Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Xian
Posty: 96
Rejestracja: 05 maja 2012, 15:39
Has thanked: 31 times
Been thanked: 6 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Xian »

Niemiecka wersja dodatku Gory Szalenstwa ma przewidziany dodruk na styczen 2021 (https://www.fantasywelt.de/Arkham-Horro ... hnsinns-DE), czyli mozna zalozyc, ze FFG planuje dodruk i zachodni sasiedzi przewiduja dostawe. Ciekawe czy Galakta dorzucila sie do zamowienia?
Rabaty: 5% w sklepie Jaskinia Graczy.
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Elemenek »

Jesli robia dodruk Gor Szalenstwa DE, to nie znaczy ze mozna robic dodruk Krain Snow PL. Chyba to dziala tak ze robimy dodruk Gor Szalenstwa i kto chce konkretnie Gory Szalenstwa niechaj sie zglasza I robimy dla niego wersje jezykowa. Oczywiscie to sa moje domysly, nie wiem jak to w praktyce wyglada. Mimo wszystko jest to dobry omen, ze cykl mimo iz juz najprawdopodobniej zamkniety, bedzie dalej dodrukowywany. :D
Xian
Posty: 96
Rejestracja: 05 maja 2012, 15:39
Has thanked: 31 times
Been thanked: 6 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Xian »

Tak, tak, to wlasnie mialem na mysli, ze nadal sa dodruki EH, bo dodruk Gor DE oczywiscie nie oznacza ze dodrukuja Krainy PL :wink:

Na pocieszenie w DE rowniez brakuje Krain Snow/Traumlande, co zwieksza szanse na dodruk.

W jednym sklepie jest informacja, ze spodziewany dodruk DE to koniec maja 2020. Jesli to prawda, to niestety Galakta odposcila/przespala dodruk.
Rabaty: 5% w sklepie Jaskinia Graczy.
yadyam
Posty: 81
Rejestracja: 09 mar 2017, 09:50
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: yadyam »

Przecież Góry Szaleństwa niedawno były dodrukowane i można je normalnie obecnie kupić.
Xian
Posty: 96
Rejestracja: 05 maja 2012, 15:39
Has thanked: 31 times
Been thanked: 6 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Xian »

Chodzi o ewentualne kolejne fale międzynarodowych dodruków, aby idąc tym tropem (wskazówki ;) ) dowiedzieć się, czy dodruk miał/będzie miał miejsce, jeśli tak by było, a Galakta by milczała, to pozamiatane, bo w tym momencie szanse są coraz mniejsze. Jeśli Krainy Snów lub inny dowolny dodatek pojawią się znowu w sklepach na świecie, a u nas będzie cisza, to przepadło, bo szansa na 3-ci, czy tam nawet 4-ty dodruk jest jeszcze mniejsza.
Rabaty: 5% w sklepie Jaskinia Graczy.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: KOSHI »

Miałem brać tą Krainę snów z Planszaka mimo zaporowej ceny - 299 ziko bo byłem napalony na tematykę, ale darowałem sobie za krzywe akcje, jakie sklep robi. Spokojnie mogli dać 300zł i przesyłka byłaby free jak się i tak już przepłaca i płaci ekstra 2/3 ceny ale nie, bo trzeba jeszcze wyrwać za przesyłkę. No to nie. Kupiłem gdzie indziej Piramidy bo też coś z nimi krucho i Widma. Mam teraz wszystkie małe dodatki i 1 ekstra duży i prawdopodobnie na tym się chyba skończy. Krainy w tej cenie nie wezmę skoro kupiłem co innego (i nie wiadomo czy będzie dodruk) a Góry wg. mnie opłaca się brać tylko w retailu. Nudni i upierdliwi AO jakoś nie przemawiają dobrze do mojego portfela. No i w Piramidach są relikty. :D
Xian
Posty: 96
Rejestracja: 05 maja 2012, 15:39
Has thanked: 31 times
Been thanked: 6 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Xian »

Ja śledziłem dostępność dodatków jakoś od dwóch miesięcy i najpierw zasugerowałem się opiniami wielu i sięgnąłem po małe za wyjątkiem Zaginionej Wiedzy, którą miałem od dnia premiery. Oczywiście bez Miast w gruzach, bo te były dostępne wyłącznie w w/w Planszaku w równie zaporowej cenie. Krain Snów już wtedy było niewiele na rynku. Nie minął miesiąc Krain Snów nigdzie już nie ma (w normalnej cenie), Piramidy, Carcosa i Tajmenicze Ruiny powoli znikają lub już zniknęły, ale dojechał dodruk MwG. Obecnie chyba tylko Góry i Maski są bezproblemowo dostępne? Ciekawe na jak długo.

Orientuje się ktoś dokładnie jak to było z błędnie wydrukowanymi kartami w polskiej wersji? Coś pamiętam o Rubinie z R'lyeh, który został poprawiony w ZW, ale pokićkali coś z zaklęciem? Dorzucili gdzieś później poprawione karty? Da się skompletować wszystko tak, aby nie było żadnych błędów?
Rabaty: 5% w sklepie Jaskinia Graczy.
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 306
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Usul »

A ja dokupiłem ostatni duży jakiego nie miałem, czyli mam 4 małe i 4 duże. Nie wiem kiedy/czy to ogram, ale gra jest świetna i mam nadzieję, że dzieciaki będą ze mną w to grać :-)
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: litk »

Dobrze, że Eldritcha zacząłem kolekcjonować zanim zacząłem w niego grać i nawet nie wiedząc czy mi się spodoba. Moja strategia była taka że kupowałem tylko te dodatki które w sklepach były dostępne w najmniejszych ilościach.

Co do insertu to ja wszystkie karty mieszczę w dwóch pudełkach podstawki i dodatku, a żetony w dużym plastikowym przeźroczystym pudełeczku.
Endrju87
Posty: 82
Rejestracja: 06 sie 2018, 17:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Endrju87 »

Ja dzisiaj upolowałem jedną z ostatnich dostępnych sztuk Krainy Snów i to w normalnej cenie 170 zł. Przy okazji wziąłem też Pod Piramidami bo nakład też po mału się wyczerpuje.
Sidd
Posty: 12
Rejestracja: 07 sie 2018, 09:50
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Sidd »

Paskuder pisze: 12 maja 2020, 08:52 Fanaberia.


Ale ja używam dwóch kompletów czarno-zielonych, +30 do klimatu, zwykłymi w życiu bym nie turlał :mrgreen:
Dzięki za podpowiedź. Uległem fanaberii... Kupiłem: jeden zestaw czarno-zielonych (ostatni dostępny), jeden zestaw tzw. Boneless (kremowo-czarne) i jeden zestaw Cursed (czerwone). Niech mnie... Już wkrótce testy i zobaczymy, ile dodam do klimatu :-)
Sidd
Posty: 12
Rejestracja: 07 sie 2018, 09:50
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Sidd »

Yuri pisze: 12 maja 2020, 08:58 Te z KSa mi "nie siadly" totalnie, nazywaly sie CuCu Dice. Kontakt z autorem ponoc obecnie nie istnieje, wiele osob probowalo to robic, ale zero efektu. Wyczytalem to info na ktorejs grupie zwiazanej z Mitami.

Co do samych kosci AH to jak dla mnie fajne, klimatyczne i przede wszystkim praktyczne. Od razu, wzrokowo "wiemy" wynik.
Dokładnie takie same informacje wyczytałem odnośnie tych kości CuCu Dice. Mi akurat przypadły do gustu, bo w jednym mamy wszystko, ale za dużo zamieszania i ryzyka, żeby je kupić... Dlatego uległem chwili i kupiłem zestawy z Arkham Horror. Raz się żyje :-)
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Paskuder »

No właśnie, muszę jeszcze gdzieś dorwać te cursed i blessed :lol:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
wesolykowal
Posty: 115
Rejestracja: 22 kwie 2011, 11:56
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: wesolykowal »

Mam podstawkę i Zaginioną Wiedzę, jaki dodatek polecacie jako kolejny? :D
niwlak
Posty: 60
Rejestracja: 20 sty 2020, 14:08
Has thanked: 36 times
Been thanked: 30 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: niwlak »

wesolykowal pisze: 11 cze 2020, 07:58 Mam podstawkę i Zaginioną Wiedzę, jaki dodatek polecacie jako kolejny? :D
Z małych dodatków polecam miasta w gruzach. O ile inne małe pudełka dają więcej tego samego, ten dodatek rozszerza grę o mechanikę niszczenia miast. Wchodzi ona do gry przy nowym przedwiecznym bądź wybraniu odpowiedniej karty preludium. Przebywanie w mieście lub okolicy w momencie katastrofy zazwyczaj kończy się źle dla postaci. Zniszczone miasta tracą swoją pierwotną funkcje. Odwiedzając takie miejsce dobieramy karty z osobnego stosu. Każda karta strukturą przypomina te z talii innego świata. Różnica jest taka, że po przeczytaniu pierwszej sekcji karta przedstawia nam decyzje do podjęcia. W zależności od wyboru czytamy inna sekcje. Dodatkowo są inne katastrofy jak np. sztorm na morzu w wyniku którego chowamy wszystkiego żetony biletów do pudła i do końca gry nie można z nich korzystać.

Karty katastrof jak i same wydarzenia w zniszczonych miastach dodają fajny powiew świeżości w grze. Polecam też, bo chyba w tym dodatku tego nie ma, dodać do gry mechanike skupienia. Koszt dodania tego elementu jest mały, wystarczy kilka nowych znaczników, a pozwala uniknąć ruchów gdzie nic nie robimy(bo akurat stoimy na morzu i poza odpoczynkiem nic nie możemy zrobić)
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Elemenek »

wesolykowal pisze: 11 cze 2020, 07:58 Mam podstawkę i Zaginioną Wiedzę, jaki dodatek polecacie jako kolejny? :D
Bierz kazdy maly dodatek. W pierwszym rzucie polecam wybrac miedzy Miasta w Gruzach albo Zaginione Ruiny. Pozniej Widma Carcossy. Natsepnie Pod Piramidami, Krainy Snow, W Gorach Szalenstwa I na koncu Maski.
Xian
Posty: 96
Rejestracja: 05 maja 2012, 15:39
Has thanked: 31 times
Been thanked: 6 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Xian »

Jak już wyżej napisano, warto zacząć od mniejszych rozszerzeń. A co nowego w stosunku do podstawki wprowadzają rozszerzenia poza oczywistym więcej badaczy/kart spotkań/przedwiecznych/potworów/przedmiotów?

Zaginiona Wiedza, to w zasadzie (obowiązkowe) uzupełnienie podstawki/łatka (więcej wszystkiego, większa regrywalność przedwiecznych). I dalej:
1) Tajemnicze Ruiny:
  • mechanika skupienia (aczkolwiek można zastąpić monetami/czymkolwiek),
  • mechanika preludium(4) - dodatkowe urozmaicenie każdej rozgrywki,
  • unikatowe zasoby(11) - kolejny po zasobach rezerw i artefaktach rodzaj specjalnych przedmiotów, pojawiają się również nowe warianty/rewersy kart dodanych w poprzedzających (chronologicznie) dodatkach tzn. że otrzymamy ich efektywnie więcej,
  • karty Spotkań w Ruinach - dla dwóch przedwiecznych Syzygy (TR) i Antediluvium (MN) oraz ich preludiów.
2) Miasta w Gruzach:
  • mechanika katastrof/zniszczeń,
  • unikatowe zasoby(8) - jak w TR,
  • mechanika preludium(4),
3) Widma Carcosy:
  • mechanika osłabień cech postaci (20 żetonów),
  • mechanika preludium(4),
  • unikatowe zasoby(8) - jak w TR,
Każdy z małych dodatków dodaje preludia i unikatowe zasoby. Skupienie można domowymi metodami wprowadzić, ale biorąc pod uwagę że TR dodają również karty ruin, to mamy dwie opcje za jednym zamachem lub równie dobre katastrofy w MwG. Jeśli wchodzi w grę dalsze rozbudowywanie, to sięgnąłbym po MwG na samym końcu ze względu na topniejące zapasy pozostałych oraz świeży dodruk MwG i kupił w kolejności 1, 3, 2.
Rabaty: 5% w sklepie Jaskinia Graczy.
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Evokenx »

greggreg123 pisze: 13 maja 2020, 11:51 Może nie nigdzie: https://planszak.pl/pl/p/Eldritch-Horro ... -Snow/3654
Ale fakt - kończy się już w sklepach, a tam gdzie został ceny są jak z linka wyżej, parę dni temu wziąłem z dragonusa za 190 i wydaje mi się, że widziałem gdzieś jeszcze za 250. Nie widziałem info o dodruku od Galakty na ich stronie więc stwierdziłem, że to może być ostatnia okazja
Dzięki wielkie za linka :D Ja straciłem nadzieję, że będą dodrukowywać ten dodatek, a jak już to pewnie dodrukują Piramidy, a ten oleją więc polowałem na te Krainy Snów. Kupiłem od rubico za 300zł ale okazało się że nie mieli już egzemplarza, na planszaku trochę drożej, ale wiem że będę sobie w brodę pluć jeżeli już nigdy miałbym tego nie mieć (Nie chciałbym kupować dodatku za 500zł) więc zakupione :) Warto było tutaj zajrzeć
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Gribbler »

Akurat wczoraj walczyłem 4h z Hypnosem :) Mogę potwierdzić, że to świetny dodatek. Co ciekawe, lovecraftowe opowiadania o snach najmniej mi się podobają, ale w wersji planszowej wyszło super. Może dlatego, że wygrałem :-) Bo to zdarza się raczej rzadko...
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: SickMind »

Siema wszystkim.
Czy ktoś Jednak posiada taką wiedzę albo informację czy z tych starszych będą jakieś dodruki czy nie ma na co liczyć?
Chodzi mi tutaj między innymi o:
1. Zaginiona wiedza
2. Tajemnicze ruiny
3. Pod piramidami
4. Krainy Snów
Czy po prostu już oleją dodatki do eldritcha?
Xian
Posty: 96
Rejestracja: 05 maja 2012, 15:39
Has thanked: 31 times
Been thanked: 6 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Xian »

Pomimo posiadania kompletu pytalem dwukrotnie u nich na forum i dodruki PL sa zalezne od dodrukow miedzynarodowych, a o tym decyduje samo FFG, a nie Galakta. Pozostaje czekac.
Rabaty: 5% w sklepie Jaskinia Graczy.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: alpha »

Jeszcze nie otwierałem tej gry u siebie (ani dodatków), ale zastanawiam się czy jest tam (w wersji PL) dużo błędów w tekście, czy w miarę OK lub bez błędów?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: jediwolf »

alpha pisze: 20 sie 2020, 19:52 Jeszcze nie otwierałem tej gry u siebie (ani dodatków), ale zastanawiam się czy jest tam (w wersji PL) dużo błędów w tekście, czy w miarę OK lub bez błędów?
Błędów wiele nie jest. Jak były jakieś rażące, to jak dobrze pamiętam na stronie galakty są pliki kart w wysokiej rozdzielczości do druku.
Najemnik
Posty: 155
Rejestracja: 31 sie 2012, 12:42
Has thanked: 18 times
Been thanked: 19 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Najemnik »

Wg erraty w podstawce są 2 błędy i w Zakazanej Wiedzy również 2. http://galakta.pl/download/Eldritch_Hor ... ta_FAQ.pdf (choć errata jest sprzed 6 lat i już nie odnajduje na stronie kart do wydruku, więc może kolejne dodruki które wychodziły w międzyczasie są już poprawione)
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: anonim »

Galakta ma w zwyczaju poprawiać błędy przy dodrukach więc jeśli kupiłeś grę po dodruku to pewnie nie masz żadnych błędów.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
ODPOWIEDZ