Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Gribbler »

MrAtrion pisze: 10 maja 2020, 09:49 I jak tam S&S? Gracie nadal w podstawkę któryś raz, czy czekacie na nowych herosów/duży dodatek ? :D
Sprzedana po rozegraniu jednej kampanii. Nie podeszła.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Probe9 »

A ja ograłem i bardzo podeszła. Tylko krótka :) Czekam na duże dodatki, pewnie przy okazji wezmę ze 2 herosów a po zapowiedzi dla przypomnienia rozegram sobie jeszcze raz kampanię :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: _leigam_ »

Mi też bardzo podeszła i czekam na dodatki. Na pewno zagram też przynajmniej jeszcze raz w podstawkę w innym składzie, może więcej.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Halloween »

MrAtrion pisze: 10 maja 2020, 09:49 I jak tam S&S? Gracie nadal w podstawkę któryś raz, czy czekacie na nowych herosów/duży dodatek ? :D
Jak ukoncze kampanie to gdzies na koniec miesiaca bede mial na sprzedaz/wymiane. Gra jest fajna ale wbrew temu co ludzie pisza jest bardzo dluga, misji jest malo ale zajmuja mnostwo graniogodzin.
Te 7 misji to byloby naprawde z 12 w innej grze.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

Ja się ostatnio zastanawiam właśnie. Tyle czekać na pełną kampanię... Mechanika świetna, ale bardzo rzadko będzie ogrywane chyba...
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Arek001 »

Ciekawe kiedy będą w sklepach dawno zapowiedziane Hero Packi. Ma ktoś może jakieś info?
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 986
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Irr3versible »

Mam wersję ENG, zatem nie czekałem na dodatkowe zawartości od Galakty tylko wskoczyłem od razu w Darkness Falls a Vastaryous' Lair czeka na półce. Pominąłem Arcane Portal, brak rozwoju postaci w tym dodatku dość mocno ogranicza przyjemność z gry - oczywście są nowe poboczne zadania czy potwory, jednak dla mnie to nie to samo :) Po 4 misjach w akcie drugim jestem nadal ukontentowany grą, nowi przeciwnicy są ciekawi - a i starzy potrafią się przypomnieć.

Galakta ma 4 nowych bohaterów (Morrigan, Ryld, Victoria, Onamor) oznaczonych 'w drodzę' na stronie internetowej, zatem miesiąc może dwa zanim pojawią się w sklepach. Trochę szkoda, sądzę że większy dodatek powinien pojawić się wcześniej - tu jednak cena może być przeszkodą. Oby lokalny wydawca wspierał grę również fabularnie z kolejnym aktem, bo twórcy (Ares&Gremlin) powoli kończą Ancient Chronicles (2gi KS) i już zapowiedzieli kolejny kickstarter Abyssal Legends. Warto też wspomnieć, że powstała kolejna apka do zarządzania kampanią Immortal Souls (wraz z scenariuszami) na androida i iphone, do której zostanie dodana pozostała zawartość z czasem (wspomniane duże rozszeżenia). W produkcji (blisko końca) również apikacja do tworzenia scenariuszy, jej funkcjonalność można zobaczyć na YT.
Reasumując gra ma jeszcze otrzymać dużo zawartości - od twórców jak i społeczności z dodatowymi scenariuszami.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

Arcane portal dodaje sporo kart też ( w tym wzmocnienia wrogów czy skarby). Chyba warto :)
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: yoyocmg »

Co do polskich dodatków to Galakta pisała na swoim forum chyba 6.05, że czekają na produkcję i transport "Hero Packi do Sword & Sorcery – z naszej strony czekamy już tylko na wyprodukowanie i transport." Z racji tego, że Ares ma opóźnienia to jednak bym się spodziewał bardziej 3-4 miesięcy, ale mogę się mylić.

Immortal souls trochę zabiło dla mnie przyjemność z rozgrywki losowym i niezbalansowanym dociągiem przedmiotów, gra stała się w pewnym momencie zbyt łatwa. Mam nadzieje, że to tylko skrajny przypadek w naszej grupie, teraz zaczynam drugą kampanię od nowa to zobaczę czy też tak będzie. Mam też nadzieję, że to poprawili w nowym KSie.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 986
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Irr3versible »

Na stronie Galakty w zapowiedziach/nowości jest ikonka w transporcie, sprawdzałem dzisiaj przed napisaniem posta :)
Re Arcane Portal, z przyjemnością bym zagrał - jednak ostatecznie wybrałem rozwój postaci ponad zadania poboczne - wszystkie 3 postaci (gramy rodzinnie) osiągneły lvl 4 już w podstawce.
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: lazarro »

Do rozegrania pełnej fabuły Immortal Souls jakie dodatki będą potrzebne?
Ancient Chronicles jest zupełnie nową kampanią tak?
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

Arcane portal to jedyne poboczne. Reszta co cała kampania :)
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: yoyocmg »

lazarro pisze: 12 maja 2020, 13:14 Do rozegrania pełnej fabuły Immortal Souls jakie dodatki będą potrzebne?
Ancient Chronicles jest zupełnie nową kampanią tak?
Immortal Souls jest podzielona na dwa akty gdzie masz podstawkę jako Act I i chyba Darkness Fall jak Act II, a Vastaryous Lair jako swoistego rodzaju wielki finał. Dodatkowo jest Arcane Portal pomiędzy Act I i Act II gdzie masz kilka misji pobocznych.

Ancient Chronicles to jest zupełnie nowa kampania podzielona też na dwa akty, jeden się dzieje w jakimś podziemnym mieście gdzie klimat jest dość pomieszany, jakieś dinozaury, trochę egipskich klimatów, a akt drugi to klimaty nordyckie.

Niedawno zapowiedzieli trzeciego KSa, który będzie bardziej w klimatach horroru.
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: lazarro »

yoyocmg pisze: 12 maja 2020, 14:17
lazarro pisze: 12 maja 2020, 13:14 Do rozegrania pełnej fabuły Immortal Souls jakie dodatki będą potrzebne?
Ancient Chronicles jest zupełnie nową kampanią tak?
Immortal Souls jest podzielona na dwa akty gdzie masz podstawkę jako Act I i chyba Darkness Fall jak Act II, a Vastaryous Lair jako swoistego rodzaju wielki finał. Dodatkowo jest Arcane Portal pomiędzy Act I i Act II gdzie masz kilka misji pobocznych.

Ancient Chronicles to jest zupełnie nowa kampania podzielona też na dwa akty, jeden się dzieje w jakimś podziemnym mieście gdzie klimat jest dość pomieszany, jakieś dinozaury, trochę egipskich klimatów, a akt drugi to klimaty nordyckie.
Dzięki, będę chciał dojechać tylko immortal souls bo Ancient Chronicles z pomieszanym klimatem nie podchodzi mi. Pomalowałem prawie całą podstawkę oprócz bossów.
yoyocmg pisze: 12 maja 2020, 14:17Niedawno zapowiedzieli trzeciego KSa, który będzie bardziej w klimatach horroru.
S&S w świecie Lovcrafta:D
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Probe9 »

W końcu :) Nie widzę jeszcze terminu ale zapewne niedługo się dowiemy.

http://galakta.pl/sword-sorcery-niesmie ... enda-trwa/
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: akahoshi »

Probe9 pisze: 17 cze 2020, 17:19 W końcu :) Nie widzę jeszcze terminu ale zapewne niedługo się dowiemy.

http://galakta.pl/sword-sorcery-niesmie ... enda-trwa/
I to jest bardzo dobra wiadomość na początek dnia.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 65 times
Been thanked: 35 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: ravenone »

Przeszedłem kampanię dwukrotnie w różnej kombinacji bohaterów. Zostało jeszcze chęci i miejsce na inny układ drużyny, ale nie chce mi sie męczyć 3 raz tej samej kampanii. Czy są jakieś fanowskie kampanie w PL? Lub czy ktoś z was już sprawdził jakąś sensowną angielską fanowską kampanię i może polecić?
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Zorak »

w pl nie widziałem ale na stronie wydawcy jest kilka fanowskich. Osobiście ich nie grałem.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Xfenix »

Na BBG widziałem bardzo profesjonalnie przygotowaną kampanię po angielsku. Składała się z kilku scenariuszy bazując na elementach z podstawki.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 986
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Irr3versible »

Ares tworzy narzędzie do scenariuszy dla graczy, można się spodziewać długiego wsparcia dla S&S - co cieszy :)
Więcej oraz jakieś krótkie demo w update 50 do aktualnie realizowanej kampanii na KS: https://www.kickstarter.com/projects/ar ... ts/2823139

Najpopularniejsze scenariusze są też na oficjalnej stronie gry: https://www.sword-and-sorcery.com/

Wszystko powyżej też po angielsku, nie spotkałem się z lokalną twórczością.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

Czy ktoś wie gdzie mogę jeszcze dostać plastikowe drzwi i skrzynie?

Czy ewentualne kupowanie takich rzeczy na amazonie (wer. angielskie najczęściej) różnią się czymkolwiek? W sumie to tylko plastikowe dodatki.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 986
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Irr3versible »

MrAtrion pisze: 23 sie 2020, 23:34 Czy ktoś wie gdzie mogę jeszcze dostać plastikowe drzwi i skrzynie?

Czy ewentualne kupowanie takich rzeczy na amazonie (wer. angielskie najczęściej) różnią się czymkolwiek? W sumie to tylko plastikowe dodatki.
Nie przypominam sobie aby Ares osobno wydał miniaturki do sklepów, to był tylko element kampanii KS (Immortal Souls ale też obecnie trwającej fazy produkcji Ancient Chronicles).
Czasem komponenty do różnych gier znajdziesz na etsy.com czy na innych portalach gdzie oferowane są wydruki 3d (być może nawet ktoś na forum mógłby coś dla Ciebie wykonać za opłatą).

Każdy zestaw miniaturek możesz śmiało podmienić - pamiętaj jednak, że skrzynie mają losowe skarby.
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: hamish »

Irr3versible pisze: 24 sie 2020, 00:02 Nie przypominam sobie aby Ares osobno wydał miniaturki do sklepów, to był tylko element kampanii KS (Immortal Souls ale też obecnie trwającej fazy produkcji Ancient Chronicles).
Czasem komponenty do różnych gier znajdziesz na etsy.com czy na innych portalach gdzie oferowane są wydruki 3d (być może nawet ktoś na forum mógłby coś dla Ciebie wykonać za opłatą).

Każdy zestaw miniaturek możesz śmiało podmienić - pamiętaj jednak, że skrzynie mają losowe skarby.
Otóż, mylisz się 😊 Są dostępne komponenty 3d do S&S. Sam kupiłem sobie drzwi i skrzynie. A także dodatkowe kostki, bo tych mi wiecznie "brakowało" (męczące przerzuty). Nadmienię, że skrzynie są wewnątrz puste, dzięki czemu można pod nimi ukryć żeton. Albo, jak ktoś woli, wylosować sobie z dostępnej puli.

@MrAtrion
Polecam sklep Gamelord. Wyszukiwarka i-szop nie obejmuje go. W aktywnym linku znajdziesz interesujący Cię przedmiot. Tylko uważaj, bo Gamelord ma... specyficzną stronę. Ja zawsze dostaje informacje o braku zabezpieczenia i potencjalnym zagrożeniu.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

hamish pisze: 24 sie 2020, 00:43 @MrAtrion
Polecam sklep Gamelord. Wyszukiwarka i-szop nie obejmuje go. W aktywnym linku znajdziesz interesujący Cię przedmiot. Tylko uważaj, bo Gamelord ma... specyficzną stronę. Ja zawsze dostaje informacje o braku zabezpieczenia i potencjalnym zagrożeniu.
Dzięki :D i-szop jest w ogóle dziwny, bo tylko część sklepów obejmuje, a dostępność w nich też nie jest aktualna.

Gra ktoś jeszcze w S&S teraz czy czekacie na nowych herosów do przetestowania (lub poczekacie na Portal)? :)
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Szewa »

My ostatnio grupa zaczęliśmy w S&S grać.
Gra ciekawa, mocno nastawiona na klimat i historię, mało tu taktycznych decyzji (brak pozycjonowania), za to jest duży fun z walki (rozplatanie przeciwnika jednym ciosem jest mega satyfakcjonujace).

Po rozegraniu 4 scenariuszy S&S jest między Gloomhaven A Descentem. Zobaczymy jak skończymy kampanię.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
ODPOWIEDZ