresowany, to zapraszam tutaj:
https://planszoweodkrycia.pl/2020/05/do ... awartosci/
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: jrz8888 »

Aeon's End nie jest łatwą pozycją, jeśli chodzi o stopień trudności rozgrywki. Przynajmniej tak to wygląda u mnie, widocznie nie jestem jakimś świetnym strategiem bądź taktykiem.
My z żoną (zawsze gramy razem) jesteśmy po +/- 10 partiach i do tej pory udało nam się jedynie pokonać Gnieworodnego (oba warianty) oraz Królową Roju (standardowy wariant). Tylko z tymi dwoma wrogami walczyliśmy. Na dodatek zazwyczaj wybieraliśmy ciekawsze zestawy kart na rynku. Teraz bijemy Królową na trudniejszym poziomie, układ kart losowy, wybór magów pod siebie, no i trzecia porażka z rzędu. Gra jest bardzo dobra, bardzo nam się podoba. Nie wiem czy będzie wśród nominowanych do Nagrody Roku, ale wydaje mi się, iż powinna być jednym z kandydatów. Nie wiem jak będzie z konkurencją, ale wcale nie wykluczałbym walki o jedynkę.
shad
Posty: 36
Rejestracja: 13 sty 2020, 13:21
Lokalizacja: Tuszyn
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: shad »

jrz8888 pisze: 20 maja 2020, 12:22 Nie wiem czy będzie wśród nominowanych do Nagrody Roku, ale wydaje mi się, iż powinna być jednym z kandydatów. Nie wiem jak będzie z konkurencją, ale wcale nie wykluczałbym walki o jedynkę.
Aeon's End było nominowane do Planszowej Gry Roku (2019) w kategorii gra zaawansowana, jednak pierwsze miejsce zdobyła inna gra (Pulsar 2849) :)
ODPOWIEDZ