Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
teschen
Posty: 111
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:15
Has thanked: 55 times
Been thanked: 38 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: teschen »

Przecież lekko 90% ceny dodatku to koszt krasnala i to przez niego, a nie dla scenariusza wydajecie ten hajs. Ból dupy co najmniej śmieszny...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

teschen pisze: 20 maja 2020, 11:13 Przecież lekko 90% ceny dodatku to koszt krasnala i to przez niego, a nie dla scenariusza wydajecie ten hajs. Ból dupy co najmniej śmieszny...
No... nie xD
Sorry, ale nie. Osobiście kupiłem tylko i wyłącznie dlatego, że chciałem rozegrać ten scenariusz finałowy w 2 grupach z któymi gram, moze rozegrac jakąs sesje w Cthulhu bo akurat mam turbo figurke i pożegnac go ze swojego życia, bo mi jeszcze na dziecko spadnie czy coś, a ogródka nie mam :P

Ból dupy jest adekwatny do super okazji jaką Portal sprezentował. Chcieli dobrze, wyszło jak zwykle.
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 774
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 83 times
Kontakt:

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: raphaell7 »

Teraz wiem jak się czuli pracownicy winnicy (z przypowieści), którzy pracowali od rana, a otrzymali taką samą zapłatę jak zatrudnieni wieczorem :)
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 310
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Lossentur »

Według CMON tego epizodu nie da się rozegrać bez figurki oraz nie ma możliwości jej zastąpić np. jakaś planszą. Kilkukrotnie podkreślili że przeanalizowali wszystkie możliwości i jest to niewykonalne dlatego epizod nie był oferowany na KS w innej formie tylko z figurka.

Podsumowując, wychodzi na to, że gratis dorzucamy do zamówień przedpremierowych jest bezużyteczny dla osób które nie będą miały dużego Cthulhu no chyba że CMON nie miał racji, ciekawe...

Trochę żal dupę ściska że pomimo wspierania projektu nie dane mi było dorzucić samego "finałowego" epizodu.
Imio
Posty: 296
Rejestracja: 31 paź 2016, 19:45
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Has thanked: 53 times
Been thanked: 28 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Imio »

Lossentur pisze: 20 maja 2020, 11:42 Według CMON tego epizodu nie da się rozegrać bez figurki oraz nie ma możliwości jej zastąpić np. jakaś planszą. Kilkukrotnie podkreślili że przeanalizowali wszystkie możliwości i jest to niewykonalne dlatego epizod nie był oferowany na KS w innej formie tylko z figurka.
Staram się sobie to jakoś wytłumaczyć :-) i pewnie krasnal mógłby być niezbędny (np. elektronika w środku), lecz w przeciwnym przypadku, a właśnie z takim mamy tu do czynienia, to jest to zwykłe p...e ludzi z CMON.
Podpis nieczynny. Najbliższy podpis powyżej lub w wątku obok.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Lossentur pisze: 20 maja 2020, 11:42 Według CMON tego epizodu nie da się rozegrać bez figurki oraz nie ma możliwości jej zastąpić np. jakaś planszą. Kilkukrotnie podkreślili że przeanalizowali wszystkie możliwości i jest to niewykonalne dlatego epizod nie był oferowany na KS w innej formie tylko z figurka.
Wygląda na to, że zamiast figurki bedzie mozna wykorzystac to, bo po przeczytaniu instrukcji wszystko sprowadza sie do stawiania figurek na tych 5 "polach" - ramiona, nogi i głowa
Obrazek
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

Ewidentnie da się bez krasnala w oparciu o same "papiery" które dają.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: arian »

Nie da się, bo wtedy gracie niezgodnie z zasadami. Granie na innej mapie sprawia, że rozgrywka jest homerule'owana. Jak
mała figurka nie stoi na wielkim Cthulhu, to i wyniki na kościach mogą być inne. :D
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: anonim »

japanczyk pisze: 20 maja 2020, 11:24
teschen pisze: 20 maja 2020, 11:13 Przecież lekko 90% ceny dodatku to koszt krasnala i to przez niego, a nie dla scenariusza wydajecie ten hajs. Ból dupy co najmniej śmieszny...
No... nie xD
Sorry, ale nie. Osobiście kupiłem tylko i wyłącznie dlatego, że chciałem rozegrać ten scenariusz finałowy w 2 grupach z któymi gram, moze rozegrac jakąs sesje w Cthulhu bo akurat mam turbo figurke i pożegnac go ze swojego życia, bo mi jeszcze na dziecko spadnie czy coś, a ogródka nie mam :P

Ból dupy jest adekwatny do super okazji jaką Portal sprezentował. Chcieli dobrze, wyszło jak zwykle.
Nadal krasnal to super okazja, nadal możesz go sprzedać z zyskiem. Po tej decyzji portalu świat nie zostanie nagle zasypany krasnalami i prawda jest taka że 90% ceny dodatku to krasnal. Decyzja portalu była dobra, wcześniej chciałem kupić taniej w innym sklepie a teraz zamówię w Portalu.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Gromb »

Czy, jakiś znajomy stolarz nie wystruga pieńka cthulhupodobnego, by zastąpił krasnala. Koszt będzie zdecydowanie mniejszy. Zainteresowanie tytułem powróciło, po Waszych newsach o tym portalowym "geście". Portal przyciągnie nowych klientów.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
wert74
Posty: 116
Rejestracja: 15 mar 2019, 00:21
Has thanked: 54 times
Been thanked: 3 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: wert74 »

Gromb pisze: 20 maja 2020, 13:05 Czy, jakiś znajomy stolarz nie wystruga pieńka cthulhupodobnego, by zastąpił krasnala. Koszt będzie zdecydowanie mniejszy. Zainteresowanie tytułem powróciło, po Waszych newsach o tym portalowym "geście". Portal przyciągnie nowych klientów.
Zdecydowanie zainteresowanie powróciło. Sam wziąłem podstawkę na Portalu tylko dla tego dodatku.
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: anonim »

Ja nie jestem na bieżąco i gdyby nie ten płacz na forum to bym przegapił tą niespodziankę.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

To strasznie ciekawe z socjologicznego punktu widzenia jak ludzi cewka cisnie i jakie emocje wychodza, gdy ktoś majetniejszy traci ;)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
wert74
Posty: 116
Rejestracja: 15 mar 2019, 00:21
Has thanked: 54 times
Been thanked: 3 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: wert74 »

Yuri pisze: 20 maja 2020, 13:35 To strasznie ciekawe z socjologicznego punktu widzenia jak ludzi cewka cisnie i jakie emocje wychodza, gdy ktoś majetniejszy traci ;)
Zbyt duże uproszczenie. Mój motyw i sytuacja jest następująca:
- za późno zorientowałem się o przedsprzedaży i nie załapałem się na krasnala,
- potem szukałem tańszych ofert ale zwlekałem z kupnem,
- po ogłoszeniu bonusu podstawkę kupuję w Portalu (dla scenariusza) a dodatki tam gdzie najtaniej (obecnie chyba Shop Gracz bo Dragoneye się wyprzedał).

Jeśli ktoś żałuje, że kupił krasnala zgłaszam chęć zrobienia deala, odkupię od niego krasnala w cenie Portalowej i odeślę dodatkowy scenariusz który otrzymam z podstawką.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Gromb »

Yuri pisze: 20 maja 2020, 13:35 To strasznie ciekawe z socjologicznego punktu widzenia jak ludzi cewka cisnie i jakie emocje wychodza, gdy ktoś majetniejszy traci ;)
Tu tutaj nie wyjeżdżaj z socjologią, tylko pomyśl o cthulhu z pieńka, czy dacie radę zrobić seryjnie. :twisted:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
choczkins
Posty: 337
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 100 times
Been thanked: 39 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: choczkins »

Nosz Q..wa a ja tu się cieszyłem że zamówiłem wszystko taniej w innym sklepie.
Mam ból D... przyznaję się chcę ten dodatek 😆
wert74
Posty: 116
Rejestracja: 15 mar 2019, 00:21
Has thanked: 54 times
Been thanked: 3 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: wert74 »

To zmień zamówienie, w czym problem.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: shuji »

A tak kończąc dyskusje o krasnalu mógłby ktoś podzielić się opinią o tych zwykłych dodatkach czy są fajne i warto brać? Dużo wnoszą ?
ootbak22
Posty: 75
Rejestracja: 10 sie 2019, 12:13
Has thanked: 21 times
Been thanked: 48 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: ootbak22 »

shuji pisze: 22 maja 2020, 23:41 A tak kończąc dyskusje o krasnalu mógłby ktoś podzielić się opinią o tych zwykłych dodatkach czy są fajne i warto brać? Dużo wnoszą ?
Konstrukcja gry jest taka, ze sie dobiera scenariusz i przedwiecznego. to oznacza ze dodatki wnosza:
1. wiecej badaczy
2. wiecej scenariuszy
3. wiecej przedwiecznych
4. nowe drobne mechaniki per scenariusz
5. wiecej ladnych figurek do uzycia w innych grach :)
czy warto?
mechanicznie nie wnosza duzo, regrywalnosc wzrasta bardzo. (zagranie 2-3 x jednego scenariusza raczej wystarcza na dluzsza chwile, ze wzgledu na to ze np karty mitow sie opatrza)
ja mam komplet z ks i sie ciesze, ale wiedzac jak sie gra w ta gre i co jest w dodatkach chyba drugi raz bym nie kupil calosci.
uzywam roznych postaci do kazdej gry itd, to powoduje brak znudzenia. natomiast wydaje mi sie ze brakuje nieco duzych talii przedmiotow i niespodzianek po zagraniu scenariusza kilka razy.
sugeruje obejrzenie gameplaya zeby sie upewnic czy warto dokladac wiecej podobnej gry do tej gry :)
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: shuji »

ootbak22 pisze: 23 maja 2020, 00:17
shuji pisze: 22 maja 2020, 23:41 A tak kończąc dyskusje o krasnalu mógłby ktoś podzielić się opinią o tych zwykłych dodatkach czy są fajne i warto brać? Dużo wnoszą ?
Konstrukcja gry jest taka, ze sie dobiera scenariusz i przedwiecznego. to oznacza ze dodatki wnosza:
1. wiecej badaczy
2. wiecej scenariuszy
3. wiecej przedwiecznych
4. nowe drobne mechaniki per scenariusz
5. wiecej ladnych figurek do uzycia w innych grach :)
czy warto?
mechanicznie nie wnosza duzo, regrywalnosc wzrasta bardzo. (zagranie 2-3 x jednego scenariusza raczej wystarcza na dluzsza chwile, ze wzgledu na to ze np karty mitow sie opatrza)
ja mam komplet z ks i sie ciesze, ale wiedzac jak sie gra w ta gre i co jest w dodatkach chyba drugi raz bym nie kupil calosci.
uzywam roznych postaci do kazdej gry itd, to powoduje brak znudzenia. natomiast wydaje mi sie ze brakuje nieco duzych talii przedmiotow i niespodzianek po zagraniu scenariusza kilka razy.
sugeruje obejrzenie gameplaya zeby sie upewnic czy warto dokladac wiecej podobnej gry do tej gry :)
Chyba nie sprecyzowalem, że chodzi mi o te dwa dodatki po polsku które portal wydaje. Gameplayow z nim po polsku brak niestety stąd pytam.

Z opisu wynika że to po prostu figsy do już ogranych scenariuszy? Trochę wieje nudą jak dla mnie (raczej nie jestem z tych którzy jeden scenariusz grają kilka razy)
ootbak22
Posty: 75
Rejestracja: 10 sie 2019, 12:13
Has thanked: 21 times
Been thanked: 48 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: ootbak22 »

Te dwa dodatki byly tez czescia Kickstartera.
Sa w nich tylko Przedwieczni, czyli ok 40% tego co widzisz w scenariuszu jesli chodzi o mity i potwory. Przedmioty/osoby już nie, te są per scenariusz takie same.
W podstawce jest 7 scenariuszy, raczej trzeba zagrac kazdy kilka x ( w moim przypadku jest to 2 lub 3 ) dlatego, że są niespodzianki na które za pierwszym razem nie jest sie przygotowanym, czyli ciezko wygrac :)
Jesli mamy w podstawce dwoch Przedwiecznych, żeby nieco urozmaicić rozgrywkę do tego samego scenariusza warto wziąć innego Przedwiecznego.
Kazdy Przedwieczny + podstawka to dodatkowe 7 nieco innych gier, wiec w tej cenie (piszę o cenie w najtańszym sklepie) wg mnie warto kupić, ale tylko pod warunkiem, że obejrzy się gameplay (z dowolnym Przedwiecznym) i można przewidzieć, że się spędzi z grą powyżej 20 sesji.
Figurki są naprawde ładnie wykonane i duże, więc dla fanów tematyki to duży plus mieć je w kolekcji.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 21:09 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
akasha_wl
Posty: 172
Rejestracja: 08 sie 2019, 23:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: akasha_wl »

Hej,
dołączam się do propozycji, gdyby ktoś chciał zrezygnować z zakupu krasnala od Portalu, to chętnie przejmę zamówienie :)
tisfortrey
Posty: 17
Rejestracja: 14 kwie 2020, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 9 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: tisfortrey »

Hej, wiadomo mniej więcej, kiedy można spodziewać się premiery :D ? W sensie, wiem że Q3, ale może komuś 'wyciekła' jakaś data?
Ponadto, orientujecie się, jak będzie wyglądała sytuacja z dodatkami (Koza i Yog-Sothoth)? Myślicie, że będą jeszcze w sprzedaży po premierze? Pytam, bo chyba trochę spóźniłem się z preorderami :/
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 79 times
Been thanked: 102 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: michaldz1 »

tisfortrey pisze: 17 cze 2020, 11:32 Hej, wiadomo mniej więcej, kiedy można spodziewać się premiery :D ? W sensie, wiem że Q3, ale może komuś 'wyciekła' jakaś data?
Ponadto, orientujecie się, jak będzie wyglądała sytuacja z dodatkami (Koza i Yog-Sothoth)? Myślicie, że będą jeszcze w sprzedaży po premierze? Pytam, bo chyba trochę spóźniłem się z preorderami :/
Ma być dodruk dodatków. Pytałem w sklepie Portalu zaraz jak się skończyły. Zdaje się że w 2021.
ODPOWIEDZ