Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Carmash »

Jak to jest ze Stories Untold #2? To kooperacyjna kampania jak pierwszy zeszyt, czy jest to zestaw samodzielnych scenariuszy do semi-coopa?
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: addekk »

Carmash pisze: 25 maja 2020, 18:33 Jak to jest ze Stories Untold #2? To kooperacyjna kampania jak pierwszy zeszyt, czy jest to zestaw samodzielnych scenariuszy do semi-coopa?
Zestaw samodzielnych scenariuszy
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Nilis »

Grałem w weekend w Nemesis z dodatkiem i te dodatkowe postacie są świetne. Baaardzo fajnie jest się wczuć w androida albo Psycholożkę. Nowe potwory tworzące strach też bardzo spoko. Na razie po jednej rozgrywce z elementami dodatków na wielki plus.
Ci co gry nie wsparli niech żałują (w tym ja bo gra nie jest moja tylko kolegi)
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: DarkSide »

Dla tych którzy jeszcze się nie podjarali "Lockdownem" AR przygotowało taki filmik :twisted:

A tutaj świeżutki wywiad z Adamem Kwapińskim 8)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Pieter1989
Posty: 145
Rejestracja: 20 sty 2017, 09:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 20 times
Been thanked: 12 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Pieter1989 »

Sorki za powielanie pytań, co niestety jest możliwe przy tylu stronach wątku, ale chciałem zapytać o zakup Nemesis. Dwa zestawy pytań:
1.
Mam rozumieć, że w tym roku w sklepach będzie do kupienia dodruk polskiej wersji?
To jest jakaś poprawiona wersja? Pytam, bo nie wiem czy kupić nówkę czy szukać używanej wersji na forum(może ktoś się znajdzie...)?
Jeśli chodzi o to, co jest w zestawie to jest to już pełna wersja, tam gdzie mają być figurki, tam są figurki, tam gdzie mają być znaczniki, tam są? (sorry za te pytania ale byłaby to najdroższa gra w mojej kolekcji a nie chciałbym kupić i żeby okazało się, że kupiłem nie to co trzeba...)
2.odnośnie dodatków: aftermath,void seeders,carnomorph:
który dodaje najwięcej do regrywalności?
czy ktoś wie czy również jest szansa na zakup polskich wersji dodatków przy zakupie dodruku podstawki? A jeśli takiej szansy nie ma to co proponowalibyście laikowi (mnie) przy jego pierwszym kontakcie z kickstarterem? bo mam rozumieć, że tam będę w stanie się zaopatrzyć w polskie wersje dodatków, co nie?
czy po prostu sobie darować dodatki, kupić tylko podstawkę i zamówić lockdown?

Dzięki za pomoc. Będę wdzięczny za odpowiedzi (mile widziany jakiś elaborat na priva żeby nie zaśmiecać wątku:) ).
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Olej podstawke i kup Lockdown z dodatkami. Za cene podstawki w sklepie dostaniesz Lockdown z 2x wieksza zawartoscia i dokup do tego Carnomorphs. Jesli chcesz wydac wiecej to idealnym rozwiazaniem bedzie wsparcie za 185 funtow Lockdown plus wszystkie dodatki. Nemesis Lockdown to tak naprawde podstawka z ulepszeniami i wariantami.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Pieter1989 pisze: 28 maja 2020, 15:37 Sorki za powielanie pytań, co niestety jest możliwe przy tylu stronach wątku, ale chciałem zapytać o zakup Nemesis. Dwa zestawy pytań:
1.
Mam rozumieć, że w tym roku w sklepach będzie do kupienia dodruk polskiej wersji?
To jest jakaś poprawiona wersja? Pytam, bo nie wiem czy kupić nówkę czy szukać używanej wersji na forum(może ktoś się znajdzie...)?
Jeśli chodzi o to, co jest w zestawie to jest to już pełna wersja, tam gdzie mają być figurki, tam są figurki, tam gdzie mają być znaczniki, tam są? (sorry za te pytania ale byłaby to najdroższa gra w mojej kolekcji a nie chciałbym kupić i żeby okazało się, że kupiłem nie to co trzeba...)
2.odnośnie dodatków: aftermath,void seeders,carnomorph:
który dodaje najwięcej do regrywalności?
czy ktoś wie czy również jest szansa na zakup polskich wersji dodatków przy zakupie dodruku podstawki? A jeśli takiej szansy nie ma to co proponowalibyście laikowi (mnie) przy jego pierwszym kontakcie z kickstarterem? bo mam rozumieć, że tam będę w stanie się zaopatrzyć w polskie wersje dodatków, co nie?
czy po prostu sobie darować dodatki, kupić tylko podstawkę i zamówić lockdown?

Dzięki za pomoc. Będę wdzięczny za odpowiedzi (mile widziany jakiś elaborat na priva żeby nie zaśmiecać wątku:) ).
viewtopic.php?f=1&t=45445&start=1550#p1251881
Podobne pytanie było wyżej. Wyjaśniłem tam, kolega Japanczyk również. Masz tu link do mojej odp. Jakbyś jeszcze czegoś nie wiedział to pytaj. Co do znaczników etc to część SG była gratis część nie. Mianowicie
VOidseeders, Afthermath to osobne pudełko SG, dostali je TYLKO wspierający. Dodruk polskiej wersji nie obejmuje tego. Medyk (postać) również tylko dla wspierających. Znaczniki śluzu etc to jest to samo. SAm Core Box jest identyczny w wersji sklepowej i na KS, roznica jest taka ze na KS dostajesz jeszcze pudełko dodaktów gratis (Void i Afermath jak pisałem). Ja osobiście wziałem wersje podstawową w pierwszej kampanii, a teraz biorę wszystko co dają, dosłownie. Maty, carnomotphy etc
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 310
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Lossentur »

brazylianwisnia pisze: 28 maja 2020, 16:13 Olej podstawke i kup Lockdown z dodatkami[...]
A gdzie można kupić Nemesis Lockdown? Na razie rusza tylko możliwość wsparcia projektu na KS czyli zainwestowania w pomysł na którego realizację przy tempie AR poczekamy jeszcze z 1,5 roku.

Jeżeli ktoś rozważa zakup gry teraz to jaki sens ma proponowanie pozycji która jeszcze nie powstała i nie wiadomo jak finalnie wyjdzie. Idąc w tym kierunku to za niedługo w wątkach z pytaniami co kupić to zamiast gotowych gier będzie wysyp idei z KS które będą takie i owakie.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: DarkSide »

Lossentur pisze: 28 maja 2020, 17:29
Jeżeli ktoś rozważa zakup gry teraz to jaki sens ma proponowanie pozycji która jeszcze nie powstała i nie wiadomo jak finalnie wyjdzie. Idąc w tym kierunku to za niedługo w wątkach z pytaniami co kupić to zamiast gotowych gier będzie wysyp idei z KS które będą takie i owakie.
Gra powstała. Gdyby nie powstała, to nie startowaliby dzisiaj z kampanią KS. :wink: Oczywiście historia zna przypadki kampanii widmo, ale AR to jednak poważna firma (tak, wiem, opóźnienia bla bla bla...). Podają wrzesień 2021 (choć to pewnie termin dla wydania ENG), choć ja się będę cieszył jeśli polskie wydanie będę odbierał od kuriera za 2 lata czyli w lutym-maju 2022 8)
Ostatnio zmieniony 29 maja 2020, 07:39 przez DarkSide, łącznie zmieniany 1 raz.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Lossentur pisze: 28 maja 2020, 17:29
brazylianwisnia pisze: 28 maja 2020, 16:13 Olej podstawke i kup Lockdown z dodatkami[...]
A gdzie można kupić Nemesis Lockdown? Na razie rusza tylko możliwość wsparcia projektu na KS czyli zainwestowania w pomysł na którego realizację przy tempie AR poczekamy jeszcze z 1,5 roku.

Jeżeli ktoś rozważa zakup gry teraz to jaki sens ma proponowanie pozycji która jeszcze nie powstała i nie wiadomo jak finalnie wyjdzie. Idąc w tym kierunku to za niedługo w wątkach z pytaniami co kupić to zamiast gotowych gier będzie wysyp idei z KS które będą takie i owakie.
Rzeczywiscie przez dzisiejsza kampanie myslalem ze kolega pyta co kupic NA KAMPANII. Jesli jest inaczej to przepraszam za nadinterpretacje. W normalnej sytuacji powiedzialbym ze podstawka nemesis nie jest warta 450zl ktore trzeba zaplacic w sklepie ale jak ktos bardzo chce to czemu nie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
kuchar
Posty: 104
Rejestracja: 05 lip 2019, 18:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: kuchar »

Jest kolejny materiał o Nemesis Lockdown na kanale Ready Steady Play z Adamem Kwapińskim - https://www.youtube.com/watch?v=JzMJBfSJi5g
i Gameplay with Designer Adam Kwapinski na Quackalope - https://youtu.be/mz1DdMKG_nY
Heiken
Posty: 203
Rejestracja: 11 maja 2012, 10:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Heiken »

Odkupiłem zestaw z KS i mam problem z silnikami bo mają różne odcienie i już widać podczas gry jakie są. Gdzie pisać o wymianę?
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 931
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: louiscyphre »

Heiken pisze: 29 maja 2020, 08:47 Odkupiłem zestaw z KS i mam problem z silnikami bo mają różne odcienie i już widać podczas gry jakie są. Gdzie pisać o wymianę?
Do Awaken Realms
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

Do kampanii kickstarterowej LOCKDOWN jest dedykowany temat. W tym temacie piszemy o grze Nemesis (a nie o kampanii projektu)

viewtopic.php?f=57&t=66269
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: vojtas »

Curiosity pisze: 29 maja 2020, 16:24Do kampanii kickstarterowej LOCKDOWN jest dedykowany temat.
A czy tu piszemy o grze N:L czy może lepiej dla N:L założyć osobny temat? Pytam dlatego, że mam wrażenie, że Lockdown to tak naprawdę sequel (albo ver. 1.5), choć AR twierdzi, że to samodzielny dodatek.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
topcat4
Posty: 75
Rejestracja: 14 wrz 2018, 13:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: topcat4 »

Jak tam brakujący medycy ktoś dostał ? Ja po miesiącu od zgłoszenia, jak się upomniałem, to dostałem odpowiedź
magazyn podał nam złą ilość jednego z komponentów Medyka i musimy teraz ściągać ich transport z naszej fabryki. Niestety wydłuży to proces wymiany o około miesiąc
ahh .. .
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 773
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: raphaell7 »

topcat4 pisze: 29 maja 2020, 19:02 Jak tam brakujący medycy ktoś dostał ? Ja po miesiącu od zgłoszenia, jak się upomniałem, to dostałem odpowiedź
magazyn podał nam złą ilość jednego z komponentów Medyka i musimy teraz ściągać ich transport z naszej fabryki. Niestety wydłuży to proces wymiany o około miesiąc
ahh .. .
No to już wiem czemu nadal nie dostałem :)
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Tak sobie rzuciłem z ciekawości okiem na kampanie i zauważyłem to:
Obrazek
Klepsydra jest w dodatkach (opakowanie SG). A co z tymi kartami osiągnięć wiem, że takie coś powstało, ale słysząłem, że fanowskie/ promka, a tutaj jest jako jeden z SG. Tak samo niżej (na większych kwotach) script-book jest jako SG, tutaj mamy jednak co-op rulebook (w instrukcji jest 1 strona o coopie), zas story campaign to co? Czyżby w którymś update z tego zrezygnowali czy jak?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Story to untold stories, obcetivy zostaly dodane do puli. Achievementy zostały chyba zamienione na te nowe karty co sa w SG? ale moge sie mylic.. Coop rulebook zostalo zredukowane do strony bo więcej nie trzeba.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

brazylianwisnia pisze: 30 maja 2020, 01:02 Story to untold stories, obcetivy zostaly dodane do puli. Achievementy zostały chyba zamienione na te nowe karty co sa w SG? ale moge sie mylic.. Coop rulebook zostalo zredukowane do strony bo więcej nie trzeba.
A no tak coś było w sumie w Aftermath. Niech ktos da znać, ja swoją kopie rozpakowałem, ale jeszcze nie przeglądałem kart
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: SwistakCZC »

addekk pisze: 25 maja 2020, 18:53
Carmash pisze: 25 maja 2020, 18:33 Jak to jest ze Stories Untold #2? To kooperacyjna kampania jak pierwszy zeszyt, czy jest to zestaw samodzielnych scenariuszy do semi-coopa?
Zestaw samodzielnych scenariuszy
Mam Untold Stories #1 - kampanię,za to stories #2 niestety nie bo była jako dodatek na kampanii, który przegapiłem. Jest teraz w nowej kampanii chyba za 8$. Moje pytanie- warto się w to zaopatrzyć? Czy zbędny gadżet i bez scenariusza do semi-coopa się wiele nie traci. Jak to działa w praktyce?
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: addekk »

SwistakCZC pisze: 01 cze 2020, 21:49
addekk pisze: 25 maja 2020, 18:53
Carmash pisze: 25 maja 2020, 18:33 Jak to jest ze Stories Untold #2? To kooperacyjna kampania jak pierwszy zeszyt, czy jest to zestaw samodzielnych scenariuszy do semi-coopa?
Zestaw samodzielnych scenariuszy
Mam Untold Stories #1 - kampanię,za to stories #2 niestety nie bo była jako dodatek na kampanii, który przegapiłem. Jest teraz w nowej kampanii chyba za 8$. Moje pytanie- warto się w to zaopatrzyć? Czy zbędny gadżet i bez scenariusza do semi-coopa się wiele nie traci. Jak to działa w praktyce?
Przyznam szczerze że zagralem 3razy i nie wiem czy nie wnosi więcej niż nowa rasa do tej gry. Podobało mi się , a kolegom różnie. Masz misje w której wszyscy musicie odrzucić swoje cele i macie nagle jeden wspólny etc.
Zagrałem z 3 razy i uważam że przewyższa na pewno dodatek voidseeders.
Wgl dodatki wg mnie
Carnomorphs>untold2>aftermatch>voidseeders ale wiadomo to moja prywatna opinia.
Swoją drogą ta gra jest naprawdę kompletna w podstawowej wersji i najbardziej zbalansowana.
Dodatki chwieją balansem.
Carnomorphs niekiedy cel staje się praktycznie nie do zrobienia typu niebieskie ciało członka załogi i przez 70% gry atakują cię metazercy etc. No ale untold #2 polecam szczególnie za te 50-60 złotych
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Shodan »

addekk pisze: 01 cze 2020, 22:06 No ale untold #2 polecam szczególnie za te 50-60 złotych
To jeszcze podłączę się ze swoim pytaniem, żeby wszystko było jasne:
Czy Untold Stories #1 oraz Untold Stories #2 działają z samą podstawką? Czy trzeba posiadać również inne dodatki (np. Aftermatch)?
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: addekk »

Działają tylko z podstawką ale chcąc zagrać w untold 2 warto mieć untold 1 bo korzysta się z części elementów
Weźże chodźże grać BGG
ODPOWIEDZ