Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: osa1908 »

Skoro Portal drukuje dodatek w Polsce , to zamowili konkretna duza ilosc,czy to znaczy ze dodatek bedzie dostepny w sklepach ???,jesli nie znajac zycie portal bedzie sprzedawal dodatek sam.Wiec chyba i tak by bylo taniej zamowic z innego sklepu i czekac jak portal wyda, nie sadze ze ten dodatek jest wart wiecej niz 60-70zl.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

osa1908 pisze: 19 maja 2020, 13:55 Skoro Portal drukuje dodatek w Polsce , to zamowili konkretna duza ilosc,czy to znaczy ze dodatek bedzie dostepny w sklepach ???,jesli nie znajac zycie portal bedzie sprzedawal dodatek sam.Wiec chyba i tak by bylo taniej zamowic z innego sklepu i czekac jak portal wyda, nie sadze ze ten dodatek jest wart wiecej niz 60-70zl.
Na 100% ten dodatek nigdy nie będzie dostępny w sprzedaży. Może gdzieś na Portal Conie, ale to był mega exclusive na Kickstarterze, wiec to ze dorzucaja to do pre-ordera to na 99,99% limitowana akcja
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: vikingowa »

Dokładnie tak jak japanczyk napisał. Zapytałam się o to Grzegorza po Portal Express i potwierdził, że jest to wyłacznie dodatek do preorderów i taką też ilość będą drukować. Nie będzie go później w sklepie osobno do kupienia.
Ja zamówiłam gdzie indziej o wiele taniej cały zestaw więc przyjmuję to na klatę i jakoś przeżyję bez tego dodatku.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Banan2 »

vikingowa pisze: 19 maja 2020, 14:12 Dokładnie tak jak japanczyk napisał. Zapytałam się o to Grzegorza po Portal Express i potwierdził, że jest to wyłacznie dodatek do preorderów i taką też ilość będą drukować. Nie będzie go później w sklepie osobno do kupienia.
Wiesz, my już nie raz słyszeliśmy takie zapewnienia od różnych wydawców: o najniższych cenach, ekskluzywności, braku możliwości kupienia czegoś później, itd, itp. Rzeczywistość była baaaaardzo różna od zapowiedzi.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
gogovsky
Posty: 2211
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 512 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: gogovsky »

Banan2 pisze: 19 maja 2020, 14:32
vikingowa pisze: 19 maja 2020, 14:12 Dokładnie tak jak japanczyk napisał. Zapytałam się o to Grzegorza po Portal Express i potwierdził, że jest to wyłacznie dodatek do preorderów i taką też ilość będą drukować. Nie będzie go później w sklepie osobno do kupienia.
Wiesz, my już nie raz słyszeliśmy takie zapewnienia od różnych wydawców: o najniższych cenach, ekskluzywności, braku możliwości kupienia czegoś później, itd, itp. Rzeczywistość była baaaaardzo różna od zapowiedzi.
Pozdrawiam
Nie jestem fanem Portalu ba nie mam żadnej ich gry, ale porównywanie ich do Czachy chyba nie na miejscu;p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: polwac »

Czy ja dobrze rozumiem, że to wnosi tylko jeden dodatkowy scenariusz, czyli z sześciu robi się siedem scenariuszy mając wersję z przedsprzedaży?
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Banan2 pisze: 19 maja 2020, 14:32
vikingowa pisze: 19 maja 2020, 14:12 Dokładnie tak jak japanczyk napisał. Zapytałam się o to Grzegorza po Portal Express i potwierdził, że jest to wyłacznie dodatek do preorderów i taką też ilość będą drukować. Nie będzie go później w sklepie osobno do kupienia.
Wiesz, my już nie raz słyszeliśmy takie zapewnienia od różnych wydawców: o najniższych cenach, ekskluzywności, braku możliwości kupienia czegoś później, itd, itp. Rzeczywistość była baaaaardzo różna od zapowiedzi.
Pozdrawiam
Tyle, że Portal to nie Czacha, a ten dodatek nie jest dostepny w normalnej sprzedazy detalicznej
polwac pisze: 19 maja 2020, 14:39 Czy ja dobrze rozumiem, że to wnosi tylko jeden dodatkowy scenariusz, czyli z sześciu robi się siedem scenariuszy mając wersję z przedsprzedaży?
Tak
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: polwac »

Hmm wychodzi jakieś 50zł za scenariusz KS exclusive. Myślę, że można się skusić.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
wert74
Posty: 116
Rejestracja: 15 mar 2019, 00:21
Has thanked: 54 times
Been thanked: 3 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: wert74 »

Dobra oferta, dobrze że poczekałem z zamówieniem.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Banan2 »

gogovsky pisze: 19 maja 2020, 14:38
Banan2 pisze: 19 maja 2020, 14:32
vikingowa pisze: 19 maja 2020, 14:12 Dokładnie tak jak japanczyk napisał. Zapytałam się o to Grzegorza po Portal Express i potwierdził, że jest to wyłacznie dodatek do preorderów i taką też ilość będą drukować. Nie będzie go później w sklepie osobno do kupienia.
Wiesz, my już nie raz słyszeliśmy takie zapewnienia od różnych wydawców: o najniższych cenach, ekskluzywności, braku możliwości kupienia czegoś później, itd, itp. Rzeczywistość była baaaaardzo różna od zapowiedzi.
Pozdrawiam
Nie jestem fanem Portalu ba nie mam żadnej ich gry, ale porównywanie ich do Czachy chyba nie na miejscu;p
A np do Phalanxa można porównać?
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 981
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Leinadus »

polwac pisze: 19 maja 2020, 14:46 Hmm wychodzi jakieś 50zł za scenariusz KS exclusive. Myślę, że można się skusić.
Jak by ktoś wolał oszczędzić i kupić gdzie indziej, to chętnie odkupię ten scenariusz :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: RUNner »

wert74 pisze: 19 maja 2020, 14:48 Dobra oferta, dobrze że poczekałem z zamówieniem.
Gdybym miał kupić wersję polską to na pewno bym się skusił na promocję Portalu. Taki dodatkowy scenariusz to najlepszy bonus jaki można było dołożyć.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

No, akurat dla osób, które wzięły "krasnala" to jest to mega słabe zagranie. Spora część czegoś za co ludziska dawali 700 teraz jest za...darmo :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Yuri pisze: 19 maja 2020, 20:30 No, akurat dla osób, które wzięły "krasnala" to jest to mega słabe zagranie. Spora część czegoś za co ludziska dawali 700 teraz jest za...darmo :)
To prawda
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: osa1908 »

Wydaje mi sie ze wiekszosc osob to brala aby sprzedac z zyskiem.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

osa1908 pisze: 19 maja 2020, 20:37 Wydaje mi sie ze wiekszosc osob to brala aby sprzedac z zyskiem.
Na jakiej podstawie? Poza tym NAWET jeżeli tak to co to zmienia ?
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 21:09 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

osa1908 pisze: 19 maja 2020, 20:37 Wydaje mi sie ze wiekszosc osob to brala aby sprzedac z zyskiem.
To niespecjalnie ma znaczenie, znaczenie ma za to to, że część wartości całego tego zamówienia (przypominam 680 zł różnicy) została wyeliminowana.
Nie kupowaliśmy krasnala ogrodowego - zamawialiśmy ekskluzywny, limitowany dodatek R'yleh Rising z plansza wielkosci figurki, nigdzie niedostepny i cholernie droigi.

Teraz ten eksluzywny, limitowany dodatek dostanie kazda osoba z pre-orderem w sklepiku Portalu, a okazuje się, że my wciaz placimy 680 zł, ale dostajemy tylko przerośniętą mapę.

W ogole jestem zmieszany, bo wydawało mi sie, ze we wczesniejszych Portal Expressach wspominali o dodatkowym "czyms" dla tych osob, ktore wlasnie zakupily tego krasnala...
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

japanczyk pisze: 19 maja 2020, 20:46 ...W ogole jestem zmieszany, bo wydawało mi sie, ze we wczesniejszych Portal Expressach wspominali o dodatkowym "czyms" dla tych osob, ktore wlasnie zakupily tego krasnala...
Ja również tak to odebrałem. To taka portalowa wersja 500+ o nazwie 680-.

EDIT. Ja właśnie "skrobnąłem" email do Portalu z prośbą o zmianę na wersję za 500zł. Dla zasady. Za te 700zł to wolę sobie kupić.... cholera, mam wszystko, ale i tak coś znajdę ;p
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Imio
Posty: 296
Rejestracja: 31 paź 2016, 19:45
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Has thanked: 53 times
Been thanked: 28 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Imio »

Kupiłem w innym sklepie :-), a teraz no takie dziwne uczucie. Taka kara, bo nie byłem wiernym klientem i nie kupiłem w sklepie Portalu :-)
Nic nie straciłem, nie czuję się oszukany,... ale został pewien ... niesmak :-).
No nic. Jutro Słońce też wzejdzie :-). Kto wie, może jakoś jednak nie bedzie to taki mega hiper ekskluzywny dodatek.
Podpis nieczynny. Najbliższy podpis powyżej lub w wątku obok.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

Wiesz.... z zakupem z innego źródła to troszkę inna historia. Ze sklepem Portalu jest planszówkowy socjalizm pełną gębą. Ci co dali nam po 1200zł nie dostaną nic, a Ci co wzięli nawet samą podstawkę dostaną to samo co Wy kapitalistyczne pasibrzuchy i to za darmo.
Skoro Ciebie to tak ubodło to pomyśl co ta grupa klientów ma czuć ;)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
gotrek992
Posty: 93
Rejestracja: 16 cze 2018, 15:45
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: gotrek992 »

"Teraz ten eksluzywny, limitowany dodatek dostanie kazda osoba z pre-orderem w sklepiku Portalu, a okazuje się, że my wciaz placimy 680 zł, ale dostajemy tylko przerośniętą mapę."

Dobry powód, żeby wycofać swoje zamówienie z krasnalem i zamówić ponownie ale bez krasnala, oszczędzając tym samym te 680zł.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: RUNner »

Yuri pisze: 19 maja 2020, 20:30 No, akurat dla osób, które wzięły "krasnala" to jest to mega słabe zagranie. Spora część czegoś za co ludziska dawali 700 teraz jest za...darmo :)
Tu masz rację i z takiego punktu widzenia obecna promocja budzi niesmak.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Jareks1985 »

gotrek992 pisze: 19 maja 2020, 21:49 "Teraz ten eksluzywny, limitowany dodatek dostanie kazda osoba z pre-orderem w sklepiku Portalu, a okazuje się, że my wciaz placimy 680 zł, ale dostajemy tylko przerośniętą mapę."

Dobry powód, żeby wycofać swoje zamówienie z krasnalem i zamówić ponownie ale bez krasnala, oszczędzając tym samym te 680zł.
Sam krasnal na ks kosztowal 250$ nie ma na co narzekać ;), sprawdź ile kosztują figurki GW w tej skali, to wyjdzie na to, że to taniocha.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Jareks1985 pisze: 19 maja 2020, 23:01 Sam krasnal na ks kosztowal 250$ nie ma na co narzekać ;), sprawdź ile kosztują figurki GW w tej skali, to wyjdzie na to, że to taniocha.
No nie, Krasnal + Core box + Unspeakable Box, a to spora różnica
Nawet z przesyłką rżedu 70$ (strzelam) polski krasnal wychodzi minimalnie, ale drożej niż na KSie
Bo jak kupisz mi (liczac po dzisiejszym kursie, nie z dnia zamkniecia PM) Unspeakable Box za 330 zł to szapoba

Anyway, głównie sie placi teraz za niedostepnosc - to wciaz dobra cena jak za cos, czego kupic juz nie mozna, ale sposob w jaki jest to ogarniane jest... taki sobie.
ODPOWIEDZ