(Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Markus »

Odi pisze: 08 maja 2020, 11:28 Ale chyba najchętniej zagrałbym w Cywilizację: Poprzez Wieki.
Czy w Krolmie jest dodatek?
Nie sądziłem że napiszę kiedyś taką herezję ale.... na tyle dobrze gra mi się w cyfrową wersję TTA że jest opcja że nigdy już nie siądę do papierowej wersji. Ta gra jest po prostu stworzona pod digital. Nawet jak miałbym grać przy stole w 4 osoby, to wolałbym aby to było na tabletach/kompie. Tona zaoszczędzonego czasu na zarządzanie kosteczkami + liczenie ile pkt dają konkretne karty.

Jeżeli Mage Knighta zrobią digital na podobnym poziomie co TTA to mają moje $$$

Lacki, ty chyba grywasz w TTA cyfrowo. Nie chcesz przyłączyć się do 3miejsko - belgijskich rozgrywek (Machnic siedzi Belgii ale to Polak z krwi, alko i kości). Gramy ja, Miki, Szała, Machnic w różnym składzie osobowym tj 2,3,4 osobowe gry. Może zaryzykujesz rozgrywkę z nami?
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

Markus pisze: 08 maja 2020, 17:12Nie sądziłem że napiszę kiedyś taką herezję ale.... na tyle dobrze gra mi się w cyfrową wersję TTA że jest opcja że nigdy już nie siądę do papierowej wersji. Ta gra jest po prostu stworzona pod digital. Nawet jak miałbym grać przy stole w 4 osoby, to wolałbym aby to było na tabletach/kompie. Tona zaoszczędzonego czasu na zarządzanie kosteczkami + liczenie ile pkt dają konkretne karty.
W mojej starej sąsiedzkiej ekipie w podobny sposób padło maniakalne granie w Puerto Rico - jak pojawił się programik na PC do grania z AI, w którym cała rozgrywka trwała 20 minut, zamiast 1,5h, to się już nie chciało rozstawiać i grać na stole. Poza tym nowe inne gry się zaczęły pojawiać hurtowo.
Markus pisze: 08 maja 2020, 17:12 Lacki, ty chyba grywasz w TTA cyfrowo. Nie chcesz przyłączyć się do 3miejsko - belgijskich rozgrywek (Machnic siedzi Belgii ale to Polak z krwi, alko i kości). Gramy ja, Miki, Szała, Machnic w różnym składzie osobowym tj 2,3,4 osobowe gry. Może zaryzykujesz rozgrywkę z nami?
Dawno nie grałem, mogę w wolnej chwili spróbować. Odi chyba też ma appkę.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 111 times
Been thanked: 64 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Muad »

Ok Appki mogą przyśpieszać gry planszowe. Ale wiecie, ja właśnie dlatego zacząłem grać w plansze etc. by nie siedzieć na kompie :) Na kompie to ja mam multum rzeczy do ogrania gdybym tylko chciał kupić lepszy sprzęt i zabunkrować się na weekend - nie ma problemu. Tylko właśnie wolę jednak planszówki i co tam, że to trwa czasem.

W Puerto Rico brązowe groszki to brązowe groszki - w appce nie mają tego uroku xD
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Markus »

@Lacki:
Odi uparcie odmawia grania w cyfrowe TTA :(
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Markus pisze: 08 maja 2020, 17:12 Nie sądziłem że napiszę kiedyś taką herezję ale.... na tyle dobrze gra mi się w cyfrową wersję TTA że jest opcja że nigdy już nie siądę do papierowej wersji.


Faktycznie herezja. Owszem, sam mam na koncie kilkadziesiąt gier na apce, ale jednak co papier, to papier :)
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Markus »

Muad, ja mówię tylko o apce do TTA. Gra ma strasznie dużo zarządzania wszystkim, kosteczki karty suwaczki. Digital ma genialny interfejs usera. Więc herezja dotyczy tylko tej konkretnej gry.
Na drugim biegunie jest apka do Terra Mystica. Co za koszmarek programistyczny. Gra w wersji papierowej jest genialna, jednak jej wersja digital to dramat. I tu będę przestrzegał przed jej zakupem.
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: hancza123 »

Ja we wtorek najchętniej w PoG, Undaunted lub w Sekigaharę albo oczywiście 1914, albo rzecz jasna Holdfast.

Ja przez neta też nie gram, poza jednym wyjątkiem. Za dużo czasu spędzam przed ekranem w pracy i wystarczy.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

W Krolmie na razie grać nie można, dopóki nie będzie oficjalnego pozwolenia ze strony rządu.
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: hancza123 »

Krolm póki co odpada. W takim razie Malbork. To też dobra opcja.
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: hancza123 »

Maciek pokazał wczoraj dobrą walkę w Twilight Struggle. To nie był żaden spacerek i musiałem się przyłożyć. Niewiele mu zabrakło aby zrobić Wargames. Zrobiło się podbramkowo przez chwilę.
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 111 times
Been thanked: 64 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Muad »

Są jakieś informacje, że od poniedziałku startują restauracje i puby, więc Krolm chyba też?
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

Muad pisze: 13 maja 2020, 17:08 Są jakieś informacje, że od poniedziałku startują restauracje i puby, więc Krolm chyba też?
Tylko, że przy sporym reżimie sanitarnym, niemożliwym do uzyskania podczas grania planszowego osób nie mieszkających razem :]
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
KROLM
Posty: 107
Rejestracja: 02 paź 2016, 21:24
Been thanked: 4 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: KROLM »

Mogą działać restauracje, kawiarnie i bary

Zasady bezpieczeństwa w gastronomii:

limit osób w lokalu 1 osoba na 4m2,
dezynfekcja stolika po każdym kliencie,
zachowanie dwóch metrów odległości między stolikami,
noszenie maseczek oraz rękawiczek przez kucharzy oraz obsługę lokalu gastronomicznego.


Luźno spełniamy te wymagania.

Jak się nic nie zmieni to od Poniedziałku otwieramy gralnię :)
Gralnia/Wypożyczalnia/Sklep
www.krolm.pl
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

Ale czy działalność Krolma podlega pod "restauracje, kawiarnie i bary" czy jednak bardziej pod biblioteki, które mają inny rygor sanitarny?
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: hancza123 »

A jakie to ma znaczenie? Adam mówi że gramy, to gramy! Amen. Już nic nie zmieniamy. Ja już prawie jestem w Krolmie i siedzę przy stole. Prawie.
KROLM
Posty: 107
Rejestracja: 02 paź 2016, 21:24
Been thanked: 4 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: KROLM »

lacki2000 pisze: 13 maja 2020, 21:12 Ale czy działalność Krolma podlega pod "restauracje, kawiarnie i bary" czy jednak bardziej pod biblioteki, które mają inny rygor sanitarny?
Sklep z możliwością przebywania wewnątrz. Najbliżej nam do baru, tyle, że bardzo kulawego bo nie dajemy jeść XD
Gralnia/Wypożyczalnia/Sklep
www.krolm.pl
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

hancza123 pisze: 13 maja 2020, 21:15 A jakie to ma znaczenie?
Dla mnie to nie ma znaczenia, ale dla nadgorliwego kontrolera może mieć. Bo chyba w dalszym ciągu obowiązuje zakaz gromadzenia się powyżej 2 osób w miejscach publicznych. Tak więc w Seki czy Undaunted można grać :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

lacki2000 pisze: 13 maja 2020, 21:28 Dla mnie to nie ma znaczenia, ale dla nadgorliwego kontrolera może mieć. Bo chyba w dalszym ciągu obowiązuje zakaz gromadzenia się powyżej 2 osób w miejscach publicznych. [...]
Pamiętajcie, "Gdyby co, to to jest wszystko posag Lusi." ;)
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Wolf »

Next War: Poland

W międzyczasie zagraliśmy z Agatą ponownie Przesmyk Suwalski, a w następnej kolejności przyszedł czas na pełną kampanię, ale na zasadach podstawowych (scenariusz: Defense of the Baltics), z pewnymi modyfikacjami. W skrócie: bez mapy strategicznej, za to z wprowadzeniem pierwszej zasady zaawansowanej - sztabów.

Modyfikacje scenariusza:

• bez mapy strategicznej (pomijamy sytuację w krajach nadbałtyckich, co rekompensuję zmniejszając trochę lub wprowadzając później niektóre jednostki jako abstrakcję zajęcia i zabezpieczenia Litwy, Łotwy i Estonii - bardzo prosto to wprowadzić, a pozwala skupić się na mapie operacyjnej, co przy wprowadzaniu do gry jest ważniejsze; jednostki biorące udział w ofensywie nadbałtyckiej wyznaczam na podstawie scenariusza: Red Storm: The Baltic Invasion)
• bez lotnictwa (uwielbiam zaawansowane zasady lotnictwa, które wprowadzają zupełnie nowy wymiar rozgrywki, natomiast podstawowe są na tyle uproszczone, że ich rola jest nieporównywalnie mniejsza i zdecydowałem w tej rozgrywce je całkowicie pominąć; śmigłowce pozostają w użyciu)
• dodałem uzupełnienia USA i NATO (w zasadach scenariusza opisanych w instrukcji pominięto uzupełnienia USA i NATO co jest oczywistym błędem wziąłem je ze scenariusza zaawansowanego: Tactical surprise, bo na nim bazuje kampania podstawowa)
• dodałem sztaby (na potrzeby wspierania ataków, co za tym idzie pomijam naczelne dowództwo Rosjan, bo ten sztab do tego nie służy, poza tym do gry wchodzą wszystkie sztaby, którym podlegają obecne w grze jednostki; w wypadku posiłków NATO jeżeli dodajemy jednostkę podlegającą pod sztab to wprowadzamy również jej sztab)

Przebieg rozgrywki

Armia rosyjska po szeregu początkowych sukcesów została mocno spowolniona przez operacje zabezpieczania terenu. Krnąbrni Polacy stawiali czynny opór podczas przejmowania miast co znacząco ograniczyło dalsze postępy Rosjan. Ofensywa z Kaliningradu wytraciła przez to impet i pozwoliła Polakom na chwilę wytchnienia oraz przegrupowanie, co w połączeniu z przybyciem amerykańskich marines poskutkowało nawet pomniejszym kontratakiem na zbyt daleko wysunięte jednostki rosyjskie, po czym połączone siły polsko-amerykańskie wycofały się na pozycje obronne.

Gorzej sytuacja wygląda w środkowo-wschodniej części kraju. Chociaż Białystok broni się dzielnie (nowo przybyła 41 armia zapewne zmieni ten stan rzeczy) to połączone siły rosyjsko-białoruskie wdarły się wgłąb kraju dzięki współpracy wojsk zmechanizowanych i powietrznodesantowych. Część wojsk z północy wycofała się już do obrony Warszawy, ale stolica nie jest jeszcze realnie zagrożona. Po uzupełnieniu strat Polacy będą w stanie zająć bardziej wysunięte pozycje, żeby spowolnić Rosjan, zresztą Ci, żeby przeprowadzić skuteczne oblężenie będą musieli zabezpieczyć sąsiadujące z Warszawą miasta, co za tym idzie dopiero przybycie 41 armii będzie mogło realnie zagrozić stolicy.

Do tego czasu Polska liczy na większe zaangażowanie NATO, które póki co wygląda marnie. Całe wsparcie obrony opiera się na Amerykanach, bez których polskie wojsko nie byłoby w stanie sprostać przeważającym siłom wroga. Pierwszym wsparciem ze strony pozostałych sojuszników jest batalion brytyjskich spadochroniarzy oraz francuskie śmigłowce Tiger. To kropla w morzu potrzeb, ale w kolejnej rundzie Polska otrzyma 3 jednostki (te są losowane, więc nigdy nie wiemy co dostaniemy, tylko posiłki amerykańskie wchodzą wg stałej rozpiski).

Sytuacja na mapie:
Spoiler:
Dodatkowe atrakcje podczas grania w domu:
Spoiler:
Jak skończymy to pewnie na następny raz zagramy z zaawansowanym lotnictwem + zaopatrzenie. A potem to już droga wolna do pełnego scenariusza zaawansowanego.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

W związku z zasadami wprowadzonymi przez Krolma, prosiłbym o info, kto się może na 100% zadeklarować na przyszły wtorek w KROLMie. Zrobię rezerwację.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Wosho »

Markus pisze: 08 maja 2020, 22:31 Na drugim biegunie jest apka do Terra Mystica. Co za koszmarek programistyczny. Gra w wersji papierowej jest genialna, jednak jej wersja digital to dramat. I tu będę przestrzegał przed jej zakupem.
Piszesz o tej digidicecos tam?
Na bgarena jest bardzo fajna terra, tylko niestety bez ras z dodatku :/
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Odi pisze: 14 maja 2020, 19:18 W związku z zasadami wprowadzonymi przez Krolma, prosiłbym o info, kto się może na 100% zadeklarować na przyszły wtorek w KROLMie. Zrobię rezerwację.
Ktokolwiek?
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: hancza123 »

Ja na pewno tak ale znudziło mi się już pisać że będę.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Markus »

Wosho pisze: 14 maja 2020, 20:43
Markus pisze: 08 maja 2020, 22:31 Na drugim biegunie jest apka do Terra Mystica. Co za koszmarek programistyczny. Gra w wersji papierowej jest genialna, jednak jej wersja digital to dramat. I tu będę przestrzegał przed jej zakupem.
Piszesz o tej digidicecos tam?
Na bgarena jest bardzo fajna terra, tylko niestety bez ras z dodatku :/
Tak, piszę o wersji na androida "digidicecos "
Gramy na urządzeniach mobilnych więc padło na tę wersję.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Czyli we wtorek tylko ja i Hancza?
ODPOWIEDZ